Aktualności - Gmina Rzgów
Stanisław Drożdżecki ze Rzgowa był jednym z najdłużej pracujących prezesów w Polsce. Od 1969 do 2016 r. nieprzerwanie kierował Spółką Leśną w Rzgowie. Dopiero na ostatnim zebraniu wybrano jego następcę – Jarosława Juśkiewicza, młodego rolnika ze Rzgowa. Sekretarzem zarządu spółki był i został ponownie wybrany Wojciech Gałkiewicz.
Regulamin konkursu plastycznego pn.„LGD funduszami europejskimi malowane” - co zmieniło się wokół mnie, dzięki funduszom europejskim pozyskanym za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”.
Celem konkursu jest :
• popularyzacja i promocja działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM” wśród mieszkańców gmin członkowskich Stowarzyszenia;
• promocja efektów realizacji projektów współfinansowanych ze środków unijnych realizowanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”.Atrakcją tego nastrojowego wieczoru, organizowanego z okazji Światowego Dnia Poezji ma być prezentacja przez oficjeli gminy Rzgów - zadanej poezji polskich twórców o tematyce wiosennej. Na wieczór poezji zaprasza Gminny Ośrodek Kultury przy ul. Rawskiej 8 o godz. 18 we wtorek 22 marca (aczkolwiek Światowy Dzień Poezji przypada dzień wcześniej). Jak dowiedzielismy sie od jednego z bohaterów wieczoru, organizatorzy nie przewidują recytacji poezji awangardowej. W programie przewidziano natomiast ilustracje muzyczne.
Taka impreza w Rzgowie odbędzie  się po raz pierwszy. 


Fot. Włodzimierz Kupisz

Oferta terenów ze Rzgowa po raz pierwszy zostanie profesjonalnie zaprezentowana na Targach Inwestycyjnych MIPIM w Cannes 2016. To najbardziej prestiżowe wydarzenie na rynku nieruchomości na świecie. Spotykają się tam inwestorzy z różnych branż, poszukujący ciekawych miejsc na zlokalizowanie biznesu, a także przedstawiciele i właściciele takich terenów.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie przy ul. Rawskiej  8 informuje, że  wnioski do "Programu 500 +" (świadczenia wychowawczego) można pobrać:
• w MOPS w Rzgowie,
• w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pokoju nr 34 (I piętro),
• w Szkole Podstawowej w Rzgowie,
• w Szkole Podstawowej w Guzewie,
• w Szkole Podstawowej w Kalinie,
• w Przedszkolu Publicznym w Rzgowie.
Łódzki Urząd Wojewódzki informuje, że od 1 kwietnia 2016 r. zostaną wprowadzone następujące zmiany zasad obsługi klientów Oddziału Cudzoziemców.
Pracownicy Oddziału Cudzoziemców będą przyjmowali klientów w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 8.30 do 14.30 oraz we wtorki od godz. 10 do 17.
Z dniem 1 kwietnia 2016 r. zostanie wprowadzona możliwość składania wniosków dotyczących wpisania zaproszenia do ewidencji zaproszeń i legalizacji pobytu państw członkowskich Unii Europejskiej w Oddziałach Paszportowych w:


We wtorek, 15 marca w Koluszkach odbyły się powiatowe eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie z gminy Rzgów odnieśli ogromny sukces. Bracia Olbanowie opanowali podium!

Jeśli chcesz pomóc naszym strażakom lub sportowcom - przekaż 1% podatku Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku lub na rzecz GLKS Zawisza Rzgów.
To jest banalnie proste.
Aby przekazać 1% podatku dochodowego,  należy w formularzu PIT wypełnić zamieszczony w nim "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)".
15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Powiatowy Rzecznik Konsumentów w powiecie łódzkim wschodnim 2015 r. udzielił  ok.1100 porad prawnych. Najwięcej porad dotyczyło umów sprzedaży, w tym: zakupu  obuwia, odzieży, sprzętu RTV i AGD., komputerów, motoryzacji.  Konsumenci dochodzili roszczeń z tytułu rękojmi bądź gwarancji,  w przypadku stwierdzenia  wad fizycznych lub prawnych  zakupionych towarów. Znaczna ilość skarg dotyczyła umów zawartych poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość, Dotyczy to zakupów  towarów na tzw. pokazach, organizowanych  w sanatoriach,  na  wycieczkach  bądź bezpośrednio w domach konsumentów. Przedmiotem sprzedaży były garnki, pościel, a także  tzw. urządzenia medyczne.
Spotkanie informacyjne pn. „Jak nie dotacja to co? Środki zwrotne na założenie i rozwój własnej firmy” odbędzie się 15 marca w godz. 10-13 w Urzędzie Miasta w Brzezinach przy ul. Sienkiewicza 16 w sali konferencyjnej na I piętrze (rejestracja od godziny 9.45).Burmistrz Rzgowa  zaprasza przedsiębiorców i sprzedawców napojów alkoholowych z terenu   gm. Rzgów na szkolenie  nt. „Szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych (przedsiębiorców  i pracowników sektora usług)”,  organizowane w dniu 17 marca 2016 roku o godz. 10 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Rzgowie, pl.500-lecia 22, I piętro,  sala nr 37.  Czas trwania szkolenia przewidywany jest na ok. 2 godziny. Szkolenie zalecane przez  Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Od czwartku, 10 marca  porządkowane są trawniki i pielęgnuje się krzewy zimozielone na skwerach w Rzgowie nad rzeką w rejonie parkingu przykościelnego, a także skateparku.

Drukujemy poniżej harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych, czyli mebli, opon samochodowych z gminy Rzgów , a także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Burmistrz Rzgowa Konrad Kobus zwrócił się do mieszkańców:
Na scenie GOK-u we wtorek, 8 marca wieczorem mieliśmy okazje podziwiać Rzgowski Chór Camerata w zupełnie nowej roli.  Wystąpiła także  trójka wokalistów Grupy Wokalnej Sempre Cantare: Agata Juśkiewicz, Katarzyna Kuna i Mateusz Tomaszewski. Pod kierunkiem Izabeli Kijanki, wszyscy artyści przez dwa miesiące przygotowywali program satyryczno-kabaretowy  " Dzień  Kobiet na wesoło".