Aktualności - Gmina Rzgów
Trwa rozbudowa monitoringu w Rzgowie. Właśnie zainstalowano kamerę obrotową przy ul. Długiej, w której zasięgu znajduje się Dróżka Harcerska. To ulubiony skrót uczniów do szkół. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zamontowano również kamerę stałą przy ul. Szkolnej 5 w Rzgowie. "Patrzy" ona na  tył Orlika i nadbrzeże rzeki Ner.
Ponad 60 rzgowskich wolontariuszy przez całą niedzielę 10 stycznia będzie zbierać pieniądze w gminie Rzgów w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W kościele parafialnym na mszy o godz. 10 koncerty zapowiadają: Rzgowska Orkiestra Dęta oraz Rzgowski Chór „Camerata”, o godz. 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci  do Hali Sportowej w Rzgowie na bajkę „Komnata czasu” w wykonaniu aktorów z Teatru Króla. O godz. 19 Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie” i Grupa Wokalna ”Sempre Cantare” przygotowali koncert kolęd w rzgowskiej świątyni.
Nowy plan ulic Starowej Góry  został zamontowany w południe w Wigilię na ścianie budynku Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska ze Rzgowa w obrębie przystanku MPK przy ul. Centralnej 40. Od lat był potrzebny mieszkańcom,  jaki i przyjezdnym. Przede wszystkim pojawiło się wiele nowych ulic w Starowej Górze. To największa wieś w gminie Rzgów. Liczy 2233 mieszkańców według stanu z 23 listopada 2015 r.
23 grudnia tuż przed XVII sesją Rady Miejskiej w rzgowskim magistracie pojawiła sie radna Grażyna Gałkiewicz z wielkim wiklinowym koszem z tajemniczą zawartością. Jak zawsze dobrze wychowany Mariusz Rutecki, operator portalu samorządowego zaproponował poniesienie kosza. Zamiast kosza dostał ciasteczko.
Mamy już gotowy terminarz odbioru odpadów przez firmę Jantar. Szczegółowy harmonogram poniżej.
Zuchy i harcerki przekazały na ręce burmistrza Konrada Kobusa latarnię z Betlejemskim Światłem Pokoju dla mieszkańców gminy Rzgów.
Wieczorem, 21 grudnia w Hali Sportowej w Rzgowie została otwarta wystawa 40 wybranych prac młodziutkich wychowanków Pracowni Plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury oraz haftów richelieu, koronek klocków i frywolitek członkiń Koła Rękodzieła Artystycznego "Zasupłane" GOK. Większość zgromadzonych eksponatów - głównie akwarele, koronki nawiązują do motywów świątecznych.
16 grudnia br. przez Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkursu na udzielenie dotacji na wykonanie w 2016 r. prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego, Składanie wniosków potrwa do 1 lutego 2016 roku. Spotkanie informacyjne zaplanowano 11 stycznia 2016 r. o godz. 11 w sali 104 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (I piętro) przy al. Piłsudskiego 8 w Łodzi.
Szczegóły na stronie: http://www.lodzkie.pl/kultura/ochrona-zabytkow/dotacje
W piątkowy wieczór, 18 grudnia w Rzgowie przy ul. Szkolnej 3 odbył się I Koncert Uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Salę koncertową urządzono w hallu SP im. Jana Długosza. Pierwsze popisy najmłodszych muzyków zgromadziły prawie stuosobową publiczność.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Kartka Świąteczna Boże Narodzenie Nowy Rok".  Wyróżnienia i dyplomy w tym konkursie odebrali: Konrad Pietrzak i Wiktoria Pietrzak (rodzeństwo stryjeczne). To wychowankowie Irminy Kuzik, prowadzącej Pracownię Plastyczną Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie.


Wernisaż wystawy fotograficznej „Rzgowski Chór Camerata w obiektywie. Rok 2015” miał  miejsce 16 grudnia  w hallu Urzędu Miejskiego w Rzgowie na I piętrze. Tegoroczna prezentacja zorganizowana została po raz trzeci, jednak po raz pierwszy w tak uroczystej oprawie.
Rozmowa z druhem Michałem Krzewińskim z OSP Kalino, 26-letnim szkoleniowcem młodzieży, nagrodzonym w wojewódzkim konkursie:
Klaudia Zaborowska, przedstawicielka akcji Szlachetna Paczka  w naszym rejonie potwierdziła, że prezenty ufundowane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Rzgowie dotarły do rodziny. Otrzymaliśmu pamiątkowy certyfikat, który zamieszczamy jako załącznik.
W piątkowy wieczór, 11 grudnia  odbył się w Rzgowie koncert z okazji 5-lecia grupy wokalnej Sempre Cantare.
Latem 1990 roku, charakterystyczna rzgowska kamienica zwana popularnie Na Rogu była niezamieszkana, w coraz gorszym stanie technicznym. Danuta i Bolesław Brzozowscy kupili ją za wszystkie oszczędności i za pieniądze ze sprzedaży części majątku. Na parterze postanowili otworzyć sklep w niedużym 25-metrowym lokalu.