Aktualności - Gmina Rzgów
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łodzi rozpoczęła nabór w ramach III turnusu służby przygotowawczej. Służba przygotowawcza to najprostszy sposób, aby zostać żołnierzem, daje możliwość odbycia szkolenia wojskowego osób, które po przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej nie są żołnierzami rezerwy w rozumieniu prawa, czyli nie odbyły szkolenia wojskowego i nie złożyły przysięgi wojskowej.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza do udziału w bezpłatnym maratonie zumby. 16 sierpnia 2020 r. o godz. 16 przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie  rozpocznie się widowiskowe spotkanie taneczne. Może wziąć w nim udział  każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w tańcu.  Imprezę poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy zumby ze Szkoły Tańca "Eskadra". Do 2019 r. maratony zumby odbywały się w Rzgowie w hali GOSTiR. Teraz to niemożliwe ze względów epidemicznych.
Fot. przykładowe Izabella Stępień
W Starowej Górze - po wprowadzeniu do akcji maszyny układającej kostkę brukową, nabrał tempa remont ulicy Stropowej 590-metrowej długości. Inwestycja ma kosztować 592,4 tysiąca złotych. Jej zakończenie - według umowy z łódzkim wykonawcą - wypada pod koniec sierpnia bieżącego roku.
W świetlicy wiejskiej w Hucie Wiskickiej trwa montaż trzech klimatyzatorów, na co gmina zarezerwowała około 18,3 tysiąca złotych - poinformował Bogdan Błaziński, inspektor nadzoru budowlanego z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego 2 w Rzgowie.
Warsztaty archeologiczne i interaktywna wystawa "Wszystko jest liczbą" były głównymi atrakcjami wyprawy dla najmłodszych do Pabianic w ramach akcji letniej, organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie.
Samorządy regionu podpisały list intencyjny w sprawie budowy nowej linii kolejowej, obejmującej gminę Rzgów. Podczas spotkania, które odbyło się we wtorek w piotrkowskim starostwie, omówiono wspólną koncepcję budowy nowej linii kolejowej biegnącej z Wielunia, przez Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Srock, Tuszyn, Rzgów do stacji Łódź Kaliska. Samorządowcy oraz przedstawiciele biznesu, podpisali list w którym wyrażają swoje głębokie poparcie dla tej inwestycji.
12 sierpnia upływa termin składania ofert na remont pomnika w Starej Gadce na cmentarzu wojennym. Pomnik upamiętnia dwa tysiące poległych żołnierzy rosyjskich, niemieckich i polskich siłą wcielonych do armii zaborczych. Zginęli jednej nocy w wielkiej Bitwie Łódzkiej w 1914 roku.
 
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na wycieczkę 12 sierpnia do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Uczestnicy zajęć wakacyjnych, organizowanych przez GOK wezmą udział w warsztatach pt.: "Szpieg w butelce. Sekrety atramentu". Dodatkowo, w planie zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Zbiórka w GOK - godz. 9.45.
Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”. Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego stanowi wyróżnienie i szczególne podziękowanie dla podmiotów, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek województwa łódzkiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty, cieszących się uznaniem w regionie, kraju i za granicą oraz w sposób spektakularny przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Łódzkiego.

20 sierpnia, w godzinach 10–16 w parku im.  Adama Mickiewicza w Rzgowie, zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna "Gmina Rzgów oczami dzieci". Powstanie ona z okazji 553. jubileuszu nadania osadzie Rzgów praw miejskich. Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie, podczas zajęć wakacyjnych,  prowadzić będzie akcję fotografowania ciekawych i lubianych miejsc z terenu Rzgowa. Później fotografie obejrzymy w siedzibie ośrodka (ul. Szkolna 7).
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą „Cudze chwalicie, swoje poznajcie”, która promuje polskiebazarek.pl Polskiebazarek.pl jest odpowiedzią na utrudnienia występujące w dobie koronawirusa z tradycyjnym sposobem sprzedaży produktów -  pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami.

Prawie 40 tysięcy złotych będzie kosztowała modernizacja instalacji elektrycznych w parterowej części Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie. Zakończenie prac - według umowy z wykonawcą - ma nastąpić do końca sierpnia bieżącego roku.
W środę, 5 sierpnia  Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na wycieczkę do Muzeum Miasta Pabianic. Uczestnicy wezmą udział w dwóch warsztatach na terenie tej placówki: w zajęciach archeologicznych oraz na interaktywnej wystawie "Wszystko jest liczbą". Koszt wycieczki (transport, wejściówki): 15 złotych.
Opłatę należy uregulować w dniu wycieczki u instruktorów GOK. Zbiórka w Domu Kultury o godz. 10.
Fot. muzeum w Pabianicach
Między marzeniem a spełnieniem następuje czasem moment  zderzenia z rzeczywistością. Dla Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie" zaplanowano w 2020 roku udział w festiwalu  w Ohrid (Macedonia). Niestety, ze względu na pandemię - plany 28-osobowej wyjazdowej grupy młodych artystów i instruktorów błyskawicznie uległy zmianie.
Dnia 01.08.2020 r. o godz. 17.00 na terenie gminy Rzgów zostanie wyemitowany dźwięk syren alarmowych w ramach treningu systemu ostrzegania, wykrywania i alarmowania oraz upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.