Aktualności - Gmina Rzgów
W niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia w całej Polsce WOŚP będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Choć ostateczną sumę zebraną przez WOŚP poznamy 8 marca, zbieranie trwa już teraz.
Wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” będzie można składać od 1 lutego 2021 r. online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS, a od 1 kwietnia 2021 r. drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.
W czwartek, 28 stycznia burmistrz Mateusz Kamiński podpisał zarządzenie w sprawie powołania Rady Programowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. To kolegialny organ doradczy dyrektor GOK. 

Gmina Rzgów przystąpiła do opracowania Gminnego Programu Niskoemisyjnego. Z projektem dokumentu można zapoznać się klikając w link poniżej:
https://bip.rzgow.pl/artykul/614/17986/gminny-program-niskoemisyjny

Żłobek Publiczny w Guzewie będzie obchodził 3 lutego 2021 roku rocznicę  powstania placówki. Z tej okazji 1 lutego w poniedziałek odbędzie się zabawa roczkowa, czyli karnawałowy bal przebierańców z poczęstunkiem, przygotowanym przez Radę Rodziców.

Policjanci apelują do wszystkich osób, którym w minionym roku zostały skradzione różnego rodzaju materiały budowlane, narzędzia i elektronarzędzia z domów mieszkalnych i tych w budowie na terenie powiatu łódzkiego wschodniego i z terenu podległego KP VI i KP VII w Łodzi o zgłoszenie się do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach ul. 11 Listopada 62F tel: (47) 842 12 19 celem weryfikacji i rozpoznania odzyskanych przedmiotów.
Rosyjska organizacja " Солдатский храм" wyraziła możliwość postawienia prawosławnego krzyża na zabytkowym cmentarzu wojennym z I wojny światowej w Starej Gadce. Pierwotnie na wzgórzu znajdowała się kaplica prawosławna, ale nie dotrwała do naszych czasów. Natomiast w rocznicę Bitwy pod Łodzią w 1914 r. odbywają się nabożeństwa ekumeniczne. W bitwie zginęło bowiem 2 tysiące żołnierzy rosyjskich, niemieckich i Polaków w mundurach wojsk obu zaborców.
W południe, we wtorek, 26 stycznia 2021 roku w Gminnej Przychodni Zdrowia w Rzgowie po raz pierwszy zaszczepiono pacjentów - seniorów szczepionką antycovidową. Podobnie jak w reszcie kraju,  przychodnia dostała bardzo skromny przydział 30 dawek na tydzień.

Włodzimierz  Kaczmarek, starszy inspektor ds. mienia komunalnego w Urzędzie Miejskim w Rzgowie poinformował, że projektowane muzeum linii podmiejskiej 42 oraz dziejów gminy Rzgów wzbogaci się o kolejne eksponaty. Ich przekazanie zadeklarował były motorniczy 42 – rzgowianin Andrzej Michałek.


Instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie nie zwalniają tempa. Na bieżąco przygotowują dla uczestników sekcji warsztaty online. Spotkania te są doskonałą okazją do rozwijania swoich zainteresowań w domowym zaciszu. Poniżej przedstawiamy zajęcia, które odbyły się w minionym tygodniu:

Z dniem 1 lutego 2021 r. można już składać drogą elektroniczną wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na kolejny okres świadczeniowy. Wnioski można złożyć za pośrednictwem m.in. portalu Empatia, bankowości elektronicznej czy PUE ZUS . W formie tradycyjnej (papierowej) będzie to możliwe dopiero 1 kwietnia 2021 r.

Na bieżący rok Rada Miejska w Rzgowie uchwaliła budżet bez mała 82-milionowy, a w nim 15 mln 284 tysiące zł na wydatki inwestycyjne. Poniżej podajemy kilkadziesiąt przykładów z kilkuset większych i mniejszych przedsięwzięć finansowych, zaplanowanych w tegoroczny budżecie.


Zapraszamy przedsiębiorców z naszego województwa do udziału w bezpłatnym spotkaniu on-line „Tarcza Antykryzysowa – wsparcie dla firm z łódzkiego”.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie uhonorował - wydaniem albumu - 35. rocznicę powstania Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie”. Album zatytułowany „Rzgowianie Zaczęło się w 1985 roku” powstał pod redakcją Ryszarda Poradowskiego.