Aktualności - Gmina Rzgów
Chociaż na modernizowanym odcinku ul. Tuszyńskiej od pl. 500-lecia do Strugi ułożono już wierzchnią warstwę asfaltu, zdjęto tablice zakazu wjazdu, autobusy wróciły na dawna trasę to wciąż pracuje tu liczne grono robotników i sporo sprzętu remontowego.
Ukazał się lipcowy 280. numer bezpłatnego miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina". Na łamach informacje na temat realizacji śmiałego planu inwestycji drogowych i związanych z powiększeniem i modernizacją oczyszczalni ścieków w Rzgowie.
Gdyby nie otaczające Dom Kultury pryzmy materiałów budowlanych i pakamery zaplecza budowlanego, można by odnieść wrażenie, że z zewnątrz bryła obiektu jest już gotowa. Jednak do wykończenia pozostała sala widowiskowa i przejście do Hali Sportowej im. Konrada Kobusa. Prace budowlane i sprzątanie mogą potrwać do końca września bieżącego roku
Mieszkańcy Konstantyny ufundowali nową kapliczkę Matki Boskiej w miejsce poprzedniej z lat 90. Poświęcił ją ksiądz kanonik Krzysztof Florczk, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie. Uroczysta msza została odprawiona w sobotę, 3 sierpnia  o godz. 15.
  25 sierpnia to drugi z Dni Rzgowa (program pierwszego zaprezentowaliśmy już kilka dni temu). Podobnie jak w roku ubiegłym, będzie on miał charakter pikniku rodzinnego w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie. Przed magistratem zostanie zainstalowana estrada.  Gwiazdą tego dnia ma być Robert Rozmus, aktor, showman, konferansjer, prezenter telewizyjny oraz wokalista.
40-osobowa grupa z Zespołu Piesni i Tańca „Rzgowianie” pod kierunkiem artystycznym Renaty Furgi - promowała kulturę naszej gminy na Międzynarodowym Bałkańskim Festiwalu Folklorystycznym w Warnie w Bułgarii. Festiwal wciąż trwa – zakończy się na początku września.
Przy ul. Nasiennej w Rzgowie na działce o powierzchni 15 hektarów rozpoczęły się prace przygotowawcze, związane z realizacją I etapu inwestycji TME, tj. hali o powierzchni prawie 20 tysięcy metrów kwadratowych, budynku administracyjno-socjalnego o pow. 2,5 tysiąca m kw. oraz tysiącmetrowego budynku technicznego, a także pełnej infrastruktury drogowej.
Od dziś od godziny 15  do jutra 2 sierpnia  do godziny 4  - w związku z prowadzonym remontem - został całkowicie zamknięty odcinek ulicy Tuszyńskiej od ul. Mickiewicza do ul. Wąwozowej. Na czas remontu został wprowadzony całkowity zakaz poruszania się pojazdów. Dzisiejsze prace remontowe skupiają się na skrzyżowaniu ul. Tuszyńskiej przy parku. Będzie rozłożona wierzchnia warstwa asfaltu tzw. ścieralnego na wyremontowanym odcinku ul. Tuszyńskiej.
Gmina Rzgów otrzymała 50 tysięcy złotych z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowanie będzie przeznaczone na zakup wyposażenia dla budowanego Domu Kultury w Rzgowie.
Dziś o godz. 17 w gminie Rzgów, podobnie jak w wielu rejonach kraju - na minutę zostaną włączone syreny alarmowe. Sygnał ciągły oznacza, że dla uczczenia 16 tysięcy poległych powstańców i około 150-180 tysięcy zamordowanych cywilów, powinno się zatrzymać auto. Przechodnie zatrzymują się na chwilę w milczeniu.
Od czwartku, 1 sierpnia od godziny 15  do piątku 2 sierpnia  do godziny 4  - w związku z prowadzonym remontem - zostaje całkowicie zamknięty odcinek ulicy Tuszyńskiej od ul. Mickiewicza do ul. Wąwozowej. Na czas remontu zostaje wprowadzony całkowity zakaz poruszania się pojazdów.  Wszelkie wjazdy docelowe będą w tym okresie niemożliwe.
Miejski Ośrodek Pomocy w Rzgowie przypomina, że od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Wnioski o ustalenie prawa doświadczenia wychowawczego z rządowego Programu ''Rodzina 500+'' na okres zasiłkowy 2019/2021 składane są w formie elektronicznej za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS od dnia 1 lipca 2019 r. oraz w wersji papierowej od  jutra, czyli 1 sierpnia 2019 r.
W sobotę, 24 sierpnia wypada pierwszy z Dni Rzgowa.  O godz. 15.30 program otworzą występy grup artystycznych, reprezentujących Gminny Ośrodek Kultury. Następnie, na estradzie na Stadionie Miejskim w godz. 16.45-18 będzie nas bawił śląski kabaret Rak, współtworzony przez dwóch Krzysztofów: Hankego i Respondka.
Na naszej stronie internetowej w zakładkce "Ogłoszenia/komunikaty"  punkt  "Wykazy nieruchomości gminnych" publikujemy nowe ogłoszenia, dotyczące sprzedaży działek na drodze bezprzetargowej.
W dniach 12-15 lipca przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie – Radosław Pełka,  Radosław Bubas – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Rzgowska Orkiestra Dęta przebywali z wizytą na zaproszenie władz gminy Cajvana w północnej Rumunii , około 40 kilometrów od granicy ukraińskiej.