„Komisarz Alex” i ekipa filmowa realizująca X sezon serialu pod tym samym tytułem pojawiła się w Prawdzie. Przy moście na rzece Dobrzynce realizowano 7 września kolejny odcinek z udziałem głównych aktorów.
W wieku 91 lat odszedł od nas ś.p. Stanisław Drożdżecki, najstarszy Honorowy Obywatel Rzgowa. Jeszcze niedawno, 25 sierpnia, w czasie jubileuszowych uroczystości z okazji 550 rocznicy nadania praw miejskich dla Rzgowa, uczestniczył w odsłonięciu symbolicznego tronu króla Kazimierza Jagiellończyka.
Trwają prace przy przebudowie drogi łączącej Romanów z Wolą Rakową w sąsiadującej z nami Gminie Brójce. Roboty prowadzone są na odcinku ponad 2,5 kilometra trasy. Przewidywany czas oddania tej inwestycji to koniec października.
109 „pierwszaków” rozpoczęło 4 września naukę w szkołach w gminie Rzgów. W sumie do gminnych szkół będzie w tym roku uczęszczało 783 wszystkich uczniów.
Gmina Rzgów zawiadamia, że zgodnie z informacją uzyskaną z Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi, Inspektorat w Łodzi, w miesiącach wrzesień, październik, listopad będą wykonywane prace utrzymaniowe koryta rzeki Ner w km 112+330-120+650 w miejscowościach: Gospodarz, Rzgów, Grodzisko, Huta Wiskicka, Tadzin, Stefanów.


Od mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie i podziękowań za plony rozpoczęły się 3 września Dożynki Powiatowo – Gminne Guzew – Babichy. Potem odbył się uroczysty i bardzo barwny przejazd jedynego w regionie dożynkowego korowodu z zaprzęgami konnymi do OSP w Guzewie. Wzdłuż trasy liczącej 5 kilometrów korowód był podziwiany przez mieszkańców.
1 września w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie, w 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej została odprawiona msza święta w intencji ofiar tej wojny.
Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie” oraz  Rzgowski Chór „Camerata” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie ogłaszają nabór do grup tanecznych i wokalnych oraz chóru.
Upominki oraz okolicznościowe listy otrzymał Rzgów od gości, którzy wspólnie z nami świętowali 25 sierpnia 2017 roku rocznicę 550-lecia nadania praw miejskich. Serdecznie dziękujemy za życzenia, gratulacje, wyrazy uznania oraz słowa sympatii.
Nowy rok szkolny za pasem, więc i szkolne inwestycje na finiszu. Wykonawcy śpieszyli się z pracami, aby później nie przeszkadzać dzieciom w nauce.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi zawiadamia, że od 4 września planowany jest remont drogi DK91 na odcinku od ul. Zagłoby do ul. Graniczną. Inwestycja wykonywana na zlecenie GDDKiA, w znacznym stopniu utrudni komunikację na trasie Rzgów-  Łódź - Rzgów oraz wyjazd mieszkańców ze Starowej Góry na trasę DK91.
Już w niedzielę, 3 września odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne. W programie, między innymi, uroczysty przejazd jedynego w regionie dożynkowego korowodu z zaprzęgami konnymi.
W ramach obchodów Dni Rzgowa, 27 sierpnia odbyły się Zawody Wędkarskie, na zbiorniku wodnym w Rzgowie przy ulicy Zielonej. Zwycięzcą zawodów został 6.letni Olek Pachulski.
Niedziela 27 sierpnia była trzecim dniem jubileuszowych obchodów 550-rocznicy Rzgowa. Ten dzień upłynął pod hasłem „Piknik Rodzinny”, albowiem właśnie dla rodzin, a w szczególności dla dzieci był dedykowany. Przy aprobacie „króla” Kazimierza Jagiellończyka, który przysiadł na tronie, dzieci opanowały park im. Adama Mickiewicza. Na koniec ostatniego jubileuszowego dnia była słodka niespodzianka - ogromny jubileuszowy tort.