Aktualności - Gmina Rzgów
02.07.2017r. ok. godz. 15.30 przez Gminę Rzgów przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski EXPO 2022 Warszawa – Łódź.
W minioną niedzielę, 25 czerwca, odbyła się wakacyjna zbiórka krwi. Ambulans był zlokalizowany na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.
23.06.2017 r. plac przy OSP w Guzewie zgromadził mieszkańców na wspólnej zabawie przy ognisku. „Integracja w Noc Świętojańską” zorganizowana została przez nieformalną grupę „Pamiętamy o tradycjach” we współpracy z OSP Guzew w ramach projektu mikrodziałań gminy Rzgów dla aktywnych mieszkańców.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie przygotował program zajęć wakacyjnych dla dzieci
Zaplanowane na jutro, 24 czerwca obchody 70-lecia Zawiszy zostały objęte honorowym patronatem marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia oraz burmistrza Rzgowa Mateusza Kamińskiego. Miejsce: Stadion Miejski im. Henryka Śmiechowicza w RzgowieWe wtorek, 20 czerwca na Orliku w Rzgowie odbyła się impreza biegowa o nazwie „Rusz Kuper”, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sokół Rzgów. W wydarzeniu brały udział szkoły podstawowe z naszej gminy. Każda ze szkół wystawiała swoją reprezentacje.
Inauguracyjna uroczystość odbyła się 22 czerwca w sali obrad Urzędu Miejskiego w Rzgowie. Tytuły Super Żak Gminy Rzgów przyznano po raz pierwszy. Otrzymali je uczniowie szkól z terenu gminy, którzy w roku szkolnym 2016/2017 wyróżnili się osiągnięciami w konkursach powiatowych, wojewódzkich i krajowych.
W dniu 21 czerwca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Deskorolki, z tej okazji Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zorganizował zawody sportowe dla miłośników tej dyscypliny. Licznie zgromadzeni zawodnicy startowali w trzech konkurencjach – „Best Trick”. Zadaniem było wykonanie jak najbardziej efektownej i skomplikowanej technicznie ewolucji na wskazanej wcześniej przeszkodzie.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie serdecznie zaprasza na Koncert Czterech Kultur, podczas którego obok ZPiT „Rzgowianie” - wystąpią grupy folklorystyczne z Peru, Kenii, Gruzji i Rumunii. Koncert odbędzie się w Parku im. A. Mickiewicza w Rzgowie w dniu 8 lipca.  Początek o godz.17.00. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!
Na zdj. Członek zespołu folklorystycznego z Peru
Zapraszamy na oficjalne otwarcie boiska sportowego w Starowej Górze.
26 czerwca o godzinie 17:00 na ul. Żwirowej zostanie uroczyście otwarte boisko sportowe. Podczas uroczystości będziemy mogli podziwiać zmagania młodych uczestników, którzy rozegrają mecz pokazowy „Starowa Góra vs Rzgów”. Po rozgrywkach przewidziany jest konkurs rzutów karnych z udziałem zaproszonych gości.
Fot. przykładowe/internet

Czerwiec obfituje w  wydarzenia kulturalne dla mieszkanców gminy Rzgów. Jest też szczególnym okresem realizacji pasji członków  ZPIT „Rzgowianie' i prezentowania jej efektów na scenach całego kraju. Kunszt artystyczny i talent urodziwych dziewcząt oraz przystojnych chłopców można było podziwiac na ogólnopolskich festiwalach zespołów folklorystycznych m.in. w Szydłowcu i  Zakrzewie. Te dwie miejscowości stały się już dawno miejscem konfrontacji zespołów ludowych z całej Polski, nie mogło więc zabraknąć takze nas.
W piatek, 16 czerwca o godzinie 12:00 przed Halą Sportowa w Rzgowie można było zaobserwować wzmożony ruch rowerowy. Zjazd rowerowy organizowany tego dnia przez GOSTiR w Rzgowie oraz ZHP Rzgów cieszył się ogromnym powodzeniem. Na starcie stawiły się zarówno dzieci jak i młodzież, ale nie brakowało też dorosłych.
W kościele parafialnym została odprawiona uroczysta msza w potrójnej intencji: 550. rocznicy nadania Rzgowowi praw miejskich, erygowania parafii pw. św. Stanisława  Biskupa i Męczennika oraz 30. rocznicy pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Łodzi. Msza w sobotę, 10 czerwca miała się odbyć na historycznym Starym Rynku, ale z uwagi na pogodę organizatorzy przenieśli ją do świątyni.
25 czerwca w ambulansie przed Urzędem Miejskim w Rzgowie w godz. 10.00 – 13.00 odbędzie sie akcja krwiodawstwa.