Jutro, 13 września dyrygent Izabela Kijanka w imieniu Rzgowskiego Chóru „Camerata” odbierze nagrodę pieniężną marszałka województwa łódzkiego w dziedzinie kultury. Wręczenie zaplanowano podczas gali Regionalnego Kongresu Edukacji Kulturalnej w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.
Około 120 mieszkańców gminy Rzgów i okolic przyszło 11 września wieczorem na spotkanie informacyjne nt. dofinansowania wymiany pieców i termomodernizacji domów jednorodzinnych ze środków m.in. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W ubiegłym tygodniu został zatwierdzony nowy rządowy program priorytetowy o budżecie 103 miliardy złotych, rozłożony na 11 lat. Spotkanie otworzył burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński.

Podczas Mixera Regionalnego w Łodzi panie z Kola Gospodyń Wiejskich z Bronisina Dworskiego promowały powiat łódzki wschodni. Stoisko odwiedzili m.in. marszałek województwa Witold Stępień, wicestarosta łódzki wschodni Ewa Gładysz, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego Zofia Sójka, burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie. 
Jak mówi Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, 10 września to początek  dostaw materiałów na budowę świetlicy wiejskiej w Starej Gadce. Wykonawca wykosił trawy i chwasty, porastające otoczenie przyszłej świetlicy.
W niedzielę, 9 września Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie wziął udział w dożynkach gminnych na zaproszenie władz miasta i gminy Brusy w powiecie chojnickim na Kaszubach. Władze miasta i gminy Brusy wyróżniły nasz samorząd zapraszając przedstawiciela Rzgowa na tegoroczne dożynki, jako przedstawiciela wszystkich gmin szczebla podstawowego, które udzieliły wsparcia gminie Brusy po nawałnicy 11 sierpnia 2017 r.
Dorośli i młodzież przekonali się w piątek, 7 września , że głośne, publiczne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego do najłatwiejszych nie należy. Język literacki po 94 latach zmienił się nie do poznania.
Pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy  Rzgów
We wtorek, 11 września o godzinie 18:30 w sali obrad Rady Miejskiej w Rzgowie (pok. 37) odbędzie się spotkanie z ekspertem dla mieszkańców gminy Rzgów na temat nowego programu wymiany pieców oraz termomodernizacji. W ramach rządowego programu "Czyste Powietrze" został przygotowany program priorytetowy  o tej samej nazwie, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie termomodernizacji budynków. (Szczegóły programu publikujemy w załącznikach pod plakatem).
Na zebraniu wiejskim sołectw Rzgów I i Rzgów II postanowiono jednogłośnie przeznaczyć po 53 tysiące złotych z ich funduszy sołeckich na 2019 r. na remont elewacji północnej ściany kościoła parafialnego. Argumentowano to tym, że to jedyny zabytek „z wyższej półki” w gminie, a poza tym miejsce wystaw artystycznych, imprez gminnych itp., bo dom kultury jest w budowie.
W środę, 5 września delegacja z gminy Rzgów złożyła kwiaty w miejscu ostatniego spoczynku podporucznika Teofila Jurka w Sieradzu Męce. 29-letni Teofil Jurek z 31. Pułku Strzelców Kaniowskich bronił linii umocnień w rejonie Warty podczas agresji niemieckiej w kampanii wrześniowej 1939 r. Zanim poległ, zdążył oddać z karabinu  91 strzałów w kierunku najeźdźców. Wiemy o tym, bo po odnalezieniu szczątków strzelca Teofila Jurka, eksploratorzy odkopali na jego stanowisku strzeleckim taką właśnie liczbę łusek.
Nawet gołym okiem widać ogromne postępy na placu rozbudowy oczyszczalni ścieków, której możliwości przerobowe mają być podwojone. Roboty skupiają się na wykonaniu robót żelbetowych – w komorach osadu czynnego. Powstają ściany zewnętrzne i ściany działowe.
6 września w czwartek o godz. 17  zapraszamy na spotkanie Błażejem Torańskim, dziennikarzem radiowym i prasowym na temat jego książki pt. "Knebel" o cenzurze. Spotkanie organizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie w sali konferencyjnej w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 5 (wjazd od ul. Literackiej). Poniżej wywiad z redaktorem B. Torańskim.
Od wspólnej modlitwy w kościele parafialnym rozpoczął się w gminie Rzgów 3 września nowy rok szkolny.  Burmistrz Mateusz Kamiński uczestniczył w uroczystości w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie, do której uczęszcza 540 uczniów z 27 oddziałów. W zależności od rocznika w klasach jest od 18 do 28 osób, a do 25 uczniów w młodszych klasach.
Marzena Jach i Grzegorz Jaszczyk, starostowie Dożynek Gminnych w Kalinku w niedzielę wręczyli symboliczny chleb gospodarzowi gminy – burmistrzowi Mateuszowi Kamińskiemu. Tegorocznym obyczajom wsi w naszej gminie przyglądali się członkowie zaprzyjaźnionych gmin na Ukrainie, we Włoszech i w Rumunii. Ich zespoły folklorystyczne i orkiestra dęta z Bartolomeo Val Cavargna uświetniły program obchodów Święta Plonów.
Cieszyliby się nasi ułani spoczywający w Grobie Nieznanego Żołnierza w Rzgowie, gdyby wiedzieli jak zostanie uczczona pamięć o nich po 79 latach…
Uroczysta msza w kościele parafialnym, przemarsz przez miasto i składanie wieńców na ich odnowionym grobie przerodziły się w wielką uroczystość religijno-patriotyczną z udziałem ćwierć tysiąca mieszkańców, kombatantów, delegacji PSL, PiS, Spółki Leśnej oraz gości z zaprzyjaźnionych gmin w Rumunii, we Włoszech i na Ukrainie.