W sobotę, 1 września o godz. 15 od mszy świętej w kościele parafialnym w Rzgowie rozpoczną się uroczystości, upamiętniające 79. rocznicę wybuchu wojny.
Władze samorządowe odsłonią odnowiony i zmodyfikowany Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu rzgowskim. Został zachowany poprzedni kamień z orłem. Nowym elementem będzie tablica z Krzyżem Walecznych oraz cztery płyty po obu stronach grobu, upamiętniające czterech nieznanych z nazwiska kawalerzystów z Armii Łódź, poległych w kampanii wrześniowej 1939 r.
Grzegorz Jaszczyk (ur. 1979 r.) jest rodowitym mieszkańcem Kalinka. Jego żona Małgorzata pochodzi z Pabianic. Syn Jakub ma 17 lat, a córka Wiktoria – 13. Po ślubie Małgorzaty i Grzegorza, rodzinny dom został podniesiony o jedną kondygnację i powiększony o klatkę schodową. W tej chwili dom w Kalinku zajmuje trzypokoleniowa rodzina, bo mieszka tu mama pana Grzegorza.
Saint Tropez we francuskiej Prowansji, Monte Carlo w Księstwie Monaco to tylko niektóre magiczne miejsca, odwiedzone przez członków Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie”. Tutaj mogli poczuć atmosferę wielkiego świata, choć w ciągu zaledwie 10 dni.
W najbliższą niedzielę 26 sierpnia w godz. 10.00- 16.00 podczas Pikniku Rodzinnego w Parku Miejskim w Rzgowie będzie można odwiedzić namioty fundacji „DKMS”. Osobami odpowiedzialnymi za rejestrację są wolontariusze z terenu naszej gminy.
Młodsi artyści z Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie" oraz najmłodsi  "Krasnale" wzięli udział  w warsztatach edukacyjno -kulturalnych w dniach  6-20  lipca 2018. Podczas  zgrupowania udało  nam  się  skorzystać  z  pięknej  pogody  i  kąpieli w  Zalewie  Bolmin.
Z okazji obchodów Dni Rzgowa, Urząd Miejski wraz z Amatorskim Kołem Wędkarskim ze Rzgowa organizują zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży w piątek, 24 sierpnia o godz.17:00 na zbiorniku wodnym w Rzgowie, ul. Zielona.
2 września po południu w  czasie tegorocznych Dożynek Gminnych' 2018 w Kalinku obejrzymy masowy przelot co najmniej pół tysiąca gołębi pocztowych z lokalnych hodowli. Podczas Święta Plonów burmistrz Mateusz Kamiński wręczy puchary właścicielom starych gołębi, które miały najlepszy czas w lotach maratońskich na dystansie ponad 700 kilometrów ze Rzgowa do niemieckiego Oelde i z powrotem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że puchary odbiorą: Wiesław Jabłoński  i Grzegorz Mikinka.
Dziś, 20 sierpnia obchodzimy 551-lecie nadania Rzgowowi prawa miejskiego magdeburskiego przez zapobiegliwego i mądrego króla Kazimierza Jagiellończyka.
Już jest dostępne na papierze i w wersji elektronicznej najnowsze wydanie miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina". W numerze m.in.: ciekawostki o zbliżających się najważniejszych imprezach i program Dni Rzgowa oraz Dożynek Gminnych '2018 w Kalinku, wywiad z burmistrzem podsumowujacy 2-letni okres sprawowania przez niego władzy. WK
W okresie wakacyjnym w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie - w związku            z wymogami RODO zlikwidowano sieć Wi-Fi. Zastąpiono ją nową siecią komputerową.
W sobotę, 18 sierpnia mieliśmy kolarskie święto w gminie Rzgów. Burmistrz Mateusz Kamiński objął bowiem patronat nad III etapem 25. Jubileuszowego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. W Komitecie Honorowym imprezy obok marszałka województwa Witolda Stępnia, znalazła się Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa.
W piątek, 17 sierpnia burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisał z jednostkami OSP umowy o przekazaniu wyposażenia. Wartość sprzętu ostatecznie zakupionego to: 99 621 złotych,  z czego 99 % to dotacja ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości, a tylko jeden procent to wkład własny gminy Rzgów.
Gmina Rzgów objęła patronat nad III etapem 25. Jubileuszowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. III "Etap Niepodległości po Ziemi Rzgowskiej” zostanie rozegrany w sobotę 18 sierpnia  o godz. 14. Przewidywany przyjazd na metę: godz. 16-16.15
Jak poinformowała Aneta Łopyta, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie, do 16 sierpnia w sumie wpłynęło 638 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia "Dobry Start" 300+. Chodzi o dofinansowanie zakupu wyprawek szkolnych z budżetu państwa. Od 1 sierpnia wnioski składa się nie tylko drogą elektroniczną, ale również osobiście.