Aktualności - Gmina Rzgów
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach pracuje, ale wszystkie sprawy są załatwiane za pośrednictwem poczty elektronicznej, tradycyjnej bądź telefonicznie. Szczegóły poniżej:
Fot. przykładowe: Rynek-Rolny.pl
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej MZK Pabianice
Pracownicy Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Rzgowie posadzili 35 klonów pospolitych przy ulicach Ogrodowej i Guzewskiej. To uzupełnienie drzewek, które nie przyjęły się w 2017 roku.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie. 
Siedmiu oferentów wzięło udział w przetargu nieograniczonym na realizację II etapu modernizacji drogi gminnej w Grodzisku w kierunku granicy Rzgowa.

Chcesz zgłosić policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną. Aby Ci pomóc, policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną. Adresy e-mail znajdziesz na stronie internetowej danej jednostki policji.
Łódzki wykonawca wygrał przetarg na odmulenie istniejących rowów odpływowych oraz wykonanie nowych zjazdów na 900-metrowym odcinku drogi powiatowej w Kalinku. Zakres robót przewiduje prace konserwacyjno-utrzymaniowe oraz wykorzystanie m. in. krawężników i obrzeży.Pragniemy poinformować, iż działania w ramach projektu pt.:

 Gmina Rzgów wspiera aktywność zawodową rodziców”

Akcja strażackiej pomocy osobom, które nie mogą wyjść same po zakupy żywnościowe  i leki w gminie Rzgów - zatacza coraz szersze kręgi. Wiemy na pewno, że w akcji uczestniczą jednostki OSP Grodzisko i OSP Kalino. Zapoznaj się z komunikatem poniżej:
Nadszedł czas wiosennych porządków. Pracownicy Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Rzgowie wyposażeni w uliczną zamiatarkę posprzątali ulice: Ogrodową, Południową, Polną, we wtorek, 17 marca pojawili się na ul. Tuszyńskiej, a w środę, 18 marca zajmą się ulicami Łódzką i Rudzką. Zamiatanie będzie kontynuowane, dopóki sprzyja pogoda.

W okresie, kiedy wszystkie ośrodki sportu i kultury są zamknięte, GOSTiR proponuje zajęcia online. Ta forma pozwala na zachowanie dobrej kondycji bez konieczności wychodzenia z domu i niepotrzebnego narażania się przez kontakt z innymi ludźmi.
Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Sprawiedliwości, od 16 marca 2020 r. aż do odwołania można korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie łódzkim wschodnim – wyłącznie na odległość tj. przez telefon lub przy użyciu poczty elektronicznej.
nr tel. (42) 205 03 25
e-mail: powiat@lodzkiwschodni.pl 

Stan zagrożenia epidemicznego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.'
Fot. przykładowe/internet/shutterstock
Informujemy iż z powodu sytuacji epidemiologicznej od dnia 17.03.2020 do odwołania linie 50B, 50C oraz 56 będą funkcjonować zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy.
Urząd Miejski w Rzgowie informuje, że z powodu zagrożenia koronawirusem, wszystkie sprawy z zakresu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, zwanej dalej "CEIDG” zaleca się załatwiać online poprzez formularze elektroniczne, zamieszczone na stronie internetowej CEIDG https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/
Fot. przykładowe/GK24.pl