Przypominamy, że już tylko 31 października można oddawać głosy na „rzgowskie projekty” w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Zachęcamy do głosowania online: https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/ na: projekt PD 300 - „Dzień sąsiada” czyli piknik dla gmin powiatu łódzkiego-wschodniego w Rzgowie i projekt PD 303 - Poprawa bezpieczeństwa w ruchu pieszych na skrzyżowaniu w miejscowości Kalino. W wersji „papierowej” można głosować na te projekty już tylko do 22 października. Prawidłowo wypełnione karty do głosowania można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Rzgowie.
PGE Rejon Pabianice wymienia słupy energetyczne przy placu 500-lecia w Rzgowie i kilku przyległych ulicach. Z tego względu mogą wystąpić okresowe wyłączenia prądu. Pytania i problemy związane z tymi pracami należy zgłaszać pod numerem telefonu 991.
Nieformalna grupa „Pamiętamy o tradycjach” i OSP w Guzewie zapraszają na „Jesienną integrację pokoleń”, która odbędzie się 21(sobota) października godz. 15.00 na placu OSP w Guzewie.
Tomasz Salski mieszkający w naszej gminie, prezes ŁKS Łódź i członek Rzgowskiej Rady Biznesu był inicjatorem panelu dyskusyjnego „Biznes & Sport”, który miał miejsce w czasie trwającego dwa dni (16 i 17 października) X Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2017. W czasie dwudniowego forum były także inne rzgowskie akcenty.
19 października 2017 o godzinie 10.00 w sali obrad Rady Miejskiej w Rzgowie, odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć własna działalność gospodarczą.
Niedziela 15 października zgromadziła w rzgowskiej hali GOSTiR pasjonatów szachów z całej Polski. Ostróda, Ostrów Wielkopolski, Łódź, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Moszczenica, Częstochowa, Sieradz, Lubliniec, Nieborów, Skierniewice, Wieluń, Zduny, Brzeziny, Ksawerów, Bełchatów  to nasi bliscy  i dalsi sąsiedzi którzy rywalizowali w turnieju. Tak dużego turnieju szachowego jeszcze Rzgów nie gościł. Blisko dwustu uczestników przez siedem godzin rywalizowało na planszach szachowych. Nie zabrakło także reprezentantów Gminy Rzgów.
„Łączy Nas Kobiecość" to 6 edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. W czasie trwania akcji możesz skorzystać z:
- bezpłatnej mam mografii dla kobiet w wieku 50-69 lat (roczniki między 1948 a 1967), które ostatnią mammografię wykonały przynajmniej 2 lata temu,
- mammografii dla kobiet niekwalifikujących się do programu Narodowego Funduszu Zdrowia w cenie 56 zł (cena regularna 80 zł).
Już tylko do 19 października można oglądać wystawę pt. „Zawoja 2017” będącą efektem 10-dniowego, letniego obozu szkoleniowego - Plener Malarski w Zawoi, zorganizowanego przez Pracownię Plastyczną Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. Na wystawie można obejrzeć 144 prace.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkołach w gminie Rzgów odbyły się świąteczne uroczystości oraz ślubowanie pierwszaków i przyjęcie ich do szkolnych społeczności. Burmistrz Rzgowa skierował na ręce pracowników rzgowskiej oświaty oraz dzieci rzgowskich szkół list z okolicznościowymi życzeniami. Były także odwiedziny przedstawicieli rzgowskiego samorządu w gminnych szkołach.
Pan Dawid Świątkiewicz, student Politechniki Łódzkiej obronił pracę magisterską, której tytuł brzmiał „Analiza możliwości przystąpienia gminy i miasta Rzgowa do sieci miast Cittaslow”. Jednym z dokumentów niezbędnych w procedurze przyjmowania gminy do stowarzyszenia „Cittaslow” była tabela samooceny, którą specjalnie dla gminy przygotował pan Świątkiewicz. Gościem specjalnym zaproszonym na obronę pracy magisterskiej, co miało miejsce 13 października był burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński.
Praca „Analiza możliwości przystąpienia gminy i miasta Rzgowa do sieci miast Cittaslow” była pisana pod kierunkiem dr inż. Elżbiety Strzeleckiej na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.
Uwaga, uwaga!!
Wyjątkowi Ludzie - Wolontariusze poszukiwani w Rzgowie!
Zakończyła się realizacja kanalizacji na ulicach: Słowiczej, Dolnej i Wysokiej w Rzgowie. W sumie wybudowano ponad 600 metrów kanalizacji.
Po raz kolejny odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa w Rzgowie.  Wszyscy chętni będą mogli oddać ten cenny lek 15 października (niedziela) 2017 r. od 10.00 do 13.00 w Ambulansie Honorowego Krwiodawstwa, który będzie  zlokalizowany na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.
Dobiegają końca prace elewacyjne na budynku remizy OSP w Kalinie. Strażnica będzie ładniejsza, a dzięki dociepleniu budynku druhowie zapłacą mniej za jego ogrzewanie.
Jeszcze do 12 października można się zapisywać na turniej szachowy „Rzgowskie Szachowanie”, który odbędzie się  15 października o godzinie 10.00 w Gminnym Ośrodku Sportu Turystyki i Rekreacji w Rzgowie. Turniej jest jednym z elementów  550 rocznicy nadania praw miejskich miastu, którą oficjalne obchodziliśmy w sierpniu.