Aktualności - Gmina Rzgów
Pracownicy Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Rzgowie, odpowiedzialni za pielęgnację zieleni, trawników, drzew, krzewów i kwiatów - zakończyli kolejny etap wiosennego porządkowania i uzupełniania  zieleni w centrum.
W niedzielę 22 maja  w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się  III  Turniej Brydża Sportowego z cyklu Grand Prix Ziemi Łódzkiej o puchar burmistrza Rzgowa. W zawodach wzięły udział  24 pary, reprezentujące sekcje brydżowe :  Kutna, Łasku, Łowicza, Łodzi, Opoczna, Pabianic, Sieradza, Tomaszowa, Uniejowa i Rzgowa.
19 maja 2016 r. na zaproszenie pełniącego funkcję burmistrza Rzgowa Wojciecha Skibińskiego w Urzędzie miejskim gościli Państwo Alina i Józef Szmich.
Pani Alina jest prezesem i współwłaścicielem Delia Cosmetics, a jej małżonek twórcą marki i pozostałych spółek tworzących grupę kapitałową „Delia”.
Wszystkie te firmy działają na terenie Rzgowa i zatrudniają ponad 320 osób, co czyni
je jednym z głównych pracodawców na terenie Gminy.
Łódzki Dom Kultury, już po raz 45. realizuje Konkurs „Świerszczykowe wierszyki”.
Podobnie jak w latach ubiegłych Konkurs jest realizowany przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt ma charakter ekologiczno-przyrodniczy. Od wielu lat Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci, a także nauczycieli i rodziców.
W okresie wczesnowiosennym oraz wiosennym Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Rzgowie realizował następujące zadania i wnioski zgłaszane do referatu zarówno przez poszczególnych mieszkańców, jak i sołtysów oraz radnych.
21 maja 2016 r. odbędzie  się w Rzgowie uroczystość  upamiętniająca 1050-rocznicę Chrztu Polski.
Uroczystość rozpocznie się  o 15:30 procesją z kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława B.M., następnie na Starym Rynku zostanie odprawiona msza św.
Nastąpi także odsłonięcie płyty pamiątkowej oraz poświęcenie zegara słonecznego.
Po wakacjach rusza 9 Oddział w Przedszkolu Publicznym w Rzgowie.
Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza na imprezę plenerową pod nazwą „Droga do Prawdy”
"Dni Otwarte Funduszy Europejskich" – to akcja polegająca na udostępnieniu, zaprezentowaniu  projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej. Z tej okazji w całej Polsce w okresie  między 12 maja a 15 maja  można było zobaczyć, zwiedzać, wziąć udział w imprezie lub uzyskać zniżkę na bilety w instytucjach, które zgłosiły się do akcji.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają do udziału w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu  „Grunt na Medal” 2016. Konkurs jest objęty patronatem Ministerstwa Rozwoju.
9 maja 2016 r. o godzinie 14:00 w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyło się spotkanie zainicjowane przez Edytę Waprzko, radną Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz Wojciecha Skibińskiego pełniącego funkcję Burmistrza Rzgowa z Tomaszem  Musielskim – Prezesem Zarządu Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz Instytutem Spraw Obywatelskich ( INSPRO ) prowadzącym Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ, reprezentowanym przez panów Piotra Pietrzaka i Kamila Szymonowicza.
17 maja 2016 r. w godz. 9:30-13:00, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16a odbędzie się spotkanie informacyjne  dotyczące aktualnych konkursów w ramach RPO WŁ - PODDZIAŁANIE VI.2.1 ROZWÓJ GOSPODARKI TURYSTYCZNEJ LPIBrzeziny@lodzkie.pl
5.04.2016 r. został ogłoszony konkurs na realizację działań uzupełniających populacyjny program profilaktyczny w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego w ramach Poddziałania X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Zapraszamy na Otwarty amatorski turniej piłki siatkowej. Sobota 14.05.2016r godz 10.00. Zgłoszenia do pobrania na  www.gostir-rzgow.pl
Współpraca Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie ze znakomitą pisarką Ewą Nowak zaowocowała kolejnym zaproszeniem na spotkanie z uczniami Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie.