Program „Dobry Start” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Ważne! Złożenie wniosku o świadczenie "Dobry Start" w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż  do 30 września.
Szanowni Państwo, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie w lipcu będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru. Przepraszamy za niedogodności. Już od sierpnia zapraszamy do korzystania z nowości, które na bieżąco włączane są do biblioteki.
Fot. Anna Malinowska
22 czerwca Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki  i Rekreacji w Rzgowie zorganizował „Sobótkowy Piknik Piłkarski” dla całych rodzin, które tłumnie stawiły się tego dnia. Rozgrywki zostały podzielone na różne kategorie wiekowe – od przedszkolaków, aż po młodzież chodzącą do ostatnich klas Szkoły Podstawowej. 
27 czerwca w Rzgowie na budowie Domu Kultury odbyła się uroczystość wmurowania kapsuły czasu w ścianę budowli. W uroczystościu wzięli udział: Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa, Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Anna Malinowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Dla tej ostatniej placówki w Domu Kultury będzie zarezerwowanych 300 metrów kwadratowych powierzchni. Podczas uroczystości wystąpił Rzgowski Chór "Camerata" oraz przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie".
Fot. Włodzimierz Kupisz
21 czerwca to Światowy Dzień Deskorolki. Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie jak co roku przygotował dla wszystkich fanów „deski” kilka atrakcji. Mimo, iż warunki pogodowe nie były tego dnia najlepsze, ponad 40 uczestników spotkało się na rzgowskim skateparku. Zawody rozpoczęły się „best trick’em” na popularnych schodkach. Ewolucje wykonywane były na najwyższym poziomie i oklaskiwane przez zgromadzona publiczność.

W tym roku ponad trzydziestu uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycielek: Małgorzaty Sabeli, Sylwii Kuty i Sylwii Smolarek, wyjechało na Zieloną Szkołę na Warmię i Mazury. Zanim jednak dotarliśmy do Krainy Tysiąca Jezior, zwiedziliśmy malowniczo położony nad brzegiem Wisły Płock.
W piątek 22 czerwca w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po mszy św. sprawowanej przez księdza proboszcza Krzysztofa Florczaka, uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie nastąpiło wręczenie nagród, świadectw i wyróżnień. Sekretarz gminy Rzgów – Katarzyna Berczak – Lato złożyła społeczności szkolnej - w imieniu burmistrza Rzgowa Mateusza Kamińskiego oraz swoim - życzenia udanych i bezpiecznych wakacji.
22 czerwca odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie, SP im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie i w SP im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie.  W uroczystości wziął udział burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński. Uczniowie przedstawili program kabaretowy i wielkie pokazy taneczne z udziałem szkolnych zespołów tanecznych, jaki i większości uczniów różnych klas. Taneczna część programu powstała dzięki Katarzynie Matyszczak ze szkoły tańca  JAST,  prowadzącej w szkole warsztaty taneczne w ramach zajęć rozwijających zdolności uczniów. Widzowie odnosili wrażenie, że szkoła w Guzewie zdecydowanie ma profil taneczny...
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
21 czerwca w sali obrad Urzędu Miejskiego 130 uczniów wyróżniających się ponad przeciętność, odebrało tytuł Super Żaka'2018 , dyplomy i upominki. Było ich tak wielu, ze uroczystość trzeba było podzielić na dwie części. Gratulacje uzdolnionym dzieciom składali: burmistrz Materusz Kamiński i zastępca burmistrza Małgorzata Rózga. Wyróżnieni poczęstowali się kawałkiem tortu z podobizną mądrej sowy.
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed burzami z gradem Województwo łódzkie/powiat łódzki wschodni - od godz. 16 dnia 21 czerwca do godz. 23 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km na godzinę, lokalnie 100 km na godzinę! Miejscami grad.
Fot. przykładowe/Internet/Express Ilustrowany
Na ul. Stropowej w Starowej Górze rozpoczęły się roboty kanalizacyjne. Wąską ulicę z jednej strony całkowicie wypełnia ciężki sprzęt budowlany. To fragment „inwestycji dekady” w gminie Rzgów, która obejmie 23 ulice w Starowej Górze i Starej Gadce.
Zapraszamy na zajęcia wakacyjne organizowane przez GkdsRPA oraz GOSTiR w Rzgowie.  Rozpoczynają się one w poniedziałek, 25 czerwca. W programie: wyjazd na basen, do kina i wiele innych atrakcji.
Krew można oddać najbliżej w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Franciszkańskiej 17/25 w Łodzi.
We wtorek, 19 czerwca koparka w Kalinie wykopała pierwsze łyżki ziemi pod budowę boiska wielofunkcyjnego dla Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie. Inwestycja ma kosztować ponad 279 tysięcy złotych łącznie z odwodnieniem.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sokół Rzgów zorganizowali II Mistrzostwa Gminy Rzgów w Biegach dla Szkół Podstawowych pod hasłem "Rusz kuper"..