Kordian Skalski ze Rzgowa od 4 lat jest kustoszem własnego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej, na którą składa się m. in. 200 egzemplarzy broni palnej od austro-węgierskiego karabinu Werndla wzór 1867 r. po eksponaty z końca II wojny światowej. Muzealia wypełniają piwnicę: dwa pomieszczenia o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych. Kolekcja dusi się jednak na tej maleńkiej przestrzeni. Istnieją warunki, żeby ekspozycję podwoić, ale barierą są koszty i niedobór czasu, bo przecież właściciel pracuje, jest prawnikiem.
Marzena Jach z Kalinka została starościną Dożynek Gminnych' 2018 w gminie Rzgów. Odwiedziliśmy ją w jej gospodarstwie rolno-hodowlanym. Marzena Jach pochodzi z pobliskich Brójec. Do Kalinka przeprowadziła się w 1997 r. Wyszła bowiem za tutejszego kawalera Adama. Mają czworo dzieci: licząc od najstarszego Przemka (20 lat), Agnieszkę, Pawła i najmłodszego Marcina (7 lat), który w tym roku pójdzie do szkoły.
Inspektorzy Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie dokonali odbioru technicznego boiska wielofunkcyjnego w Kalinie.  W odbiorze wziął udział Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie. To z jego inicjatywy powstało boisko. Od początku kadencji budowa była jego oczkiem w głowie.
Umowa dotycząca kontynuacji budowy świetlicy wiejskiej w Starej Gadce - została podpisana 1 sierpnia z Przedsiębiorstwem Budowlanym z Sieradza. Wartość umowy to 299 tysięcy złotych brutto. W przetargu uczestniczyły dwa podmioty. Zwycięski oferent zapewni 100 miesięcy gwarancji.
Co najmniej 65 tysięcy złotych trzeba było wysupłać z budżetu Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie na malowanie, cyklinowanie, na połączenie radiowęzłów podstawówki i dawnego gimnazjum, a także na nową sieć internetową, zgodną z RODO. W poprzednich latach zakres przygotowań do nowego roku szkolnego był znacznie mniejszy.
Już ponad sto kompletów listewek reklamowych naszej gminy trafiło do interesantów, którzy odbierali tablice rejestracyjne w Wydziale Komunikacji starostwa łódzkiego wschodniego w rzgowskim ratuszu. Listewki są dobrze widoczne po zamontowaniu nowej tablicy. Do tej pory na listewkach reklamowały się zazwyczaj salony samochodowe.
Gmina Rzgów przygotowuje bogaty program Dni Rzgowa. W sobotę, 25 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Henryka Śmiechowicza  na scenie pojawią się m. in. o godz. 17 Cezary Pazura, a o godz. 21.30 Sławomir.
Na wniosek mieszkańców Prawdy złożonych w Urzędzie Miejskim w Rzgowie,  łódzka firma wyremontowała 180-metrowy odcinek ulicy na wysokości posesji od 46 do 56a. Z budżetu gminy wyasygnowano na ten cel  ponad 35,5 tysiąca złotych.
W ubiegłym roku zakończono inwestycję na drodze powiatowej 2941E w miejscowości Konstantyna, polegającą na ułożeniu asfaltu. Konstantyna zyskała również chodnik, łączący ją z miejscowością Starowa Góra.
Gmina Rzgów objęła patronat nad III etapem 25. Jubileuszowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. III "Etap Niepodległości po Ziemi Rzgowskiej” zostanie rozegrany w sobotę 18 sierpnia  o godz. 14. Przewidywany przyjazd na metę: godz. 16-16.15
Ten fragment największej inwestycji kanalizacyjnej dekady w gminie Rzgów budził przez parę miesięcy emocje mieszkańców, zwłaszcza w Starowej Górze. Widzieli bowiem nagromadzony sprzęt, a na budowie niewiele się działo.
Jest już zbudowany plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu w Konstantynie przy ul. Przyrodniczej. Inwestycja ta kosztowała 61 tysięcy złotych przy dużym udziale pieniędzy unijnych (prawie 51 tysięcy złotych), uzyskanych dzięki przynależności gminy Rzgów do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ-RAZEM”.
Znamy już szczegółowy program tegorocznych Dożynek Gminnych w Kalinku 2 września. Święto rozpocznie się od mszy w kościele parafialnym o godz. 11.30. Zagra orkiestra z San Bartolomeo Val Cavargna z zaprzyjaźnionej gminy w północnych Włoszech.
Zgodnie z planami inwestycyjnymi, gmina Rzgów kupiła 23-osobowy, 5-tonowy autobus szkolny. Będzie on obsługiwał Szkołę Podstawową w Guzewie. Od 3 września zacznie dowozić dzieci ze Starej Gadki, Gospodarza, Czyżeminka, Prawdy i Guzewa.