Zaniepokojeni brakiem zakończenia prac na DK 91 w Starowej Górze na odcinku od ul. Zagłoby do ul. Granicznej, co miało nastąpić z końcem października poprosiliśmy  Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi o wyjaśnienie tej kwestii. Odpowiedź otrzymaliśmy od rzecznika prasowego tej instytucji.
Zakończyła się budowa ulicy Stefana Batorego w Starowej Górze. Mieszkańcy otrzymali blisko 2 tysiące metrów kwadratowych gładkiej nawierzchni.
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Konsultacje przeznaczone są dla osób indywidualnych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. 8 listopada w Urzędzie Miejskim w Rzgowie będzie dyżur Mobilnego Punktu Informacyjnego, gdzie będzie można się dowiedzieć wszystkiego na temat uzyskania pomocy z funduszy europejskich.
Z kwotą wpływów podatkowych wynoszących 3400,13 złotych na jednego mieszkańca gmina Rzgów zajmuje 36 miejsce spośród wszystkich 2478 gmin w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów, które właśnie opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.
W tym roku pojawiły się na ulicach Rzgowa kolejne nowe miejsca do parkowania przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Chodzi o to, by te osoby miały łatwiejszy dostęp do obiektów użyteczności publicznej. Jeśli tylko zaistnieją warunki, to w przyszłości mogą pojawić się kolejne takie miejsca. Nie są to jedyne rzgowskie działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
Grupa „Collage”, działająca od roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie zaprasza wernisaż malarstwa i rysunku.
Dwadzieścia wniosków o sporządzenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego skierowali mieszkańcy gminy Rzgów do Urzędu Miejskiego w Rzgowie. Priorytet w rozpatrywaniu mają te, które rokują na inwestycje dające miejsca pracy. „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego” zostało uchwalone w 30 sierpnia 2017 roku.
Z szacunku i dla pamięci dla osób zasłużonych dla Gminy Rzgów, których pożegnaliśmy w ostatnim czasie, pracownicy Urzędu Miejskiego w Rzgowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Parafialnym w Rzgowie, Cmentarzu Wojennym z I wojny światowej w Starej Gadce, Pomniku Żołnierzy Wyklętych w Konstantynie oraz na mogile pomordowanych w lesie w Babichach.
W związku z dniem 1 listopada Urząd Miejski w Rzgowie informuje o zmianach w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy położonych na terenie gminy Rzgów. W tym dniu zmianie ulegną również trasy niektórych linii komunikacyjnych.
Mieszkańcy ulicy Wąwozowej już mogą się cieszyć nowym chodnikiem. Ostatnie, kosmetyczne prace właśnie są wykonywane na około 300 metrach nowego chodnika wybudowanego z kostki betonowej. Prace trwają także na ulicy Pejzażowej w Konstantynie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na 29 października w województwie łódzkim wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. Przejściowo w godzinach od 08:00 do 14:00 wiatr w porywach do 115 km/h. Wiatr południowo-zachodni skręcający w dzień na północno-zachodni.
Kominukat:
http://pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-lodzkie
Brązowymi Krzyżami Zasługi nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uhonorowano Stanisława Przytulskiego i Aleksandra Siotora z Orkiesty Dętej w Rzgowie za sukcesy w upowszechnianiu muzyki orkiestr dętych. Medale wręczył wicewojewoda Karol Młynarczyk podczas uroczystości zorganizowanej w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi. To jednak nie wszystkie splendory, jakie spłynęły na rzgowską kulturę w ciągu ostatnich dwóch dni.
Trwają prace przy przebudowie drogi łączącej Romanów w naszej gminie z Wolą Rakową w sąsiadującej z nami Gminie Brójce.  W najbliższych dniach przejazd tą trasą będzie bardzo utrudniony ponieważ drogowcy będą ją pokrywać betonem asfaltowym. Roboty drogowe są prowadzone na odcinku ponad 2,5 kilometra trasy.
W wieku 81 lat zmarł Józef Marszałek, Honorowy Obywatel Gminy Rzgów.
Około 100 osób bawiło się na sobotnim (21.10) spotkaniu pod hasłem „Jesienna integracja pokoleń”, które zorganizowała nieformalna grupa „Pamiętamy o tradycjach” i OSP w Guzewie w ramach projektu mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców.