Aktualności - Gmina Rzgów
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie zdobyli  I miejsce i tym samym zostali mistrzami powiatu łódzkieg wschodniego w kategorii U8 podczas turnieju, który odbył się w Wiśniowej Górze.
W niedzielę w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa rozegrano Otwarte Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego w Piłce Siatkowej Drużyn Amatorskich. Organizatorami turnieju byli: GOSTiR oraz Starostwo Powiatowe. W rozgrywkach wzięło udział tuzin drużyn. Miejsca na podium zdobyli goście z Łodzi.

Obecnie, najwięcej pracowników widać w sercu Domu Kultury w budowie, czyli na scenie i widowni. Na scenie ułożono już parkiety, składające się z kwadratów. Parkiet nie jest jeszcze widoczny w całej okazałości, bo folia zabezpiecza go przed zarysowaniami i pobrudzeniami.
Prawdopodobnie jeszcze do końca października potrwa budowa kanalizacji deszczowej w Rzgowie na ul. Glinianej – dowiedzieliśmy się od Zbigniewa Snelewskiego, kierownika Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego. Kolektor odbierajacy deszczówkę  ma przebiegać pod ul. Ogrodową i jest wstępem do wieloletniej, kosztownej inwestycji drogowej wraz z odwodnieniem.
Fotografia rozwija wyobraźnię, uczy bycia indywidualistą zmusza do kreatywnego myślenia, , do posiadania własnego zdania i spojrzenia. Pozwala zatrzymać czas, zamrozić ruch, przekazać emocje. Uczy też opowiadać o otaczającym nas świecie.

23 października 2019 r. w środę po południu w rzgowskim ratuszu miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i upominków laureatom konkursu studenckiego na koncepcję zagospodarowania terenu przyległego do Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji w Rzgowie. Nagrody wręczyli: burmistrz Mateusz Kamiński, Radosław Pełka – przewodniczący Rady Miejskiej oraz prof. dr hab. inż. arch. Marek Pabich.
Tomasz Niciński prowadzący cukiernię Nita w Rzgowie wrócił z łódzkich XII Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food z  Perłą - certyfikatem naturalnego produktu regionalnego. Perła została przyznana za minitartę owocową Tomasza Nicińskiego w konkursie na najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy.
25 września na portalu samorządowym rzgow.pl pojawiła się informacja z obrad Rady Miejskiej pt. „Nie tylko kamerki w centrum zainteresowania”. Znalazł się w niej fragment, dotyczący mieszkańca naszej gminy, próbującego drugi rok ustalić sprawcę kolizji drogowej na skrzyżowaniu  przy kościele parafialnym, który znajduje się w zasięgu monitoringu miejskiego.
W nakładzie 300 egzemplarzy została wydana książka pt. „Nasza mała Ojczyzna” Jest ona poświęcona stuleciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinier.  Autorką monografii jest Cecylia Agnieszka Modranka.
W niedzielę, 20 października Rzgowski Chór „Camerata” reprezentował gminę Rzgów podczas XII Łódzkiej Jesieni Chóralnej – na Festiwalu im. H. Blachy. Dla upamiętnienia dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora Stanisława Moniuszki, rok 2019 nosi miano Roku Moniuszkowskiego. Dla upamiętnienia twórcy polskiej opery narodowej, grupa wykonała 3 pieśni: „Pieśń poranną”, „Pieśń wieczorną” i „Przylecieli sokołowie”.
Dwie firmy: Cukiernia  wyrobów wypiekanych według starych receptur - Nita Tomasza Nicińskiego ze Rzgowa oraz Groser – Moniki Lasoń - producent serów kozich z Grodziska reprezentowały gminę Rzgów w miniony weekend na wielkiej imprezie targowej w Łodzi. Stoiska obu firm odwiedził Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
Wprawdzie kalifornijski czarny, nowozelandzki biały i francuski baran szary nie kojarzą się ze Rzgowem, ale pozory mogą mylić. W naszej gminie hodowlaną tradycję, z sukcesami, kultywuje rzgowianin Piotr Pietraszczyk. Jest on wiceprezesem Łódzkiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą w Rzgowie.
W sobotę, 19 października w strażnicy OSP w Kalinie odbyła się biesiada dobrosąsiedzka  pod hasłem "Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze jak tu? Tylko w Kalinie" w strażnicy OSP.  Gwoździem programu było oddanie do użytku nowej wiaty, nad którą cieśle pracowali do ostatniej chwili. Wiata jest wyposażona w ławy, stoły, a także w ekologiczny grill gazowy, które zostały przetestowane podczas sobotniego pikniku
 22 października we wtorek dyżurują: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze. (WK)
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie przeprowadził wśród mieszkańców gminy ankietę „Diagnoza potrzeb kulturalnych gminy Rzgów”. Głównym jej celem była identyfikacja potrzeb kulturalnych mieszkańców oraz poznanie ich oczekiwań wobec  GOK.