Aktualności - Gmina Rzgów
W czwartek, 21 marca przypada Światowy Dzień Poezji obchodzony od 20 lat, szczególnie w Paryżu. W Rzgowie tradycja tych spotkań z poezją, poezją śpiewaną i piosenką liczy dopiero cztery lata, ale z pewnością będzie kontynuowana.
Obchody święta wiosny tradycyjnie polegały na spacerze po Rzgowie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza odwiedziły ratusz, z którego wyszli do nich z cukierkami włodarze gminy - burmistrz Mateusz Kamiński oraz wiceburmistrz Małgorzata Rózga. Przed urzędem zrobiło się bardzo kolorowo od kukieł i barwnie ubranych dzieci. 
Na posiedzeniu wspólnym komisji Rady Miejskiej w Rzgowie w czwartek, 21 marca rajcy zapoznali się ze sprawozdaniami i projektami uchwał przed najbliższą sesją 27 marca.
W sobotę, 23 marca zapowiada się wielkie sprzątanie po remoncie we wnętrzu świetlicy wiejskiej w Starowej Górze, która upodabnia się coraz bardziej do domu kultury z prawdziwego zdarzenia. „Dom kultury” widnieje zresztą od dawna na szyldzie placówki.
W środę, 20 marca w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim burmistrz Mateusz Kamiński, Danuta Rusinkiewicz i Milena Łęgocka odebrali promesę – potwierdzenie dofinansowania żłobka w Guzewie. „Drużyna” ze rzgowskiego ratusza odebrała promesę opiewającą na 570 tysięcy złotych z rąk Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej i wojewody łódzkiego, profesora Zbigniewa Raua.
Czas na PIT- wybierz, czy udział w podatku dochodowym wróci do Ciebie w formie inwestycji w miejscu gdzie mieszkasz, czy skorzystają z niego mieszkańcy miasta, w którym ty tylko rozliczasz swój podatek.
21 marca o godzinie 10 w hali sportowej GOSTiR w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 (sala konferencyjna) odbędzie się szkolenie dla rolników, dotyczące elektronicznej formy wypełniania wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich w 2019 r. - aplikacja eWniosekPlus. Szkolenie przeprowadzą specjaliści z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. (MO)
Zdj. przykładowe/archiwum/Mateusz Szczepaniak
Zarząd Klubu GLKS Zawisza Rzgów informuje, że tegoroczne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze zostało zaplanowane 21 marca  (czwartek), godz. 18.00 (I termin) w sali OSP w Rzgowie, ul. Nadrzeczna 2. Zapraszamy wszystkich Członków oraz sympatyków Klubu.
Robert Świerczyński, prezes GLKS Zawisza Rzgów
Zdj. przykładowe/ Paweł Łacheta/archiwum

We wtorek, 26 marca o godz. 16.30 w galerii „Na Piętrze” Urzędu Miejskiego w Rzgowie zostanie otwarta wystawa prac plastycznych. Na wernisażu poplenerowej wystawy plastycznej "Kruklanki '2018" zaprezentujemy prace 33 dzieci, które uczestniczyły w letnich warsztatach wyjazdowych, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury.
W ostatnich dniach informowaliśmy o przebudowie dróg w Bronisinie Dworskim i Grodzisku. To nie koniec listy. Zaczęły się prace przy jednej z najdroższych inwestycji drogowych - w Kalinku, która jest wspólnym przedsięwzięciem finansowym gminy Rzgów oraz Starostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego.
W czwartek 21 marca przypada Światowy Dzień Poezji. W tym dniu Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie i Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają na Wieczór Poezji z cyklu „4 Pory Roku” p.t. „Jesień” do sali konferencyjnej GOSTiR w Rzgowie o godz. 17.30.

Aż 10 przedsiębiorstw rywalizowało w przetargu na przebudowę drogi powiatowej nr 1233E, czyli ul. Nad Nerem na odcinku o łącznej długości 505 mb. Przebudowa drogi obejmuje odcinek od ul. Dworskiej w Bronisinie do wyremontowanego w zeszłym roku odcinka w Hucie Wiskickiej.
Dyżur radnych 19 marca we wtorek pełnić będą: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, radna Kamila Kuźnicka,
w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37.
W Starej Gadce zbliżają się do finału prace kanalizacyjne w ul. Czartoryskiego na odcinku 1476 metrów bieżących. Ekipa wykonawcza zagrzeje tu miejsca najwyżej do końca tygodnia.
9 marca w naszej hali sportowej Dzień Kobiet świętowały piłkarki z województwa łódzkiego. Zmagania drużyn rozpoczęły się o godzinie 10 i trwały ponad sześć godzin. Turniej stał na wysokim poziomie i toczył się w doskonałej atmosferze. Zwyciężyła drużyna ULKS MOSiR Sieradz, drugie miejsce zajęły piłkarki o wdzięcznej nazwie Mosiaczki ze Zduńskiej Woli,  trzecie miejsce zajął zespół z Łodzi „Gotowe na Wszystkie”.