Aktualności - Gmina Rzgów
Dorośli mieli swoje dożynki w Bronisinie Dworskim, a uczniowie ze szkoły w Kalinie zorganizowali wystawę  „Święto plonów” u siebie. Wrzesień wiąże się bowiem z końcem lata i początkiem jesieni.
Odbył się odbiór techniczny 1883-metrowej ścieżki rowerowej z Kalinka do Rzgowa, a więc można ją legalnie użytkować. Rowerzystom już się dawno spodobała i korzystają z niej od kilku… tygodni! Szerokość ścieżki rowerowej wynosi od 180 do 200 centymetrów. 

Na wniosek mieszkańców i radnej Grażyny Gałkiewicz, pracownicy Urzędu Miejskiego ustawili kabinową toaletę przy wejściu na starą część cmentarza w Rzgowie. Za czystość odpowiada serwis kabin, a  w razie konieczności również służba techniczna UM. Jest również osoba odpowiedzialna za uzupełnianie papieru toaletowego. (włok)

Fot. Włodzimierz Kaczmarek

15 września, w czwartek był obchodzony Międzynarodowy Dzień Kropki. Od 2008 roku jest to po prostu dzień talentów. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów i zachęcać ich do tworzenia. Inspiracją utworzenia Dnia Kropki była książka Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
W czwartek, 15 września w Gminnym Ośrodku Kultury - tuż przed próbą Rzgowskiego Chóru „Camerata” pojawili się niespodziewani goście: burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i zastępca burmistrza Małgorzata Rózga z bukietem żółto i czerwonych róż.
W czwartkowym zebraniu wiejskim, 15 września w Starowej Górze uczestniczyli: Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa, Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej, radni: Stanisław Zaborowski, Zbigniew Cisowski, Leszek Chwiałkowski,  Jarosław Świerczyński, Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Miejskim oraz Marek Derski, specjalista UM ds. pozyskiwania funduszy unijnych. 
W środę, 14 września Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa uczestniczył w spotkaniu dotyczącym rozpoczęcia prac nad Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Koluszkach. 14 września w województwie łódzkim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo, anonimowo zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami.

Ze względu na zły stan techniczy i częste awarie, obecnie są wymieniane uliczne lampy na ul. Tuszyńskiej w Rzgowie. Wykonuje to firma EL SERWIS ze Rzgowa. Wartość  tej inwestycji wynosi 40 000 zł. Pozwoliło to wymienić 20 lamp w tym roku od rzeki Strugi w kierunku skrzyżowania z drogą krajową. Jest to pierwszy etap tego zadania. W miarę zabezpieczenia środków w przyszłorocznym budżecie gminy, wymiana lamp będzie kontynuowana w cyklu jednorocznym lub dwuletnim.
Tekst i fot. Włodzimierz Kaczmarek
W sobotę, 10 września Rzgowski Chór „Camerata” pod przewodnictwem Izabeli Kijanki zdobył II nagrodę w kategorii „Zespół” w IX Artystycznych Spotkaniach Seniorów „Czar Jesieni” w Głownie. - Byliście „czarnym koniem” konkursu, który pojawił się pod koniec imprezy - powiedziała dyrygentce  jedna z jurorek, gdy wręczała puchar, pamiątkowe dyplomy i gratulowała sukcesu. To rzeczywiście spory sukces biorąc pod uwagę, iż w przesłuchaniach konkursowychwzięło udział aż 28 zespołów z regionu łódzkiego.
Poniżej przedstawiamy Państwu sygnały alarmowe i sposób postępowania po ich ogłoszeniu:
Wróćmy jeszcze na chwilę fotowspomnieniami do Gminnych Dożynek w Bronisinie Dworskim. Autorem zdjęć jest Antoni Patora, instruktor w Kole Fotograficznym „Blenda” w rzgowskim GOK-u.

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie oraz Rzgowski Chór "Camerata" zapraszają wszystkich odważnych, a także tych mniej śmiałych i temperamentnych do wspólnego śpiewania przebojów muzycznych i ulubionych utworów w przyjacielskiej, rodzinnej atmosferze.
W czwartek 15 września o godz. 10 w Łodzi w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta przy ul. Piotrkowskiej 104 odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z województwa łódzkiego z ekspertami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Kontynuując nasz EKO KONKURS przedstawiamy dzisiaj Zadanie Nr 2  (Zakładka „EKO KONKURS dla mieszkańców Gminy”), które  jest równie proste jak poprzednie, a którego wyniki prezentujemy poniżej:
W piątek, 9 września w Hali Sportowej w Rzgowie  odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Komańcza 2016”.  Było to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla 28 dzieci – uczestników pleneru, ale również dla ich rodziców, dziadków, rodzeństwa i przyjaciół. Imprezę poprowadził dyrektor GOK Wojciech Skibiński.