Aktualności - Gmina Rzgów
W pracowni informatycznej SP Kalino odbył się XV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TRÓJINFORMATYCZNY – 2017 dla uczniów szkół podstawowych Gminy Rzgów o Nagrodę Burmistrza Rzgowa.
W Gospodarzu dokończona została inwestycja polegająca na oświetleniu ul. Cegielnianej przez lampy ledowe, zainstalowane na 22 nowych słupach oświetleniowych. Oświetlenie czeka jeszcze na odbiór techniczny przez Zakład  Energetyczny. Przypomnijmy, że pierwszą część oświetlenia ul. Cegielnianej wykonano na północnym odcinku ulicy pod koniec 2016 r.
Gmina Rzgów i GOK zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym popularyzującym poprzez stara fotografię dziedzictwo kulturowe Gminy Rzgów.

Jak to na wiosnę, w Starowej Górze mieszkańcy posprzątali boisko przy ul. Centralnej 11, aby przygotować je na mecze.
Spotkanie w sprawie stałej organizacji ruchu
Planowana przebudowa ulicy Rudzkiej w Rzgowie
Legenda o św. Stanisławie
Ważne: od dnia 07.06.2017r. nastąpi zmiana adresu i siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z podziałem na dwie nowe lokalizacje:
W czwartek, 20 kwietnia 2017 r. uczniowie z koła teatralnego „Maska”, działającego w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Kalinie, prezentowali swoje talenty aktorskie na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej Górze.
Do 15 maja można składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2017 r. Każdy rolnik, który ubiegał się o przyznanie płatności bezpośrednich w zeszłym roku, otrzymał z agencji wstępnie wypełniony tzw. wniosek spersonalizowany. Agencja zachęca rolników, aby nie czekali ze złożeniem wniosków na ostatnią chwilę. Pozwoli to na spokojną ocenę składanych wniosków. W przypadku stwierdzenia braków będzie czas na ich poprawienie w terminie umożliwiającym przyznanie płatności bezpośrednich.
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Rzgowie zawiadomili policję o nielegalnym wyrzucaniu odpadów pełnymi workami na zapleczu Gminnej Przychodni Zdrowi
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza 7 maja o godz. 10 do Hali Sportowej na IV Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza. Szczegóły na plakacie w galerii zdjęć poniżej
(zdjęcie przykładowe)
Fot. Maria Głuchowska- Mgła
Zaawansowane są prace modernizacyjne w Rzgowie przy ul. Żołnierzy Września/Księdza Załuski. Dotychczasowa żwirowa  nawierzchnia drogi szerokości 5,5metra jest brukowana kostką grubości 8 cm w kolorze szarym.

   
29 kwietnia w naszej hali miejsce turniej piłki siatkowej o „Puchar Burmistrza Miasta Rzgowa”. Uroczystego otwarcia dokonali burmistrz Mateusz Kamiński oraz dyrektor GOSTiR w Rzgowie Radosław Bubas.
4 maja przypada Dzień Strażaka.