Aktualności - Gmina Rzgów
Z okazji Tygodnia Życzliwości i Tolerancji obchodzonego w tym tygodniu, Urząd Miejski w Rzgowie odwiedziły dzisiaj (23 listopada) dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza wszystkie osoby, które malują i chciałyby doskonalić swój warsztat oraz te, które nigdy nie próbowały, ale są zainteresowane nauką malarstwa na bezpłatne zajęcia. Zajęcia odbywają się w soboty co dwa tygodnie. Najbliższe terminy spotkań: 26.11.2016 r. i 10.12.2016 r. w godz. 8.30-11.30, GOK ul. Rawska 8.
Wokalistka rzgowskiej grupy wokalnej „Sempre Cantare” - Lara Hidane zdobyła w piątek, 18 listopada I miejsce w ogólnopolskim konkursie piosenki „Bajki-Musicale”, który odbywał się w pabianickim MOK-u.
19 listopada 2016 roku o godz. 17 odbył się już trzeci spacer historyczny po cmentarzu wojennym w Gadce Starej. Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej  Żelazny Orzeł 1914 z Łodzi w umundurowaniu z tego okresu przedstawili licznej grupie osób przybyłych na ten spacer historię bitwy jak się wtedy rozegrała w okolicach wzgórza, na którym jest teraz cmentarz wojenny.
Dwadzieścia dwie osoby oddały w niedzielę 20 listopada w Rzgowie niemal 10 litrów krwi, w czasie kolejnej już akcji honorowego krwiodawstwa.
‘Serdecznie życzę naszemu rzgowskiemu chórowi „Camerata”, którym od trzynastu lat kieruje pani Izabela Kijanka wielu kolejnych lat koncertów i występów wzbogacających nas wszystkich pieśniami nie tylko kościelnymi’  mówił w czasie niedzielnej mszy świętej 20 listopada proboszcz rzgowskiej parafii ksiądz kanonik Krzysztof Florczak. – ‘Za dwa dni przypada święto świętej Cecylii, patronki chórów. „Camerata” już dziś świętuje śpiewając nam na mszy’.
W niedzielę 20 listopada o godz. 16.00 w Hali Sportowej w Rzgowie rozpoczyna się impreza pod hasłem Rodzinne Bieganie.
Urząd Wojewódzki w Łodzi we współpracy z Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a działającym przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zorganizował międzynarodową konferencję naukową pod nazwą „Wpływ funduszy europejskich na rozwój społeczeństwa obywatelskiego”. W konferencji brał udział Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów - FLORIANY
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi prowadzi na rzece Ner prace konserwacyjne i porządkowe. Zostały one podjęte po interwencji Urzędu Miejskiego w Rzgowie. Prosili o nią mieszkańcy posiadający nieruchomości przylegających do rzeki i obawiający się realnego zagrożenia zalewaniem.
Włącz się w akcję zbiórki krwi!
Po raz kolejny w Rzgowie odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa.
Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa uczestniczył  w uroczystej konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego”, która odbyła się 14 listopada w Sejmie. W XIV edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Lokalnego Rzgów sklasyfikowano na 4 miejscu w województwie łódzkim i 25 w skali kraju.
Gmina Rzgów oraz Gminny Ośrodek Kultury zorganizowały uroczyste obchody Święta Niepodległości w piątek, 11 listopada. Wzięli w nich udział: burmistrz Mateusz Kamiński, jego zastępca – Małgorzata Rózga, Katarzyna Berczak-Lato – sekretarz gminy, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej -  Radosław Pełka, radni RM Marek Bartoszewski, Jarosław Świerczyński, Rafał Kluczyński i Wiesław Gąsiorek, radne powiatowe Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz i Edyta Waprzko.
Trzy konferencje dotyczące Funduszy Europejskich odbędą się 18.11.2016 r . w Skierniewicach –  „ Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – dotacje na edukację”, 25.11.2016 r. w Radomsku - „Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – dotacje na aktywizację” i 9.12 2016 r. w Uniejowie - „Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – dotacje na internacjonalizację”.

Link do strony http://www.rpo.lodzkie.pl/slider/item/1253-zmieniaj-lodzkie-z-funduszami-europejskimi-przyjdz-na-konferencje
13 listopada oraz 18 grudnia odbędą się polowania zbiorowe na drobną zwierzynę w dzierżawionym obwodzie łowieckim nr 164. W łowach wezmą udział członkowie Koła Łowieckiego nr 22 "Pudlarz" z Łodzi.

Paweł Poros, łowczy koła
Fot. media.lowiecki.pl