Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  „BUD-UJ RAZEM” zgodnie z obowiązującym harmonogramem przeprowadziło nabory wniosków o przyznanie pomocy ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’’
Polska Spółka Gazownictwa informuje, że rozpoczyna puszczanie gazu do sieci w Rzgowie i Gospodarzu. Mieszkańcy, którzy jeszcze dziś w nocy chcieliby korzystać z gazu proszeni są o zgłaszanie swoich adresów pod numer 992. Zawory w pozostałych domostwach będą odkręcane w niedzielę. PSG przeprasza za utrudnienia, które były skutkiem awarii.
Uwaga! Informacja dla mieszkańców domostw w Rzgowie i Gospodarzu, których dotyczy awaria sieci gazowej. Polska Spółka Gazownictwa prosi o zamkniecie zaworów przed urządzeniami gazowymi lub o ich udostepnienie monterom PSG, którzy będą w razie potrzeby kontrolować posesje w celu zamknięcia, a po usunięciu awarii otwarcia zaworów w Państwa domach. Obecnie nie jest znany termin zakończenia prac naprawczych.
Już od 28 stycznia feryjne ciekawe zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rzgowie.
Szczegóły  w załączniku i na:
http://www.gostir-rzgow.pl/
Tam też regulamin i karty zgłoszeniowe.

Parafiany Zaspół "Caritas" zaprasza na przecudny koncert kolęd, które zagra Młodzieżowa Kameralna Orkiestra Smyczkowa Szkoły Muzycznej w Pabainicach. Orkiestrą kieruje Rafał Rydyger.
Miejsce koncertu: kośció parafialny pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie.
Kiedy: 28 stycznia.
Godzina: 18.40.
Od 4 lutego Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi wprowadzi nową siatkę połączeń. Dobre wieści są także dla mieszkańców Gminy Rzgów. Burmistrz Mateusz Kamiński i pracownicy Urzędu Miejskiego w Rzgowie wielokrotnie skutecznie rozmawiali z łódzkim organizatorem transportu na temat oczekiwanych zmian w komunikacji miejskiej. Pierwsze działania interwencyjne w sprawie dobrej komunikacji Urząd Miejski w Rzgowie podjął już w styczniu ubiegłego roku, na trzy miesiące przed wprowadzeniem przez Łódź nowej siatki komunikacyjnej.
Dzięki determinacji władz Rzgowa od 4 lutego liczba kursów autobusowych przejeżdżających dni powszednie przez Rzgów wzrośnie aż do 49.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe uroczyście podpisano pierwsze umowy z terenu Lokalnej Grupy Działania „BUD-UJ RAZEM” finansowanych ze środków PROW 2014-2020. Duża część środków skierowanych zarówno na podjęcie jak i rozwój działalności gospodarczej przypadła dla mieszkańców gminy Rzgów.
Już po raz kolejny w Hali GOSTiR odbył się Maraton Aerobowy. W rytm muzyki bawiło się i spalało kalorie blisko 80 pań. Można także było skorzystać z porad doradcy zdrowego żywienia.
Niezwykle urokliwe jasełka zaprezentowały w niedzielę, 21 stycznia dzieci w świetlicy w Czyżeminku.
Najkochańsze Babcie, Najwspanialsi  Dziadkowie!
Powiedzieć o Was, że jesteście częścią rodziny to mało. Jesteście najważniejszym Pogotowiem. Powiernikami. Ratunkiem Antykryzysowym. Jesteście bowiem Ostatnią Instancją i Absolutnie Doskonałą Ostatnią Deską Ratunku.
Z okazji Waszego Święta najserdeczniejsze powinszowania, wśród których pierwsze miejsce zajmują życzenia długich i szczęśliwych lat w miłości i szacunku, spędzonych razem z wnukami, które oby nigdy nie były źródłem zgryzot.
Wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, radości życia, satysfakcji z przekazywania doświadczeń i zawsze bezinteresownej miłości wnuków i ich rodziców, którzy często w zabieganym współczesnym życiu właśnie na barki Babć i Dziadków składają trud wychowania młodego pokolenia.
19 stycznia (piątek) odbędą się w Rzgowie bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Są one adresowane do kobiet między 50 a 69 rokiem życia.
Na doroczny, już VIII Koncert Kolęd i Pastorałek w rzgowskiej parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przyjedzie w tym roku aż osiem chórów.
Tradycją już stało się, że w pierwszą niedzielę po Nowym Roku członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Starowej Górze szykują spotkanie opłatkowe, zapraszają gości:  Burmistrza Mateusza Kamińskiego, księdza proboszcza z parafii św. Wojciecha w Łodzi, chór „Camerata”.
Dzielenie się opłatkiem, noworoczne życzenia powodują iż wszyscy stają się jeszcze milsi i życzliwsi dla siebie.
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Gminy Rzgów  zebrali w czasie tegorocznego 26. Finału aż  55.861.47 zł. W całej Polsce deklarowana kwota zbiórki pieniędzy w 26. Finale Wierkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była również rekodrowa, jeszcze większa niż rok temu i na 15 stycznia wynosi aż 81 423 542 zł!
Wielkie spalanie kalorii w Hali Sportowej GOSTiR. Start: 17 stycznia (środa) o godzinie 18.00
Maraton aerobowy w hali przy ulicy Szkolnej 5 to ponad dwie godziny wspólnej zabawy i rozmaitych ćwiczeń z trzema instruktorami, a dodatkowo dla uczestników porady dietetyka. Wszystko – bezpłatnie!