Aktualności - Gmina Rzgów
W niedzielę, 30 października w Babichach ostatnia w tym sezonie impreza Parszywa Wrak Race. Całodniowy wyścig wraków ma przebiegać pod niewinnym hasłem: Którędy na Grunwald? Impreza odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa.
3 listopada w czwartek o godz. 17 Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie serdecznie zaprasza rodziców na spotkanie z doktorem habilitowanym Jackiem Pyżalskim pt. "Dzieci i młodzież a Internet - między szansami a zagrożeniami" .
W środę, 26 października odeszła na emeryturę mgr inż. Maria Hetman-Nagańska, od 20 lat i 6 miesięcy związana ze rzgowskim samorządem.
Wczoraj w sali konferencyjnej rzgowskiego ratusza wręczono nagrody laureatom  konkursu ekologicznego. Przebiegał on pod hasłem "Okaż kulturę i chroń naturę - myślę, więc segreguję". Jednym z zadań konkursowych było wymyślenie haseł zachęcających do segregacji odpadów. Najlepsze z tych haseł trafiło na koszulki promocyjne. Tuzin prac plastycznych wybranych przez komisję konkursową pod kierunkiem radnej Anny Tumińskiej-Kubasy, będzie wykorzystanych do ekokalendarza, wydanego przez Urząd Miejski.
W  dniach 15-16 października w Konstantynowie Łódzkim odbyła się IV Ogólnopolska wystawa Królików  Rasowych,  zorganizowana  przez  Łódzki  Związek Hodowców Zwierząt  Zwierząt Futerkowych  i Drobnego Inwentarza z siedzibą  w Rzgowie.
Rzgowskie koło Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów uczestniczyło w spotkaniu seniorów w Enigmie w piątek, 14 października. Spotkanie odbyło się z okazji Europejskiego Dnia Seniora, który przypada  20 października. W spotkaniu uczestniczyła wiceburmistrz Rzgowa Małgorzata Rózga.
Było sympatycznie, miło i wesoło.
Zdzisław Grabowski
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów z gminy Rzgów, prezentuje ofertę zajęć skierowanych do tej właśnie grupy odbiorców.
W środę, 19 października na cmentarzu parafialnym w Rzgowie odbył się pogrzeb Stanisława Bednarczyka, wiceprezesa Wojewódzkiego Związku OSP RP, cenionego samorządowca i społecznika o wielkich zasługach dla jednostek strażackich w gminie Rzgów, a także zapalonego myśliwego. W kościele wzruszające kazanie wygłosił ksiądz Adam Stańdo, wojewódzki kapelan strażaków.
W wieku zaledwie 65 lat zmarł jeden z najbardziej zasłużonych samorządowców naszej gminy – Stanisław Bednarczyk. Wieloletni radny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie minionej kadencji, działacz OSP. Był między innym Komendantem Gminnym OSP, Prezesem Powiatowego Związku OSP RP, Wiceprezes Wojewódzkiego Związku OSP RP. Uroczysta msza żałobna w kościele parafialnym w Rzgowie rozpocznie się w środę, 19 października o godz. 14.
Już po raz drugi uczestniczyliśmy w festiwalu IX Łódzka Jesień Chóralna im. Prof. Henryka Blachy. Wystąpiliśmy na zaproszenie Stowarzyszenia Śpiewaczego „Harmonia” i Ogólnokształcącej  Szkoły Muzycznej  I i II t. im. H. Wieniawskiego przy ul. Sosnowej 9 w Łodzi.
W Kalinku została zainstalowana sygnalizacja ostrzegawcza na skrzyżowaniu dróg w pobliżu OSP Kalinko. Była od dawna oczekiwana  ze względu na bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszych. Koszt wykonania sygnalizacji wyniósł 21 430 złotych.

Tekst i fot. Włodzimierz Kaczmarek
Niesamowita była oprawa artystyczna Dnia Edukacji Narodowej w SP w Kalinie. Szkolne Koło Teatralne Maska przedstawiło spektakl pt. „Jaskiniowcy”.
W poniedziałek, 17 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Kalinie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji WOŚP „Ratujemy – uczymy ratować. Akcja polegała na osiągnięciu rekordowej liczby osób, przeprowadzających resuscytację krążeniowo – oddechową.
W ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego, upływającego pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”, w rzgowskiej świątyni pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika wystąpił Chór Camerata. Udział rzgowskiego chóru w obchodach tego niecodziennego święta stał się już tradycją.
Marcin Bartoszek, mieszkaniec Grodziska i zarazem funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w jednostce nr 9 w Łodzi oprócz codziennych obowiązków służbowych,  dodatkowo jest  przewodnikiem psa w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej. Owczarek Niemiecki, która wabi się ,, Bella " bierze udział w plebiscycie Expresu Ilustrowanego na ,, Najsympatyczniejszego Zwierzaka Roku " w kategorii ,, Pies Roku ".