Aktualności - Gmina Rzgów
40-osobowa grupa z Zespołu Piesni i Tańca „Rzgowianie” pod kierunkiem artystycznym Renaty Furgi - promowała kulturę naszej gminy na Międzynarodowym Bałkańskim Festiwalu Folklorystycznym w Warnie w Bułgarii. Festiwal wciąż trwa – zakończy się na początku września.
Przy ul. Nasiennej w Rzgowie na działce o powierzchni 15 hektarów rozpoczęły się prace przygotowawcze, związane z realizacją I etapu inwestycji TME, tj. hali o powierzchni prawie 20 tysięcy metrów kwadratowych, budynku administracyjno-socjalnego o pow. 2,5 tysiąca m kw. oraz tysiącmetrowego budynku technicznego, a także pełnej infrastruktury drogowej.
Od dziś od godziny 15  do jutra 2 sierpnia  do godziny 4  - w związku z prowadzonym remontem - został całkowicie zamknięty odcinek ulicy Tuszyńskiej od ul. Mickiewicza do ul. Wąwozowej. Na czas remontu został wprowadzony całkowity zakaz poruszania się pojazdów. Dzisiejsze prace remontowe skupiają się na skrzyżowaniu ul. Tuszyńskiej przy parku. Będzie rozłożona wierzchnia warstwa asfaltu tzw. ścieralnego na wyremontowanym odcinku ul. Tuszyńskiej.
Gmina Rzgów otrzymała 50 tysięcy złotych z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowanie będzie przeznaczone na zakup wyposażenia dla budowanego Domu Kultury w Rzgowie.
Dziś o godz. 17 w gminie Rzgów, podobnie jak w wielu rejonach kraju - na minutę zostaną włączone syreny alarmowe. Sygnał ciągły oznacza, że dla uczczenia 16 tysięcy poległych powstańców i około 150-180 tysięcy zamordowanych cywilów, powinno się zatrzymać auto. Przechodnie zatrzymują się na chwilę w milczeniu.
Od czwartku, 1 sierpnia od godziny 15  do piątku 2 sierpnia  do godziny 4  - w związku z prowadzonym remontem - zostaje całkowicie zamknięty odcinek ulicy Tuszyńskiej od ul. Mickiewicza do ul. Wąwozowej. Na czas remontu zostaje wprowadzony całkowity zakaz poruszania się pojazdów.  Wszelkie wjazdy docelowe będą w tym okresie niemożliwe.
Miejski Ośrodek Pomocy w Rzgowie przypomina, że od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Wnioski o ustalenie prawa doświadczenia wychowawczego z rządowego Programu ''Rodzina 500+'' na okres zasiłkowy 2019/2021 składane są w formie elektronicznej za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS od dnia 1 lipca 2019 r. oraz w wersji papierowej od  jutra, czyli 1 sierpnia 2019 r.
W sobotę, 24 sierpnia wypada pierwszy z Dni Rzgowa.  O godz. 15.30 program otworzą występy grup artystycznych, reprezentujących Gminny Ośrodek Kultury. Następnie, na estradzie na Stadionie Miejskim w godz. 16.45-18 będzie nas bawił śląski kabaret Rak, współtworzony przez dwóch Krzysztofów: Hankego i Respondka.
Na naszej stronie internetowej w zakładkce "Ogłoszenia/komunikaty"  punkt  "Wykazy nieruchomości gminnych" publikujemy nowe ogłoszenia, dotyczące sprzedaży działek na drodze bezprzetargowej.
W dniach 12-15 lipca przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie – Radosław Pełka,  Radosław Bubas – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Rzgowska Orkiestra Dęta przebywali z wizytą na zaproszenie władz gminy Cajvana w północnej Rumunii , około 40 kilometrów od granicy ukraińskiej.
Przedsiebiorco, jeśli nie złożysz oświadczenia dziś, w poniedziałek 29 lipca do północy, nie będzie tańszego prądu. Zamrożenie cen prądu będzie, ale tylko jeśli złożysz oświadczenie! Dzisiaj mija termin składania specjalnych oświadczeń w sprawie zamrożenia cen prądu. Jeśli nie złoży się wniosku, obniżek za energię elektryczną nie będzie, co precyzuje ustawa.
W przyszłym tygodniu, może już w poniedziałek 29 lipca rozpocznie się remont lokali socjalnych w budynku komunalnym w Bronisinie Dworskim przy ul. Strażackiej. W przetargu wystartowało czterech oferentów. Proponowane przez nich ceny były zbliżone. Wygrała oferta przedsiębiorcy z Bechcic Kolonii opiewająca na 194 tysiące złotych.
Po sprowadzeniu - wykonanych na specjalne zamówienie - okien z ramami aluminiowymi w kolorze antracytowym, przyspieszyły roboty na budowie świetlicy wiejskiej w Starej Gadce. Tegoroczny, trzeci etap przewiduje wykonanie prac wartości prawie 187 tysięcy złotych. Podjęła się tego firma Antoniego Jędraszka z Pabianic.  Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do końca sierpnia 2019 r.
Najprawdopodobniej w piątek, 26 lipca burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisze umowę na budowę oświetlenia LED-owego na prawie kilometrowym odcinku ul. Pogodnej w Bronisinie Dworskim. Do przetargu przystąpiło trzech wykonawców z Łodzi, Zgierza i z Grabowa.  Dwóch zaproponowało ceny po około 145 tysięcy złotych.
30-letnia Aneta Pytka-Goleniak z naszego regionu zdobyła V miejsce na ogólnopolskich XII Zawodach w Kulturystyce i Fitness w Sopocie. Kulturystka pochodzi z pobliskiego Giemzowa. Dłuższy czas korzystała z siłowni w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa w Rzgowie. Tu ćwiczyła prezentację sceniczną tuż przed występami.