Aktualności - Gmina Rzgów
Henryk Garusiński, sołtys Gospodarza wraz z Radą Sołecką informują, że część przyszłorocznego funduszu sołeckiego w kwocie 5 tysięcy 377 złotych zostanie przeznaczona na Dzień Dziecka i Mikołajki.
Zgodnie z umową o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zawartej 19 sierpnia 2019 r., a dotyczącej „Usunięcia i unieszkodliwiena wyrobów, zawierających azbest z gminy Rzgów w 2019 roku” - otrzymaliśmy  48 tysięcy 836 złotych netto przy wkładzie gminy: 5 tysięcy 427 złotych netto.
Swietłogorsk jest pierwszym miasteczkiem Cittaslow w Obwodzie Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Cittaslow to miedzynarodowa sieć „miast dobrej jakości życia”, do której należy gmina Rzgów.
Platynową statuetkę Przedsiębiorstwa Fair Play otrzymał Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot w Starowej Górze.  Statuetka to Certyfikat Jakości Biznesu przyznawany przez kapitułę, działającą w imieniu Krajowej Izby Gospodarczej.
W Łodzi 17 grudnia we wtorek w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12 odbędzie sie konferencja pt. "Doradztwo energetyczne dla biznesu i samorządów, organizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Karta zgłoszeniowa w załączniku poniżej. (WK)
Fot. przykladowe/internet
Rzgowianka Marta Skwierczyńska w niedzielę, 8 grudnia została II wicemiss Polski oraz Miss Polski widzów stacji telewizyjnej Polsat.  O tytuł walczyły 24 kandydatki. Piękna rzgowianka z tej grupy trafiła do TOP 10. II wicemiss Polski tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca „Rzgowianie”. Tutaj nauczyła się ruchu scenicznego.
Szlachetna Paczka jest największym systemem pomocy bezpośredniej na świecie, w którym konkretny człowiek pomaga drugiemu człowiekowi. Społeczność Szkoły Podstawowej w Kalinie włączając się do akcji sprawiła, że dla jednej z potrzebujących rodzin był to prawdziwy Weekend Cudów.
10 grudnia 2019 r. (wtorek) dyżur pełnią: w godzinach 14:00 - 17:00 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 14:00 - 15:00 radna Ewa Tyll, w godzinach 14:30 - 16:00 radny Zbigniew Waprzko, a w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze. (WK)
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
W niedzielne popołudnie, 8 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie odbył się VII Koncert Charytatywny. Nad jego przygotowaniem pracowali uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów trzech szkół podstawowych w naszej gminie. Zorganizowanie wydarzenia było możliwe m. in. dzięki środkom GKds.RPA.
W sobotę, 7 grudnia w domu kultury w Starowej Górze odbyło się podsumowanie gminnego roku strażackiego OSP z udziałem m. in. burmistrza Mateusza Kamińskiego, brygadiera Krzysztofa Supery, komendanta powiatowej PSP w Koluszkach oraz Dariusza Krzewińskiego, prezesa Gminnego Związku OSP w Rzgowie. Spotkanie zakończyło się podzieleniem opłatkiem oraz kolacją wigilijną przy kolędach w wykonaniu Rzgowskiej Orkiestry Dętej.
Coraz więcej mieszkańców uczestniczy w uroczystym zaświeceniu miejskiej choinki 6 grudnia. W piątkowe popołudnie wokół choinki w parku im. Adama Mickiewicza przewinęło się kilkaset osób. Nikt nie zwracał uwagi na dotkliwy, mroźny wiatr.
W piątek o godz. 16 w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie rozbłyśnie miejska choinka. Jeśli dziecko przyniesie ze sobą własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową, może liczyć na słodki poczęstunek. Wystąpią grupy wokalne Gminnego Ośrodka Kultury. (WK)
Fot. Wlodzimierz Kupisz
W środę 4 grudnia 2019 r. w zajezdni MPK przy ul. Telefonicznej odbyło się spotkanie przedstawicieli gminy Rzgów na czele z burmistrzem Mateuszem Kamińskim z przedstawicielami MPK na temat zakupu silnikowego wagonu tramwajowego typu 805N. Ten typ obsługiwał ponad 40 lat temu linię podmiejską 42.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza 7 grudnia, w sobotę o godz. 18 do Hali Sportowej im. Konrada Kobusa na spotkanie z Mikołajem, na słodki poczęstunek dla dzieci oraz na spektakl Teatru Króla pt. "Dobre uczynki chowamy do skrzynki". (WK)
Fot. GOSTiR/archiwum
W parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie stanęła już choinka miejska, znana z lat poprzednich. Pali się iluminacja świąteczna na ścianie ratusza od ul. Grodziskiej, a także na słupach energetycznych. W piątek o godz. 16 burmistrz Mateusz Kamiński uruchomi oświetlenie rzgowskiej choinki, co będzie połączone z występami i artystycznymi i słodkimi upominkami dla najmłodszych. Szczegóły na plakacie poniżej. (WK)
Fot. Włodzimierz Kupisz