Po raz kolejny odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa w Rzgowie.  Wszyscy chętni będą mogli oddać ten cenny lek 24 czerwca (niedziela) od godz.10:30 do 13:00 w Ambulansie Honorowego Krwiodawstwa, który będzie  na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.
W piątek, 22 czerwca o godz. 16 na boisku Orlik w Rzgowie rozpoczyna się Sobótkowy Piknik Piłkarski. Zagrają dzieci między sobą i dzieci przeciwko rodzicom. Zwieńczeniem imprezy będzie ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zaprasza Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie. Szczegóły na plakacie.
W skateparku w Rzgowie 21 czerwca w czwartek o godz. 18 będzie obchodzony Dzień Deskorolki. Zostaną rozegrane zawody z udziałem skaterów. Dla najlepszych  przewidziano wartościowe nagrody. O godz. 19 zaplanowano ognisko z pieczeniem kiełasek. Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie. Więcej szczegółów na plakacie poniżej.
WK
W Hali Sportowej rozegrano II Rzgowski Turniej Szachowy, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie. Rozgrywki przebiegały w trzech kategoriach wiekowych, walka była zacięta, skupienie na twarzach uczestników było ogromne, czasami zauważyć można było grymas, przeważały jednak łezki szczęścia. Graczom kibicowała m.in. Małgorzata Rózga - zastępca burmistrza Rzgowa.
Z okazji 50-lecia zawodowego pożarnictwa w w Koluszkach, w uroczystości wzięli udział m.in. zastępca burmistrza Rzgowa Małgorzata Rózga, Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie, radny Marek Bartoszewski, radna powiatu łódzkiego wschodniego Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz, a także Dariusz Krzewiński, prezes Gminnego Związku OSP w Rzgowie. Z okazji jubileuszu, rzgowscy samorządowcy przekazali gospodarzom list gratulacyjny.
WK
Fot. Komenda PSP w Koluszkach, Małgorzata Rózga
Koło Gospodyń Wiejskich w Prawdzie obchodziło w sobotę, 16 czerwca 60. jubileusz istnienia. Na uroczystości pojawili się: Ryszard Rosowski, jedyny mężczyzna - obok 27 koleżanek - należący do KGW oraz Wiesława Leszek z OSP w Prawdzie. Oboje seniorzy są ostatnimi żyjącymi inicjatorami i budowniczymi obecnej, rozbudowanej i wyremontowanej strażnicy OSP w Prawdzie. Życzenia i prezenty w imieniu samorządu rzgowskiego przekazali: zastępca burmistrza Małgorzata Rózga oraz Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej. Gospodynią uroczystości była Anna Leszek, przewodnicząca KGW.

W piątkowe popołudnie, 15 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie trzech III klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie.
Młodzież pokazała publiczności niezwykle barwny program taneczno-muzyczny z elementami satyrycznymi. Oklaskiwał go m.in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński.
W gminie Rzgów na ten rok zaplanowano 121 inwestycji łącznej wartości grubo ponad 38 milionów złotych. To rekord pod względem liczbowym i wartościowym. W gminie Rzgów rozmach inwestycyjny przypomina miasta o wielokrotnie większym potencjale ludnościowym. Jeszcze większy powód do dumy to podpisanie zdecydowanej większości umów z wykonawcami.
Na ul. Kasztanowej w Starowej Górze rozpoczęły się roboty kanalizacyjne. To fragment „inwestycji dziesięciolecia” w gminie Rzgów, która obejmie 23 ulice w Starowej Górze i Starej Gadce.
Zapraszamy na II Turniej Szachowy organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie w dniu 14 czerwca ( czwartek) w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej. To inicjatywa, którą kierujemy szczególnie do uczniów rzgowskich szkół, ich rodziców i opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Rzgów. Na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakacie. Przypomnijmy, że od października 2016 roku w GOK w Rzgowie w każdy czwartek odbywają się zajęcia szachowe dla dorosłych i dzieci.

Izabela Kijanka, GOK
W piątek 8 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im Św. Królowej Jadwigi w Kalinie, odbył się Dzień Rodziny w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę". Imprezę rozpoczęły występy dzieci i pokazy grup tanecznych: 3 Steps, Jagódki oraz Tańczące Cytrynki. Młodzi artyści zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt.: „Jak mama tatę poznała”, przygotowane pod kierunkiem Magdaleny Sabeli i Magdaleny Mordaki. Występy dzieci podziwiali licznie zgromadzeni goście, wśród których był burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, zastępca burmistrza Małgorzata Rózga i przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie  - Jan Michalak.
We wtorek, 12 czerwca i nad ranem 13 czerwca na ul. Tuszyńskiej w Rzgowie rozłożono asfalt na 896-metrowym odcinku ulicy. Ma ona w tym miejscu szerokość 7,10 metra. 
7 czerwca w siedzibie biura Lokalnej Grupy Działania ,,BUD-UJ RAZEM’’ w Ujeździe zostały podpisane umowy z samorządami na projekt grantowy z zakresu organizacji festynów, pikników, imprez promujących obszar LGD ,,BUD-UJ RAZEM’’. Wybranych do realizacji zostało 12 projektów na łączną kwotę 234 888 zł., w tym dwa projekty dotyczą zadań, które będą realizowane przez gminę Rzgów.
Z powodu układania asfaltu na wyremontowanym odcinku ul. Tuszyńskiej w Rzgowie pomiędzy  ul. Rzemieślniczą a mostem nad Strugą, ruch samochodowy ma być zamknięty od godz. 16 we wtorek, 12 czerwca do godz. 6 rano w środę, 13 czerwca. Przepraszamy za utrudnienia.
Fot. przykładowe
Archiwum/Włodzimierz Kupisz
W ramach porozumienia o współpracy, podpisanego pomiędzy miastem Rzgów a Warszawskim Instytutem Bankowości i Związkiem Banków Polskich 19 września ub.r., publikujemy informacje o programie sektorowym „Bankowcy dla Edukacji”.