Aktualności - Gmina Rzgów
Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się już w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Przyjęto wówczas także myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość, edukacja”. Z okazji święta przedszkolaków zastępca burmistrza Rzgowa Małgorzata Rózga złożyła życzenia wychowankom publicznych placówek w Rzgowie i Guzewie. Załącznikiem do życzeń było jajko-niespodzianka.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza rodziców do zapisywania dzieci w wieku 6-15 lat na naukę karate w różnych grupach wiekowych. Zajęcia w poniedziałki i środy. Szczegóły na plakacie poniżej. (WK)
Fot. przykładowe gorilaskierniewice.pl
Urząd Statystyczny w Łodzi realizujący Powszechny Spis Rolny 2020 w województwie łódzkim zaprasza wszystkie przedszkola do udziału w konkursie plastycznym pt. „Życie i praca na wsi”. Konkurs ten ma na celu rozwój umiejętności plastycznych i kreatywności dzieci oraz promocję Powszechnego Spisu Rolnego 2020.24 września 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się bezpłatne lekcje pokazowe nowych zajęć artystycznych "Taniec jazzowy i akrobatyka" . Zaplanowano dwa spotkania, w godzinach: 16.30 - 17.25 oraz 17.35 - 18.30 w sali tanecznej GOK- u (Szkolna 7). Zajęcia odbywać się będą od października we wtorki i czwartki: 16.30-17.15 dla dzieci w wieku 7-11 lat, a w godz. 17.30-18.25 dla młodzieży 12 lat i starsi.

Prawdziwy chleb, tradycyjne wędliny, ekologiczne warzywa i owoce, przetwory z borówek, kosmetyki barberskie do pielęgnacji brody i włosów, a także wieczne pióra z drewna, maskotki dziergane z filcu i wiele innych produktów regionalnych będzie można znaleźć na Biobazarze Ptak, który po raz pierwszy odbędzie się w sobotę, 26 września w Ptak Markecie.
Próbkę nauki prostych umiejętności cyrkowych mieliśmy podczas Pikniku Rodzinnego 16 września w parku im. Adama Mickiewicza. Spacerowania po linie oraz innych elementarnych umiejętności cyrkowych nauczają w Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji. Odwagi! (WK)
Fot. Włodzimierz Kupisz
W Rzgowie wykonawca finiszuje przy rozkładaniu wierzchniej tzw. ścieralnej warstwy asfaltu na ul. Kusocińskiego.  Powstał tu asfaltowy dywanik. To jedna z większych tegorocznych inwestycji drogowych w gminie Rzgów. Zadanie obejmuje przebudowę ulicy Kusocińskiego w Rzgowie na łącznym odcinku od ul. Pabianickiej (drogi wojewódzkiej) do ulicy Letniskowej wraz z wykonaniem odwodnienia i oznakowania ruchu.
W środowe popołudnie, 16 września w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie przysmażyło nie z tej ziemi - termometry wskazywały 28 stopni Celsjusza w cieniu! Mieszkańcy tłumnie przybywali na Piknik Rodzinny, a w zasadzie na jego drugą część, której nie dało się zrealizować 30 sierpnia z powodu nadchodzącej nawałnicy.Wanda Nebelska z Kalinka ukończyła sto lat. Życzenia Jubilatce złożył burmistrz Mateusz Kamiński, który w imieniu samorządu zwręczył bukiet kwiatów i koc na zimne wieczory i noce. Były również upominki, łakocie od radnego Przemysława Szczecha, sołtysa Józefa Zimonia oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Goście odśpiewali dwieście lat i wznieśli toast szampanem.
W środę, 16 września spacerowicze w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie ze zdziwieniem zobaczyli, że wszyscy pracownicy ratusza oraz interesanci opuszczają budynek. To był skutek alarmu o możliwym zagrożeniu. Na miejscu zjawiły się wozy strażackie OSP Rzgów i PSP z  jednostki w Koluszkach oraz policjanci. Po sprawdzeniu przez służby sytuacji w budynku - nie potwierdziła się informacja o niebezpieczeństwie. Urzędnicy wkrótce przystapili do normalnej pracy. (WK)
W środowe popołudnie, 16 września zapraszamy do Parku Miejskiego w Rzgowie! Już od godziny 16 będą czekały atrakcje dla najmłodszych m. in. dmuchańce, pokazy cyrkowe oraz darmowa wata cukrowa. Od godziny 18 park zamieni się w salę kinową, a na telebimie będzie można obejrzeć film animowany Ups! Arka odpłynęła, a następnie polską produkcję Carte Blanche.
Poniedziałki i środy to dni zapisów do nowych grup cheerleaderek w Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki  i Rekreacji w Rzgowie.  Power Fun zaprasza dziewczynki w wieku 7-15 lat na godz. 17, a o godz. 16 przychodzą najmłodsze w wieku 3-6 lat. (WK)
Fot. archiwum GOSTiR
Akcja Lato w Starowej Górze zakończyła się z końcem wakacji, jednak wspominać ją możemy jeszcze do końca września.
20 września w niedzielę o godz. 15 w strażnicy OSP Romanów rozpocznie się piknik rodzinny pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są". W programie pokaz możliwości sprzętu ratowniczo-gaśniczego miejscowej jednostki OSP oraz wspólne grillowanie. (WK)
Z okazji Powszechnego Spisu Rolnego 2020, Urząd Statystyczny w Łodzi zaprasza wszystkich chętnych z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w konkursie  fotograficznym pt. „Portrety wsi. PSR 2020”​ . Celem konkursu jest promocja i popularyzacja wiedzy na temat statystyki publicznej, w szczególności Powszechnego Spisu Rolnego oraz prezentacja i promowanie walorów artystycznych polskiej przyrody.