Aktualności - Gmina Rzgów
Niepowtarzalna szansa na taniec ze Stefano Terrazzino, ubaw po pachy w trakcie występu śląskiego kabaretu Rak, koncert jednego z najbardziej znanych przedstawicieli polskiej muzyki pop, czyli Grzegorza Hyżego – takie  między innymi atrakcje czekały na mieszkańców gminy (i nie tylko!), którzy tłumnie przybyli w sobotę na rzgowski stadion miejski. To tam obchodzono pierwszy z tegorocznych Dni Rzgowa…
 27 sierpnia (wtorek) dyżur pełnić będą: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej - Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski, w godzinach 16-17 radna Ewa Tyll. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz/archiwum
Urząd Miejski w Rzgowie wraz z Amatorskim Kołem Wędkarskim ze Rzgowa organizuje z okazji Dni Rzgowa zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży w dniu 24 czerwca 2019 r (sobota) o godz. 9:00 na zbiorniku wodnym w Rzgowie, ul. Zielona.
We wtorek, 14 sierpnia - od symbolicznego wykopania pierwszych łopat ziemi, rozpoczęła się wielka inwestycja GEALAN w Rzgowie. Na otwarcie został zaproszony Mateusz Kamiński,  burmistrz Rzgowa. Przedsiębiorstwo - specjalizujące się w produkcji i dystrybucji profili okiennych - powiększy zakład kosztem około 25 mln zł. Nowa część firmy zacznie działać pod koniec przyszłego roku.

Zapraszamy osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, przedstawicieli JST oraz przedsiębiorców zainteresowanych tematem dotacji z Funduszy Europejskich na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI).
Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w Grodzisku w niedzielę, 8 września. Szczegóły na plakacie poniżej.
W związku z rozpoczęciem popularnego, długiego weekendu, jutro, 14 sierpnia na drogach można spodziewać się wzmożonych kontroli drogówki.
Został uruchomiony całodobowy numer alarmowy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, istotne naruszenie przepisów ochrony środowiska, w tym w zakresie gospodarki odpadami można zgłaszać całodobowo pod numerami telefonu: 721 111 213 dla powiatów: miasto Łódź, powiat zgierski, powiat pabianicki, część powiatu łódzkiego wschodniego (gmina Andrespol, gmina Brójce, gmina Nowosolna, gmina Rzgów)
Na budowie kolorowego przedszkola - żłobka w Guzewie wykonawcy skupiają się na pracach przygotowawczych do wybrukowania parkingu od ul. Edukacyjnej. Równolegle, we wnętrzu wkrótce rozpocznie się montaż podwieszanych sufitów, układanie podłóg, a w ostatniej kolejności montaż drzwi wewnętrznych i malowanie ścian pomieszczeń.
W piątek, 9 sierpnia zakończył się montaż wywyższonego przejścia dla pieszych naprzeciw Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Kalinie. Jest już także gotowe  nowe oznakowanie pionowe, ostrzegające przed nierównościami na jezdni.
Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przywrócił dofinansowanie do zakupu wózków o napędzie elektrycznym w ramach programu „Aktywny samorząd". Dofinansowanie nie przekroczy kwoty 10 tysięcy złotych.
Trwa nabór w Łódzkiem na bezpłatne szkolenia z języka angielskiego dla zainteresowanych, którzy ukończyli 25 lat i mają tylko średnie wykształcenie lub ukończone 50 lat bez względu na wykształcenie. Szczegóły i kontakt na plakacie organizatora poniżej. (WK)