Aktualności - Gmina Rzgów
W czwartek, 9 stycznia 2020 r. w hallu rzgowskiego ratusza podsumowano na szczeblu gminnym Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Zapobiegajmy pożarom”. Konkurs zyskał patronat burmistrza. 23 grudnia 2019 r. komisja konkursowa w składzie: Mateusz Kamiński, Dariusz Krzewiński, Joanna Papuga-Rakowska i Justyna Daniel oceniła 49 prac plastycznych zgłoszonych do konkursu, zorganizowanego przez  Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i zarządy oddziałów związku przy
 współpracy innych instytucji i organizacji.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "BUD-UJ RAZEM" zaprasza mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza gmin: Rzgów, Będków, Budziszewice, Dobryszyce, Czarnocin, Gomunice, Grabica, Gorzkowice, Kamieńsk, Kodrąb, Łęki Szlacheckie, Masłowice, Moszczenica, Pabianice, Powiat Piotrkowski, Ręczno, Rozprza, Tuszyn, Ujazd, Wola Krzysztoporska do wyrażenia opinii na temat warunków życia w gminie.
12 stycznia w niedzielę Rzgowska Orkiestra Dęta oraz Chór „Camerata" przyłączają się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Obie grupy wystąpią przed, w trakcie, a także po mszy świętej o godzinie 10:00 w parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie. Serdecznie zapraszamy.
Gminny Ośrodek Kultury
Fot. archiwum/Włodzimierz Kupisz
Dyskusja nad projektem budżetu gminy Rzgów na 2020 r. trwała od posiedzenia komisji wspólnej aż po środową sesję Rady Miejskiej w dniu 8 stycznia. Rada w liczbie 14 rajców (1 nieobecny) jednogłośnie poparła budżet w wysokości 86 milionów 265 tysięcy złotych, dochody 73 mln 105 tysięcy złotych, inwestycje wartości 20 mln 790 tys. zł oraz deficyt w wysokosci 13 mln 160 tys. zł. Radni upoważnili burmistrza - na wypadek doraźnego deficytu - do zaciągnięcia zobowiązania finansowania w wysokości do 2,5 miliona złotych. 
Rzgowianka Lara Hidane z Grupy Wokalnej „Sempre Cantare” GOK w Rzgowie ma ledwie 13 lat. Jednak  trenerzy The Voice Kids 3 nie mogli w to uwierzyć, słysząc jej głos. – Śpiewa, jakby miała trzydzieści – mówił zaskoczony Tomek Kammel. Jej niepowtarzalne interpretacje piosenek towarzyszą szkolnym i gminnym występom artystycznym.
W niedziele, 12 stycznia 2020 r. o godz. 18.45 Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Pieśni i Tańca Rzgowianie w rzgowskim kościele. W repertuarze znajdą się m. in. takie utwory jak: Jadą kolędnicy, Już gwiazdeczka, Biała pastorałka, Jak śpiewać kolędy, Grudniowe noce, Od serca do ucha. (WK)
Fot. Archiwum/Włodzimierz Kupisz
Od początku tego roku w każdym punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego - świadczona jest nieodpłatna mediacja. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej gminy Rzgów jest czynny w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, 95-030 Rzgów,  plac 500-lecia 22. Jest dostępny 3 dni w tygodniu w poniedziałek od godz. 10 do14, w czwartek od godz. 11 do15, a w piątek od godz. 10 do14.
Licytacja kolacji z II wicemiss Polski, licytacja dnia w fotelu burmistrza, licytacja okolicznościowego tortu Nity, żurek smaczny nie z tej ziemi przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich, bezpłatne konsultacje medyczne i z trenerem personalnym to tylko niektóre atrakcje prawie 9-godzinnego bloku wydarzeń w Rzgowie w niedzielę, 12 stycznia w godz. 9-18, gdy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szczegóły w programie poniżej. (WK)
Fot. przykładowe/archiwum
Gminna Biblioteka Publiczna zostanie przeniesiona pod nowy adres: Dom Kultury, Rzgów, ul. Szkolna 7. Na czas przeprowadzki 7 styczeń – 29 luty 2020 roku księgozbiór tradycyjny będzie niedostępny.

Do 5 stycznia można przynieść do hali drobiazgi na charytatywną zabawę fantową 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą organizuje 12 stycznia Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5. Szczegóły na plakacie poniżej. (WK)
Zakończyła się rekrutacja do pierwszego w gminie Żłobka Publicznego w Guzewie -  poinformowała Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa. Przyjętych zostanie 19 dzieci – wszystkie zameldowane w gminie Rzgów. Stworzono również listę rezerwową, na której znalazły się dzieci zamieszkałe w gminie jak i w jej sąsiedztwie.
Na ferie zimowe w hali Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie są jeszcze wolne miejsca. Ośrodek przygotował po 45 miejsc w każdym tygodniu zajęć od 13 stycznia i od 20 stycznia.
Burmistrz Rzgowa Informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o dofinansowanie kosztów związanych z  usunięciem wyrobów zawierających azbest, znajdujących się na terenie gminy Rzgów.
Do urzędu miejskiego w Rzgowie dotarło “Betlejemskie światełko pokoju”. Dostarczyła je jak każdego roku Gromada Zuchowa  "Odkrywcy nieznanych lądów" na czele z drużynową GZ Izabelą Pyszka-Walczak. Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego, odebrał symbolicznie Mateusz Kamiński – Burmistrz Rzgowa.
Dni są coraz krótsze, coraz częściej występuje mgła i opady atmosferyczne. Te czynniki znacząco wpływają na widoczność pieszych na drogach, a tym samym na ich bezpieczeństwo. Przepisy nakładają obowiązek używania elementów odblaskowych, gdy poruszamy się po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym.