Choinka, choinka, świąteczna choinka rozbłyśnie w Rzgowie 5 grudnia o godzinie 17.00. Wśród rozmaitych atrakcji będzie konfetti z nagrodami oraz oczywiście…wizyta Świętego Mikołaja.
03 grudnia (niedziela) na hali sportowej GOSTiR odbędą się Mikołajki. Moc atrakcji tego dnia została przygotowana specjalnie dla naszych grzecznych dzieci.
Spektakl opowiada pełną humoru historię o starym nauczycielu języka polskiego i historii, który przez całe swoje życie pozostał wierny szkolnej miłości. Niestety, ze względu na wrodzoną nieśmiałość nie potrafił w czasach młodości wyznać swoich uczyć pięknej Helenie.
Szanowni Państwo,
Informujemy, iż Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi  i Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny dnia 29 listopada 2017 roku ogłosili konkurs nr RPLD.09.02.02-IP.01-10-002/17 w ramach:
Osi Priorytetowej IX „Włączenie społeczne"
Działania IX.2 „Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym"
Poddziałania IX.2.2 „Usługi społeczne i zdrowotne- ZIT"
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
Rozstrzygnięto plebiscyt na najlepszego sołtysa. W konkursowe szranki stanęła Anna Wielgosz, sołtys w Starowej Górze, która zdobyła tytuł Najlepszego Sołtysa w gminie i czwartą lokatę w całym województwie. Warto wiedzieć, że w województwie jest blisko 4 tysiące sołectw.
Organizatorem plebiscytu jest „Dziennik Łódzki”, a jego patronem jest Witold Stępień, Marszałek Województwa.
Szanowni Państwo,

Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza na seminarium poświęcone Funduszom Europejskim na badania i rozwój oraz partnerstwo publiczno-prywatne. Seminarium odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w EC-1 w godzinach 10:00-14:30


Po cztery drużyny z powiatu i województwa rywalizowały w kolejnej edycji Andrzejkowego Turnieju Siatkówki Amatorów, który w niedzielę, 26 listopada odbył się w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzgowie. W finale Sokół Rzgów pokonał 2:0 drużynę VT Nosorożec.
Zakończyła się druga edycja konkursu Super Żak Gminy Rzgów. Tym razem dotyczyła sportu i działań artystycznych. W sumie tytuł Super Żak Gminy Rzgów 2017 – Art./Sport przypadł około osiemdziesięciu finalistom konkursu.
Gminny Ośrodek Kultury i Rzgowski Chór „Camerata” zapraszają na wystawę
„Rzgowski Chór Camerata w obiektywie. Rok 2017”.
Dzień Pracownika Socjalnego Powiatu Łódzkiego Wschodniego obchodzono w Rzgowie. 41 pracowników zostało nagrodzonych okolicznościowymi dyplomami i statuetkami, które są wyrazami podziękowania za ich pracę.
W największej w Rzgowie stacji uzdatniania wody przy ul. Górnej, której modernizację właśnie zakończono, dokonano w piątek, 24 listopada odbioru technicznego. Inwestycja była zrealizowana z budżetu Gminy Rzgów oraz pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Dzięki modernizacji rzgowianie nie będą mieli problemów z ciśnieniem wody w kranach, a jej jakość jeszcze bardziej się poprawi.
Pod klawiszem [„Rzgów Nasza Gmina” – wydanie internetowe] jest opublikowany najnowszy, 262 numer naszego miesięcznika. Zachęcamy do czytania. Wystarczy „kliknąć” na klawisz lub tutaj:

http://www.rzgow.pl/informator-t34/nasza-gmina-archiwum-t120#!
W Łodzi trwa dwudniowy Kongres Biogospodarki. To piąta edycja wydarzenia, które jest uznawane za najważniejsze w Europie w tej tematyce. Gmina Rzgów została uhonorowana na tegorocznym kongresie tytułem Najlepszej Biogminy Województwa Łódzkiego.
Jeszcze tylko do 22 listopada mogą się zgłaszać ostatnie drużyny do startu w Andrzejkowym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbędzie się w niedzielę, 26 listopada w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 5 w Rzgowie. Start imprezy o godzinie 10.00.
Regulamin turnieju oraz karta zgłoszeniowa dostępna są na stronie: http://www.gostir-rzgow.pl/
lub bezpośrednio w hali sportowej.
Przedstawiciel Gminy Rzgów uczestniczył w 16 listopada w Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości i otwarciu Biura „Cittaslow International” w Olsztynie. Warto pamiętać, że Rzgów jako jedyna miejscowość w województwie łódzkim od sierpnia jest członkiem stowarzyszenia „miast dobrego życia”.