Aktualności - Gmina Rzgów
W niedzielę,  23 czerwca o godz. 13.30 rozpoczynają się obchody 100-lecia jednostki ochotniczej straży w Starej Gadce. O tej godzinie zaplanowano zbiórkę oddziałów.  O godz. 14 przewidywany jest raport dowódcy uroczystości.
We wtorek, 25 czerwca dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15.30 - 16.30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na pietrze.
Fot. przykładowe
6 lipca w sobotę o godz. 18 Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na Koncert Czterech Kultur z udziałem przedstawicieli czterech państw: Cypru, Rumunii, Hiszpanii i Polski.

Podobnie jak w całym kraju,  w gminie Rzgów pojawiają się nielegalne, bardzo niebezpieczne, bo łatwozapalne  wysypiska śmieci. Doprowadzić do ich likwidacji nie jest łatwo, bo powstają w sąsiedztwie legalnych zakładów oczyszczania lub na działkach osób fizycznych. Na szczęście na żadnej ze śmieciowych hałd nie ma odpadów niebezpiecznych.
We wtorek, 18 czerwca w sali obrad Urzędu Miejskiego w Rzgowie odbyła się uroczystość przyznania tytułu Superżak Gminy Rzgów za szczególne osiagnięcia w konkursach powiatowych, wojewódzkich i krajowych. Wydarzenie odbyło się w obecności nauczycieli, którzy przyczynili się do uczniowskich sukcesów.
Ogólnopolski Festiwal Folklorystyczny "Z przytupem" odbył się po raz dwunasty w dniach 15-16 czerwca. Rzgowianie pojawili się  na  tym  festiwalu trzeci raz.
Promocji gminy Rzgów przez  nasz zespół  folklorystyczny towarzyszyła niesamowita atmosfera, a współpraca i zabawa między zespołami z całej Polski była rewelacyjna.Nawiązane znajomości i wymiana doświadczeń będą  procentowały na przyszłość.
We wtorek dyżur pełnić będą: w godzinach 14-17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
14 czerwca  na stronie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM” pojawiła się informacja o wynikach naboru w ramach promocji i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego obszaru.
W dniu 24 czerwca w UM w Rzgowie (w godz. 10:00 – 12:00), odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców naszej gminy, dotyczące zasad oceniania i wyboru projektów przez Stowarzyszenie LGD „BUD-UJ RAZEM” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014-2020.
W paraliżującym 32-stopniowym upale odbyły się połączone uroczystości stulecia OSP w Kalinie oraz Powiatowe Święto Strażaka. Strażacy w sukiennych, wyjściowych mundurach trzymali fason, bo uroczystość była szczególna – udało się sprowadzić relikwie krakowskie św. Floriana – patrona strażaków. W XII w. sprowadził je Kazimierz Sprawiedliwy. Były przechowywane na Wawelu.
W Romanowie najważniejsze roboty związane z przebudową drogi powiatowej nr 2909E są bliskie zakończenia. Jak poinformował Tomasz Zaniewicz, inspektor nadzoru Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, jest już rozłożona warstwa betonu asfaltowego.
W czwartek, 13 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie odbyło się uroczyste pożegnanie klas VIII. W wydarzeniu uczestniczyli m. in. burmistrz Mateusz Kamiński oraz wiceburmistrz Małgorzata Rózga. Gospodyniami uroczystości były: dyrektor szkoły Iwona Skalska oraz wicedyr. Agnieszka Kosińska.
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Burmistrz Mateusz Kamiński na X Kongresie Regionów we Wrocławiu otrzymał dyplom potwierdzający zajęcie przez Rzgów II miejsca w Rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu w kategorii miast i gmin do 50 tysięcy mieszkańców. Ranking sporządza magazyn "Forbes". Sukces jest tym większy, że jeszcze kilka lat temu Rzgów znajdował się w tym rankingu dopiero w drugiej dziesiątce najlepszych.
Po raz kolejny odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa w Rzgowie.  Wszyscy chętni będą mogli oddać ten cenny lek 16 czerwca (niedziela) od godz. 10 do 13 w Ambulansie Honorowego Krwiodawstwa, który będzie  na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.