Aktualności - Gmina Rzgów
Osoby wyrażające obawy wobec planów budowy gazociągu wysokiego ciśnienia w terenie gęsto zabudowanym w gminie Rzgów biły w środę brawa podczas V sesji Rady Miejskiej, gdy radni jednogłośnie postanowili nie dokonywać zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Aż 9 przedsiębiorstw rywalizowało w przetargu na remont kapitalny drogi gminnej w Grodzisku na odcinku 662 m od drogi wojewódzkiej nr 714 - od skrzyżowania w kierunku ul. Glinianej w Rzgowie do wysokości - orientacyjnie - posesji 17 i 18 w Grodzisku. To I etap remontu drogi.
Policja zatrzymała dilera amfetaminy, który działał na terenie gmin Rzgów, Brójce i Andrespol, a sam pochodzi z gminy Brójce. Policjanci skonfiskowali 32-letniemu dilerowi 43 gramy amfetaminy. Za posiadanie i sprzedaż narkotyków grozi mu do 12 lat więzienia. Postawiono mu łącznie ponad 70 zarzutów! Informacja ta została podana w sprawozdaniu przygotowanym na V sesję Rady Miejskiej w Rzgowie.
Jak nam przekazała wiceburmistrz Rzgowa Małgorzata Rózga, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało 570 tysięcy złotych dotacji do zorganizowania publicznego żłobka w budowanym przedszkolu w Guzewie. Dotacja została przyznana na wniosek gminy Rzgów w konkursie "Maluch+" 2019. O jej przyznaniu zadecydowały starania m.in. posła Waldemara Budy, radnej powiatowej Edyty Waprzko oraz radnego Rady Miejskiej w Rzgowie - Zbigniewa Waprzko
W poniedziałek 25 lutego zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 71 lat druh Jan Zenon Strycharski, wiceprezes, długoletni zasłużony członek i kronikarz OSP Rzgów, przez wiele lat sołtys Rzgowa.  Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w południe, w sdobotę 2 marca w kosciele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. 
We wtorek, 26 lutego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzgowie – po raz już kolejny – rozegrane zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński. W zmaganiach udział wzięło 22 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych.
W  sobotę, 23 lutego na naszej hali odbyły się III Mistrzostwa Rzgowa w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Rzgowa.
Turniej został rozegrany systemem rosyjskim w 2 kategoriach – Junior oraz Open.
Gmina Rzgów wystąpiła do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie żłobka w jednej z sal budowanego przedszkola w Guzewie. Jak poinformowała wiceburmistrz Małgorzata Rózga, w wybranej sali można byłoby zapewnić opiekę 19 maluchom.
Ferie zimowe dobiegły końca. Zajęcia organizowane przez GOSTiR oraz GkdsRPA obfitowały w gry i zabawy sportowe, a także wyjazdy do Candy Parku i kina. Bardzo mile zaskoczyła nas  frekwencja. Liczba zgłoszeń z roku na rok jest coraz większa, co bardzo nas cieszy, gdyż świadczy to o ogromnym zainteresowaniu naszą propozycją spędzenia ferii.
Ukazał sie na papierze i w postaci elektrionicznej nowy numer miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina". W gazecie dużo do poczytania na temat  czekającej nas w kwietniu podwyżki opłat za śmieci, o ciekawych pomysłach na pożyteczne i przyjemne spędzenie ferii zimowych zorganizowanych przez GOK i GOSTiR, o pożytecznym krecie, o nowej trasie autobusu 56 i o co chodzi w nowym etapie działalności hali sportowej. (WK)
Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko środowisku udaremniają coraz więcej prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m. in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych, a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.
Fot. przykładowe/internet
W dniu 26 lutego (wtorek) dyżur pełnić będą:

- w godzinach 14:00 - 17:00 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka

- w godzinach 14:00 - 15:00 radna Ewa Tyll, radny Zbigniew Waprzko,

- w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski, radny Przemysław Szczech.

Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37.
Fot. Włodzimierz Kupisz
Z okazji Dnia Kobiet Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie serdecznie zaprasza na spektakl poetycko-muzyczny "Miłość jest Kobietą". W specjalnie dobranych na tę okazję aranżacjach poetyckich i muzycznych zaprezentują się uczniowie z Koła Teatralnego „Maska" ze Szkoły Podstawowej w Kalinie oraz wokaliści grup artystycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie - „Rzgowianie" i Sempre Cantare".


W Brzezinach 27 lutego w godz. 10– 12.30 (rejestracja od godz. 09:45) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, ul. Sienkiewicza 16 na I piętrze, pokój nr 128. odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne, organizowane przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach pn. „Aktualne konkursy w ramach POIR 2014-2020 - Poddziałanie 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP”.
Gmina Rzgów w partnerstwie z Fundacją Aktywizacja zaprasza  mieszkańców  (od 18 r.ż., bez limitu wiekowego) na bezpłatne szkolenia, realizowane w ramach projektu ,,e-Mocni – cyfrowe umiejętności, realne korzyści.” Zachęcamy  do skorzystania z bezpłatnej możliwości podniesienia swoich umiejętności  w wykorzystaniu Internetu w życiu codziennym .