Aktualności - Gmina Rzgów
W środę, 12 grudnia o godz. 16 w Koluszkach w siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ul.11 Listopada 65 odbędzie się spotkanie informacyjne na temat możliwości utworzenia nowych kół gospodyń wiejskich i otrzymania na ten cel wsparcia finansowego według najnowszych przepisów z listopada bieżącego roku. Istnieją również mozliwości pomocy finansowej i niematerialnej dla istniejących kół gospodyń wiejskich. Szczegóły w załącznikach artykułu poniżej tekstu.
W niedzielę, 16 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na "Świąteczny Piknik z Mikołajem".  Impreza odbędzie się w Parku Miejskim im. A. Mickiewicza w Rzgowie. W programie wydarzenia planowane są atrakcje i animacje dla dzieci, spotkania i zdjęcia z Mikołajem, pokaz tańca z ogniem, występy wokalne  oraz prezentacja Koła Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane". Organizatorzy zamówili w Kole Gospodyń Wiejskich w Kalinie 40 litrów darmowej zupy pieczarkowej dla uczestników imprezy.
8 grudnia w sobotę,  czerwonego jegomościa nie mogło zabraknąć w Hali Sportowej. GOSTiR przygotował dla najmłodszych mieszkańców spotkanie mikołajkowe. Oprócz wyczekiwanej osoby Świętego Mikołaja, dzieci mogły obejrzeć spektakl w wykonaniu Teatru Król pod tytułem „Przygody Zaradnego Liliputka".
Prace na budowie Domu Kultury szybko postępują. Gotowa jest już konstrukcja sceny w skrzydle wschodnim. To skrzydło zaprojektowano jako parterowe w części południowej, a w części północnej 2-kondygnacyjne. Ta część budynku pełnić będzie funkcję reprezentacyjną. Poprzykrywane są już korytarze, sanitariaty i zaplecze techniczne sceny z garderobą.
W rozbudowanej świetlicy wiejskiej w Gospodarzu odbyła się pierwsza impreza - Mikołajki. Dla dzieci przygotowano prezenty, poczęstunek, zimne i gorące napoje. W przedniej zabawie wzięli udział m. in.: zastępca burmistrza Rzgowa - Małgorzata Rózga, Grażyna Ratajska - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Gospodarzu oraz sołtys Henryk Garusiński.
Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy.
9 grudnia w niedzielę o godz. 15 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie odbył  się koncert charytatywny. Środki zebrane na kiermaszu szkolnym będą przeznaczone na potrzeby m. in. 6-letniego Jasia chorego na glejaka mózgu i dwojga innych dzieci z naszej gminy.
W piątek, 7 grudnia w rzgowskim ratuszu doszło do spotkania burmistrza Mateusza Kamińskiego, radnego Zbigniewa Waprzko z policjantami z lokalnego komisariatu, przedstawicielami firmy ochroniarskiej oraz mieszkańcami, w tym poszkodowanymi w ostatnich tygodniach. Spotkanie miało służyć wypracowaniu modelu współpracy wobec zagrożenia włamaniami i kradzieżami. 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych  II Oddział w Łodzi przy współpracy z burmistrzem Rzgowa  zorganizowali 6 grudnia bezpłatne szkolenia na temat zasad wypełniania i składania dokumentów ubezpieczeniowych. W szkoleniu wzięli udział  pracownicy organów ewidencyjnych.
Dziś, 7 grudnia o godz. 15 w sali konferencyjnej rzgowskiego ratusza zaplanowane jest spotkanie mieszkańców z policją i władzami nt. bezpieczeństwa w gminie Rzgów. W ostatnich tygodniach doszło kilkakrotnie do kradzieży z włamaniami. Złodzieje dokonują włamań błyskawicznie, ignorują monitoring i inne zabezpieczenia.
6 grudnia w czwartek tuż przed zmierzchem licznie zgromadzone dzieci wzięły udział w poszukiwaniach gwiazd betlejemskich. Rośliny były ukryte w parku im. Adama Mickiewicza. Zdradził je błyszczący celofan. Na znalazców czekały nagrody, które wręczył Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
W spotkaniu wzięli udział również zastępca burmistrza Małgorzata Rózga i Radosław Pełka, przewodniczący Rady Miejskiej. Ten ostatni zjawił się niespodziewanie - prosto po służbie - w mundurze oficera Państwowej Straży Pożarnej.

Mikołaj  w  asyście Śnieżynki odwiedzili wczoraj szkoły podstawowe w Guzewie, Kalinie i przedszkole w Rzgowie. Święty Mikołaj nagradzał za dobre sprawowanie i otrzymał życzenia imieninowe od  dzieci.
W czwartek, 6 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie podsumowano konkurs „Odblask – świeć przykładem”, edycja 2018. Jako jedyna w powiecie łódzkim wschodnim do konkursu zakwalifikowana została Szkoła Podstawowa w Rzgowie.
http://lodzka.policja.gov.pl/el1/konkurs/aktualne/29300,ODBLASK-Swiec-przykladem-edycja-2018.html
W sali konferencyjnej rzgowskiego ratusza w środę, 5 grudnia odbyło się siódme z kolei spotkanie mieszkańców z projektantami, Arkadiuszem  Klinkiewiczem, zastępcą dyrektora ds. technicznych Oddziału Zakładu Gazowniczego w Łodzi Polskiej Spółki Gazownictwa, burmistrzem Mateuszem Kamińskim, przewodniczącym Rady Miejskiej w Rzgowie  - Radosławem  Pełką, radnymi, urzędnikami miejskimi i wojewódzkimi na temat planów przebudowy gazociągu wysokiego ciśnienia.
W czwartek, 6 grudnia  o godz. 15.30 zapraszamy na powitanie świętego Mikołaja przed choinką w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie. Oficjalne rozświetlenie choinki miejskiej przewidziano o godz. 16. Reszta szczegółów na plakacie ponizej. (WK)
Fot. Włodzimierz Kupisz