Aktualności - Gmina Rzgów
Zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w dniach od 7 listopada do 29 listopada br. Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie będzie nieczynny. W związku z powyższym zawieszone zostają wszystkie imprezy, zajęcia artystyczne oraz spotkania. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt drogą e-mailową: kontakt@gok.rzgow.pl.
Uprzejmie informujemy, że kasa Urzędu Miejskiego w Rzgowie będzie nieczynna od poniedziałku, 9 listopada 2020 r. do odwołania. Numery kont bankowych dostępne na stronie https://bip.rzgow.pl/artykul/31/13/numery-kont-bankowych
W związku z pojawiającymi się zapytaniami ze strony mieszkańców gminy Rzgów, dotyczącymi szczepień przeciw grypie informuję, że Gminna Przychodnia Zdrowia w Rzgowie, mimo zamówionej większej niż w latach ubiegłych ilości szczepionek, nie otrzymała ich.
W Grodzisku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej komendy zatrzymali 52-latka, który kierował peugeotem mając zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę, 8 listopada 2020 roku w godzinach 9–13 Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rzgowie im. kpr. Wojtka zaprasza do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w Rzgowie. Krew można będzie oddać z zachowaniem wymogów sanitarno-epidemiologicznych w hali Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji. Akcja jest spowodowana ogromnym zapotrzebowaniem na krew w warunkach pandemii.
4 listopada, w środę po południu odbyła się konferencja prasowa rządu. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili nowe restrykcje, mające na celu ograniczenie liczby zakażeń
Jedną z ostatnich inwestycji zaplanowanych w tegorocznym budżecie gminy Rzgów  jest budowa oczyszczalni ścieków dla przedszkola i żłobka w Guzewie. Jej koszt nie powinien przekroczyć 70 tysięcy złotych. Będzie to obiekt o mniejszej przepustowości niż pracująca od kilku lat oczyszczalnia dla Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego. Obiekt dla przedszkola i żłobka jest obliczony na obsługę około 80 osób.
Sytuacja epidemiologiczna zakażeń SARS-CoV-2 na dzień 04.11.2020 r. w Powiecie Łódzkim Wschodnim
Do 6 listopada 2020 r. posiadacze chryzantem w pełnej fazie dojrzałości, przeznaczonych do sprzedaży, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej
W związku z nasileniem się zachorowań na COVID i obostrzeniami z tym związanymi od 2 listopada 2020 roku wszystkie zajęcia grupowe prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie, powyżej 5 osób, zostają wstrzymane do 8 listopada.
Na dzień 2 listopada 2020 r. państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Łodzi informuje, że w powiecie łódzkim wschodnim zarejestrowano kolejnych 189 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie: 1102 przypadki.

Podczas XXIX sesji Rady Miejskiej w Rzgowie rajcy przyjęli uchwałę, w której zostało zmienione zadanie inwestycyjne, dotyczące wymiany oświetlenia w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie. Na wymianę tegoż zaplanowano pierwotnie 150 tysięcy złotych. Jednak burmistrz Mateusz Kamiński poinformował, że zamiast kosztownej wymiany możliwe jest zastosowanie energooszczędnych żarówek LED do starych opraw, które są jeszcze w niezłym stanie technicznym.
W tym roku na usuwanie azbestu w gminie Rzgów wydano łącznie 45 tysięcy złotych. Z przeprowadzonej inwentaryzacji w 2017 r. wynika, że mieliśmy w gminie Rzgów  2146 ton azbestu. Przez trzy lata pozbyliśmy się ponad 17 procent azbestu. Do usunięcia reszty pozostało nam 12 lat, podobnie jak w pozostałej części kraju
Ukazało sie najnowsze, październikowe wydanie "Rzgowa Naszej Gminy". W tym miesięczniku samorządowym dominują tematy powiązane z pandemią. Jarosław Nettik, dyrektor Gminnej Przychodni Zdrowia opowiada jak biały personel pracuje w Rzgowie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej radzi seniorom aby zgłaszali zapotrzebowanie na artykuły pierwszej potrzeby, gdy nie moga opuścić domu. Pracownica MOPS doradza jak postępować w razie przemocy domowej.  Mamy też do lektury informacje o tym, że pomimo pandemii zrealizowane zostały najważniejsze inwestycje. (WK)