Pod klawiszem [„Rzgów Nasza Gmina” – wydanie internetowe] na stronie głownej, jest opublikowany najnowszy, 266 numer naszego miesięcznika. Zachęcamy do czytania. Wystarczy „kliknąć” na klawisz zlokalizowany na stronie głównej lub bezpośrednio w poniższy link:
Rzgów Nasza Gmina nr 266
28 kwietnia o godzinie 15.00na cmentarzu wojennym koło Gadki Starej pod Łodzią, ul. Czartoryskiego 62 odbędzie się niezwykle interesująca wycieczka w przeszłość, która odkryje tajemnice największej nekropolii z czasów I wojny światowej. Przewodnikami będą rekonstruktorzy historyczni w mundurach jednostek walczących niegdyś w bitwie, jaka rozegrała się na terenie, który obecnie zajmuje cmentarz.
Sejmik Województwa Łódzkiego podjął uchwałę o przyznaniu grantów sołeckich. Pieniądze trafią także do sołectw w gminie Rzgów.
W hotelu Eden w Rzgowie odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców z terenu województwa łódzkiego w zakresie możliwości pozyskania środków unijnych, współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego oraz form wsparcia z instytucji otoczenia biznesu, jaką jest ŁARR. Organizatorem spotkania odbywającego się 25 kwietnia, a było to 20 z serii wyjazdowych szkoleń w województwie, był Urząd Marszałkowski w Łodzi, ŁARR przy wsparciu Gminy Rzgów. Spotkanie otworzyła Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa, która w imieniu lokalnego samorządu zapewniła, że gmina Rzgów jest zawsze otwarta na przedsiębiorców służąc im wszelką możliwą pomocą, życząc jednocześnie sukcesów już funkcjonującym przedsiębiorcom, jak i tym, którzy dopiero planują otwarcie działalności oraz życząc owocnego szkolenia. Gościem specjalnym szkolenia był Artur Partyka.
Od listopada ubiegłego roku pracownicy Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Rzgowie z największą starannością i dbałością o interes mieszkańców gminy Rzgów przygotowywali dokumentację przetargową na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy. Niestety, wyłoniona w przetargu firma Jantar 8 sp. z o.o. ze Rzgowa niespodziewanie wycofała się. Uczyniła to tuż przed terminem podpisania umowy.
Gmina musi więc podpisać umowę z inną firmą, ale stawki opłat za odbiór odpadów od mieszkańców w tym roku pozostają bez zmian!
Niezwykłe i fascynujące precyzją oraz kunsztem wykonania origami modułowe można od 24 kwietnia można oglądać na wystawie w Urzędzie Miejskim w Rzgowie. Wernisaż tej wystawy odbędzie się o godzinie 16.30 na pierwszym piętrze Urzędu Miejskiego w Rzgowie o godzinie 16.30.
Origami modułowe, których autorem jest mieszkaniec Rzgowa Zbyszek Wdowiak po raz pierwszy zostanie zaprezentowane na wyjątkowej wystawie w naszym mieście.
Origami modułowe jest jedną z gałęzi sztuki składania papieru. Niektóre z prezentowanych eksponatów składają się z ponad 4000 modułów.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego


Zapraszamy do skorzystania z seminarium SZCZĘŚLIWE DZIECI, PRACUJĄCY RODZICE. Wsparcie aktywności zawodowej rodziców opiekujących się dziećmi do lat 3” , które odbędzie się 27 kwietnia 2018 roku w EXPO Łódź al. Politechniki 4.
Na okoliczność upamiętnienia męczeńskiej śmierci 22 Polaków zamordowanych przez Niemców hitlerowskich w rzgowskim lesie koło Babich odbyła się w niedzielę 22 kwietnia uroczystość patriotyczno-religijna przy mogile na miejscu straceń. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe Gminy Rzgów, reprezentowane przez radnych z przewodniczącym Janem Michalakiem na czele, burmistrzem Rzgowa Mateuszem Kamińskim i Małgorzatą Rózgą, zastępcą burmistrza, przedstawiciele rady powiatu oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Rzgów.
Uroczystość patriotyczno-religina
Około 400 dzieci z przedszkoli z gminy Rzgów wzięło udział w szóstej edycji „Olimpiady Przedszkolaka”, którą 20 kwietnia zorganizował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z UM w Rzgowie serdecznie zapraszają przedsiębiorców z powiatu łódzkiego wschodniego do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym mechanizmów wsparcia firm.
Kiedy: 25 kwietnia 2018
Gdzie: Hotel Eden, ul. Letniskowa 11/3, 95-030 Rzgów.
Gość specjalny: Artur Partyka, dwukrotny medalista olimpijski, jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców wszechczasów i mówca motywacyjny. Spotkanie z nim pobudzającą do refleksji i są ogromną dawką inspiracji.
W Bronisinie Dworskim przy ulicy Strażackiej powstaje chodnik wraz ze zjazdami do posesji. W sumie powstanie ponad 400 metrów wygodnego chodnika o szerokości półtora metra. Chodnik będzie z czerwonej kostki betonowej, z odwodnieniem do rowu przydrożnego.
Budowa nowego domu kultury w Rzgowie przyśpiesza. Po przygotowaniu placu budowy rozpoczyna się transport materiałów budowlanych. Z tego względu wyznaczono trasę ich transportu, aby jak najmniej przeszkadzała mieszkańcom Rzgowa. Samochody ciężarowe na budowę będą jeździły ulicami: Pabianicką, Grodziską, następnie skręcały w Polną, potem Ogrodową i tu ze skrzyżowania z ulicą Tylną będzie następował wjazd na plac budowy. Na trasie wyznaczonej dla transportu materiałów budowlanych będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h dla aut ciężarowych oraz miejscowo zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych innych niż pojazdy budowy.
Szczegóły przebiegu trasy dojazdowej do budowy nowego domu kultury w Rzgowie – w załącznikach.
Zakończyło się sanitarne cięcie drzew w parku imienia Adama Mickiewicza w Rzgowie. Spacerowanie po nim będzie jeszcze bezpieczniejsze.
Ekipa pracowników z wyspecjalizowanej firmy usunęła posusz z drzew oraz pozbawiła je gałęzi chorych i suchych oraz połamanych po zimowych nawałnicach. Dzięki tym zabiegom na plac zabaw w parku nie powinna spaść żadna, nawet gałązka. Również osoby spacerujące po parku mogą bezpiecznie przysiąść na ławce. Dodatkowo, usuwanie posuszu w sposób naturalny zniechęca ptaki do przebywania w takim drzewostanie, co powoduje, że zmniejsza się ryzyko zanieczyszczeń pochodzących od ptaków.
Zakończyły się prace mające na celu identyfikację szczątków pochowanych w Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Parafialnym Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie. Nie udało się zidentyfikować personaliów spoczywających tam osób, ale wiadomo z całą pewnością, że są to żołnierze kampanii wrześniowej 1939 roku.