Aktualności - Gmina Rzgów
Klaudia Zaborowska, przedstawicielka akcji Szlachetna Paczka  w naszym rejonie potwierdziła, że prezenty ufundowane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Rzgowie dotarły do rodziny. Otrzymaliśmu pamiątkowy certyfikat, który zamieszczamy jako załącznik.
W piątkowy wieczór, 11 grudnia  odbył się w Rzgowie koncert z okazji 5-lecia grupy wokalnej Sempre Cantare.
Latem 1990 roku, charakterystyczna rzgowska kamienica zwana popularnie Na Rogu była niezamieszkana, w coraz gorszym stanie technicznym. Danuta i Bolesław Brzozowscy kupili ją za wszystkie oszczędności i za pieniądze ze sprzedaży części majątku. Na parterze postanowili otworzyć sklep w niedużym 25-metrowym lokalu.
Pracownicy rzgowskiego magistratu wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka i zebrali 1200 złotych. Kupili dla potrzebującej rodziny m.in. nową pralkę automatyczną, deskę do prasowania, kurtkę, zimowe buty, żywność, kosmetyki, produkty chemii gospodarczej, a także gry dla dzieci. Wolontariusze z magistratu przeprowadzili także zbiórkę darów m.in. odzieży wśród znajomych przedsiębiorców i osób indywidualnych. Pralka i kilka kartonów prezentów 10 i 11 grudnia trafiły do magazynu, prowadzonego przez wolontariuszy ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, czyli do Szkoły Podstawowej w Guzewie. Stąd wolontariusze dostarczą dary wybranej rodzinie.
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na otwarcie wystawy pt. "Rzgowski Chór Camerata w obiektywie. Rok 2015" - w środę, 16 grudnia o godz. 11.30 w Urzędzie Miejskim.
Bezpieczne obejście - mniejsze ryzyko wypadku

Kończy się okres wzmożonych prac w rolnictwie.  Zmniejszona liczba zajęć w gospodarstwie rolnym to dobry moment, by pomyśleć o poprawie stanu bezpieczeństwa oraz o wyeliminowaniu zaniedbań występujących w obejściu. Dane statystyczne, którymi dysponuje KRUS wskazują, że w Placówce Terenowej w Brzezinach w trzech kwartałach 2015 roku ponad 47 % wszystkich wypadków przy pracach w gospodarstwach rolnych to upadki osób.
Serdecznie zachęcamy wszystkich przedsiębiorców z  gmin członkowskich Stowarzyszenia LGD "Bud-Uj Razem" do wypełnienia fiszki projektowej (Formularz Lokalnej Inicjatywy).
8 grudnia gmina zakupiła 47-konny ciągnik New Hollad z bogatym osprzętem, niezbędny do utrzymania rzgowskiego parku, chodników, alejek i ścieżek rowerowych.
Jak co roku w grudniu w Hali Sportowej zorganizowaliśmy zawody wspinaczkowe dla dzieci. Wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą harcerzy - oprócz zwykłej wspinaczki po sztucznej ściance - rozegraliśmy konkurencję wejścia na czas.
Grono pedagogiczne oraz uczniowie Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie zapraszają na koncert charytatywny, który odbędzie się
13 grudnia 2015 r. o godz. 15 w sali gimnastycznej.
.
Widać już pierwsze efekty wizyty samorządowców i dzieci rzgowskich na zaproszenie władz Prudnika. W „Tygodniku Prudnickim” ukazał się artykuł o wystawie prac plastycznych „Wieszczyna’ 2015”, autorstwa dzieci z Pracowni Plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury. Publikacja zajmuje niemal całą dwustronicową rozkładówkę tygodnika! Znalazło sie na niej dużo reprodukcji dziecięcych obrazów.
Nastąpiła zmiana w  harmonogramie odbioru odpadów komunalnych pod koniec tego roku, gdyż niektóre terminy wypadałyby w dzień świąteczny i z tego powodu wprowadzone została korekta.
11 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na koncert jubileuszowy Grupy Wokalnej Sempre Cantare, który rozpocznie się o godz. 19 w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 5. Gościem specjalnym koncertu ma być Bartek Grzanek. Wstęp wolny.
Jest już opracowana na przyszły rok regulacja opłat za wodę oraz odprowadzanie ścieków dla indywidualnych odbiorców. Będzie tylko kosmetyczna, bo wyniesie 2,78 procent, czyli osiągnie wysokość 2,96 zł za 1 metr sześcienny, natomiast opłata za ścieki zostanie podniesiona tylko o 1 proc., czyli do 5,05 złotych za 1 metr sześcienny. Gmina przygotowała posunięcie osłonowe.
Adam Górecki, naczelnik OSP Rzgów zdobył prestiżowy tytuł Strażaka Roku. OSP Rzgów to prężna jednostka należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzięki dobremu wyposażeniu (5 wozów) może być skierowana do akcji - w zależności od potrzeb - do każdej części Polski! Na co dzień OSP Rzgów specjalizuje sie w ratownictwie techniczno-drogowym. Strażak Roku ma 39 lat, w ochotniczej straży działa od 25 lat, a od 6 lat jest strażakiem ratownikiem Lotniskowej Straży Pożarnej Lotniska im. Reymonta w Łodzi.