Do nowej kotłowni dla Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie trafiło osiem kotłów gazowych z tzw. zamkniętą komorą spalania. Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca z gminy Koluszki powinien oddać obiekt do użytku w połowie czerwca tego roku. Koszt inwestycji wyniesie prawie 561,5 tysiąca złotych.
Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.
I edycja konkursu dla mieszkańców woj. Łódzkiego. Weź udział, pokaż ulubioną trasę i zdobądź nagrodę.
W Rzgowie przy Hali Sportowej trwa betonowanie ścian i ław fundamentowych pod budowę domu kultury. Do podawania betonu używany jest dźwig Manitou. Na budowę dostarczono duże ilości siatki zbrojeniowej.  Roboty skupiają się głównie w trzymetrowym wykopie. Nowa siedziba instytucji kulturalnych gminy będzie miała kształt litery L podstawą zwróconę do ul. Szkolnej. Jej architektura ma nawiązywać do bryły Hali Sportowej.
8 maja w galerii na piętrze w rzgowskim ratuszu ogłoszono wyniki regionalnego konkursu plastycznego „Wiosenny Pejzaż” edycja 2018, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury - pracownię plastyczną Irminy Kuzik. Wzięło w nim udział ćwierć tysiąca uczestników, a 55 laureatów uhonorowano we wtorek dyplomami i upominkami. Prace plastyczne nadeszły m.in. z Głowna, Wiśniowej Góry, Opoczna, Rokicin, Goleszy Dużych i Drzewicy. Dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali we własnych grupach wiekowych. Wiele prac spoza gminy Rzgów nadesłano już wycelekcjonowanych, a więc rywalizowali ze sobą najlepsi z najlepszych.23 dni przed terminem zakończyła się inwestycja w OSP Gospodarz. Z budżetu gminnego za 30 tysięcy złotych wykonano ocieplenie 350 metrów kwadratowych ścian.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zorganizował w świetlicy w Hucie Wiskickiej wystawę fotograficzną pt. “Wspomnienie”.  Przygotowało ją koło fotograficzne “Blenda”, której instruktorem jest Tolek Patora.
W niedzielę 6 maja w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się V Turniej Brydża Sportowego z cyklu Grand Prix Ziemi Łódzkiej o Puchar Burmistrza Rzgowa. W zawodach wzięło udział 31 par reprezentujących województwa: łódzkie, mazowieckie i wielkopolskie. W częściach  oficjalnych – otwarcia imprezy oraz wręczenia nagród – turniej zaszczycił burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński.


8 maja obchodzony będzie uroczyście dzień św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i kościoła parafialnego w Rzgowie. Dla uczczenia patrona świątyni, w ołtarzu głównym zostanie opuszczony obraz św. Stanisława. W samo południe zostanie odprawiona uroczysta msza, w której weźmie udział Rzgowska Orkiestra Dęta pod kierunkiem Krzysztofa Gossa. Przy okazji wierni będą mogli zobaczyć postępy prac konserwacyjnych na dachu naszej świątyni parafialnej.Suma  odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę, 13 maja.
4 maja to Dzień Strażaka, święto przypadające w dniu  św. Floriana, patrona strażaków. 4 maja o godzinie 19 odbędzie się uroczysta msza św. w kaplicy p.w. Św. Floriana w Kalinie. Poczty sztandarowe zbierają się przed kaplicą o godz. 18.45 Prowadzący uroczystość - komendant OSP Kalino dh Krzysztof Kauc
 
Od mszy św. w kościele parafialnym w Rzgowie rozpoczęły się 3 maja uroczystości, upamiętniające 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Wicestarosta powiatu łódzkiego wschodniego Ewa Gładysz, burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej złożyli wiązanki biało-czerwonych kwiatów na ołtarzu Matki Boskiej. W świątyni śpiewał Rzgowski Chór „Camerata” pod kierunkiem Izabeli Kijanki oraz grała Rzgowska Orkiestra  Dęta pod kierunkiem Krzysztofa Gossa.


Po południu 2 maja z okazji Święta Flagi w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie odbył się happening plastyczny pod hasłem „Rodzinne malowanie”.
Dziś 2 maja – święto Flagi. W godz. 14-18 wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w happeningu pod hasłem „Rodzinne malowanie”. Na to wydarzenie zapraszamy do Parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/1
Obszar: województwo łódzkie
Ważność (cz. urz.) od godz. 17:00 dnia 30.04.2018 do godz. 01:00 dnia 1.05.2018
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 85%
29 kwietnia przyjechała do Rzgowa grupa studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod kierunkiem profesor Elżbiety-Grzelak-Kostulskiej i Joanny Wrzosek-Dziemidowicz z Biura Cittaslow w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.