Aktualności - Gmina Rzgów
Trwają zapisy na seminarium w ramach Tygodnia Przedsiebiorcy, organizowane przez ZUS - 26 września w czwartek w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, sala nr 36 na piętrze.
22 września 2019 r. w niedzielę od godz. 10 do późnego popołudnia w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa rozgrywano turniej „Rzgowskie Szachowanie” pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa. To wydarzenie zainaugurowało tydzień miasteczek dobrego życia Cittaslow.
Oficjalne wmurowanie kapsuły czasu pod budowę supernowoczesnego Centrum Logistycznego TME stało się faktem! Projekt Greenfield to największa inwestycja w historii Grupy TME, to #WięcejNiżMagazyn.
Najbliższe spotkanie informacyjne na temat Mikrogranty „Łódzkie na Plus” odbędzie się 26 września, w czwartek o godz. 16 w Brzezinach w magistracie przy ul. Sienkiewicza 11. Doradcy wytłumaczą jak i na co pozyskać pieniądze od samorządu województwa łódzkiego oraz z  Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich OPUS 2014-2020.
20 września 2019 r. w piątek odbyło się bezpłatne szkolenie, zorganizowane przez ZUS w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Rzgowie. Tematem szkolenia było: „Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”.
22 września 2019 r. w niedzielę o godz. 10 w hali rozpoczyna się turniej „Rzgowskie Szachowanie” pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa. Wydarzenie zainauguruje tydzień miasteczek dobrego życia Cittaslow.

Kilka dni temu pracownicy Rejonu Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim zajechali dźwigiem pod drzewa rosnące blisko krawędzi ul. Grodziskiej na wysokości kościoła parafialnego w Rzgowie.
Rozmowa z Michałem Owczarkiem z Kalinka, nowym przewodniczącym Rady Powiatowej Izby Rolniczej w powiecie łódzkim wschodnim
Według danych Gminnego Zakładu Wodociagów i Kanalizacji w Rzgowie, 520 mieszkańców podłączyło się do nowej kanalizacji, budowanej od ubiegłego roku w Starowej Górze i Starej Gadce. Wydano już 254 dokumenty - warunki do podłączenia ścieków.
W niedzielę, 22 września 2019 r. w rzgowskim skateparku o godz. 12.30 rozpoczynają się jubileuszowe, X Mistrzostwa w Jeździe na Deskorolce o Puchar Burmistrza Rzgowa. Zawody są organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz gminę Rzgów. Zapisy zawodników zaczynają się tego samego dnia w samo południe. (WK)
Fot. przykładowe/Archiwum Rafała Modranki
17 września 2019 r. we wtorek dyżurują: w godzinach 14-17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur pełnią w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze. (WK)
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
Do 20 września potrwają zapisy na seminaria w ramach Tygodnia Przedsiebiorcy, organizowane przez ZUS m. in. 26 września w czwartek w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, sala nr 36 na piętrze.
20 września 2019 r. w piątek o godz. 10 rozpocznie sie bezpłatne szkolenie organizowane przez ZUS w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, sala nr 36 I piętro. Temat szkolenia to: „Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”.
W sobotę, 14 września 2019 r. o godz. 17 w strażnicy OSP Kalinko odbyła się impreza integracyjna dla mieszkańców. Przygotowały ją niezastapione panie z Koła Gospodyń Wiejskich. W programie znalazła się biesiada na czele z pieczoną baraniną, zabawy i konkursy dla najmłodszych pod kierunkiem animatorów, malowanie dziecięcych buziek oraz zwiedzanie wozu gaśniczego.
Ochotnicza Straż Pożarna w Guzewie, Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz oraz sołtys Anna Wydra zorganizowały dla mieszkańców piknik rodzinny pod hasłem: Naturalnie, że kulinarnie – smakowita integracja”.