Aktualności - Gmina Rzgów
W Starowej Górze zakończył sie montaż słupków z 54 tablicami z nazwami ulic. Nowe oznakowanie pojawiło się na ul. Centralnej i na bocznych ulicach od Centralnej.
11 Listopada o godz. 9.45 w Rzgowie na placu 500-lecia 22 rozpoczynają się obchody 97. rocznicy odzyskania Niepodległości.
Nasza mieszkanka Lara Hidane wygrała w kategorii do 10 lat Regionalny Konkurs Piosenki w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach.

       Stuletnie urodziny Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza zostały podzielone na dwie części – pierwsza w Dniu Edukacji Narodowej była dedykowana uczniom, nauczycielom oraz  pracownikom obsługi, a 16 października przybyło kilkudziesięciu szacownych gości – przedstawicieli samorządu , byłych dyrektorów szkoły w Rzgowie oraz absolwentów.
   

W Grodzisku kończy się rozruch technologiczny zmodernizowanej stacji uzdatniania wody, polegający na płukaniu i chlorowaniu. Inwestycja kosztowała 1 milion 360 tysięcy złotych i należy do większych, zakończonych w tym roku. Stacja powstała w miejscu starej hydroforni, służącej mieszkańcom przez około 30 lat. Woda z ujęcia w Grodzisku jest tańsza od łódzkiej, która była tłoczona dla tej części gminy w czasie modernizacji hydroforni. 

Rzgowskie Studio Teatralne otrzymało wyróżnienie w 28.  Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich ŁóPTA. Rzgowscy artyści wystąpili w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury ze spektaklem pt. „Porwanie w Zaczarowanym Lesie”. Przedstawienie powstało pod kierunkiem Agnieszki Ruty oraz Irminy Kuzik.

     15 października 2015 r. rozstrzygnięty został przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, pochodzących z zamieszkanych nieruchomości w gminie Rzgów od 1 listopada 2015 r. do 30 kwietnia 2018 r. (okres 30 miesięcy). Firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę był „Jantar Jarosław Fiałkowski” z siedzibą w Rzgowie, ul. Krótka 2.
    
16 października została otwarta nowa ekopracownia w Szkole Podstawowej nim. Jana Długosza w Rzgowie. W uroczystości wzięli udział: Mateusz Kamiński, zastępca burmistrza, Jarosław Świerczyński, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Janusz Pietruszewski, wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi.