Na ul. Polnej w Rzgowie trwają intensywne roboty budowlane nad podbudową drogi. Jest ona zamknięta dla ruchu - tylko mieszkańcy wjeżdżają na swoje posesje, gdy akurat ciężki sprzęt budowlany nie blokuje całkowicie przejazdu. Ulica Polna zyska nową, ścieralną warstwę asfaltu na odcinku 414 metrów, odwodnienie, a także 662 metry kwadratowe wykostkowanego chodnika i zjazdów z posesji.
Około 150 osób zjawiło się 6 listopada w niedzielę o godzinie 11:00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Guzewie. Gmina Rzgów wraz z sołectwem Guzew-Babichy zorganizowała mecz towarzyski i ognisko integracyjne. Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Sportowa integracja sołectwa Guzew-Babichy” ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Jej organizacja stała się możliwa w ramach pomocy finansowej, jaką otrzymują jednostki samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej. Dotacja jest przeznaczona na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych na terenach wiejskich.
Wśród finalistów IV Slalomu Matematycznego w Sukcesji, czyli najlepszych matematyków z województwa znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie - Jerzy Walczak z klasy VI a. Jurek jest w piątce najlepszych szóstoklasistów Łódzkiego!
6 listopada w niedzielę o godzinie 11:00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Guzewie zostanie rozegrany mecz i zorganizowane ognisko integracyjne. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszają: burmistrz Rzgowa wraz z sołectwem Guzew-Babichy.
Przeczytać książkę i stworzyć jej plastyczną wizję. W największym uproszczeniu taki był cel konkursu literacko-plastycznego „Sztuka wyobraźni”. W czwartek, 3 listopada w Szkole Podstawowej w Guzewie odbyła sie uroczystość wręczenia nagród. Uświetniła ją obecność Mateusza Kamińskiego, burmistrza Rzgowa, który docenił wysiłek młodzieży, gratulował sukcesu, zachęcał do czytelnictwa, a laureatom wręczył tablety, książki i pamiątkowe dyplomy.
Pierwsza edycja ŁÓDZKICH REGIONALNYCH TARGÓW PRACY zaplanowana jest w dniach 23 - 24  listopada w Hali Expo - Łódź, przy  al. Politechniki 4 . Udział w Targach Pracy jest wskazany dla bezrobotnych, zarejestrowanych w łódzkim PUP-ie oraz dla uczniów klas maturalnych.
27 października uczniowie klasy 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Kalinie odbyli bezpłatną wycieczkę w ramach lekcji etyki na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
W poniedziałek, 31 października rzgowscy samorządowcy odwiedzili wszystkie groby, którymi opiekuje się gmina. Zapalili znicze, złożyli kwiaty. Pomodlili się przed grobem ś. p. Konrada Kobusa, burmistrza Rzgowa przerwanej kadencji. Odwiedzili grób Żołnierzy Drugiej Konspiracji 1944-1956 w Konstantynie. 
W niedzielę, 30 października w Babichach odbyła się ostatnia w tym sezonie impreza Parszywa Wrak Race. Całodniowy wyścig wraków przebiegał pod niewinnym hasłem: Którędy na Grunwald? Wyścig rozegrano pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa.
 11 października 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Rzgowie rozdano nagrody laureatom konkursów plastycznego i fotograficznego "Rodzinne wakacje" zorganizowanych przez Gminę Rzgów w ramach ogólnopolskiej społecznej Kampanii "Postaw na Rodzinę".
W niedzielę, 30 października w Babichach ostatnia w tym sezonie impreza Parszywa Wrak Race. Całodniowy wyścig wraków ma przebiegać pod niewinnym hasłem: Którędy na Grunwald? Impreza odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa.
3 listopada w czwartek o godz. 17 Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie serdecznie zaprasza rodziców na spotkanie z doktorem habilitowanym Jackiem Pyżalskim pt. "Dzieci i młodzież a Internet - między szansami a zagrożeniami" .
W środę, 26 października odeszła na emeryturę mgr inż. Maria Hetman-Nagańska, od 20 lat i 6 miesięcy związana ze rzgowskim samorządem.
Wczoraj w sali konferencyjnej rzgowskiego ratusza wręczono nagrody laureatom  konkursu ekologicznego. Przebiegał on pod hasłem "Okaż kulturę i chroń naturę - myślę, więc segreguję". Jednym z zadań konkursowych było wymyślenie haseł zachęcających do segregacji odpadów. Najlepsze z tych haseł trafiło na koszulki promocyjne. Tuzin prac plastycznych wybranych przez komisję konkursową pod kierunkiem radnej Anny Tumińskiej-Kubasy, będzie wykorzystanych do ekokalendarza, wydanego przez Urząd Miejski.
W  dniach 15-16 października w Konstantynowie Łódzkim odbyła się IV Ogólnopolska wystawa Królików  Rasowych,  zorganizowana  przez  Łódzki  Związek Hodowców Zwierząt  Zwierząt Futerkowych  i Drobnego Inwentarza z siedzibą  w Rzgowie.