Aktualności - Gmina Rzgów
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że na terenie powiatu łódzkiego wschodniego zarejestrowano kolejnych 27 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
Na cmentarzu wojennym z I wojny światowej w Starej Gadce ukończono zaplanowany na ten rok częściowy remont obelisku i przycięto stare drzewa od strony nekropolii rzymskokatolickiej. Prace kosztowały łącznie 40 tysięcy złotych i zostały sfinansowane przez Łódzki Urząd Wojewódzki.
Od 10 października rachmistrzowie spisowi przeprowadzają spis rolny metodą wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego stosując się bezwzględnie do zasad realizacji spisu metodą wywiadu bezpośredniego w terenie (CAPI). W tym celu wykorzystują urządzenia mobilne.
Informacja na temat zmiany organizacji pracy Urzędu Miejskiego w Rzgowie od dnia 12 października 2020 r. w związku z trwaniem stanu epidemii na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
W czwartek, 8 października 2020 r. zastepca burmistrza Rzgowa Małgorzata Rózga przekazała Beacie Jasiukiewicz, dyrektorce Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji kluczyki do forda furgonetki. To nowy pojazd pogotowia technicznego zakładu wartości prawie 150 tysięcy złotych. O potrzebie zastąpienia wysłużonego citroena mówiło się już wiosną tego roku. Jednak pandemia zakłóciła dostarczenie wozu w krótszym terminie.
W czwartek, 8 października 2020 roku zostały przekazane pierwsze eksponaty do tworzonego w Rzgowie muzeum na szynach. Michał Cybulski, mieszkaniec gminy Tuszyn ofiarował na ręce wiceburmistrz Małgorzaty Rózgi cztery stare bilety tramwajowe MPK oraz modlitewnik z 1933 roku.
W listopadzie Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie po raz kolejny zaprasza na spektakl. Tym razem będzie to niezwykle barwne widowisko operetkowe „Od Czardasza do Kankana", które podziwiać będzie można na deskach sceny GOK-u 14 listopada o godz. 18.00.
W dniach 13-14 października br. w ramach bezpłatnego projektu, naukowcy przeprowadzą w Szkole Podstawowej w Kalinie badanie stóp dzieci. Dyrektor placówki zaprasza do skorzystania z badania i prosi o zwrot (niezwłoczny) wypełnionej i podpisanej zgody RODO. Badanie jest dobrowolne. (WK)
Fot. przykładowe
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „SAMORZĄD TERYTORIALNY W POLSCE – STAN OBECNY I PERSPEKTYWY”. Konferencja organizowana jest z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce i odbędzie się w trybie on-line 9 października 2020 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
Fot. przykładowe/Jacek Halicki
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że na terenie powiatu łódzkiego wschodniego zarejestrowano kolejnych 16 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
Łódzki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz Stowarzyszenie Dom Wschodni podjęły współpracę w celu wsparcia dla rodzin 10 strażaków libańskich, którzy zginęli w akcji ratunkowej 4 sierpnia bieżącego roku. Strażacy gaszący pożar nie mieli informacji o tym, że działają w pobliżu olbrzymiego składu materiałów wybuchowych.

Urząd Miejski w Rzgowie uprzejmie informuje, że sytuacja związana z wystąpieniem przypadków zakażenia salmonellą wśród Przedszkolaków jest pod stałą kontrolą. Na bieżąco podejmowane są kolejne zaplanowane działania zmierzające do ustalenia źródła zakażeń i wyeliminowania zagrożenia.

Czy już wiesz, jak aktywnie spędzisz jesień? Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji Rajdu Szlakiem Bitwy Łódzkiej, który odbędzie się 24 października 2020. Na trasy rajdowe wyruszają nie tylko harcerze, ale wszystkie osoby zainteresowane spędzeniem czasu na świeżym powietrzu oraz poznaniem historii regionu z okresu I wojny światowej - jak poinformował druh podharcmistrz Marcin Walczak, komendant tras. Zgłoszenia do 17 października!
3 października w skateparku w Rzgowie odbyły się XI Mistrzostwa Rzgowa w Jeździe na Deskorolce o Puchar Burmistrza Rzgowa. Organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie. Tym razem pogoda nam dopisała i uczestnicy stawili się licznie. Ponad 30 deskorolkowów zmagało się tego dnia o cenne nagrody rzeczowe. Oprócz lokalnych uczestników gościliśmy też miłośników deskorolki z Krakowa oraz Płocka.
Doszło do spotkania Tobiasza Bocheńskiego, wojewody łódzkiego z burmistrzem Mateuszem Kamińskim. Rozmowa dotyczyła współpracy instytucji w zakresie planowanych inwestycji drogowych oraz rozwoju infrastruktury oświatowej w gminie Rzgów.