Aktualności - Gmina Rzgów
Zastępca burmistrza Rzgowa Małgorzata Rózga i Włodzimierz Kaczmarek z Urzędu Miejskiego złożyli kwiaty przed pomnikiem żołnierzy 1939 roku w Rzgowie oraz przed pomnikiem ofiar II wojny światowej z sołectwa Guzew Babichy. W tym roku - ze względów epidemiologicznych - samorząd podzielił na kilka etapów uczczenie pamięci naszych przodków w miejscach pamięci narodowej.
Funkcjonowanie w sytuacji zagrożenia zarażeniem wirusem COVID19 wymusiło na bibliotekach publicznych przyjęcie specjalnych procedur i obostrzeń w dostępie do księgozbioru oraz organizacji pracy przy zastosowaniu reżimu sanitarnego, wymaganego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi i rekomendowanego przez Bibliotekę Narodową.
Koronawirus przybiera na sile. Od soboty cała Polska staje się czerwoną strefą. Zacznie w niej obowiązywać nowa lista obostrzeń - powiedział premier na konferencji prasowej. Dzieci z klas IV-VIII przechodzą na nauczanie zdalne, lokale gastronomiczne mogą przygotowywać jedzenie tylko na wynos, zabronione będzie spotykanie się w grupach powyżej pięciu osób. Oto pełna lista nowych obostrzeń.
Państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Łodzi informuje, że w  powiecie łódzkim wschodnim zarejestrowano na dzień 22 października 2020 r., kolejne 24 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie: 474 przypadki.
Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber poinformował burmistrza Rzgowa o zobowiązaniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do ograniczenia ponadnormatywnego oddziaływania hałasu, pochodzącego z drogi ekspresowej S 8 do końca czerwca 2022 r.
Podczas trwania epidemii koronawirusa w Polsce przemoc w rodzinie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, zamknięta została w czterech ścianach. Dlatego bardzo ważne jest, żeby ofiary przemocy wiedziały, jak w obecnej sytuacji mogą sobie radzić oraz gdzie i w jaki sposób prosić o pomoc. Dla osób pokrzywdzonych przemocą domową hasło #zostańwdomu ma niestety zupełnie inny wymiar niż ten powszechnie znany, kojarzony z bezpieczeństwem. Sytuacja osób pokrzywdzonych jest dzisiaj niezwykle trudna - izolacja sprawia bowiem, że są one zamknięte wraz ze swoim oprawcą.

Spektakl "Małżeński poker" w wykonaniu Grupy Teatralnej 4+ odbył się na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie w reżimie sanitarnym. Sztuka opowiada o parze małżeńskiej, w której mężczyzna jest pewnym siebie zwolennikiem związku otwartego.
Uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Kalinie wzięli udział w akcji „BohateON w Twojej Szkole”. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy epidemicznej: została zamknięta  siłownia, sauna oraz zawieszone są zajęcia fitness, prowadzone przez instruktorów GOSTiR w Rzgowie.
W poniedziałek, 19 października państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Łodzi poinformował, że w powiecie łódzkim wschodnim zarejestrowano kolejnych 75 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie: 403 przypadki.


Informacja z dnia 19. 10. 2020 r.
Urząd Miejski w Rzgowie oraz Dyrekcja Przedszkola Publicznego w Rzgowie po otrzymaniu wyników kontroli przeprowadzonej przez Sanepid informują, że w całej strefie gastronomicznej placówki nie zdiagnozowano obecności salmonelli. Wyniki badań próbek pobranych z pomieszczeń zaplecza kuchennego, wyposażenia i sprzętu są negatywne, zatem zgodnie z opinią Sanepidu zaplecze żywieniowe Przedszkola nie mogło stanowić żródła zakażenia uczęszczających do placówki przedszkolaków.
W miniony czwartek, 15 października Państwowa Straż Pożarna w Łodzi przekazała bezpłatnie średni wóz ratowniczo-gaśniczy OSP w Guzewie. Jak poinformował dh Dariusz Krzewiński, przezes Powiatowego i Gminnego Związku OSP RP, przekazany Star MAN ma 16 lat. Pierwotnie, został zakupiony dla państwowej straży przez Urząd Miasta Łodzi.
Tylko w ciągu jednego dnia koluszkowscy i rzgowscy policjanci zostali wezwani do interweniowania wobec nietrzeźwych kierowców. 22 – letni kierujący samochodem dostawczym został zatrzymany na autostradzie A 1 przez innych uczestników ruchu. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny, 30 – latek kierujący volkswagenem doprowadził do zdarzenia drogowego w Rzgowie i miał ponad 0,5 promila Obaj zostali zatrzymani. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
W piątek, 16 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok oraz zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW. W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło 1,3 mln rolników, a kwota przeznaczona na realizację tych płatności wynosi 15,5 mld zł. Zaliczki w 2020 r. wypłacane będą polskim rolnikom na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie i w przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych PROW - 85 proc.