Ukazał się i zapewne już dotarł do czytelników najnowszy numer gazety „Nasza Gmina”, a w niej nie tylko szereg ciekawych informacji, ale także niespodzianka – Plan miasta i gminy Rzgów z historycznym kalendarium.
W wersji elektronicznej gazetę można przeczytać i pobrać pod "klawiszem" Nasza Gmina wydanie internetowe.
Jeszcze do 22 lutego można się zgłaszać na gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Szczegóły dotyczące eliminacji na plakacie w załączniku.
Od 15 lutego rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych i przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Gmina Rzgów. Termin składania dokumentów upływa 16 marca. Szczegóły w załączniku.
SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW

W dniu 6 marca 2018 roku o godzinie 10°º w hali sportowej GOSTiR w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 (sala konferencyjna) odbędzie się szkolenie dla rolników dotyczące elektronicznej formy wypełniania wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich w 2018 r. - aplikacja eWniosekPlus.
Ferie zimowe dobiegły końca i dzieci wróciły do szkolnych ławek. Rekordowa frekwencja na zajęciach organizowanych przez GkdsRPA oraz GOSTiR świadczą, że były one i ciekawe, i świetne pod względem organizacyjnym.
Zapraszamy osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST) oraz przedsiębiorców zainteresowanych tematem dotacji z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI), który będzie działał w dniu 14 lutego 2018 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Rzgowie, plac 500 – lecia 22 w sali posiedzeń Rady Miejskiej - pokój 36 na 1 piętrze, w godzinach : 09:00 – 11:30.
Niezwykłych wrażeń i wzruszeń dostarczyły występy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Koluszkach, które podziwiała 8 lutego Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa i Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie.
Aż 1222 przypadki afrykańskiego pomoru świń odnotowano do 7 lutego na terenie naszego kraju. W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii przestrzega przed przypadkowymi transakcjami dotyczącymi handlu trzodą chlewną.
Dzięki uprzejmości dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi, Pana Krzysztofa Marciniaka, grupa dzieci uczestniczyła w ramach feryjnych zajęć Pracowni Plastycznej GOK w wyjątkowych warsztatach artystycznych.
Od 4 lutego Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi wprowadził nową siatkę połączeń obsługiwanych taborem MPK – Łódź. Nowości są dobre i służą wygodzie mieszkańców Gminy Rzgów.
Pod klawiszem „Rozkłady jazdy MPK Łódź obowiązujące od 04.02.2018” znajdują się linki do aktualnych rozkładów jazdy, MPK – Łódź oraz Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.
Natomiast o historii korzystnych zmian w komunikacji miejskiej można przeczytać tutaj:
https://www.rzgow.pl/aktualnosci-a78/wiecej-kursow-lepsza-komunikacja-r1250#!
Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.
Członkowie Grupy „Collage” oraz dzieci uczęszczające na zajęcia do Pracowni Plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie pokazali 31 stycznia w Urzędzie Miejskim w Rzgowie swoje prace na otwartej właśnie wystawie "Zima w Malarstwie".
Do końca lutego zostanie zainstalowanych na terenie gminy Rzgów system pomiaru jakości powietrza składający się z 15 czujników z możliwością śledzenia stanu powietrza na dedykowanej stronie internetowej: https://map.airly.eu/pl/
za pomocą mobilnej aplikacji do pobrania ze strony: https://airly.eu/pl/
„Centrum Innowacji Biznesowej” to innowacyjna sieć komunikacji dla przedsiębiorców, zapraszam do skorzystania z oferowanej pomocy”
Aż 67 ciekawych prac wykonanych przez dzieci uczęszczające na zajęcia do Pracowni Plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie oraz prace osób dorosłych z Grupy „Collage” będzie można zobaczyć na wernisażu wystawy "Zima w Malarstwie", który odbędzie się 31 stycznia w Urzędzie Miejskim w Rzgowie.