21 maja 2016 r. odbędzie  się w Rzgowie uroczystość  upamiętniająca 1050-rocznicę Chrztu Polski.
Uroczystość rozpocznie się  o 15:30 procesją z kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława B.M., następnie na Starym Rynku zostanie odprawiona msza św.
Nastąpi także odsłonięcie płyty pamiątkowej oraz poświęcenie zegara słonecznego.
Po wakacjach rusza 9 Oddział w Przedszkolu Publicznym w Rzgowie.
Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza na imprezę plenerową pod nazwą „Droga do Prawdy”
"Dni Otwarte Funduszy Europejskich" – to akcja polegająca na udostępnieniu, zaprezentowaniu  projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej. Z tej okazji w całej Polsce w okresie  między 12 maja a 15 maja  można było zobaczyć, zwiedzać, wziąć udział w imprezie lub uzyskać zniżkę na bilety w instytucjach, które zgłosiły się do akcji.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają do udziału w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu  „Grunt na Medal” 2016. Konkurs jest objęty patronatem Ministerstwa Rozwoju.
9 maja 2016 r. o godzinie 14:00 w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyło się spotkanie zainicjowane przez Edytę Waprzko, radną Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz Wojciecha Skibińskiego pełniącego funkcję Burmistrza Rzgowa z Tomaszem  Musielskim – Prezesem Zarządu Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz Instytutem Spraw Obywatelskich ( INSPRO ) prowadzącym Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ, reprezentowanym przez panów Piotra Pietrzaka i Kamila Szymonowicza.
17 maja 2016 r. w godz. 9:30-13:00, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16a odbędzie się spotkanie informacyjne  dotyczące aktualnych konkursów w ramach RPO WŁ - PODDZIAŁANIE VI.2.1 ROZWÓJ GOSPODARKI TURYSTYCZNEJ LPIBrzeziny@lodzkie.pl
5.04.2016 r. został ogłoszony konkurs na realizację działań uzupełniających populacyjny program profilaktyczny w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego w ramach Poddziałania X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Zapraszamy na Otwarty amatorski turniej piłki siatkowej. Sobota 14.05.2016r godz 10.00. Zgłoszenia do pobrania na  www.gostir-rzgow.pl
Współpraca Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie ze znakomitą pisarką Ewą Nowak zaowocowała kolejnym zaproszeniem na spotkanie z uczniami Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie.
W poniedziałek 9 maja w godz. 10.00-13.00 odbędzie się spotkanie w siedzibie Regionalnej Izby Budownictwa w Łodzi przy ul. Łąkowej 11; sala im. Profesora Jakuba Wujka (4 piętro). Tematem spotkania jest "Łódź jako stolica Unikatowego Regionu -"Transport publiczny i indywidualny jako nerw systemu społeczno-gospodarczego miasta i regionu”.


    W Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie uczniowie rozegrali kolejny turniej piłki nożnej. Najwięcej bramek wśród najmłodszych zdobyli: Konrad Jędrzejczak i Miłosz Kamiński. Starsi uczniowie również radzili sobie bardzo dobrze. Najlepsi strzelcy to: Szymon Kuna, Piotr Górecki, Michał Koszowski, Filip Jędrzejczak, Wiktor Gładysz, Damian Andrzejczak, Wiktor Bartczak, Paweł Borowczyński, Krystian Wójcik. 

We wtorek, 3 Maja w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika - burmistrz Wojciech Skibiński i Jarosław Świerczyński, przewodniczący Rady Miejskiej złożyli na ołtarzu Matki Boskiej wiązankę kwiatów dla uczczenia 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
2 maja w poniedziałek w godzinach popołudniowych przed Urzędem Miejskim w Rzgowie rozpoczął się happening z okazji Dnia Flagi. Akcja polegała na wspólnym szyciu flagi. Aby wziąć udział w tym, należało przynieść ze sobą kawałek materiału w kolorach białym lub czerwonym i doszyć go do powstającej całości. Przed ratuszem od strony parku stanęły stoliki z maszynami do szycia, igłami i nićmi.
Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka  w Rzgowie ogłasza konkurs  literacki w ramach Kampanii „Postaw  na  Rodzinę”. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzieży z gminy Rzgów. Przedmiotem konkursu jest forma  prozatorska – kartka z pamiętnika. Praca powinna stanowić  relację pierwszoosobową, w której autor opowiada o  wydarzeniu związanym z  rodziną lub takim, które wydarzyło się dzięki rodzinie.