Aktualności - Gmina Rzgów
W Rzgowie obchody ustanowienia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się w piątek, 3 maja o godz. 11 od zbiórki artystów i zaproszonych gości przed ratuszem. Po mszy świętej około godz. 12.30 głos zabiorą włodarze gminy, a młodzież przedstawi program patriotyczno-artystyczny. Po południu gospodarze zapraszają do ogrodów parafialnych na ognisko patriotyczne. Szczegóły na plakacie poniżej. (WK)
Fot. archiwum/Włodzimierz Kupisz
W Piątku (powiat łęczycki) – geometrycznym środku Polski – odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnikami byli zwycięzcy eliminacji powiatowych z województwa łódzkiego. Powiat łódzki wschodni reprezentował Karol Walczak ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie, który wykazał się dużą wiedzą i ostatecznie zajął trzecie miejsce w województwie! Gratulacje!
Mateusz Kuzik
Fot. Organizator
Dziś 2 maja – Święto Flagi. 3 maja 1792 r. w uroczystościach w I rocznicę uchwalenia  Konstytucji po raz pierwszy oficjalnie pojawiły się barwy biało-czerwone jako barwy narodowe. Kobiety wystąpiły w białych sukniach z czerwonymi szarfami, a mężczyźni założyli biało-czerwone szarfy.
W dniu 28.04.19r. w kościele parafialnym Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie odprawiona została Msza Święta w intencji 22 Polaków zamordowanych w sierpniu 1941 roku w lesie koło wsi Babichy.
W dniach 4/5 maja w miejscowości Babichy, w gminie Rzgów odbędzie się I i II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro. Organizatorem wydarzenia jest Łódzki Klub Motorowy, promotor tej dyscypliny w Polsce  i organizator podobnych imprez o charakterze międzynarodowym. Zawody zostały objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Rzgowa. Mamy nadzieję, że zawody będą atrakcyjne przede wszystkim dla kibiców i na stałe wpiszą się w sportowy kalendarz gminnych wydarzeń. Szczegóły na plakacie.
Główne obchody tegorocznego XII Święta Powiatu Łódzkiego Wschodniego odbyły się w Gminie Rzgów  26 kwietnia 2019 roku. W Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie odprawiona została Msza Święta w intencji mieszkańców Powiatu Łódzkiego Wschodniego, którego patronem jest Święty Wojciech. W eucharystii udział wzięli władze samorządowe, zaproszeni goście, mieszkańcy.
Wiele osób rozczarowało się, gdy okazało się, że nie będą mogły kupić obligacji gminnych. Na VIII sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o wyemitowaniu obligacji wartości około 25 milionów złotych. Obligacje mają być przeznaczone na wydatki inwestycyjne. Zostaną wykupione przez gminę w latach 2024-2036. Obligacje stanowią tylko zapis bankowy – nie są przewidziane do sprzedaży indywidualnym nabywcom.
Nadkomisarz Tomasz Konopka w Komisariatu Policji w Rzgowie przedstawił sprawozdanie z rejonu działania placówki, obejmującego naszą gminę oraz gminę Brójce.
Modernizacja drogi w Bronisinie Dworskim od strony Huty Wiskickiej będzie za parę dni pierwszą inwestycją drogową w gminie Rzgów, zrealizowaną w tym roku. Zaawansowane są prace przy przebudowie drogi w Grodzisku od skrzyżowania w kierunku ul. Glinianej w Rzgowie. 
Reprezentacja dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie wystąpiła w Turnieju o Puchar Tymbarku  na stadionie Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi w kategorii U8. Najwięcej bramek zdobył Antoni Chojnowski. Już pierwszy mecz wygraliśmy 2:1 ale niestety pucharu nie udało nam się zdobyć. Nasza reprezentacja zagrała w składzie: Kamil Urbaniak, Antoni Świątek, Igor Kopcik, Jakub Michalak, Antoni Ogrodowicz, Ewa Świerczyńska, Wiktoria Kopeć i Antoni Chojnowski.

Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa, radny Przemysław Szczech oraz mieszkanka Kalinka Ewa Fryczka uczestniczyli we wtorek, 23 kwietnia w konferencji w Delegaturze Najwyższej Izby Kontroli w Łodzi. Była ona poświęcona wynikom kontroli przekroczeń głośności transportu na 40-kilometrowym odcinku autostrady A-1 od Strykowa do Tuszyna. Kontrola była reakcją na 1300 skarg mieszkańców.  Konferencję prowadził Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.

W hali sportowej odbyła się Olimpiada Przedszkolaka. Imprezę poprowadziła Paulina Nowak wraz z Ewą Tyll.  W olimpiadzie wzięło udział około 150 dzieci z trzech przedszkoli z naszej gminy: „Świat Odkrywców” w Gadce Starej, „Lalibu” ze Starowej Góry  oraz „Akademia Uśmiechu” ze Rzgowa.
W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Tańca, Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na "IV Rzgowski Festiwal Tańca - Rzgów 2019". Odbędzie się w hali Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie ul. Szkolna 5 , wjazd od ul. Literackiej,