Gośćmi tegorocznych Dożynek Gminnych w Kalinku 2 września będą delegacje z zaprzyjaźnionych gmin z Włoch, Ukrainy i Rumunii. Samych Włochów przyleci około 50! Święto Plonów rozpocznie się w Rzgowie od mszy w kościele parafialnym o godz. 11.30. Zagra orkiestra z San Bartolomeo Val Cavargna z zaprzyjaźnionej gminy w północnych Włoszech.

W dniu 04.09.2018 o godzinie 16 00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Rzgowie pok. 37 (sala obrad Rady Miejskiej) odbędzie się spotkanie w sprawie wprowadzenia stałej organizacji ruchu na drogach powiatowych 1233 E (Łódź -Bronisin Dworski-Huta Wiskicka) , 2941E (Starowa Góra - Konstantyna-Grodzisko ), 2922E ( Stefanów-Kalino) oraz 2912E ( Wola Rakowa-Romanów- Tuszyn).
Dziś obchodzimy 38. rocznicę  porozumienia w Gdańsku, podpisanego 31 sierpnia 1980. Zakończyło ono największy, powojenny protest w Polsce przeciwko rządom komunistycznym, który doprowadził do powstania wolnych związków zawodowych „Solidarność”, a w perspektywie wieloletniej do obalenia socjalizmu w Polsce.
Na LVIII sesji w dniu 29 sierpnia radni rzgowscy uchwalili, że w Guzewie skwer na skrzyżowaniu dróg gminnych nosi od tej pory imię podporucznika Teofila Jurka. Jeśli w przyszłości powstanie w tym miejscu obelisk z tablicą informacyjną lub pomnik, to – orzekli radni – powinno to być miejsce upamiętniające również innych miejscowych żołnierzy z Guzewa – Babich poległych w czasie II wojny światowej. Kilku wymienia tablica pamiątkowa w kościele parafialnym w Rzgowie.
W sobotę, 1 września o godz. 15 od mszy świętej w kościele parafialnym w Rzgowie rozpoczną się uroczystości, upamiętniające 79. rocznicę wybuchu wojny. Władze samorządowe odsłonią odnowiony i zmodyfikowany Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu rzgowskim. Został zachowany poprzedni kamień z orłem. Nowym elementem będzie tablica z Krzyżem Walecznych oraz cztery płyty po obu stronach grobu, upamiętniające czterech nieznanych z nazwiska kawalerzystów z Armii Łódź, poległych w kampanii wrześniowej 1939 r.
Burmistrz Mateusz Kamiński podpisał umowę z  wykonawcą na przebudowę 651-metrowego odcinka drogi powiatowej w Hucie Wickickiej – Tadzinie. Wykonawca rozpocznie prace na początku września. Przewidywany termin oddania drogi do użytku: połowa listopada tego roku.
W sali konferencyjnej rzgowskiego ratusza we wtorek, 28 sierpnia odbyło się spotkanie informacyjne na temat mikrograntów dla aktywnych mieszkańców na sfinansowanie społecznych inicjatyw np. organizację pikników integracyjnych, klubu kibica, warsztatów rękodzieła, turniejów szachowych itp.
Małe organizacje pozarządowe mogą liczyć na mikrogranty do 5 tysięcy złotych, a grupy nieformalne/samopomocowe - do 4 tysięcy złotych. Wnioski można składać do godziny 16.00 w dniu 7 września włącznie.
Okres wakacji to dla uczniów i nauczycieli czas wypoczynku i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym. W szkole natomiast, w tym czasie realizowane są prace inwestycyjne oraz wykonuje się remonty i modernizacje służące polepszeniu warunków pracy i nauki, zwiększające jakość edukacji oraz poprawiające warunki bezpieczeństwa.
Niedzielny "Piknik Rodzinny - integracja pokoleń" zaczął się od zaklinania pogody, bo mżawka i bardzo pochmurne niebo zatrzymały potencjalnych uczestników w domowych pieleszach. Jednak malownicza Grupa Cyrkowa Klaunik w krótkim czasie zachęciła do odwiedzin parku. Czekały tu liczne urządzenia do zabawy, które wszystkie były w niedzielę za darmo. Wkrótce wyjrzało słońce i przepędziło chmury. 
Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży były imprezą towarzyszącą Dniom Rzgowa. odbyły się w piątek mimo, że przed rozpoczęciem przyszła burza i padał deszcz, ale gdy przyszła godzina 17, deszcze ustał i można było prowadzić zawody.
Dwa tysiące widzów, a może i więcej obejrzało program sobotniego, pierwszego dnia Dni Rzgowa. Burmistrz Mateusz Kamiński w bardzo krótkim wystąpieniu podziękował ze sceny wszystkim strażakom, dzięki którym wypompowano wodę i utwardzono żwirem część stadionu od ul. Tuszyńskiej, która w sobotę rano została zalana po oberwaniu chmury. Bez tych starań goście nie dotarliby do estrady, wesołego miasteczka, do kramów z jedzeniem i piciem.
W sobotę, 25 sierpnia podczas Dni Rzgowa zobaczymy występ Cezarego Pazury: aktora, komika, piosenkarza, reżysera filmowego i artysty kabaretowego. Artysta ur. w 1962 r. w Tomaszowie Mazowieckim ma na koncie 32 lata pracy artystycznej. Zagrał wiele pamiętnych ról np. kaprala Edwarda Wiadernego w Krollu, Waldemara „Nowego” w obu częściach „Psów”, posterunkowego Cezarego w serialu 13 Posterunek, Jurka Kilera w obu częściach „Kilera” i Gawrona – gangstera Pruszkowa w Pittbulu ostatnim Psie. Występował w Teatrze Ochoty i Teatrze Powszechnym. Był laureatem prestiżowej nagrody Złota kaczka dla najlepszego aktora za lata 1993, 1997 i 2003.
W Przedszkolu Publicznym w Rzgowie kończą się ostatnie przygotowania do otwarcia. Już drugi rok z rzędu w placówce będzie pod opieką 10 grup – 250 milusińskich. Już drugi rok zostali przyjęci trzylatkowie. Pomalowane są wszystkie sale i halle, łącznie z wynajmowanym pomieszczeniem dla 25 sześciolatków w Szkole Podstawowej.
Do 10 września prowadzony jest nabór do Konkursu Mikrogranty w Łódzkiem. Jeśli masz zacięcie społecznika, jesteś członkiem organizacji pozarządowej i chcesz zrobić coś pożytecznego dla swej miejscowości, a nie wiesz skąd wziąć pieniądze i jak się zabrać do realizacji pomysłu, przyjdź na spotkanie informacyjne we wtorek, 28 sierpnia o godz.  16 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Rzgowie.
Wkrótce na terenie gmin Rzgów ruszy modernizacja linii elektroenergetycznej 220 kV Janów – Rogowiec. Pełna nazwa przedsięwzięcia to: „Modernizacja linii 220 kV Janów – Rogowiec oraz Rogowiec – Piotrków”. Jest to inwestycja celu publicznego, zlecona przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne – państwową spółkę odpowiedzialną za przesyłanie prądu do wszystkich regionów kraju. Wykonawcą jest SPIE Elbud Gdańsk SA.