Z okazji jubileuszu 110-lecia działalności Orkiestry Dętej w Rzgowie Marszałek Województwa Łódzkiego uhonorował ją specjalną nagrodą. Wręczenie odbyło się 20 września w Filharmonii Łódzkiej w obecności Magdaleny Gawin, podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas uroczystej inauguracji sezonu kulturalnego 2017/2018 w województwie łódzkim.
Drogie Przedszkolaki,
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka życzę Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień w przedszkolu był fantastyczną przygodą, która niesie wiele pozytywnych doświadczeń.
Życzę, aby spełniały się Wasze dziecięce marzenia.

Mateusz Kamiński
Burmistrz Rzgowa
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przypadającego na 20 września rzgowskich przedszkolaków odwiedziła delegacja z Urzędu Miejskiego w Rzgowie.
W szybkim tempie posuwają się prace remontowe na kościele rzgowskiej parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Na końcowy efekt tegorocznych zabiegów, będących pierwszym etapem remontu świątyni trzeba będzie poczekać do końca października. Jego przeprowadzenie jest możliwe dzięki finansowemu wsparciu rzgowskiego samorządu, Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W Gminie Rzgów jest 980 nieruchomości, w których na dachach lub w składowanych odpadach znajduje się azbest. Do tej pory właściciele takich nieruchomości musieli sami indywidualnie starać się o dofinansowanie do usuwania azbestu. Od nowego roku może to się zmienić, bowiem w Rzgowie opracowano Program Usuwania Azbestu.
Wielkie spalanie kalorii w Hali Sportowej GOSTiR. Start: 20 września o godzinie 18.00
Do końca października mają powstać w Prawdzie nowe przystanki autobusowe oraz zostaną wybudowane chodniki. Inwestycja właśnie się rozpoczęła.
Od 1 października możemy głosować na zadania Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Jest już lista pozytywnie zweryfikowanych zadań. W szczególny sposób interesujące są dla nas dwa z nich: nr 300 i 303 w subregionie południowym.
Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy budowie nowej nawierzchni pętli autobusowej w Czyżeminku i chodnika.
Rusza XVIII EDYCJA TURNIEJU „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku.

Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki.
Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają profesjonalną koszulkę piłkarską.
Już na etapie gminnym i powiatowym dziecko i szkoła otrzymają specjalne dyplomy, a na kolejnych etapach Turnieju na dzieci i trenerów czeka wiele nagród i niespodzianek.

Szczegóły poniżej
Orkiestra Dęta ze Rzgowa została uhonorowana nagrodą przyznaną przez
Marszałka Województwa Łódzkiego.
Po trzydziestu latach pracy w Urzędzie Miejskim w Rzgowie na emeryturę odchodzi Barbara Marciniak. Poniedziałek, 11 września był Jej ostatnim dniem w pracy.
W sobotnie przedpołudnie 9 września na „Orliku” w Rzgowie odbył się „Dzień Sportu”. Tego dnia dzieci i rodzice mogli się zmierzyć w różnych konkurencjach sportowych oraz pokibicować drużynom lokalnego klubu sportowego „Zawisza Rzgów”.
Trwają roboty budowlane przy odwodnieniu ulicy Tuszyńskiej od rzeki Strugi do ulicy Rzemieślniczej w Rzgowie.
Dzięki nowo wybudowanej kanalizacji deszczowej wody roztopowe i deszczowe nie będą zalewały okolicznych posesji ponieważ zostaną odprowadzone szczelnym systemem do rzeki Strugi. Będzie także bezpieczniej dla kierowców ponieważ woda nie będzie zalewała drogi.
Z okazji setnej rocznicy urodzin Cecylii Rubinkiewicz, mieszkającej w Rzgowie,  okolicznościowe życzenia i listy na ręce jubilatki przesłał burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i premier Beata Szydło.