Aktualności - Gmina Rzgów
"Pabianice mają czego zazdrościć gminie Rzgów " - powiedział  6 stycznia proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach ks. Jerzy Rzepkowski dziękując za koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie". W świąteczną niedzielę Rzgów zawitał do Pabianic z kolędami i pastorałkami w energetycznych i oryginalnych wykonaniach. Pabianicka publiczność usłyszała znane i lubiane kolędy i pastorałki, jak między innymi: "Grudniowe noce", "Maleńka miłość", "Grajcie Panu" czy "Historia Marii".
Według najnowszych danych statystycznych, udostępnionych przez Elżbietę Olszańską z ewidencji ludności Urzędu Miejskiego w Rzgowie, w gminie Rzgów w większości miejscowości i w różnych kategoriach wiekowych, płeć piękna ma przewagę liczebną nad męską częścią społeczności.
Pierwszy etap usuwania azbestu w 2018 r. rozpoczął się w gminie Rzgów 10 kwietnia i zakończył się 26 listopada. Dla zrealizowania przedsięwzięcia gmina otrzymała dofinansowanie od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 65 tysięcy złotych netto, a udział finansowy gminy wyniósł ponad 7,2 tysiąca złotych netto, czyli 10 procent . Możliwe to było dzięki Gminnemu Programowi Usuwania Azbestu, opracowanemu po powszechnej inwentaryzacji tegoż, przeprowadzonej w 2017 roku.
Finał WOŚP po raz 27. odbędzie się 13 stycznia 2019 r., a jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Rzgowie dwie duże grupy wolontariuszy będą zbierały pieniądze w okolicach kościoła parafialnego i w najbardziej ruchliwych punktach. Będzie to 30 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza i z byłego gimnazjum pod kierunkiem pedagoga Edyty Waprzko. Grupa uczniowska współpracuje ze Szkołą Podstawową w Tuszynie.
W świąteczną niedzielę, 6 stycznia o godz. 18.30.Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza do Pabianic na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie" i zaproszonych wokalistów. Noworoczne spotkanie odbędzie się w Parafii Trójcy Przenajświętszej na Bugaju w Pabianicach (ul. Popławska 22).
Punkt bezpłatnej pomocy prawnej w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, działa 3 dni w tygodniu w sposób następujący:
Prawie pół miliona złotych kosztowały ubiegłoroczne inwestycje oświetleniowe na ulicach, drogach, a także na placach i boisku. Pod względem wartościowym najdroższe były budowy oświetlenia przy ul. Sosnowej i Żwirowej w Starowej Górze, które kosztowały po 100 tysięcy złotych (łącznie z projektem).
Według danych z 31 grudnia 2018 r. odnotowanych o godz. 11.15 liczba mieszkańców gminy Rzgów wyniosła 9971 osób i od lat systematycznie rośnie. Już zaledwie 29 noworodków i kolejnych osób meldujących się na naszym terenie dzieli nas od osiągnięcia magicznej cyfry 10 000 mieszkańców. A oto, jak kształtuje się w ostatnich godzinach starego roku liczba mieszkańców poszczególnych miejscowości:
Choć miliony ludzi na świecie hucznie obchodzą rokrocznie 31 grudnia „Sylwestra”, to tak naprawdę chyba niewielu wie, kim właściwie był Sylwester I, ten „najbardziej nieznany znany święty” chrześcijaństwa.
W piątek, 28 grudnia odbyl się odbiór techniczny nowego chodnika w Starowej Górze przy ul. Futrynowej.  Prace wykonano na odcinku 507 metrów bieżących kosztem 186 tysięcy złotych brutto.
Grupa rzgowskich harcerzy pojawiła się w piątek w ratuszu, aby przekazać burmistrzowi Mateuszowi Kamińskiemu – Betlejemskie Światło Pokoju. Druhny i druhowie przybyli na czele ze swoja komendantką Izabellą Pyszką-Walczak, która wręczyła burmistrzowi symboliczną latarnie z płonącym Ogniem Betlejemskim.


W piątek, 21 grudnia w południe nastąpił końcowy odbiór techniczny wyremontowanego odcinka 651 metrów bieżących drogi powiatowej Huta Wiskicka – Tadzin. Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie podkreślił, że ulica jest oddana do użytkowania w bardzo dobrym stanie wykończenia.
Przed skrzyżowaniem w rejonie Szkoły Podstawowej w Guzewie zamontowano progi wyspowe. Montaż progów na drodze 2916E był wnioskowany zarówno przez rodziców dzieci uczęszczających do szkoły, jak również radnego z miejscowości Guzew.


Z policyjnych danych wynika, że w czasie przedświątecznym, jak również samych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wzrasta aktywność „amatorów” cudzego mienia. Policjanci ostrzegają i proponują, aby w tym gorącym okresie stosować się do kilku cennych wskazówek, które utrudnią im działanie: