Aktualności - Gmina Rzgów
Tylko w ciągu dwóch dni minionego weekendu policjanci z wydziału ruchu drogowego koluszkowskiej drogówki zatrzymali pięciu kierującym ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Na obszarze zabudowanym kierowcy przekraczali dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Największą brawurą wykazał się kierujący hyundaiem, gdyż pędził przy ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym 115 km/h i przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/ h. Pozostali 4 piraci drogowi przekraczali prędkość od 54 km/h do 61 km/h.
Mieszkańcy Starowej Góry doposażyli teren rekreacyjno-sportowy, znajdujący się przy ulicy Centralnej 11. Jak co roku umyli urządzenia na placu zabaw  i posprzątali całą posesję. W tym roku te działania były opóźnione z powodu epidemii.
Co dobre szybko się kończy. Minęły trzy tygodnie zajęć, które organizowane były przez GOSTiR i GkdsRPA. Podczas tegorocznych zajęć dzieci mogły wybrać się do gospodarstwa Groser w Grodzisku, w którym poznawały pyszne kozie sery oraz obserwowały kozy, koty i króliki. Jadły oraz robiły sery jak również mogły spróbować pysznego kakao z koziego mleka. W drugim tygodniu powstał pierwszy w Rzgowie hotel dla owadów, który możemy podziwiać obok Orlika. Kolejna wycieczka to przyjemnie spędzony czas w Osadzie Rybackiej Sereczyn.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na darmowe spotkania filmowe. W każdy wtorek i czwartek o godz. 17.00 w sali widowiskowej GOK przygotowaliśmy dla Państwa projekcje filmów. 28 lipca rozpoczynamy spotkania serią filmowych biografii muzycznych. Również od 28 lipca o godz. 10  nowy Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci na bajkowe poranki. Będą to bezpłatne projekcje znanych i lubianych bajek na dużym ekranie w sali widowiskowej GOK. Spotkania organizowane będą dwa razy w tygodniu (wtorek i czwartek) do końca wakacji.
Zapraszamy serdecznie.
Gminny Ośrodek Kultury
W poniedziałek, 20 lipca póżnym popołudniem trudno było przejechać w Starej Gadce ulicą Czartoryskiego w kierunku Rudy Pabianickiej. Trwały tu bowiem prace przy asfaltowaniu paska jezdni przy krawędzi nowej alei pieszo-rowerowej. Pas dla rowerzystów został zaasfaltowany już kilka dni temu i cykliści mkną w obu kierunkach, choć inwestycja jest jeszcze przed odbiorem technicznym. 
Rzgowscy policjanci uniemożliwili sprzedaż dużej ilości podrabianej biżuterii. Właściciele marek mogli stracić potencjalnie ponad 366 tysięcy złotych. Zatrzymano osobę, która oferowała podróbki klientom. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie prowadzą dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej W Pabianicach.
Do Rejestru Danych Kontaktowych Ministerstwa Cyfryzacji dołączyło ponad  3 500 000 Polaków. Przekazanie danych jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można je zmienić lub usunąć. Głównym  celem usług udostępnionych w ramach Rejestru Danych Kontaktowych jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami.
Gmina Rzgów znalazła się w ścisłej czołówce Rankingu Finansowego Jednostek Samorządu Terytorialnego. Burmistrz Mateusz Kamiński udzielił wywiadu na temat dróg prowadzących do sukcesu.
Informujemy, że w najbliższym czasie zmieniają się następujące ustawy regulujące zasady przyłączania się do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest to zmiana ustaw: Prawo geodezyjne i kartograficzne, Prawo Budowlanane oraz ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
Starostwo Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz Stowarzyszenie Ludowy Zespół Sportowy w Justynowie serdecznie zapraszają na Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego w plażowej piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.
W skali kraju na ten rok jest przeznaczonych 40 milionów złotych na pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich. Od 5 czerwca Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków, który po trwa do 30 września bądź do wyczerpania środków. Szczegóły oraz niezbędne dokumenty
https://bit.ly/3gVSNNm
W dniach 2-12 lipca 2020 roku Rzgowski Chór „Camerata” przebywał na letnich wyjazdowych warsztatach wokalnych w Rewalu. Chórzyści wzorem zeszłego roku trenowali swą formę w tym pięknym zakątku nad Bałtykiem i ośrodku położonym przy słynnej Alei Róż.
Maja to zaledwie czteromiesięczna dziewczynka, mieszkanka Woli Rakowej, chora na SMA 1 - rdzeniowy zanik mięśni. Tylko bardzo kosztowny lek wart ponad 9 mln zł jest w stanie zatrzymać jej chorobę. Lek podawany jest tylko raz w życiu, ale koszt przerasta możliwości finansowe rodziców, którzy dla swojego dziecka zrobią wszystko, aby je uratować. Strażacy z gminy Rzgów postanowili, że również wesprą Maję i w niedzielę 12 lipca podczas mszy świętych w kościele pw. św. Stanisław Biskupa i Męczennika w Rzgowie zbierali pieniądze na ten najdroższy lek.
Rzgowianin Radosław Pełka, od listopada 2018 r. przewodniczący Rady Miejskiej Rzgowa został powołany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej złożyli mieszkańcom gminy Rzgów gratulacje z powodu rekordowo wysokiej frekwencji w wyborach prezydenckich. Zgodnie z obietnicą rządu, znaleźliśmy się w gronie gmin do 20 tysięcy mieszkańców, które zostaną wyróżnione średnim samochodem strażackim.