Aktualności - Gmina Rzgów
Trwa rozruch reaktora biologicznego w rozbudowywanej oczyszczalni ścieków w Rzgowie. Dzięki najnowocześniejszej technologii, zostanie odzyskane ciepło ze ścieków, które nawet zimą są ciepłe. Do odzyskiwania ciepła posłuży pompa cieplna.
30 czerwca w niedzielę po godz. 16 odbył się piknik rodzinny na podsumowanie sezonu Zawiszy na Stadionie Miejskim w Rzgowie. Ponieważ termometry w cieniu wskazywały 35,5 stopnia Celsjusza, zapobiegliwi gospodarze i rodzice przygotowali chłodnik litewski z górnej półki, arbuza i hektolitry napojów.

Rzgów i prawie 20 innych miasteczek Cittaslow zaprezentowało się w Górowie Iławeckim podczas festiwalu Cittaslow. Przez kilka godzin można było degustować, rozmawiać, wymieniać doświadczenia, przepisy kulinarne na potrawy regionalne i poznawać miasteczka Cittaslow.


W tym roku w Rzgowie będziemy obchodzić uroczyście Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej . Ten dzień został ustanowiony świętem państwowym 29 września 2017 roku. Pierwsze obchody odbyły się w 2018 roku, obchodzony jest 12 lipca w rocznicę pacyfikacji Michniowa.
Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi, z okazji stulecia jednostki ochotniczej straży w Starej Gadce, medale i wyróżnienia otrzymali :
Złotym medalem ”Za Zasługi dla Pozarnictwa” odznaczeni zostali: Tomasz Biniek i Lucjan Śmiechowicz.
Srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali: Arkadiusz Śmiechowicz, Marcin Okoń i Zbigniew Hajduk.
Brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali: Jarosław Mirowski, Sebastian Samborski, Andrzej Socha, Leszek Deląg, Marcin Hajduk, Grzegorz Chachuła, Krzysztof Nowak
W czwartek, 27 czerwca, a więc kilka dni przed planowanym terminem, w Romanowie wykonawca rozłożył wierzchnią warstwę asfaltu – tzw. ścieralną. Dokończył chodnik – kostka brukowa powstała na łącznej powierzchni 656 metrów kwadratowych. Jest już rów odpływowy.
Na sesji Rady Miejskiej w Rzgowie 26 czerwca wiceburmistrz Małgorzata Rózga przedstawiła sprawozdanie z miesięcznej działalności międzysesyjnej. Referat inwestycji zajmował się następującymi przedsięwzięciami:
Małgorzata Rózga, wiceburmistrz Rzgowa poinformowała, że Sejmik Województwa Łódzkiego udzieli samorządowi rzgowskiemu dotację na dofinansowanie małych projektów lokalnych na wsi.
Na sesji Rady Miejskiej w Rzgowie w środę, 26 czerwca mówiono między innymi o zagrożeniach w ruchu na ulicach w gminie. Wielu kierowców ignoruje na przykład zamknięcie ruchu na remontowanym odcinku ul. Tuszyńskiej między mostem na Strudze a parkiem im. Adama Mickiewicza.
Ukazał się się czerwcowy numer miesięcznika samorządowego „Rzgów Nasza Gmina”. W gazecie m. in. o absolutorium dla burmistrza Mateusza Kamińskiego, raporcie o stanie gminy za 2018 rok, o rosnącej liczbie podpisywanych umów na odbiór ścieków do nowej kanalizacji, o pięknej rzgowiance Marcie Skwierczyńskiej i piękniejącym Domu Kultury.
21 czerwca - czyli Światowy Dzień Deskorolki - GOSTiR świętował w rzgowskim skateparku. Tego dnia pogoda była dosyć kapryśna, więc zawody zostały przesunięte z godziny 18 na 19. Mimo nienajlepszych warunków pogodowych, na zawodach stawiło się liczne grono miłośników jazdy na deskorolce.
18 czerwca nieznani sprawcy stłukli szybę zespoloną na przejściu dla pieszych na moście tramwajowym w ul. Łódzkiej – od strony Łodzi. Natomiast, w poniedziałek 24 czerwca została rozbita szyba na piętrze na ścianie szczytowej ratusza od strony ul. Grodziskiej.
Trwa przebudowa 334-metrowego odcinka ul. Tuszyńskiej w Rzgowie, stanowiącego fragment drogi powiatowej nr 2942E na odcinku od parku im.  Adama Mickiewicza do rzeki Strugi.  Wykonawca sfrezował starą nawierzchnę jezdni na głębokość 7 centymetrów. Zaawansowane są roboty przy wymianie krawężników na nowe.
Małgorzata Rózga, wiceburmistrz Rzgowa w niedzielę, 23 czerwca przekazała dowód rejestracyjny i kluczyki do nowiutkiego średniego wozu gaśniczego OSP Stara Gadka. Samochód strażacki zabudowany na podwoziu MAN został kupiony w ubiegłym roku w większej części przez gminę Rzgów, a także przy dużym udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Pojazd wartości 900 tysięcy złotych został przekazany druhom OSP z okazji uroczystości stulecia tutejszej straży pożarnej.
W rzgowskiej Hali Sportowej GOSTiR od przyszłej środy, przez całe wakacje - będą organizowane zajęcia z siatkówki, koszykówki, piłki nożnej dla płci pięknej.  Będzie można przyjść, zagrać i dobrze się bawić. Dodatkowo - pierwsze zajęcia 26 czerwca to miniturniej piłkarski - sobótkowy zakończony spotkaniem integracyjnym - z kiełbaskami przy ognisku z kiełbaskami (obok Orlika).
Fot. GOSTiR