Aktualności - Gmina Rzgów
Dzielnicowi oraz pracownicy ochrony jednego z centrów handlowych w Rzgowie spotkali się z właścicielami boksów i innymi użytkownikami obiektu. Policjanci apelowali o właściwe zabezpieczenie stoisk i pojazdów przed kradzieżą.
Drużyna  piłki siatkowej z Guzewa odniosła ogromny sukces zdobywając trzecie miejsce w II lidze siatkarskiej.
26 marca  we wtorek w godzinach od 9 do 15 w Urzędzie Miejskim w Rzgowie (pokój nr 8) czynny będzie punkt przyjmowania za rok 2018 zeznań podatkowych przez pracownika Urzędu Skarbowego Łódź-Widzew. Z uwagi na aktualne możliwości składania zeznań drogą elektroniczną, a w szczególności przy wykorzystaniu nowej usługi Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” - nie jest planowana większa liczba dyżurów.
Fot. Shutter Stock
Województwo Łódzkie we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego wdraża Projekt pn. Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego (Jeremie2) o wartości 670 mln zł realizowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 stanowiący kontynuację Inicjatywy JEREMIE z poprzedniego okresu programowania.
We wtorek, 12 marca burmistrz Mateusz Kamiński i Włodzimierz Kaczmarek, pomysłodawca urządzenia izby pamięci w wagonie tramwaju 42 w Rzgowie obejrzeli kilkanaście pojazdów 805 N w zajezdni MPK przy ul. Telefonicznej w Łodzi.

We wtorek, 12 marca w Komendzie Powiatowej PSP w Koluszkach odbyły się eliminacje powiatowe 42. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Gminę Rzgów reprezentowali laureaci pierwszych trzech miejsc z eliminacji gminnych w dwóch kategoriach wiekowych. Zarówno w I, jak i w II grupie wiekowej udział wzięło po 15 zawodników z powiatu.
W dniu Waszego święta życzymy wytrwałości w Waszej misji, jaką jest aktywność społeczna
To ona decyduje o wyborze na sołtysa na zebraniu wiejskim, na najniższym szczeblu demokracji
Wszyscy znają swojego sołtysa, bo przychodzi pobrać podatek rolny
Jednak dzisiejszy sołtys to również inicjator życia kulturalnego w sołectwie, budowniczy dobrosąsiedzkiej integracji
Ponieważ jest najbliżej ludzi, to on zgłasza problemy ludzi chorych, niepełnosprawnych i opuszczonych na stare lata
Jako pośrednik między władzami samorządowymi a własnymi sąsiadami, wykazuje się pomysłami na poprawę jakości życia w swojej małej ojczyźnie 
Zgłasza postulaty lokalnej społeczności burmistrzowi, radnym, urzędnikom
W dniu Waszego święta życzymy Wam, abyście czuli się spełnieni i jeszcze bardziej potrzebni
Wyrażamy naszą wdzięczność i szacunek za pracę sołtysów
Funkcja sołtysa na ziemiach polskich sięga przełomu XII i XIII wieków – wypełniajcie Waszą misję następnych tysiąc lat, czego życzą:
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński
Wiceburmistrz Małgorzata Rózga
Przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka
W najbliższych miesiącach pracownicy Urzędu Miejskiego w Rzgowie zapytają mieszkańców o piece i paliwa, którymi ogrzewane są ich domy. Zinwentaryzowane zostaną eksploatowane źródła energii odnawialnej, przeprowadzone termomodernizacje oraz plany inwestycyjne na najbliższe lata, związane z polepszeniem efektywności cieplnej w budynkach.
Oddychamy w kraju złym powietrzem. Wciąż za mało wiemy o smogu, jego konsekwencjach zdrowotnych. Wciąż duża część  społeczeństwa nie przestrzega prawa. Mieszkańcy w swoich piecach i kotłowniach palą rzeczami, których spalać nie powinni.
Tysiąc krzewów ozdobnych oraz sadzonek drzew otrzyma gmina Rzgów w tym roku od samorządu województwa łódzkiego. To efekt programu pod nazwą „100 tysiecy drzew na stulecie województwa łódzkiego”. Celem programu jest jest przede wszystkim promocja drzew i krzewów rodzimych lub stosowanych w zadrzewieniu od XIX wieku, ale dziś mniej popularnych.
12 marca we wtorek dyżur pełnić będą: w godzinach 14 - 17 wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marek Bartoszewski, radna Kamila Kuźnicka, w godzinach 15.30 - 16.30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37.
W piątek, 8 marca burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński sfinalizował plan uporządkowania  obelisku Żołnierzy II Konspiracji 1945-1956 w Konstantynie. Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Łodzi przekazał 10 tysięcy złotych na podniesienie obelisku, który znajdował się w niecce terenu. Podłoże pod pomnikiem również zostało wyniesione nad poziom otoczenia.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie przygotował 8 marca w piątek spektakl poetycko-muzyczny "Miłość jest kobietą". W specjalnie dobranych na tę okazję interpretacjach poetyckich i muzycznych zaprezentowali się uczniowie z Koła Teatralnego „Maska" ze Szkoły Podstawowej w Kalinie oraz wokaliści grup artystycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie  - „Rzgowianie" i "Sempre Cantare".


aby Dzień Kobiet trwał 365 dni w roku
Aby każdy przynosił same radości, sukcesy i zadowolenie
Abyście czerpały siłę oraz nadzieję z miłości najbliższych
Abyście nigdy nie zwątpiły we własne siły, nie zrażały się przeciwnościami losu
Abyście zmierzały przez życie nie zwracając uwagi na troski
Abyście zwalniały kroku tylko po to, żeby przyjąć hołd dla urody, umiejętności i talentu
wyrazy uwielbienia i naręcza kwiatów z okazji i bez okazji
Abyście wierzyły, że nawet po złych chwilach odezwie się telefon od tego wymarzonego
A więc życzymy zielonych świateł na Waszej drodze:

Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa
Radosław Pełka, przewodniczący Rady Miejskiej
Fot. Pixabay
Leszek Chwiałkowski, społecznik ze Starowej Góry przypomniał na V sesji Rady Miejskiej o mijającej 220. rocznicy osadnictwa niemieckiego w tej, drugiej co do wielkości miejscowości w gminie Rzgów.