Aktualności - Gmina Rzgów
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku ogłaszamy konkurs dla dzieci na wykonanie świątecznej kartki.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy, a przede wszystkim wszystkich  miłośników sztuki, na wyjątkową Wystawę Bożonarodzeniową.
Już po raz czwarty hala sportowa GOSTiR stanie się miejscem, w którym będzie można podziwiać prawdziwe arcydzieła związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
Dziś w nocy około godziny 3 wybuchł pożar w miejscowości Babichy, który pochłonął dom  zamieszkały przez dwuosobową rodzinę. Spłonęło całe wyposażenie budynku. Z pożaru cudem uszli z życiem 68 - letni ojciec i jego 12 – letni syn. W akcji ratowniczej brali udział zawodowi strażacy z Łodzi oraz ochotnicze straże pożarne z Grodziska, Rzgowa i Guzewa.
3 grudnia 2016 r. w kościele parafialnym w Rzgowie,  Mszą św o godz. 10.00, rozpoczęły się uroczystości 111 rocznicy powstania OSP w Rzgowie połączone ze spotkaniem wigilijnym.
8 grudnia - Dzień Kupca
Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi realizuje projekt pod nazwą "Srebrna gospodarka szansą dla Ciebie".
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza mieszkańców Województwa Łódzkiego w wieku 45+ na bezpłatne szkolenia z podstawowej obsługi komputera i Internetu. Zajęcia będą się  odbywały w 2017 r. w siedzibie urzędu, w Łodzi.
Laur zwycięstwa i nagrodę pieniężną w VI edycji konkursu „Ekobelfer” w kategorii „Gimnazjum” zdobyła Emilia Nowacka, nauczycielka   w Gimnazjum im Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie
Andrzejkowy turniej piłki siatkowej to wspólne przedsięwzięcie Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz Gminy Rzgów. Impreza odbyła się 27 listopada w hali sportowej w Rzgowie. Zawody zostały otwarte przez Ewę Gładysz – wicestarostę Powiatu Łódzkiego Wschodniego, Mateusza Kamińskiego  - Burmistrza Rzgowa oraz radną Powiatu Łódzkiego Wschodniego Klaudię Zaborowską-Gorzkiewicz.
Do końca grudnia powinny zakończyć się roboty drogowe na ulicy Polnej w Rzgowie. Przy remoncie tej drogi były kolizje gazowe, bez usunięcia których kontynuowanie robót nie byłoby możliwe. Po remoncie ulica Polna będzie miała nowy chodnik z kostki brukowej i wjazdy do posesji oraz ponad 400 metrów asfaltu.  Będzie także wybudowane nowe odwodnienie.
Do szkoły w Kalinie zawitali niecodzienni goście, którzy przywieźli nowych podopiecznych. Prezent przekazany przez policjantów z Komisariatu Policji w Rzgowie to dwa sympatyczne żółwie żółtolice.
Gminny Ośrodek Kultury oraz Koło Emerytów i Rencistów w Rzgowie serdecznie zapraszają na koncert Krystyny Giżowskiej, który odbędzie się w dniu 3 grudnia (sobota) w Hali Sportowej w Rzgowie o godz.18.30.
Blisko dwa i pół kilometra wodociągów wybudowano w 2016 roku w gminie Rzgów. Kosztowało to niemal dwa miliony złotych.
Społeczność Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka serdecznie zaprasza na koncert charytatywny który odbędzie się 4 grudnia 2016r.,o godz.15.00,w budynku szkoły, Rzgów ul. Szkolna 3.Wydarzenie organizowane jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii POSTAW NA RODZINĘ.
GOSTiR zaprasza wszystkich i młodszych na przedstawienie pod tytułem „Kosmiczny Przyjaciel Kłamczuszka”, a po przedstawieniu zjawi się Mikołaj ze słodkim poczęstunkiem dla milusińskich.