Aktualności - Gmina Rzgów
W „Zaciszu” w Ksawerowie burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, wójt Ksawerowa Adam Topolski wraz z księdzem proboszczem Stanisławem Brachą złożyli życzenia świąteczne i podzielili się opłatkiem z 40 podopiecznymi miejscowego Środowiskowego Domu Samopomocy. Z jego opieki korzysta siedmioro mieszkańców gminy Rzgów.
W świątecznym numerze bezpłatnegop miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina" możemy przeczytać wywiad z Joanną Papugą-Rakowską, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, który w najbliższych tygodniach rozpocznie przeprowadzkę do nowej siedziby.
Na ferie zimowe w hali Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji jest przygotowanych po 45 miejsc w każdym tygodniu zajęć od 13 stycznia i od 20 stycznia.
Kilkanaście rodzin więcej korzysta od tego roku z bieżącej wody w domach jednorodzinnych. Jak mówi inspektor nadzoru Bogdan Błaziński z Referatu Inwestycji w rzgowskim ratuszu, tegoroczne inwestycje wodociągowe miały charakter wydłużania rury, aby objąć nowo zabudowane i zasiedlane posesje.
W sobotę 14 grudnia 2019 r. mimo przedświątecznej gorączki, panie z Koła Gospodyń Wiejskich Kalino wybrały się do Teatru Powszechnego na spektakl p.t.:"Taniec Albatrosa".
W mijającym roku największa inwestycja związana z oświetleniem ulicznym dotyczy ul. Pogodnej w Bronisinie Dworskim.
Już za nami mamy Mikołajki, które odbyły się w sali OSP Kalino. Wszystkich przywitał sołtys Stanisław Hoja i radny Zbigniew Jacek Waprzko, którym dziękujemy za sponsoring paczek, tradycyjnie wręczonych przez Mikołaja wszystkim dzieciom.
W poniedziałkowe popołudnie, 16 grudnia 2019 r. odbyło się coroczne spotkanie wigilijne w Centrum Handlowym Ptak, w którym wzięli udział m. in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, zastępca burmistrza Małgorzata Rózga, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, liczna rzesza samorządowców z regionu, parlamentarzystów, pracowników CH Ptak i najemców sklepów w halach, szefów instytucji gminy Rzgów i wielu innych.
Pogoda była wyśmienita choć bez jednego płatka śniegu. Od południa w niedzielę, 15 grudnia 2019 r. mieszkańcy ściągali przed rzgowski ratusz, przed którym Gminny Ośrodek Kultury pod kierunkiem dyrektor Joanny Papugi-Rakowskiej zorganizował „Świąteczny Piknik z Mikołajem". Burmistrz Mateusz Kamiński powiedział ze sceny, że prawie cały program piknikowy to przegląd wielkiego dorobku kulturalnego gminy Rzgów. Gwiazdą pikniku był zespół Bayer Full. 
Na terenie całego kraju w dniach 7-8 grudnia odbył się Weekend cudów Szlachetnej Paczki. To był wyjątkowy i magiczny czas. Centrum dowodzenia i dystrybucji znajdowało się w Szkole Podstawowej w Guzewie. Tu należy zaznaczyć, że od 8 lat dzięki przyjaznemu nastawieniu dyrekcji tej placówki do “Szlachetnej Paczki” - budynek szkoły dla Rejonu Rzgów, Tuszyn, Brójce stoi tam zawsze otworem. Szlachetna Paczka jest jednym z największych i najskuteczniejszych projektów społecznych w Polsce. Koncentruje się na łączeniu ludzi – tych potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać. Dzięki temu mądra pomoc – dająca impuls do wyjścia z biedy i zorientowana na konkretne potrzeby danej rodziny – dociera do potrzebujących już 19 lat.
15 grudnia (niedziela) Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na „Świąteczny Piknik z Mikołajem". Gwiazdą pikniku będzie zespół Bayer Full. Wcześniej na pikniku zaprezentują się lokalne grupy artystyczne. Wystąpią: Grupa Wokalna Stars, Zespół Pieśni i Tańca "Rzgowianie", Grupa Wokalna „Sempre Cantare", Grupa Taneczna „Krasnale" oraz  formacja JumpStyle.
Miedzywojewódzki Cech Kominiarzy z siedzibą w Tarnowie przy ul. Ujejskiego 24 przystąpił do akcji pt. "Nie zatruwaj życia innym, czyszczone kominy to mniejszy smog”. Ta społeczna akcja jest związana z przypomnieniem mieszkańcom o konieczności regularnego czyszczenia kominów przez uprawionych do tego pracowników.
W sobotę 7 grudnia 2019 w  Hali Sportowej im. Konrada Kobusa odbył się  Turniej Młodych Talentów,  organizowany przez Zawiszę Rzgów oraz GOSTiR . Tym razem w zmaganiach mogliśmy podziwiać dzieci rocznika 2011.
W przypadku wystąpienia w gminie Rzgów interwencji, związanej z przemocą w rodzinie, nie trzeba już odwozić poszkodowanej matki z dziećmi aż do Bełchatowa, z którym mieliśmy podpisaną stosowną umowę. W połowie listopada 2019 r. zakończył się bowiem remont dwóch mieszkań komunalnych tzw. interwencyjnych w Bronisinie Dworskim.  Było to możliwe dzięki 90-tysięcznej dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Gmina Rzgów wyłożyła na remont 100 tysięcy złotych nie licząc wydatków dodatkowych.
22-letnia Marta Skwierczyńska, II wicemiss Polski i Miss Polski Widzów Polsatu spotkała się z władzami gminy Rzgów. Piękna Marta otrzymała kwiaty i drobne upominki promocyjne od burmistrza Mateusza Kamińskiego.