Aktualności - Gmina Rzgów
W świąteczną niedzielę, 6 stycznia o godz. 18.30.Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza do Pabianic na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie" i zaproszonych wokalistów. Noworoczne spotkanie odbędzie się w Parafii Trójcy Przenajświętszej na Bugaju w Pabianicach (ul. Popławska 22).
Punkt bezpłatnej pomocy prawnej w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, działa 3 dni w tygodniu w sposób następujący:
Prawie pół miliona złotych kosztowały ubiegłoroczne inwestycje oświetleniowe na ulicach, drogach, a także na placach i boisku. Pod względem wartościowym najdroższe były budowy oświetlenia przy ul. Sosnowej i Żwirowej w Starowej Górze, które kosztowały po 100 tysięcy złotych (łącznie z projektem).
Według danych z 31 grudnia 2018 r. odnotowanych o godz. 11.15 liczba mieszkańców gminy Rzgów wyniosła 9971 osób i od lat systematycznie rośnie. Już zaledwie 29 noworodków i kolejnych osób meldujących się na naszym terenie dzieli nas od osiągnięcia magicznej cyfry 10 000 mieszkańców. A oto, jak kształtuje się w ostatnich godzinach starego roku liczba mieszkańców poszczególnych miejscowości:
Choć miliony ludzi na świecie hucznie obchodzą rokrocznie 31 grudnia „Sylwestra”, to tak naprawdę chyba niewielu wie, kim właściwie był Sylwester I, ten „najbardziej nieznany znany święty” chrześcijaństwa.
W piątek, 28 grudnia odbyl się odbiór techniczny nowego chodnika w Starowej Górze przy ul. Futrynowej.  Prace wykonano na odcinku 507 metrów bieżących kosztem 186 tysięcy złotych brutto.
Grupa rzgowskich harcerzy pojawiła się w piątek w ratuszu, aby przekazać burmistrzowi Mateuszowi Kamińskiemu – Betlejemskie Światło Pokoju. Druhny i druhowie przybyli na czele ze swoja komendantką Izabellą Pyszką-Walczak, która wręczyła burmistrzowi symboliczną latarnie z płonącym Ogniem Betlejemskim.


W piątek, 21 grudnia w południe nastąpił końcowy odbiór techniczny wyremontowanego odcinka 651 metrów bieżących drogi powiatowej Huta Wiskicka – Tadzin. Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie podkreślił, że ulica jest oddana do użytkowania w bardzo dobrym stanie wykończenia.
Przed skrzyżowaniem w rejonie Szkoły Podstawowej w Guzewie zamontowano progi wyspowe. Montaż progów na drodze 2916E był wnioskowany zarówno przez rodziców dzieci uczęszczających do szkoły, jak również radnego z miejscowości Guzew.


Z policyjnych danych wynika, że w czasie przedświątecznym, jak również samych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wzrasta aktywność „amatorów” cudzego mienia. Policjanci ostrzegają i proponują, aby w tym gorącym okresie stosować się do kilku cennych wskazówek, które utrudnią im działanie:

Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa na środowej sesji Rady Miejskiej przedstawiając budżet na przyszły rok powiedział, że biorąc pod uwagę planowane wydatki 103,5 miliona złotych to jest budżet rekordowy i wyjątkowy. W tym roku budżet zamyka się kwotą 89,7 miliona złotych. Przyszłoroczny prawdopodobnie przez jakiś czas - w kolejnych latach -  będzie trudny do pobicia. Budżet został przyjęty 12 głosami radnych przy dwóch głosach wstrzymujących się od głosowania i jednym radnym nieobecnym.
Ukazał się świąteczny numer "Rzgowa Naszej Gminy". Jest dostępny na papierze jak i w postaci elektronicznej na naszej stronie. Na łamach m.in. Nagroda Gospodarcza Laur Rembielińskiego dla Rzgowa w kategorii "Samorząd Przyjazny Przedsiębiorcy", dyskusja na temat bezpieczeństwa w gminie, Nowy gazociag - na czym stoimy?, nowy wóz bojowy dla OSP w Starej Gadce i o "Cameracie", chórze amatorskim już tylko z nazwy, który właśnie obchodził swoje 15-lecie. (WK)

We wtorek, 18 grudnia nastąpi odbiór techniczny wyremontowanego odcinka ponad 600 metrów bieżących drogi powiatowej Huta Wiskicka – Tadzin. To jedna z trzech największych inwestycji drogowych w gminie Rzgów w tym roku. W rezultacie przybyło około 2400 metrów bieżących asfaltowego dywanika. Na wspomnianym odcinku drogowcy ułożyli dwie warstwy asfaltu stanowiącego podbudowę drogi. Przed obecnym śniegiem wykonawca ułożył ostatnią tzw. ścieralną warstwę bitumiczną.
W niedzielę, 16 grudnia rzgowianie bawili się na przedświątecznym pikniku wokół choinki miejskiej w parku im. Adama Mickiewicza. Z dziećmi bawiły się anioły na szczudłach, żonglerzy, zaklinacze ognia, a do zdjęć pozował święty Mikołaj, Śnieżynki, Reniferek, a także po raz pierwszy w tym miejscu wojownicy barbarzyńscy ze Stowarzyszenia Archeologii Eksperymentalnej „Harjis". Było rewelacyjnie również dlatego, że z lekka mroziło i wszędzie leżał świeży śnieg z nocnej dostawy.