Aktualności - Gmina Rzgów
W środę, 16 stycznia dwie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie odwiedziły ratusz z nauczycielkami Sylwią Ways i Aleksandrą Jaworską. Młodzież uczestniczyła w praktycznej lekcji WOS na temat samorządu terytorialnego i organizacji Urzędu Miejskiego w Rzgowie.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie i Rzgowski Chór „Camerata” zapraszają na IX Chóralny Koncert Kolęd i Pastorałek w niedzielę, 20 stycznia o godz.16 do kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie. Koncert nie jest połączony z mszą. Wstęp wolny

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Śp. Pawła Adamowicza
Leonard, drugi syn Doroty Drzewieckiej i Adama Lipowskiego ze Starej Gadki, najmłodszy mieszkaniec województwa łódzkiego skończył w poniedziałek dwa tygodnie. Przyszedł na świat minutę po północy w noc sylwestrową w pabianickim szpitalu. W tej samej minucie przyszły na  świat niemowlęta w Wejherowie i Poznaniu.
Występy artystyczne związane z Wielka Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka zaczęły się już przed mszą w kościele parafialnym.  Na placu kościelnym w Rzgowie zagrała dwukrotnie Rzgowska Orkiestra Dęta, a podczas mszy zaśpiewał Rzgowski Chór „Camerata”. Przed świątynią burmistrz Mateusz Kamiński oraz Radosław Pełka, przewodniczący Rady Miejskiej zasilili orkiestrowe skarbonki.
Kiedy wychodzi się wieczorem na spacer z psem w niżej położonej części Rzgowa, nos zatyka nieprzyjemny zapach dymu pochodzącego ze spalania nieokreślonego opału. Jest tak intensywny, że przez całe lata nie można się do niego przyzwyczaić. 
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na ferie zimowe. W pierwszym tygodniu zimowych wakacji w godz. 9.00 - 15.00 odbywać się będą zintegrowane zajęcia artystyczne a wśród nich między innymi warsztaty jupmstyle, taniec towarzyski, spotkania z piosenką czy karaoke.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 udostępnił rozkład stałych zajęć. Z nowinek: od piątku, 1 lutego w godz. 18-19 można korzystać z nowych zajęć samoobrony Krav Maga pod kierunkiem Jarka. Jarek nauczy jak obronić się przed napastnikami przy pomocy damskiej torebki, albo ołówka.
Na mocy porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy komendantem głównym policji, prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz prezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - ruszyła kampania społeczna „Seniorze, nie daj się oszukać!”.
Zima to trudny okres, wielu kierowcom spędzający sen z powiek. Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego łódzcy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu się do zimy na drodze. Łódzka policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.
W środę, 16 stycznia w godz. 18-21 w Hali Sportowej w Rzgowie trzech instruktorów poprowadzi Maraton Zumby przy muzyce. W programie maratonu porady z zakresu zdrowego stylu życia, pokaz produktów wegańskich i kosmetyków. Wśród uczestników zostaną rozlosowane 3 nagrody w postaci wyrobów wegańskich marki Arbonne. Wstęp wolny. (WK)
Fot. GOSTiR
W niedzielę wrzucamy pieniądze do 66 skarbonek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Finał WOŚP po raz 27. odbędzie się 13 stycznia, a jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Ćwiczenia izometryczne to rodzaj ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Gminny Ośrodek Sportu. Turystyki i Rekreacji zaprasza od 10 stycznia w każdy czwartek o godz. 20 na trening statyczno-izometryczny pod kierunkiem Marcina. Ćwiczenia izometryczne można wykonywać w zasadzie wszędzie, nie wymagają one specjalnego sprzętu i nie zabierają wiele czasu.
Projekty, konserwacja i wykonanie rowów odpływowych w 2018 r. należały do jednych z najważniejszych zadań infrastrukturalnych w gminie Rzgów.
W związku z intensywnymi, w ostatnich dniach, opadami śniegu policjanci nawiązują kontakt z administratorami obiektów wielkopowierzchniowych takich jak markety, obiekty sportowe, domy, czy też hale targowe i przypominają o obowiązku odśnieżania dachów z zalegającego śniegu. Najważniejsze żeby zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom, które miały miejsce w przeszłości.Przypomnijmy, że zimą 2006 r. zaniedbanie w odśnieżaniu hali na Śląsku w istotny sposób przyczyniło się do zawalenia dachu pod ciężarem śniegu w trakcie trwającej tam wystawy. W wyniku katastrofy zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.