Poniżej komunikat ARiMR oraz druk oświadczenia.
W dniu 5 marca 2018 Doradcy Energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podpowiadali jak uzyskać dotację na termomodernizację budynków mieszkalnych, modernizację źródeł ciepła oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Spotkanie z ekspertami WFOŚiGW zostało zorganizowane z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Rzgowie. Nawiązywało ono do działań wynikających z przygotowanego przez Urząd Miejski w Rzgowie „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Rzgów”, który został przyjęty uchwałą przez radnych na sesji w ostatnim dniu lutego.
Agencja ratingowa INC Rating wykonała badania pre-ratingowe 2792 jednostek samorządu terytorialnego. Spośród nich zaledwie 319 uzyskało ocenę inwestycyjną mieszczącą się w przedziale pomiędzy AAA i BBB+. W tej grupie jest także  Gmina Rzgów.
Aż 34 zawodników brało udział w gminnych eliminacja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W trwającej od grudnia przebudowie budynku MOPS wybudowano już nowe ścianki działowe, wymieniono część stropu i ułożono elementy nowej instalacji elektrycznej. Finał robót budowlanych powinien nastąpić z końcem lata.
W sobotę 3 marca o godzinie 9.00 rozpocznie się piłkarski turniej młodych talentów. Młodzi piłkarze z rocznika 2010 o zwycięskie laury będą walczyć w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Rzgowie: Włodzimierz Kaczmarek i Mateusz Szczepaniak, złożyli symboliczne biało-czerwone kwiaty i zapalili znicze przed obeliskiem w Konstantynie.  Kamienna płyta nosi inskrypcję: "Uczestnikom II Konspiracji 1944-1956. Więźniowie Polityczni Okresu Stalinowskiego".
Każdego roku ubywa kombatantów z tamtego okresu, dlatego zarówno mieszkańcy i urzędnicy podtrzymują tradycję i pielęgnują pamięć o Żołnierzach
II Konspiracji.

Autor: W.K.
Wszystkiego o dotacjach na  termomodernizację budynków mieszkalnych, modernizację źródeł ciepła oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii będzie się można dowiedzieć w czasie konsultacji z Doradcami Energetycznymi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi.
(http://www.zainwestujwekologie.pl/)

Gdzie: Urząd Miejski w Rzgowie
Kiedy: 5 marca w godzinach 10.00 – 14.00
Więcej w załącznikach.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mrozem silnym mrozem, informację na ten temat można znaleźć pod linkiem: http://pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-lodzkie
a strażacy radzą tutaj: http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Mrozy-%EF%BF%BD-poradnik-zachowan/idn:36537

Pamiętajmy także o zwierzętach, naszych „braciach mniejszych” – zadbajmy, aby także im nie stała się krzywda w czasie mrozów.
Z inicjatywy mieszkańców GMINY RZGÓW odbędzie się 27 lutego spotkanie informacyjne dotyczące GRUPOWEGO PROGRAMU DOFINANSOWAŃ na instalacje ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII w zakresie obniżenia kosztów energii elektrycznej, centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Szczegóły na załączonym plakacie
„Zaczarowany Świat Teatru” to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się 28.02.2018 r. o godz. 10.30 w Urzędzie Miejskim w Rzgowie.
Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rzgowie specjalistyczna firma dokonuje ze względów bezpieczeństwa pielęgnacyjnych cięć drzew rosnących przy drogach.
Już w najbliższą sobotę 24 lutego Otwarte Mistrzostwa Rzgowa w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Rzgowa. Miejsce: Hala GOSTiR w Rzgowie. Start o godzinie 9.30. Honorowym patronem rozgrywek jest Gmina Rzgów.
Organizatorem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rzgowie:
http://www.gostir-rzgow.pl/
Współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego i lokalnymi organizacjami pożytku publicznego (OPP) to podstawa sprawnie działającego społeczeństwa obywatelskiego. Gmina Rzgów jest realizatorem projektu „Wspieraj lokalnie” organizowanego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP), który łączy promocję rozliczania PIT-ów w obrębie lokalnego samorządu z przekazywaniem 1% dla organizacji działających na tym samym obszarze. Jednostki samorządowe otrzymują możliwość stymulowania przychodów budżetowych i jednocześnie mogą realizować obowiązek wspierania organizacji pozarządowych funkcjonujących lokalnie.
Ponad 120 milionów złotych zainwestuje w Rzgowie w centrum logistyczne firma Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. z Łodzi. W pierwszym etapie ma tam powstać 500 miejsc pracy, a docelowo przewidywane jest zatrudnienie na poziomie cztery razy wyższym. Będzie to jedna z największych inwestycji w województwie łódzkim i druga co do wielkości w Rzgowie. Właściciele Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. chcą współpracować w Urzędem Miejskim w Rzgowie, aby ich inwestycja nie tylko dawała dobrą pracę, ale także wnosiła wartość dodaną w życie lokalnej społeczności.