Aktualności - Gmina Rzgów
W wigilię Dnia Kobiet, 7 marca w hali GOSTiR w Rzgowie, po raz pierwszy w historii kobiece drużyny z całej Polski walczyły o miano najlepszej drużyny siatkonogi w kraju. Mistrzostwa rozegrane zostały w systemem drużynowym, a każdy mecz składał się z pojedynku singlowego, pojedynku deblowego oraz pojedynku trójek. Oprócz turnieju głównego zawodniczki brały udział w licznych konkursach. Zmagania dziewczyn trwały cały dzień. Dopiero wieczorem poznaliśmy zwycięzców.

Od 10 marca 2020 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie serdecznie zaprasza do udziału w kursie tańca towarzyskiego dla dorosłych. Zajęcia pozwolą poznać podstawowe kroki takich tańców jak walc angielski, walc wiedeński, tango oraz gorące i zmysłowe tańce latynoamerykańskie (cha cha, samba, jive, rumba).
Rzgowscy pracownicy komunalni za pomocą wynajętego podnośnika podcięli gałęzie starych drzew, uniemożliwiające bocianom bezpieczne lądowanie w gniazdach w Czyżeminku i Kalinie. Według Adama Stawianego, p. o. kierownika Referatu Komunalnego Urzędu miejskiego w Rzgowie, w gminie znajduje się co najmniej 5 gniazd bocianich. Dbałość o gniazda dla powracających bocianów to nie fanaberia - w innych regionach Polski zajmują się tym m. in. strażacy ochotnicy.
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi i Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny ogłaszają konkurs na dofinansowanie aktywizacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi  5 750 026 złotych
Maksymalny poziom dofinansowania w projekcie wynosi 95 procent. Minimalna wartość dofinansowania projektu musi być wyższa niż 431 240 złotych.

Apel Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce:  w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, Główny Inspektor Sanitarny apeluje o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych.
Jeszcze nie otwarto oficjalnie nowej siedziby rzgowskiego GOK, a już w jego nowej siedzibie w Dzień Kobiet odbyła się premiera spektaklu teatralnego pt. „Sex w Toskanii”. Na premierę przyszło trzystu widzów, a więc tylu ile maksymalnie może pomieścić widownia w nowym pałacu kultury, jak go nazywa już większość rzgowian.
W piątek, 6 marca 2020 r. Rada Miejska w Rzgowie na XXI sesji przyjęła jednogłośnie (14 głosów na 14 rajców obecnych przy rozpatrywaniu projektu) - uchwałę w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez gminę Rzgów.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom z całej Polski, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń. ARiMR wesprze również spółki wodne, które chcą zainwestować w urządzenia chroniące gospodarstwa przed powodzią. 19 marca 2020 r. rusza nabór wniosków o wsparcie „Inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”.
Burmistrz Rzgowa informuje, że na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. 65 ze zm.) 3 marca 2020 r. na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Rzgowie,  pl. 500-lecia 22, parter, na stronie internetowej www.rzgow.pl oraz Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Rzgowie www.bip.rzgow.pl został zamieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego obejmujący działki o nr. ew. 522 i 523  położonych w Konstantynie obręb 5-Grodzisko.
Burmistrz Rzgowa informuje o możliwości uzyskania przez spółki wodne pomocy finansowej w formie celowej z przeznaczeniem na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz na dofinansowanie inwestycji w gminie Rzgów obejmujących: wykaszanie i odkrzaczanie rowów stanowiących urządzenia melioracji wodnych szczegółowych, odmulanie warstwy do 0,4 m dna rowów, stanowiących urządzenia melioracji wodnych szczegółowych wraz z rozplantowaniem urobku, wyszukiwanie i usuwanie awarii rurociągów drenarskich.

Jest to sport łączący w sobie 3 dyscypliny: siatkówkę, tenis i piłkę nożną. Ponieważ grają dziewczyny - piękne i wysportowane to już nie ma co dalej zachwalać. Już 7 marca w Hali Sportowej GOSTiR w Rzgowie odbędą się Mistrzostwa Polski Kobiet w Siatkonodze. Mistrzostwa Polski w siatkonodze w wydaniu mężczyzn mają już kilkunastoletnią historię. Tymczasem kobiety po raz pierwszy powalczą o tytuł najlepszej drużyny siatkonogi w Polsce!
Otwarty 5 tygodni temu Żłobek Gminny w Guzewie otrzymał 30 tysięcy 780 złotych dofinansowania na wydatki bieżące.  Placówka dla 19 najmłodszych otrzymała tę pomoc w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 Maluch+ 2020. Dofinansowanie pochodzi z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej.
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 zaprasza 6 marca w piątek o godz. 18 na Dzień Kobiet. Data ta zostanie uczczona maratonem zumby pod okiem trojga trenerów.
Na zdj. maraton zumby w styczniu zeszłego roku
Od najbliższej soboty 7.03.2020 r. rusza Kurs rysunku i malarstwa dla młodzieży i dorosłych. Ta przygoda ze sztuką skierowana jest do osób początkujących i zaawansowanych, które chcą poznać tajniki i techniki rysunku i malarstwa oraz doskonalić swoje umiejętności w przyjaznej atmosferze.
 
Bardzo szybko postępują prace na budowie ciągu pieszo-jezdnego dla rowerzystów w Starej Gadce. Przetarg na wykonawstwo wygrała firma z Andrespola, która weźmie za te inwestycję 1 milion 46 tysięcy złotych. Wzdłuż ul. Czartoryskiego powstaje kilometrowej długości aleja o szerokości 4 metrów, z czego jeden pas asfaltowy dla rowerzystów, a drugi z kostki brukowej dla przechodniów.