Zapraszamy na spotkanie dotyczące tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego, które odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie 16 kwietnia w godzinach 16.00 – 18.00.
W ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu WojewództwaŁódzkiego jest 8 milionów złotych do wydania na projekty zgłaszane przez mieszkańców. Zgłaszajmy zatem dobre pomysły.
Aż 199 nowych drzew jest sadzonych w Rzgowie i Starowej Górze. Większość nowych drzew zastąpi te, które zostały usunięte ze względów bezpieczeństwa.
W sumie różnym zabiegom służącym bezpieczeństwu poddano 134 drzewa. Niektóre z nich były chore, a po nawałnicach – osłabione i stwarzające realne niebezpieczeństwo dla osób poruszających się po ulicach.
Gdzie: Ambulans Honorowego Krwiodawstwa, który będzie zlokalizowany na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.

Kiedy: 15 kwietnia (niedziela) 2018 r. od 10:30 do 13:00
Rodzice, babcie, dziadkowie oraz ciocie i wujkowie – kibicujcie Waszym pociechom w czasie Olimpiady Przedszkolaka 20 kwietnia. Biegi, skoki, rzuty oraz inne dyscypliny sportowe i zabawowe już od godziny 10.00 w Hali Sportowej GOSTiR.
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Łódzkiej w Rzgowie będący fragmentem drogi powiatowej nr 2942E. W zakres inwestycji wchodzi remont jezdni, przebudowa zjazdów indywidualnych do posesji i zjazdów publicznych oraz poboczy, będzie także poprawione odwodnienie pasa drogowego istniejącymi rowami. Wartość przebudowy niemal kilometra drogi to blisko 900 tysięcy złotych. Przewidywane zakończenie I etapu tej inwestycji to koniec czerwca 2018 roku.
Aż pięć razy była wymieniana nazwa Rzgów w czasie finałowej gali plebiscytu Człowiek Roku 2017 organizowanego przez redakcje „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”. Uroczysta gala odbyła się 9 kwietnia w Fabryce Wełny w Pabianicach.
Nazwa Rzgów padała w przy finalistach w kategoriach: działalność kulturalna, społeczno-charytatywna oraz biznes. Osoby zakwalifikowane do ścisłych finałów były wybierane obiektywnymi głosami czytelników obydwóch dzienników.
Bóbr europejski to gatunek historycznie występujący w Polsce, który  przez długie dziesięciolecia był na skraju całkowitego wyginięcia, lecz dzięki akcji reintrodukcji moża go dziś zaobserwować na terenie niemal całego kraju. Bobry uważa się za największe gryzonie występujące na terenie Eurazji, masa ciała dorosłych osobników dochodzi do 29 kg, a długość do 110 cm. Gatunek obecnie zamieszkuje obszary północnej Europy: od Francji, przez Europę Centralną, Skandynawię, po Rosję, a nawet Azję:   niektóre obszary Chin i Mongolii.
Informujemy, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Istnieje również możliwość skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji dla rolników.
Przez trzy dni (6, 7 i 8 kwietnia) trwała w remizie OSP Rzgów druga wystawa rzgowskich kronik. Pierwsza edycja odbyła w 2014 roku.
Tegoroczną wystawę otworzył burmistrz Mateusz Kamiński, dyrektor Gminnego Domu Kultury Wojciech Skibiński, oraz  kronikarze OSP Rzgów: dh Katarzyna i Dariusz Wankiewicz oraz Jan Zenon Strycharski – laureaci ogólnopolskiego konkursu kronik.
Jan Maciejewski ze Szkoły Podstawowej w Czarnocienie, Mateusz Jurek i Igor Pawelec ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie oraz Dominik Balczerowski ze Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej to finaliści II Międzyszkolnego Konkurs Matematyczny dla klas szóstych „ Od Euklidesa do Einsteina”  w Rzgowie, którym gratulacje z okazji zwycięstwa i znajomości matematyki złożył Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
Przy ulicy Letniskowej w Rzgowie rozpoczęto budowę chodnika. Nowy odcinek po zachodniej stronie ulicy będzie miał długość niemal 600 metrów bieżących i zostanie wykonany z kostki brukowej, wzdłuż będzie ułożony krawężnik. Będą także wybudowane nowe zjazdy do posesji.
Prace drogowe zaplanowane są także na ulicy Strażackiej w Bonisinie Dworskim. Tutaj zostanie przebudowany chodnik, a inwestycja będzie realizowana w ramach przebudowy drogi powiatowej nr 1233E.
Po raz trzeci zapraszamy do udziału w konkursie "Mam oko na projekt", skierowanym do każdego, kto lubi robić zdjęcia lub nagrywać filmy.

Aby wziąć w nim udział, wystarczy sfotografować lub zarejestrować kamerą pozytywne zmiany wokół siebie, które nastąpiły w ostatnich latach za sprawą Funduszy Europejskich.
13 kwietnia 2018 roku zapraszamy na Seminarium „ZATOKA B+R. Fundusze Europejskie. Dla nauki. Dla biznesu”.

Masz dobry pomysł, ale potrzebujesz inspiracji do działania?
Przekonaj się, że można rozkręcić biznes z nauką!
Karol Walczak i Łukasz Olban, obydwaj ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie wywalczyli piąte i drugie miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które rozgrywano w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach.