Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Rzgowie zrealizowali inwestycję polegającą na utwardzeniu ulicy Górnej. Zabiegali o to zarówno rolnicy jak i mieszkańcy Rzgowa i Starowej Góry.
W załączniku znajduje się poradnik przygotowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zawierający przydatne informacje związane z upałem.
Zachęcamy do zapoznania się z tą lekturą!

W sierpniu br. na terenie gminy Rzgów w miejscowościach Czyżeminek i Prawda będą prowadzone roboty utrzymaniowe rzeki Dobrzynki przez Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi Inspektorat w Łodzi.
Na miejsce szkolenia grup tanecznych z Gminnego  Ośrodka Kultury w Rzgowie wybrano w 2017  roku Podhale. Obiekty w Małym Cichym i Murzasichlu, w których odbywały się zajęcia były doskonale przystosowane do pracy i rekreacji. Sale taneczne, świetlice, szałasy, boiska sportowe i baseny pozwoliły realizować program, a bliskość szlaków górskich kusiła do organizacji pieszych wycieczek po Tatrach.
Zapraszamy do wypełnienia ankiety związanej z ewaluacją projektu Lokalny Animator Sportu 2017.

Do udziału w ankiecie zapraszamy uczestników zajęć organizowanych przez Lokalnego Animatora Sportu.

Prosimy o udostępnienie ankiety na swoich portalach społecznościowych.
Zajęcia letnie zorganizowane przez  Gminę Rzgów oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie dobiegły końca.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie jak co roku także i w tegoroczne wakacje zorganizował wyjazdy warsztatowe dla grup artystycznych.
UWAGA!!! 
2 sierpnia 2017 r. w Rzgowie (inf. dot. miejsca są umieszczone na plakacie)  odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz  Zdrowia.
30 czerwca br. ogłoszono konkurs na wybór Operatorów, którzy będą  realizować projekty z zakresu  Podmiotowego Systemu Finansowania usług rozwojowych Województwa Łódzkiego (PSF WŁ).
Nabór wniosków: 2 sierpnia 2017 r. do 16 sierpnia 2017 r.
Agencja Rynku Rolnego OT w Łodzi uruchomiła program pomocowy dla rolników w trzech obszarach:
Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego stanowi wyróżnienie i szczególne podziękowanie dla podmiotów, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek Łódzkiego. Przez wszystkie dotychczasowe edycje nagradzane były firmy oraz instytucje, które wniosły znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy naszego regionu.