Aktualności - Gmina Rzgów
Gminny Ośrodek Kultury oraz Koło Emerytów i Rencistów w Rzgowie serdecznie zapraszają na koncert Krystyny Giżowskiej, który odbędzie się w dniu 3 grudnia (sobota) w Hali Sportowej w Rzgowie o godz.18.30.
Blisko dwa i pół kilometra wodociągów wybudowano w 2016 roku w gminie Rzgów. Kosztowało to niemal dwa miliony złotych.
Społeczność Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka serdecznie zaprasza na koncert charytatywny który odbędzie się 4 grudnia 2016r.,o godz.15.00,w budynku szkoły, Rzgów ul. Szkolna 3.Wydarzenie organizowane jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii POSTAW NA RODZINĘ.
GOSTiR zaprasza wszystkich i młodszych na przedstawienie pod tytułem „Kosmiczny Przyjaciel Kłamczuszka”, a po przedstawieniu zjawi się Mikołaj ze słodkim poczęstunkiem dla milusińskich.
Zima zaatkowała rejon strożyniecki na Ukrainie, z którym nasza gmina współpracuje. Przyjaciele ze Starej Krasnoszory i z administracji ze Storożyńca poinformowali nas, że sprezentowany im samochód strażacki wraz z pługiem do odśnieżania z OSP  Bronisin Dworski, sprawdził się po raz kolejny. Dzięki druhom ze Starej Krasnoszory wszystkie drogi w tej wiosce jak i w sąsiednich rumuńskich zostały odśnieżone.
Serdecznie zapraszamy na seminarium organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Ambasadę Brazylii w Polsce na temat intensyfikacji i wspierania polskich przedsiębiorców w zakresie eksportu na rynek brazylijski.
Gminny Ośrodek Kultury i Rzgowski Chór „Camerata” zapraszają na wystawę
„Rzgowski Chór Camerata w obiektywie. Rok 2016”.
Mieszkańcy gminy Rzgów, którzy złożą oświadczenie, że posiadają na terenie Łodzi „ośrodek interesów życiowych”, tj. centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ścisłe powiązania osobiste lub ekonomiczne)  mogą już korzystać z programu Miejska Karta Seniora w Łodzi. Specjalnie dla osób, które ukończyły 60 rok życia szereg łódzkich instytucji, przychodni rehabilitacyjnych, restauracji, ośrodków sportowo – rekreacyjnych i wypoczynkowych i wiele innych przygotowało liczne oferty, ulgi i zniżki.
Powiat Łódzki Wschodni, Gmina Rzgów i GOSTiR w Rzgowie organizują 27 listopada Andrzejkowy Turniej w Piłce Siatkowej – Rzgów 2016.
Z okazji Tygodnia Życzliwości i Tolerancji obchodzonego w tym tygodniu, Urząd Miejski w Rzgowie odwiedziły dzisiaj (23 listopada) dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza wszystkie osoby, które malują i chciałyby doskonalić swój warsztat oraz te, które nigdy nie próbowały, ale są zainteresowane nauką malarstwa na bezpłatne zajęcia. Zajęcia odbywają się w soboty co dwa tygodnie. Najbliższe terminy spotkań: 26.11.2016 r. i 10.12.2016 r. w godz. 8.30-11.30, GOK ul. Rawska 8.
Wokalistka rzgowskiej grupy wokalnej „Sempre Cantare” - Lara Hidane zdobyła w piątek, 18 listopada I miejsce w ogólnopolskim konkursie piosenki „Bajki-Musicale”, który odbywał się w pabianickim MOK-u.
19 listopada 2016 roku o godz. 17 odbył się już trzeci spacer historyczny po cmentarzu wojennym w Gadce Starej. Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej  Żelazny Orzeł 1914 z Łodzi w umundurowaniu z tego okresu przedstawili licznej grupie osób przybyłych na ten spacer historię bitwy jak się wtedy rozegrała w okolicach wzgórza, na którym jest teraz cmentarz wojenny.
Dwadzieścia dwie osoby oddały w niedzielę 20 listopada w Rzgowie niemal 10 litrów krwi, w czasie kolejnej już akcji honorowego krwiodawstwa.
‘Serdecznie życzę naszemu rzgowskiemu chórowi „Camerata”, którym od trzynastu lat kieruje pani Izabela Kijanka wielu kolejnych lat koncertów i występów wzbogacających nas wszystkich pieśniami nie tylko kościelnymi’  mówił w czasie niedzielnej mszy świętej 20 listopada proboszcz rzgowskiej parafii ksiądz kanonik Krzysztof Florczak. – ‘Za dwa dni przypada święto świętej Cecylii, patronki chórów. „Camerata” już dziś świętuje śpiewając nam na mszy’.