Aktualności - Gmina Rzgów
W czwartek, 3 września trwało układanie ścieralnej warstwy asfaltu na pozostałym do wyremontowania odcinku drogi w Grodzisku od granicy Rzgowa w kierunku skrzyżowania. Wykonawca skierował do akcji kombajn do asfaltowania,  trzy walce, wielką ciężarówkę tak że roboty postepują teraz błyskawicznie. Mieszkańcy nie musieli długo wdychać woni rozgrzanego do wysokiej temperatury asfaltu.
Po 25 sierpniu można spodziewać się ustawienia zabytkowego tramwaju nieistniejącej linii 42, równolegle do ulicy w rejonie skate-parku i zabytkowego mostu tramwajowego nad Nerem. Na krawędzi skweru wykarczowano pas krzewów, wyprofilowano i utwardzono teren, co musiało poprzedzić ustawienie fragmentu torowiska.
Chcesz spróbować swoich sił w sekcji teatralno-kabaretowej i występować na deskach Gminnego Ośrodka Kultury? Jeśli tak to mamy idealną propozycję. 13 września 2020 r. o godz. 17 na scenie GOK wystąpi grupa "Dobry humor" w spektaklu pt.:"Kreatury". Będzie to prezentacja grupy, do której chcielibyśmy zaprosić mieszkańców gminy Rzgów.
W Starowej Górze kończy się generalna modernizacja ulicy Stropowej 590-metrowej długości. Inwestycja ma kosztować 592,4 tysiąca złotych.Do finiszu pozostały prace wykończeniowe i sprzątanie placu budowy, które opóźniły obfite deszcze.
W sierpniu Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie prowadził akcję letnią „Wakacyjne inspiracje artystyczne, czyli dla każdego coś miłego". Na miejscu odbywały się bardzo zróżnicowane warsztaty. Były spotkania taneczne, wokalne, teatralne, plastyczne i o charakterze ludowym. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu.
W środę, 2 września około godziny 11.30 zapalił się wyjeżdżający z posesji restauracji przy ul. Przejazd w Rzgowie samochód marki Panda. Prawdopodobnie doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej. Ogień objął komorę silnika i zniszczył fragment karoserii.  Strażacy z OSP Rzgów ugasili pożar. Nikt z ludzi nie ucierpiał. (WK)
Fot. Włodzimierz Kaczmarek, Włodzimierz Kupisz
Podczas XXVII sesji Rady Miejskiej w Rzgowie podjęto uchwałę o zmianie wcześniejszych uchwał w sprawie tegorocznej pomocy rzeczowej dla powiatu łódzkiego wschodniego na modernizację dróg powiatowych. Zmiana wyniknęła ze zmniejszenia środków własnych gminy w wysokości 24 tysięcy złotych na projekt przebudowy w Rzgowie ul. Ogrodowej i Szkolnej z odwodnieniem.
Z dniem rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 trzymamy kciuki za nauczycieli i uczniów,  aby wytrwali, aby uczyli się i pracowali w tym trudnym czasie - w miarę możliwości tak, jakby nic się nie działo.
We wtorek, 1 września o godz. 8 od mszy świętej w kościele parafialnym w Rzgowie rozpoczął nowy rok szkolny oraz uroczystości, upamiętniające 81. rocznicę wybuchu wojny. Liturgię sprawował nowy ksiądz wikary Jakub Hejduk, który zwrócił uwagę obecnych na piekny, ale jakże trudny czas powrotu do szkolnych ławek po kilkumiesięcznej, zdalnej nauce. Ks. proboszcz Krzysztof  Florczak wygłosił słowo w związku z rocznicą najazdu na Polskę.
27 sierpnia 2020 r. w Biurze Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „BUD-UJ RAZEM” podpisaliśmy kolejne umowy z grantobiorcami na operacje pt. „Organizacja festynów, pikników, koncertów, imprez promujących obszar LGD „BUD-UJ RAZEM”.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie ogłosił wrześniowy rozkład zajęć w hali.
Rzgowianin Adrian Marchewczyński zdobył tytuł Mistrza Polski w Kulturystyce kat. Men’s Physiqe w federacji IFBB. - Jestem megaszczęśliwym człowiekiem i cieszę się, że mogłem zaprezentować się w swojej najlepszej odsłonie – powiedział mistrz po odniesieniu szalonego sukcesu. - Lata pracy nad własną sylwetką, a także dojrzałością zawodnika nie poszły na marne. Pan Artur ma 26 lat. Jest magistrem dietykiem sportowym.
Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, 31 sierpnia w południe strażacy ochotnicy z OSP Guzew rozpoczęli dostawy płynu do dezynfekcji osobistej oraz masek ochronnych do szkół podstawowych gminy Rzgów. Środki ochrony dostarczyła do łódzkiego wschodniego - Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej z Koluszek. 
Jednym z wydarzeń, towarzyszących obchodom 553. rocznicy nadania praw miejskich Rzgowowi - była akcja krwiodawstwa w niedzielę rano, 30 sierpnia. Jak poinformował Marcin Bartoszek, prezes Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rzgowie im. kpr. Wojtka, tym razem zarejestrowano aż 72 dawców. Osoby zakwalifikowane do oddania krwi, a było ich 58 - oddały aż 26,1 litra życiodajnego leku.