Aktualności - Gmina Rzgów
Do 15 stycznia można głosować w Plebiscycie Świetlna stolica Polski i zagłosować na Rzgów!
Wystarczy wejść na stronę www.rzgow.pl kliknąć na banerek Plebiscyt SwiecSie i zagłosować poprzez www.facebook.com. Tym sposobem można głosować raz dziennie.
15 stycznia o godz. 19 Parafialny Zespołu "Caritas" w Rzgowie serdecznie zaprasza do kościoła parafialnego na "Kolędy Świata" - wyjątkowy koncert Młodzieżowej Orkiestry Smyczkowej i zespołu Modern Duo z Solistką Martą Kosicką. Dyryguje Rafał Rydyger. Wśród utalentowanych muzyków posłuchamy Szymona Kuzika z naszej gminy, grającego na skrzypcach. Podczas koncertu będą zbierane środki dla potrzebujących z parafii.
W dniach 16-27 stycznia Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji zapraszają na zajęcia Feriady' 2017 w Rzgowie. Szczegóły na plakacie poniżej
Fot. Archiwum GOSTiR


Jedną z ważniejszych ostatnich inwestycji w Szkole Podstawowej w Kalinie była modernizacja pracowni komputerowej. Ponad 10-letni sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem został wymieniony na nowy.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji serdecznie zaprasza do Hali Sportowej na maraton aerobowy: „Wielkie Spalanie Kalorii". Start: Środa 18 stycznia o  godz 18.30. Tłuszcz będziemy spalać pod okiem trzech instruktorów: Piotr Bielawski – Dance , Angela Świątek – Zumba oraz Joanna Urbaniak – Stretching. Podczas trwania imprezy warto skorzystać z bezpłatnych porad dietetyka – Magdaleny Makarowskiej.
Tekst i fot. Radosław Bubas
Poniżej podajemy terminy opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Stawki na 2017 rok nie zmieniły się i wynoszą 7 zł w przypadku segregacji odpadów od osoby zamieszkującej nieruchomość, bądź 14 zł od osoby w przypadku zbierania i oddawania odpadów zmieszanych.
W Urzędzie Miejskim w Rzgowie przy placu 500-lecia 22 w pokoju nr 24 na I piętrze działa od początku roku punkt bezpłatnej pomocy prawnej. Czynny jest  w czwartki w godz. 11.00-15.00, natomiast w piątki w godz. 10.00-14.00. Pomocy prawnej udzielą radcy prawni lub adwokaci.
W niedzielę wieczorem, 8 stycznia w kościele parafialnym w Rzgowie podziwialiśmy wspaniały koncert kolęd i pastorałek.
Największa w Rzgowie stacja uzdatniania wody przy ul. Górnej (nieopodal ul. Nadrzecznej) stanie się na wiosnę placem budowy. Na jej modernizację w budżecie jest zarezerwowane 1,8 mln zł. Przetarg zostanie ogłoszony w lutym.
Rada Miejska w Rzgowie uchwaliła budżet gminy Rzgów na rok 2017 jeszcze w grudniu 2016 r. Zaproponowany projekt budżetu wraz z autopoprawką burmistrza, spotkał się z akceptacją większości radnych. Klub „Rzgów Naszą Gminą” również zgłosił swoją poprawkę, która został uwzględniona.


W Urzędzie Miejskim w Rzgowie przy placu 500-lecia 22 w pokoju nr 24 na I piętrze rozpoczyna działalność punkt bezpłatnej pomocy prawnej. Czynny jest 2 dni w tygodniu w sposób następujący: w czwartki w godz. 11.00-15.00, natomiast w piątki w godz. 10.00-14.00. Pomocy prawnej udzielą radcy prawni lub adwokaci.
W niedzielę, 8 stycznia o godz. 18.45 w kościele parafialnym w Rzgowie będziemy podziwiać koncert kolęd.
Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalinka oraz Rada Sołecka zorganizowali choinkę dla dzieci z Kalinka i Romanowa. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało prezenty dla naszych milusińskich.

W rzgowskiej szopce w Wigilię pojawiły się: kuc szetlandzki „Cywil”, owce czarnogłówki, owce kameruńskie, króliki, gołębie olbrzymy węgierskie i pawiki.
Szopka postawiona na dziedzińcu kościoła parafialnego w Rzgowie jest wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Miejskiego oraz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika.
W Przedszkolu Publicznym, w Rzgowie w piątek, 23 grudnia odbyło się uroczyste rozdanie słodkich upominków dla zwycięzców konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę świąteczną.