W czerwcu. zorganizowaliśmy dla uczniów czterodniowy pobyt w Murzasichle na Podhal, pod hasłem „Przygoda na szlaku“. Nasza grupa składała się z 26 uczniów z klas III-VI, pod opieką: Małgorzaty Sabeli i Sylwii Kuty.
 Urząd Miejski w Rzgowie odwiedzili niecodzienni goście. Na zaproszenie burmistrza Mateusza Kamińskiego, do ratusza zawitały dzieci z Przedszkola Publicznego w Rzgowie. Pod czujną opieką wychowawców przywędrowały do nas grupy Muchomorków, Tygrysków i Misiów.
17 czerwca, w sobotę w godz. 10-18 na bezdrożach Babich zostanie rozegrany Parszywy Wyścig Wraków pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa. Zarejestrowano już rekordową liczbę 54 startujących załóg. Pierwsze wraki ruszą o godz. 10.
W załączniku wniosek o publikację sprostowania
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „ Aktualne konkursy w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 ”.
Wszystkich amatorów piłki nożnej zapraszamy 23 czerwca o godz. 18.30 na kolejny już Turniej Sobótkowy Amatorów w kategorii open o Puchar Dyrektora GOSTiR  Tego dnia przygotowaliśmy również atrakcje dla naszych najmłodszych . Oprócz rozgrywek piłkarskich odbędą się konkursy i zabawy sportowe. Szczegóły: www.gostir-rzgow.pl

Izabella Stępień
9 czerwca Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie obchodziła Dzień Patrona. Świętowanie rozpoczęło się z samego rana w kaplicy pod wezwaniem Świętego Floriana w Kalinie uroczystą mszą, celebrowaną przez księdza Rafała Balcerzaka i księdza Tomasza Króla. W kazaniu wygłoszonym do zebranych, ksiądz Rafał zwrócił uwagę na rolę patrona w życiu szkoły i na wartości, które były ważne dla św. Królowej Jadwigi: miłość do bliźniego, chęć niesienia pomocy innym oraz gruntowne wykształcenie.
W dniu 16 czerwca zapraszamy na zjazd rowerowy ze Rzgowa do Prawdy.
Rzgowianie: Jadwiga (81 lat) oraz Jan Rechciński (82 lata) obchodzili w niedzielę, 11 czerwca 60-lecie małżeństwa w kościele parafialnym. Z racji jubileuszu otrzymali gratulacje od arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, do niedawna metropolity łódzkiego, a obecnie krakowskiego. Arcybiskup udzielił im pasterskiego błogosławieństwa, życzył dalszych lat wspólnego i szczęśliwego życia.
W minioną sobotę, 10 czerwca w Guzewie miało miejsce uroczyste otwarcie szkolnego boiska sportowego połączone z piknikiem rodzinnym. Honorowy patronat nad imprezą objął  burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński. Zimny wiatr nie wystraszył zaproszonych gości i amatorów dobrej zabawy.
W sobotę 11 czerwca odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie I Turniej Szachowy. O zaletach płynących z  gry w szachy nikogo nie trzeba przekonywać, dlatego już od zeszłego roku działa w ośrodku koło szachowe pod okiem instruktorki Małgorzaty Rzepkowskiej. Przychodzą tu najczęściej rodzice z dziećmi i tak też było podczas rozgrywek.

W niedzielę 11 czerwca o godz 16.00 w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się „Koncert na 4 Chóry” w wykonaniu zaprzyjaźnionych za rzgowską „Cameratą” chórów:Towarzystwa Śpiewaczego im. S. Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego, Chóru „Radość Życia” z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Stowarzyszenia Chóru „Speranza” z Kutna.
W dniach 9-10 czerwcaw Sieradzu odbył się zjazd przewodniczących rad województwa łódzkiego, w którym udział wzięli przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie Jan Michalak oraz wiceprzewodniczący Radosław Pełka. Zjazd miał charakter szkoleniowo-integracyjny.