Aktualności - Gmina Rzgów
We wszystkich szkołach uroczyście obchodzono rozpoczęcie roku szkolnego. Monika Łoboda, nowa dyr. Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie powiedziała, że to pierwszy rok szkolny w zreformowanej 8-letniej podstawówce. Pierwszy rok bez klas gimnazjalnych, które zniknęły w konsekwencji reformy oświaty.
W nakładzie 300 egzemplarzy ukazało się nowe wydawnictwo pt. "Pomniki pamięci na ziemi rzgowskiej" poświęcone Grobowi Nieznanego Żołnierza w Rzgowie oraz pomnikowi II Konspiracji w Konstantynie. Wcześniej tę serię otworzył w 2013 r. folder zatytułowany "Zbrodnia w Babichach 1941".
Ukazał się sierpniowy numer bezpłatnego miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina". W numerze m. in. bogato ilustrowane relacje z Dni Rzgowa, reportaż z Miejskiego Domu Kultury, który niebawem opuszczą ekipy budowlane, informacje o tym, kto zainwestuje w jednym przypadku 150 milionów złotych, a kto włoży 25 milionów złotych w rozbudowę kompleksu magazynowo-biurowego w Rzgowie. W publikacjach na temat zaangażowania finansowego gminy w infrastrukturę gminy przeczytamy m. in. notatki o modernizacji jezdni i chodników na ul. Tuszyńskiej na odcinku od parku do mostu nad Strugą. Przeczytamy również jak piękni, roztańczeni  "Rzgowianie" promowali gminę na bulwarze w Złotych Piaskach. (WK)
W Rzgowie uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych i mieszkańców zapoczątkował w niedzielę 1 września uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej oraz napaść ze Wschodu 17 września 1939 r. Podczas okolicznościowej mszy, celebrowanej przez ks. proboszcza Krzysztofa Florczaka, samorządowcy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą rzgowian – ofiary II wojny światowej.
Posiedzenie Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Rzgowie było poświęcone dyskusji m. in. na temat prowadzenia zbiórki używanej odzieży, pościeli, butów i pluszaków do kontenerów Polskiego Czerwonego Krzyża. Specjalnie na obrady został zaproszony Marek Schreiber z PCK, koordynator zbiórki w województwie łódzkim.
W Rzgowie obchody rocznicy napaści niemieckiej na Polskę 1 września 1939 r.  rozpoczną się w niedzielę  o godz. 11.30 od przejścia mieszkańców, władz oraz pocztów sztandarowych sprzed ratusza do kościoła. Zostanie odprawiona okolicznościowa msza w świątyni pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Po zakończeniu modlitwy uczestnicy przejdą na cmentarz parafialny. Zostaną złożone kwiaty przed Grobem Nieznannego Żołnierza. Szczegóły na plakacie poniżej.
W związku z wprowadzeniem przez Prezesa Rady Ministrów pierwszego stopnia alarmowego na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązującego od 28 sierpnia. 2019 r.  do północy 3 września, Urząd Miejski w Rzgowie informuje o konieczności zachowania szczególnej uwagi w przypadku zauważenia w miejscach publicznych osób zachowujących się w sposób budzący podejrzenia, pozostawionych bez opieki paczek, bagaży, plecaków lub jakichkolwiek nietypowych sytuacji. Wszelkie niepokojące zdarzenia powinny być zgłaszane na policję.
Fot./Radek Pietruszka /AFP
W Piotrkowie tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego w konkursie Agroliga’ 2019 w kategorii „Rolnicy” zdobyli Monika i Waldemar Lasoniowie z Grodziska. Miła uroczystość dla hodowców-producentów gminy Rzgów miała miejsce podczas wystawy rolniczej Rol-Szansa’ 2019 w Piotrkowie Trybunalskim. W wydarzeniu uczestniczył Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
1 września  w niedzielę po każdej mszy świętej w Rzgowie będą zbierane fundusze na pomoc Ukrainie. Prosimy o jak największe zaangażowanie mieszkańców Rzgowa  w akcję humanitarną.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "BUD-UJ RAZEM" zaprasza na szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, których siedziba znajduje się na terenie objętym lokalną strategią rozwoju grupy działania.
Dziś w powiecie łódzkim wschodnim od godz. 14 do północy 28 sierpnia prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz z porywami wiatru do 90 km na godzinę. Możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 procent – poinformował dyżurny synoptyk IMGW-PIB Marek Pruchniewicz z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu. (WK)
W Rzgowie obchody rocznicy napaści niemieckiej na Polskę 1 września 1939 roku rozpoczną się w niedzielę  o godz. 11.30 od przejścia mieszkańców, władz oraz pocztów sztandarowych sprzed ratusza do kościoła. Zostanie odprawiona okolicznościowa msza w świątyni pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Po zakończeniu modlitwy uczestnicy przejdą na cmentarz parafialny. Zostaną złożone kwiaty przed Grobem Nieznannego Żołnierza. Szczegóły na plakacie poniżej.
Imprezą towarzyszącą Dniom Rzgowa były zawody wędkarskie. Zawody okazały się udane. Było więcej uczestników niż w latach poprzednich. Co najważniejsze dopisała pogoda.
W piątek, 23 sierpnia 2019 roku w Rzgowie odbyła się Konferencja szkoleniowa w ramach Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej i OZE”.
W niedzielę, w parku miejskim, w ramach obchodów Dni Rzgowa, odbył się piknik rodzinny z udziałem lokalnych artystów oraz grupy kabaretowej Roberta Rozmusa. Rozpoczęła tradycyjnie Rzgowska Orkiestra Dęta, która żegnała jednocześnie wieloletniego kapelmistrza Krzysztofa Gosa.