Aktualności - Gmina Rzgów
Chociaż z powodu pandemii zawieszono okresowo działalność punktów bezpłatnej pomocy prawnej to ta sytuacja nie będzie trwała zawsze. Burmistrz Mateusz Kamiński podpisał ze starostą Andrzejem Opalą porozumienie w sprawie kontynuowania tej działalności w roku 2021.
– Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Halina Szymańska, prezes ARiMR. – Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim warto o takich inwestycjach pomyśleć. Zachęcam więc do zapoznania się z naszą ofertą pomocy i skorzystanie ze środków dostępnych z budżetu PROW 2014-2020.
... przypadającego 21 listopada składamy wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie, zwłaszcza w tych trudnych czasach.
Dziękujemy Wam za trud i poświęcenie dla dobra starszych, słabszych, osamotnionych w chorobie, w najcięższych sytuacjach rodzinnych
W piątek, 20 listopada wymieniono na energoszczędne oświetlenie w stylowych lampach, zdobiących park im. Adama Mickiewicza. Żarówki LED doprowadzą do znacznego ograniczenia awaryjności, wynikającego dotychczas z przegrzewania kloszy.
W piątek o godz 14.30,  20 listopada 2020 r. w kaplicy cmentarza parafialnego w Rzgowie rozpoczyna sie uroczystość pogrzebowa Anny  Kaczmarek. Była osobą powszechnie znaną i cenioną  w Rzgowie. Przez kilkadziesiąt lat związana była z miejscową Gminną Spółdzielnią „Samopomoc Chłopska”. Do początku ubiegłego roku pełniła obowiązki prezesa tej firmy.
Gmina Rzgów zleciła wykonanie trzech odcinków wodociągu o przekroju 150-milimetrowym w Bronisinie Dworskim w rejonie ul. Dworskiej i w Starowej Górze na ulicach Parterowej, Wójtowskiej i Jana Pawła II. Prace mają zakończyć się pod koniec tego miesiąca.
Rusza druga edycja organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP konkursu "Innowacyjny samorząd". Konkurs skierowany jest do wszystkich samorządów, które mogą pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami wdrożonymi w swoich jednostkach. Honorowy patronat nad tegoroczną rywalizacją samorządów objął premier Mateusz Morawiecki. Nabór zgłoszeń do konkursu rozpoczął się 18 listopada i potrwa do 26 lutego 2021 roku.

W dniu 30 listopada 2020 r. odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach konkursu Nr RPLD.09.02.02-IP.01-10-002/20.

W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się symboliczne otwarcie wystawy fotograficznej "Rzgowski Chór Camerata w obiektywie. Rok 2020". To właśnie jesienią  mija 17 lat działalności chóru i już tradycyjnie, 22 listopada, w święto Patronki Chórów św. Cecylii, obchodzony jest kolejny jubileusz grupy i podsumowanie jej działalności. .

Kto z nas nie lubi piosenek o tematyce świątecznej, które tak pięknie nawiązują do wyjątkowego klimatu Bożego Narodzenia. Własne interpretacje takich utworów zaprezentować będzie można w konkursie wokalnym „Świąteczna piosenka" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie. Każdy z uczestników powinien przesłać do organizatora wypełnioną kartę zgłoszenia do konkursu oraz nagrany utwór na adres gokrzgow@gmail.com do dnia 15.12.2020 r.
Na dzień 19 listopada 2020 r. państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Łodzi informuje, że w powiecie łódzkim wschodnim zarejestrowano kolejnych 40 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie w powiecie od początku pandemii wynosi: 2101.
Zostały odwołane osobiste nieodpłatne porady prawne i bezpłatne poradnictwo obywatelskie w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, podobnie jak w reszcie kraju - z powodu pandemii.
Od 9 listopada br. GUS  wprowadził ważną zmianę dla osób, które dokonują samospisu – skracony został czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni.
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i skarbnik gminy Anna Czarnocka podpisali 3 listopada 2020 r. umowę z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim na dofinansowanie zakończonego II etapu remontu ulicy w Grodzisku w kierunku Rzgowa. Państwo dołożyło z Funduszu Dróg Samorządowych połowę kosztów, czyli 795 488 złotych. Modernizację ulicy od skrzyżowania w Grodzisku, czyli I etap inwestycji  wykonano w ubiegłym roku.
W projekcie budżetu gminy Rzgów na 2021 rok przewidziano prawie 605 tysięcy złotych na fundusze sołeckie.