W tym tygodniu zostały rozpoczęte prace remontowe oświetlenia na ul. Łódzkiej od ulicy Kopernika do Ustronnej w Rzgowie.
Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii zaprasza do udziału w projekcie „Inkubacja innowacji społecznych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych”. Projekt ten zakłada inkubację, rozwinięcie i przetestowanie 60 pomysłów zgłoszonych przez innowatorów z całej Polski.
Marcin Bartoszek jest 24. letnim strażakiem mieszkającym w gminie Rzgów.  Na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 9 w Łodzi. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych. Między innymi w czerwcu 2016 roku na Europejskich Igrzyskach Strażaków i Policjantów w Andaluzji zdobył VI miejsce na dystansie 800 m i 1500 m.
We wtorek 4 lipca w siedzibie TOYA Sp. Z o.o. burmistrz Mateusz Kamiński uczestniczył w spotkaniu roboczym, dotyczącym projektu budowy sieci NGA (sieć dostępu nowej generacji), który zasięgiem obejmie między innymi teren naszej gminy. Plan jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Głównym założeniem wdrażanej inwestycji jest wyeliminowanie różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.
Trwa realizacja inwestycji pt. "MODERNIZACJA SYSTEMU C.O. I KOTŁOWNI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA DŁUGOSZA W RZGOWIE - etap modernizacji c.o.". 

10 lipca 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach w godz. 10.00 – 12.35 obędzie się spotkanie informacyjne pn. „Fundusze Europejskie na rozwój Twojej działalności gospodarczej” .
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie serdecznie zaprasza na Koncert Czterech Kultur, podczas którego zaprezentują się grupy folklorystyczne z trzech kontynentów.
26 czerwca br. nastąpiło oficjalne otwarcie nowego boiska ze sztuczna nawierzchnią w Starowej Górze przy ulicy Żwirowej. Uroczystego otwarcia dokonał  Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie Jan Michalak, Radny Stanisław Zaborowski, Sołtys Starowej Góry Anna Wielgosz oraz Dyrektor  GOSTiR w Rzgowie Radosław Bubas.
Trwają intensywne prace związane z modernizacją stacji uzdatniania wody na ulicy Górnej w Rzgowie.
Z uwagi na trwające w budynku szkoły podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie prace, związane z wymianą instalacji centralnego ogrzewania, Gmina Rzgów informuje o możliwości nabycia żeliwnych grzejników radiatorowych o wysokości 60cm pochodzących z demontażu w ilości 2323 żeberek.
Okres wakacji to czas, gdy najmłodsi, mając dużo wolnego czasu,
potrzebują szczególnej troski i zainteresowania ze strony dorosłych.
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom to podstawowe zadanie,
przed którym stają rodzice. Jest to szczególnie trudne w przypadku
dzieci z terenów wiejskich, zwłaszcza w okresie nasilonych prac polowych,
pochłaniających rolnikom większość dostępnego czasu.
Burmistrz Rzgowa – Mateusz Kamiński, jednogłośnie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2016 roku. Radni przed głosowaniem zapoznali się z pozytywnymi opiniami o sprawozdaniu z wykonania budżetu Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Rzgowie. W głosowaniu nad absolutorium udział wzięło 14 radnych.
Skutki wczorajszego ulewnego deszczu, sprawiły, że rzgowskie ulice zamieniły się w rwące rzeki.
02.07.2017r. ok. godz. 15.30 przez Gminę Rzgów przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski EXPO 2022 Warszawa – Łódź.
W minioną niedzielę, 25 czerwca, odbyła się wakacyjna zbiórka krwi. Ambulans był zlokalizowany na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.