Aktualności - Gmina Rzgów
W związku z projektem "Pod biało-czerwoną" otrzymaliśmy od organizatora list, wyjaśniający dalsze losy akcji. Zamieszczamy go poniżej:
Z udziałem Zbigniewa Snelewskiego, kierownika Referatu Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Rzgowie oraz inspektora nadzoru Bogdana Błazińskiego odbył się odbiór techniczny małej oczyszczalni biologicznej dla przedszkola z oddziałem żłobkowym w Guzewie. Wszystko działa.
Piękny, słoneczny, mroźny dzień 1 lutego towarzyszył pożegnaniu zmarłego Wiktora Szymczuka, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie. Zgodnie z wolą zmarłego, pogrzeb odbył się w miejscowości Klichy na Podlasiu. Nad trumną pochylił się sztandar szkolny.
W internecie i na papierze ukazało się styczniowe wydanie bezpłatnego miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina". W numerze publikacje podsumowujące najtrudniejszy 2020 r. w gminie oraz miłe wieści jak na przykład rekordowe oddanie 32 litrów krwi podczas czterogodzinnej akcji czy sukces pięknej 15-latki ze Starowej Góry, która dostała się do finałowej dziesiątki w internetowym plebiscycie Polsatu na najpiękniejszą nastolatkę. 
Rzgowski samorząd ustawił pojemnik na plastikowe nakrętki przed wejściem do Gminnego Ośrodka Kultury. Akcja staje się coraz bardziej popularna, bo pojemnik w kształce serca jest już prawie wypełniony po brzegi. 
Jak informuje Okręgowy Urząd Górniczy w Kielcach, nielegalna eksploatacja kopalin w ostatnich latach stała się przedmiotem wielu postępowań. Nielegalne postępowanie kończy się tym, że trzeba zapłacić za karę 40-krotność opłaty eksploatacyjnej. 
W poniedziałek, 1 lutego 2021 roku odbył się w Żłobku Gminnym w Guzewie bal karnawałowy, połączony z imprezą z okazji pierwszej rocznicy otwarcia placówki dla maluszków. Od samego rana pojawiały się w żłobku wróżki, piraci, pająk, biedronka, a nawet Myszka Miki.
Jak co tydzień, instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowali dla Państwa materiały warsztatowe. Poniżej przedstawiamy minione spotkania, które były publikowane na profilu GOK na portalu Facebook.com:
•    poniedziałek - "Na ludową nutkę" https://fb.watch/3iqgtfWLUE/ - archiwalne materiały zespołu,
•    wtorek - zajęcia plastyczne www.facebook.com/gokrzgow - Ewa Majdzińska,
•    czwartek - "Na ludową nutkę" https://www.facebook.com/watch/?v=1611881268995786 - archiwalne materiały zespołu,


Rozpoczyna się rekrutacja do Przedszkola Publicznego w Rzgowie oraz Punktu Przedszkolnego w Guzewie na rok 2021/2022. Potrwa d 9 lutego do 15 marca 2021 roku. Komplet dokumentów niezbędnych do postępowania rekrutacyjnego będzie znajdować się na stronie internetowej  www.pprzgow.wikom.pl w zakładce REKRUTACJA oraz w budynku Przedszkola Publicznego w Rzgowie. 
„Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata. I na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy  - powiedział Phil Bosmans. Szanowni Rodzice, pragniemy Wam serdecznie podziękować, że dołączyliście oraz wsparliście organizowaną przez Przedszkole Publiczne w Rzgowie akcję „Szlachetna Paczka”.

W piątek, 29 stycznia 2021 roku w OSP Starowa Góra odbyło się szkolenie z zakresu obsługi i użytkowania w terenie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Volvo. Pojazd przed Wigilią trafił do jednostki jako nagroda dla mieszkańców gminy Rzgów za wysoką frekwencję wyborczą. 


Dom Kultury w Rzgowie zaprasza na nową odsłonę jasełek w Czyżeminku - prezentację fotografii i wspomnień wieloletniej inicjatorki tej pięknej tradycji - Marii Depcik. https://www.youtube.com/watch?v=Zuh2r2kbuJ8&fbclid=IwAR1YqTqstvrKxq2U1LpSaG75VK1MBIr6qIqspQVlAAKe316KcTOjtS1kOzo

Jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie gra z WOŚP. Grupa wokalna "Stars" wraz z instruktorem Markiem Binkowskim przygotowali dwa utwory, które zostaną opublikowane w dniach 30.01.2021 r. (sobota) oraz 31.01.2021 r. (niedziela) o godzinie 12.00. W piosenkach pt.:"Góry do góry" grupy Małe TGD oraz "Pies i kot" Arki Noego wystąpią dla Państwa: Jakub, Ada, Michał, Kasia, Zuzia, Julka, Amelia, Aniela, Michał.

Wiktor Szymczuk urodził się 30 sierpnia 1935 roku w Solnikach na Podlasiu. Skończył studia w krakowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej na kierunku - geografia. Pracował w Szkole Podstawowej  w Goślubiu  k. Piątku  jako nauczyciel geografii do 1965 r., następnie w latach 1966- 1969 był kierownikiem Szkoły Podstawowej w Aniołowie k. Zgierza. W 1956 r. założył rodzinę (żona - Zofia, córka Grażyna, zięć Wiesław, wnuczek - Dominik).