Aktualności - Gmina Rzgów
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, od 19 maja można składać wnioski o dofinansowanie projektów, ułatwiających powrót na rynek pracy osobom, sprawującym opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3. Taka pomoc może być  w szczególności realizowana poprzez tworzenie nowych miejsc opieki.  
Od 1 kwietnia bieżącego roku mają miejsce spotkania pracowników wydziału Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego z mieszkańcami gmin naszego regionu. Zainteresowani mogą uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkich kwestii związanych z programem Rodzina 500+. Przedstawiciele Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego będą dyżurować w Rzgowie w poniedziałek, 25 kwietnia, w godz. 10.30-11.30 w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 24 na piętrze. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy mają pytania związane z wnioskami oraz realizacją programu.

Fot. Włodzimierz Kupisz
Maj jest miesiącem, w którym obchodzimy Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W związku z tym, Ochotnicza Straż Pożarna w Rzgowie, zaprasza wszystkich na dzień otwarty OSP Rzgów. Impreza odbędzie się 7 maja (sobota), od godziny 16 na terenie jednostki w Rzgowie przy ul. Nadrzecznej 2.


21 kwietnia opublikowane zostało OBWIESZCZENIE WOJEWODY ŁÓDZKIEGO w sprawie podania do publicznej wiadomości rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 18 kwietnia 2016 r. w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Rzgowa w województwie łódzkim.

Trwa rozbudowa świetlicy wiejskiej w Gospodarzu. Nowy dach i nowe pomieszczenia w stanie surowym mają być gotowe pod koniec półrocza bieżącego roku. Dokończenie budowy nastąpi w przyszłym roku. Do tego czasu w dobudowanej części świetlicy nie będzie możliwa jakakolwiek działalność – dowiedzieliśmy się w Referacie Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie. Przypomnijmy, że 30 listopada 2015 r. zostały otwarte koperty z ofertami uczestników przetargu.  Zwycięski wykonawca (zamiejscowy) podjął się wykonania tegorocznego etapu rozbudowy za 130 tysięcy złotych.
W niedzielę, 24 kwietnia o godz. 13.45 w rzgowskim lesie koło Babich odbędzie się uroczystość patriotyczna - religijna dla uczczenia pamięci 22 polskich patriotów, rozstrzelanych latem 1941 r. Niemcy zamordowali tutaj osoby z konspiracji, oskarżone o sabotaż oraz pocztowców, którzy życiem przepłacili przechwytywanie donosów, napisanych w czasie wojny do niemieckich władz okupacyjnych. 
W środę, 20 kwietnia obradowała komisja wspólna Rady Miejskiej w Rzgowie.  Na początku Jarosław Świerczyński, przewodniczący Rady Miejskiej przedstawił Wojciecha Skibińskiego  jako osobę, wyznaczoną przez premier Beatę Szydło do pełnienia funkcji burmistrza do czasu wyboru nowego kierownika urzędu. Następnie Wojciech Skibiński wręczył 11 kobietom po bukiecie kwiatów na początek dobrej współpracy z radnymi, sołtyskami - w tym gronie znalazły się też m.in.  pani skarbnik Anna Czarnocka i mecenas Monika Mosiewicz. 
Z dniem 15 kwietnia Wojciech Skibiński został wyznaczony przez prezesa Rady Ministrów –  Beatę Szydło do pełnienia funkcji burmistrza Rzgowa do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza.
Gminny Ośrodek Kultury przygotowuje I  Festiwal Tańca –  Rzgów' 2016. To barwne widowisko zobaczymy w w piątek, 29 kwietnia o godz. 17 w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 5. Wstęp - wolny.  W I Festiwalu Tańca wezmą  udział formacje taneczne z gminy Rzgów: cztery zespoły z Przedszkola Publicznego w Rzgowie - „Dinusie”, „Tygryski”, „ Muchomorki” oraz „Pszczółki”. Wystąpią trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej  w Guzewie. Zatańczy zespół „Crazy Girls” ze Szkoły Podstawowej w Kalinie. Wszystkich powinna zaskoczyć formacja „ Cheerleaderek” z GOSTiR, najzupełniej nowe zjawisko taneczne w gminie Rzgów! Zaprezentują sie oczywiście dwa zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. Prezentowane będą różnego rodzaje tańca: m.in.: nowoczesny, hip-hop, ludowy, cheerleaderki itp.
Jarosław Rychlewski
Fot. Włodzimierz Kupisz


We wtorek, 19 kwietnia stu dwudziestu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Rzgowie, przedszkoli prywatnych w Starej Gadce i w Starowej Górze - wzięło udział w pierwszej olimpiadzie milusińskich w Hali Sportowej. 10-osobowe drużyny  składały się - każda  z 5 dziewczynek i 5 chłopców. 
Rodowita rzgowianka Katarzyna Pyć bierze udział w konkursie piękności, organizowanym w Politechnice Łódzkiej. Każdy może jeszcze do juta północy, 20 kwietnia oddać głos na pannę Katarzynę w  konkursie Miss Internautów.

Pod takim hasłem w tym roku obchodziliśmy 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji, po raz pierwszy w Rzgowie, odbyły się warsztaty w Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Rzgowie oraz akcja informacyjna „Świecimy na niebiesko”. 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ  RAZEM” , do którego należy gmina Rzgów - złożyło w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi swoją Lokalną  Strategię Rozwoju.
W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 r. w godzinach 10-13 w Brzezinach w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16 a na parterze odbędzie się spotkanie informacyjne na temat konkursu ogłoszonegom 5 kwietnia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiegow. Konkurs dotyczy programów profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy . Rrejestracja zainteresowanych tego samego dnia od godziny 9.30.


Informujemy, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Proponujemy wyjazd na turnus trwający 21 dni do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS: