Aktualności - Gmina Rzgów
Na scenie GOK-u we wtorek, 8 marca wieczorem mieliśmy okazje podziwiać Rzgowski Chór Camerata w zupełnie nowej roli.  Wystąpiła także  trójka wokalistów Grupy Wokalnej Sempre Cantare: Agata Juśkiewicz, Katarzyna Kuna i Mateusz Tomaszewski. Pod kierunkiem Izabeli Kijanki, wszyscy artyści przez dwa miesiące przygotowywali program satyryczno-kabaretowy  " Dzień  Kobiet na wesoło".
We wtorek 8 marca 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zastępca burmistrza Mateusz Kamiński oraz członkowie jury: dh Mateusz Kuzik z zarządu OSP w Rzgowie i Włodzimierz Kaczmarek z magistratu przekazali zwycięzcom atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Urząd Miejski w Rzgowie.
Nagrody stanowiły tablety dla uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca, drukarki komputerowe dla zdobywców drugich miejsc oraz bezprzewodowe zestawy komputerowe (klawiatury i myszki) za trzecie miejsca.
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, wiele radości na co dzień, zadowolenia z życia rodzinnego, pomyślności w pracy zawodowej, pięknych kwiatów za każdy uśmiech i na każdym kroku - wyrazów adoracji ze strony brzydszej połowy

Burmistrz Rzgowa z zastępcą
Przewodniczący Rady Miejskiej                                                     
W sobotę, 5 marca zostały rozegrane w Hali Sportowej Mistrzostwa Rzgowa w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Miasta. Impreza zgromadziła zawodników z naszej miejscowości jak i okolic. Na starcie stanęło 8 zawodników w kategorii juniorskiej oraz 25 w kategorii open. Poziom gry był niezwykle wysoki, a emocje ogromne.
W piątek, 4 marca zostały rozegrane gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla szkół podstawowych i gimnazjum. Trzydzieścioro uczestników rozwiązywało test złożony z 40 pytań w Urzędzie Miejskim w Rzgowie. Nad sprawdzianem wiedzy czuwali organizatorzy: Włodzimierz Kaczmarek z urzędu oraz Mateusz Kuzik , sekretarz i członek zarządu OSP Rzgów. Urząd Miejski w Rzgowie ufundował nagrody w postaci tabletów dla uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca, drukarki dla zdobywców drugich miejsc oraz bezprzewodowe zestawy komputerowe (klawiatury i myszki) za trzecie miejsca.
W południe, w sobotę 5 marca w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 5 w Rzgowie rozpoczynają się Otwarte Mistrzostwa Rzgowa w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Miasta. W turnieju mogą startować niezrzeszeni oraz zawodniczki i zawodnicy II-ligowych drużyn, bez względu na miejsce zamieszkania. Nieletni muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w mistrzostwach. 

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie przy ul. Rawskiej 8 zaprasza na imprezę pod hasłem: "Dzień Kobiet na wesoło", którą zaplanowano 8 marca we wtorek o godz. 17.30. W programie liczne niespodzianki. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów. (włok)

Fot. Włodzimierz Kupisz
11 marca 2016 roku o godzinie 10 w hali sportowej GOSTiR w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 (sala konferencyjna) odbędzie się szkolenie dla rolników, dotyczące zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich w 2016 roku. Szkolenie przeprowadzą specjaliści  z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 
Wiceburmistrz Mateusz Kamiński wraz z pozostałymi burmistrzami oraz wójtami powiatu łódzkiego wschodniego wziął udział w corocznej odprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Koluszkach. Była ona okazją do podsumowania przede wszystkim stanu bezpieczeństwa w powiecie, ale również w gminie Rzgów w minionym roku. Część wideoprezentacji była poświęcona porównaniu danych statystycznych z roku 2014 z rokiem 2015. 
We wtorek, 1 marca zapaliliśmy znicz przed obeliskiem żołnierzy II konspiracji 1944-1956. Ten niepozorny pomnik w Konstantynie przy ul. Konspiracyjnej w pobliżu przydrożnej kapliczki został ufundowany w 1997 r. staraniem Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Oddział Łódź. Obelisk znajduje się przy granicy administracyjnej Łodzi.
Emil Borecki z kl. VI b SP im. Jana Długosza w Rzgowie okazał się jednym z dwóch najlepszych finalistów II Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla Uczniów Szkół Podstawowych województwa łódzkiego. W finale rozwiązał w 100 procentach zestaw 12 bardzo trudnych zadań w ciągu 60 minut. Jeszcze tylko jeden z 5 pozostałych finalistów miał identyczny wynik. Genialny matematyk zamieszkały w Rzgowie  został wyłoniony po trzech etapach konkursowych – do pierwszego przystąpiło ponad 150 uczniów, do drugiego – 39, do ostatniego – sześcioro.
W niedzielę, 28 lutego w Starowej Górze odbyła się pożyteczna impreza rekreacyjna na zakończenie ferii. Imprezę zainicjował radny Stanisław Zaborowski i sołtys Anna Wielgosz. W organizacji pomogło Koło Gospodyń Wiejskich w Starowej Górze, OSP z tej miejscowości i Automobilklub Łódzki. Sponsorem kiełbasek na ognisko i nagród (plecaki, piłki czapki itp.) były Zakłady Przetwórstwa Mięsnego "Grot" w Starowej Górze oraz Automobilklub Łódzki.
To był niestety ostatni akcent bogatego programu artystycznego rzgowskiej Feriady w Hali Sportowej. Rzgowskie Studium Teatralne zaprezentowało premierowe przedstawienie pt.: "Gwiazdka w Leśnej Akademii".  W niedzielę, 28 lutego wieczorem pewien ptaszek ukradł prezenty i bombki choinkowe dla mieszkańców Zaczarowanego Lasu. W sukurs poszkodowanym ruszył sprawdzony duet śledczy: Detektyw Ryś i Doktor Borsuk.
W piątek, 26 lutego w Hali Sportowej w Rzgowie odbyła się chyba najbardziej widowiskowa i masowa impreza tegorocznej "Feriady", zwana popularnie "Dmuchańce". W  hali rozłożone zostały cztery ogromne dmuchane zabawki:
- zjeżdżalnia "klaun"
- tor przeszkód Wipe out
- 2 place zabaw – ocean i nemo
Z atrakcji można było korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń w godz 11.00-19.00.
Ośrodek z "Dmuchańcami" był odwiedzany przez całe rodziny, w tle muzyka, atmosfera piknikowa... Nadmuchiwaną strefę rozrywki odwiedziło łącznie 400 osób. Pomysł naprawdę godny naśladowania!

Tekst i fot. Radosław Bubas
Bardzo atrakcyjne imprezy zaproponowano pod koniec tegorocznej Feriady 2016, współorganizowanej przez GOK w Rzgowie. W czwartek 25 lutego w Hali Sportowej  wystąpił iluzjonista Marek Corelli -  w programie „Magic Corelli Show”.
Magik, czarodziej czy iluzjonista – nazwa ma tu mniejsze znaczenie, najważniejsze,  że zarówno dzieci jak i dorośli kochają pokazy magii, szczególnie gdy gość wyczarowuje króliczki, chusteczki, banknoty czy inne cacka. Dowodem na to, że było wesoło, dowcipnie i zabawnie były zadowolone buzie naszych  milusińskich. Dobiega końca czas beztroskiej zabawy na ulubionych zajęciach.

Tekst i foto Izabela Kijanka