Aktualności - Gmina Rzgów
W sobotę, 14 września 2019 r. o godz. 17 w strażnicy OSP Kalinko odbyła się impreza integracyjna dla mieszkańców. W programie znalazła się biesiada na czele z pieczoną baraniną, zabawy i konkursy dla najmłodszych pod kierunkiem animatorów, malowanie dziecięcych buziek oraz zwiedzanie wozu gaśniczego.
Ochotnicza Straż Pożarna w Guzewie oraz sołtys Anna Wydra zorganizowali dla mieszkańców piknik rodzinny pod hasłem: Naturalnie, że kulinarnie – smakowita integracja”.
Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka   w Czyżeminku zorganizowali w sobotę, 14 września 2019 r. Piknik Rodzinny „Pożegnanie Lata”. Mariusz Agatka oprowadzał gości po rozrastającym się bez końca terenie rekreacyjnym, skupionym wokół obu pawilonów świetlicy wiejskiej.
Niedawno zbudowane - duża i mała altana przy świetlicy wiejskiej w Czyżeminku zadebiutują w sobotę 14 września o godz. 16. Okazją do pokazania altan - powstałych staraniem Rady Miejskiej i burmistrza Rzgowa – będzie Piknik Rodzinny „Pożegnanie Lata”.
21-letnia Marta Skwierczyńska ze Rzgowa, która w czerwcu zdobyła tytuł II wicemiss Ziemi Łódzkiej – zakwalifikowała się do grudniowej, finałowej gali wyborów Miss Polski. Niominację otrzymała w półfinale, który niedawno odbył się w Świnoujściu.
XII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019 odbędzie się w dniach 16-17 września bieżącego roku w Vienna House Andel’s Łódź .
Forum stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata biznesu, nauki i władzami samorządowymi.
W Starej Gadce w czwartek, 12 września 2019 r. na Grobowej Górze odbyła  się uroczystość ekumeniczna z udziałem kapłana rzymskokatolickiego oraz pastora dla uczczenia pamięci 2 tysięcy żołnierzy poległych podczas Operacji Łódzkiej 1914 r. W mundurach państw zaborczych walczyli tu także Polacy.
Gmina Rzgów otrzymała milion złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewoda łódzki Zbigniew Rau oraz burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisali umowę w tej sprawie w środę, 11 września 2019 r. W uroczystości przekazania dofinansowania wzięła udział również Anna Czarnocka, skarbnik gminy Rzgów. (WK)
Fot. UM w Rzgowie
W sobotę, 14 września 2019 r. na terenie OSP w Guzewie o godzinie 15 rozpoczną się warsztaty kulinarne, a o godzinie 19 -  wspólna zabawa przy ognisku, a wszystko to w ramach projektu "Naturalnie, że kulinarnie - smakowita integracja".
W Brzezinach w środę, 18 września 2019 r. w godz. 10-12  odbędzie się bezpłatne spotkanie na temat m. in. pożyczek na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej przez osoby poniżej 29. roku życia oraz pożyczek na założenie własnego biznesu. Spotkanie zaplanowano w Urzędzie Miejskim w Brzezinach przy ul. Sienkiewicza 16 w sali nr 128, a pozostałe szczegóły na plakatach poniżej. (WK)
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
W sobotę, 14 września 2019 r. o godz. 17 w strażnicy OSP Kalinko odbędzie się impreza integracyjna dla mieszkańców. W programie biesiada na czele z pieczoną baraniną, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Wydarzenie jest finansowane ze środków samorządu województwa łódzkiego oraz gminy Rzgów. Szczegóły na plakacie poniżej. (WK)
Fot. przykładowe/urodazdrowie.pl
Trwa sprzątanie przed odbiorem technicznym przedszkola i żłobka w Guzewie. Z punktu widzenia prac budowlanych, obiekt jest gotowy do wyposażania kuchni i meblowania. Kubatura budynku wynosi 2949,50 metrów sześciennych.
Władze samorządowe Rzgowa zapraszają 12 września o godz. 11 na cmentarz wojenny w Starej Gadce na uroczystość,  podsumowujacą prace porządkowe, w które zaagażowani są żołnierze Bundeswehry oraz żołnierze polscy z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. W uroczystości weźmie udział m. in. zastępca dowódcy łaskiej jednostki myśliwców F-16 Jastrząb.
Na sobotę, 5 października został przełożony termin organizacji pikniku "Pożegnanie Lata' 2019 - Dzień Pieczonego Ziemniaka". Wydarzenie zaplanowano w Starowej Górze na terenie rekreacyjnym przy ul. Centralnej 11.
20 września 2019 r. w piątek o godz. 10 rozpocznie sie bezpłatne szkolenie organizowane przez ZUS w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, sala nr 36 I piętro. Temat szkolenia to: „Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”.