Aktualności - Gmina Rzgów
W niedziele, 12 maja o godz. 10 w Hali Sportowej w Rzgowie zostanie rozegrany VI Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza.
Dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17  przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. Włodzimierz Kupisz
W ramach akcji „100 tysięcy drzew na 100-lecie województwa łódzkiego”, gmina Rzgów otrzymała ponad tysiąc drzew i krzewów. Część z nich posadzona została w sołectwie Guzew-Babichy. Sadzenie poprzedziło porządkowanie przyleśnego terenu z udziałem mieszkańców Guzewa i Babich .
We wtorek, 14 maja w godz. 9-11.30 w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w sali konferencyjnej na piętrze zostanie otwarty punkt informacyjny funduszy europejskich. Można skorzystać z bezpłatnych konsultacji w sprawie realizacji projektów, dofinansowywanych przez UE. Wszystkie szczegóły na plakacie poniżej.
W czwartek 9 maja w Urzędzie Miejskim w Rzgowie obradowała Rada Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny. Na sali posiedzeń zebrało się około 40  starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów. Łódzki Obszar Metropolitalny tworzy bowiem 28 gmin i 5 powiatów: grodzki Łódź, brzeziński, łódzki wschodni, pabianicki i zgierski.
Wydaje mi się, a właściwie jestem przekonana, że kobiety, których pasją  jest dzierganie, wyszywanie, malowanie - wyróżniają  się przedziwnymi cechami: są wrażliwe, precyzyjne, mają osobliwe poczucie estetyki, są kreatywne i bywają systematyczne. Z pewnością wyobraźnia jest tym elementem, który stwarza im możliwości  i pozwala zatracić się w hobby. Wiem, o czym mówię, bo zdarza mi się robić  na drutach, szydełku czy wyszywać i ciągle myślę, że na realizowanie się w rękodzielnictwie w większym wymiarze, mam jeszcze czas.
Taką zapowiedź usłyszało około 30 mieszkańców Rzgowa zaproszonych do Urzędu Miejskiego na spotkanie z inwestorem TME – firmą branży elektronicznej, która zbuduje magazyn i biurowiec w rejonie ul. Nasiennej. Gospodarzem spotkania był Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa. Wyczerpujące informacje i wizualizacje inwestycji przedstawił Cezary Świątczak, pełnomocnik zarządu TME.
Stara Gadka, o czym prawie nikt nie wie, to zagłębie modelarzy lotniczych, specjalizujacych się w modelach latajacych na uwięzi. Właściwie, pasja zawładnęła na razie jedną rodziną Rakowskich. Zaczął ojciec Zbigniew jakieś 40 lat temu, a teraz tymi lotniczymi zainteresowaniami zaraził młodszego, 14-letniego Mateusza i starszego syna 18-letniego Marka.
Po etapie wstępnej oceny wniosków w ramach programu „Mikrogranty dla Aktywnych Mieszkańców” oraz po prezentacji grup przed komisją – mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu.
Sportowy  Klub Szachowy „Dwie Wieże Rzgów” odnosi kolejne sukcesy. Klub podczas 5-dniowych rozgrywek szachowych w Spale zajął III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Szybkich (jedna partia trwa nie dłużej niż pół godziny). W kwietniu ten sam klub zajął IV miejsce w III Lidze Juniorów w Szachach Klasycznych.
We wtorek dyżur pełnić będą: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 14 - 15 radny Wiesław Gąsiorek. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37.
Fot. archiwum/Włodzimierz Kupisz
Od soboty do niedzieli, 5 maja w Babichach  rozegrano I i II rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro. Organizatorem był Łódzki Klub Motorowy, promotor tej dyscypliny w Polsce i organizator podobnych imprez o charakterze międzynarodowym. Rozegrano m.in. Puchar Kobiet, odbyły się wyścigi młodzików i amatorów. Łącznie ścigało się 48 zawodników.

To nie były ćwiczenia ratowników w dzień wolny od pracy urzędników. Prawdopodobnie na skutek zwarcia elektrycznego o mało nie doszło do pożaru w kotłowni Urzędu Miejskiego w Rzgowie, akurat w sobotę, 4 maja w dniu św. Floriana, patrona strażaków. Dzięki sprawnej akcji naszych druhów z 5 jednostek OSP i PSP, skończyło się na zadymieniu. W poniedziałek ratusz pracuje normalnie, jest tylko czasowo odcięty dopływ gazu do budynku, a więc nie będzie ogrzewania.
Bezdeszczowa pogoda, a podczas występów na estradzie -nawet prawdziwie majowe słońce sprzyjały rzgowskim obchodom 228. rocznicy ogłoszenia Konstytucji 3 Maja. W kościele parafialnym mieszkańcy, artyści oraz samorządowcy uczestniczyli w okolicznościowej mszy świętej. Władze złożyły wiązankę biało- czerwonych kwiatów na ołtarzu Matki Boskiej.

Święto Flagi

Wciągnięcie państwowej flagi na maszt i zasadzenie Dębu Wolności to najważniejsze punkty uroczystości w łódzkiej Delegaturze Najwyższej Izby Kontroli, z udziałem prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, a także legendarnych działaczy „Solidarności” – Andrzeja Słowika i Janusza Tomaszewskiego. W uroczystości uczestniczył także burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński.