Aktualności - Gmina Rzgów
Środa, 24 września była wielkim dniem pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie. Był to bowiem czas ślubowania i pasowania na uczniów szkoły.
W piątek, 26 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Seniora. Główna uroczystość miała miejsce w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej Łodzi. Wziął w niej udział Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa. Został udekorowany tzw. Dużym Złotym Medalem Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
W niedzielę 21 października b. r. Rzgowski Chór „Camerata” uczestniczył w XI Łódzkiej Jesieni Chóralnej im. prof. Henryka Blachy odbywającej się w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Słowo i Muzyka u Jezuitów.  Koncert o tytule „Tobie Polsko”  zorganizowany był w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi przez Stowarzyszenie Śpiewacze „Harmonia”  oraz Ojców Jezuitów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie zaprasza w poniedziałek, 29 października o godz.17 na spotkanie z popularnym pisarzem fantasy Andrzejem Pilipiukiem. Wieczór autorski odbędzie się w sali konferencyjnej GOSTiR przy ul. Szkolnej 5. Szczegóły na plakacie poniżej.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna,oddział w Rzgowie przy ul.Literackiej 2c w kolorowym budynku d. MOPS przy Hali Sportowej - udostępniła dodatkowe numery telefonów do specjalistów.
W środę, 17 października w Sukcesji odbyła się po raz 24 uroczysta gala wręczenia stypendiów Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole dla wybitnie utalentowanych uczniów. Wśród dwudziestu dwóch stypendystów znalazły się: uczennica Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie – Laura Gałązka oraz rzgowianka Natalia Prądzyńska, uczennica Zespołu Szkół Ekonomii i Usług. Dziewięcioletnia Laura Gałązka okazała się najmłodszą uczennicą spośród wszystkich tegorocznych stypendystów.
Z powodu licznych uwag mieszkańców, zostały zmienione godziny otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rzgowie przy ulicy Ogrodowej 115. Uwagi w dużej mierze dotyczyły niemożności oddania odpadów w soboty.
Po raz kolejny przyznano wyróżnienia w projekcie „Solidny partner w środowisku lokalnym”, realizowanym w ramach krajowego programu „Solidny Partner”. Dyplom uznania otrzymał - z rekomendacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego - Urząd Miejski w Rzgowie. Dyplom prestiżowego wyróżnienia odebrał Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
Plenerowe miejsce sportu i rekreacji wraz z siłownią powstały przy Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie. Stanowią one funkcjonalną całość z oddanym niedawno do użytku ogrodzonym boiskiem wielofunkcyjnym.
Uczniowie szkół podstawowych w Rzgowie, Kalinie i Guzewie wzięli udział we wtorek,  23 października w rajdzie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Meta znajdowała się w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie, gdzie w południe podsumowano rajd oraz przygotowano poczęstunek. Na starcie i mecie z uczniami spotkała się Małgorzata Rózga, zastępca burmistrz Rzgowa.
Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa wzięła udział w Uniejowie w Międzynarodowym Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0. Do uzdrowiska przyjechali przedstawiciele biznesu, samorządu i nauki, którzy wzięli udział w spotkaniach dyskusyjnych, poświęconych innowacyjnej gospodarce i inteligentnemu rozwojowi. W 3-dniowym wydarzeniu uczestniczył m. in. Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

Mateusz Kamiński w niedzielnych wyborach samorządowych zdobył 2829 głosów (55,75 procent) i został powtórnie burmistrzem Rzgowa na najbliższą 5-letnią kadencję. Kontrkandydat Justyna Łuczyńska zdobyła 1212 głosów (23,89 proc.)
Kontrkandydat Jarosław Świerczyński zdobył 1033 głosy (20,26 proc.)
W dniach 20-21 października w hali MOSiR w Konstantynowie Łódzkim odbyła się VI  Ogólnopolska  Wystawa Królików Rasowych. Impreza zgromadziła ponad 50 wystawców z całego kraju. Organizatorem wystawy był Łódzki Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą w Rzgowie. Impreza była objęta patronatem honorowym burmistrza Rzgowa, prezydenta Pabianic, starosty pabianickiego, a także marszałka województwa łódzkiego. Partnerzy przedsięwzięcia: PIAST, ARiMR.
Rejonowe Koło Pszczelarzy w Tuszynie, do którego należą również właściciele pasiek w gminie Rzgów obchodziło uroczyście swój 60. jubileusz w sobotę. Poza gospodarzami gminy w uroczystości wzięli udział m. in. parlamentarzysta, przedstawiciel wojewody, a także 10 pocztów sztandarowych kół pszczelarzy m. in. z Pabianic, Aleksandrowa Łódzkiego, Brzezin, Andrespola i Skieniewic.
Burmistrz Mateusz Kamiński i Włodzimierz Kaczmarek, społeczny opiekun miejsc pamięci narodowej w gminie Rzgów oglądali w piątek, 19 października nową tablicę informacyjną dla turystów przed wejściem na cmentarz wojenny w Starej Gadce. Poprzednia tablica została połamana przez wichurę.