21 w rzgowskim Skate Parku odbędzie się „ Dzień Deskorolki” Startujemy o godzinie 18:00. Dla najlepszych czekają wartościowe nagrody. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w imprezie.
Więcej informacji na www.gostir-rzgow.pl

Izabella Stępień
Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Świat Patchworku" 9.06.2017 r. o godzinie 18.00 do Hali Sportowej w Rzgowie. Autorką prac jest  Barbara Pieczyńska, od lat zaprzyjaźniona z Kołem Rzemiosła Artystycznego „Zasupłane". Razem z jej członkiniami uczestniczy w warsztatach artystycznych. Dzieli się nimi swoimi doświadczeniami twórczymi.
W niedzielę o godz. 9 na stadionie Zawiszy rozpoczynają się Gminne Zawody Strażackie
 Najmłodsi z Kalina we wtorkowe przedpołudnie odwiedzili Ceramilandię w Lutomiersku. Na początku pobytu milusińscy skorzystali z atrakcji parku rozrywki m. in.: trampolin, labiryntów i zjeżdżalni. Po zabawie dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych.
Od 1 czerwca 2017 roku obowiązki kierownika Referatu Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Rzgowie pełni Justyna Pierzyńska. Zastąpiła Elżbietę Reczulską, która z końcem maja przeszła na emeryturę.
Z końcem maja przeszła na zasłużoną emeryturę Elżbieta Reczulska –  wieloletni kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa, od ponad 41 lat związana ze rzgowskim magistratem. Swoją prace zawodową w Urzędzie Miejskim w Rzgowie rozpoczęła 2 listopada 1976 r. jako instruktor ds. budownictwa wiejskiego.
Już po raz szósty Gminny Ośrodek Kultury  i  Rzgowski Chór „Camerata” zapraszają w niedzielę 11 czerwca na godz. 16.00
do Hali Sportowej w Rzgowie na „Koncert na 4 Chóry”. Jest on wynikiem Warsztatów Chóralnych, które kilka temu weszły na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Dzięki nim choć na chwilę zagościmy w świecie rozśpiewanego  środowiska chóralnego. W swobodnym repertuarze wystąpią chóry z: Aleksandrowa Łódzkiego, Kutna , Piotrkowa Trybunalskiego i Rzgowa. Wstęp wolny.
Izabela  Kijanka
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza w sobotę , 10 czerwca w godz. 10-14 na I Turniej Szachowy w Rzgowie
W ramach kampanii Postaw na Rodzinę 3 czerwca na terenie GOSTiR  w Rzgowie odbył się Rodzinny Dzień Dziecka. To ważne wydarzenie dla naszych milusińskich więc atrakcji dla nich nie mogło zabraknąć. Któż z nas nie chciałby być dzieckiem? Czerwcowe święto sprzyja przypomnieniu sobie, że w każdym z nas jest coś  z malucha. Chcemy, aby nasze pociechy zapamiętały ten dzień przez długi czas. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w gminie organizowane przez gminę Rzgów, GkdsRPA, GOSTiR, GOK, SP Kalino, ZHP w Rzgowie.
Miejscowość Prawda znalazła się w gronie 182 sołectw z terenu województwa łódzkiego, która otrzyma dofinansowanie projektu pt.”Poprawa funkcjonalności świetlicy w Prawdzie jako forma integracji społecznej”. Chodzi o 5 tysięcy złotych na zakup sprzętu nagłaniającego, kosiarkę spalinową i na zorganizowanie dni otwartych świetlicy.
 
XI Rodzinny Festyn Sportowo-Kulturalny w Starowej Górze przyciągnął wyjątkowo liczną rzeszą widzów. Mimo parnej pogody obfitujacej w deszcz, nic nie mogło przeszkodzić dobrze zorganizowanej zabawie na świeżym powietrzu. Impreza była jedną z cyklu wydarzeń powiązanych z obchodami Dnia Dziecka. Gmina Rzgów i Gminny Ośrodek Kultury ufundowali część nagród, a resztę atrakcji zapewnili Starostwo Powiatowe i prywatni sponsorzy.  
W sobotę, 3 czerwca odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży na zbiorniku wodnym w Rzgowie przy ul. Zielonej, pogoda dopisała, ryby też. Zwycięzcą został Hubert Pytka, który złapał 8 sztuk ryb, następne miejsca zajęli: Hubert Pełka 5 ryb, Wiktor Juśkiewicz 5 ryb, Aleksander Pachulski, Mikołaj Senderecki, Mateusz Rakowski, Kamila Juśkiewicz, Joanna Rakowska, Julia Gawrysiak.


Do szóstej edycji regionalnego konkursu plastycznego zostało zgłoszonych ponad 250 prac z 16 ośrodków z całego województwa m.in.: z Drzewicy, Głowna, Rokicin, Konstantynowa Łódzkiego, Opoczna, Goleszy Dużych, Pabianic, Różycy i Łodzi. Jury w 3-osobowym składzie przyznało 31 nagród i 18 wyróżnień. W Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i dyrektor GOK Wojciech Skibiński wręczyli laureatom dyplomy i nagrody. Wystawę pokonkursową można oglądać w Hali Sportowej w Rzgowie do 8 czerwca 2017 roku.

Tekst i fot. Irmina Kuzik
Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy "Świat Patchworku". Autorką prac jest Barbara Pieczyńska, od lat zaprzyjaźniona z Kołem Rękodzieła Artystycznego  "Zasupłane". Na wernisażu będzie można podziwiać imponujące patchworki oraz batiki.

Irmina Kuzik
Gminny Ośrodek Kultury