W Starowej Górze od godz. 5 rano dziwni spacerowicze, rowerzyści i kierowcy podążali za Stanisławem Zaborowskim, którego podejrzewano o rozstawianie paproci w tajemnych miejscach. Poszukiwanie kwiatów paproci to już żelazny punkt 12. edycji pikniku rodzinnego „Powitania Lata”.
Dobiega końca rozbudowa świetlicy wiejskiej w Gospodarzu. To jedna większych inwestycji budowlanych w gminie Rzgów w ostatnich latach. Łączne wydatki poniesione w ciagu trzech lat wyniosą 341 tysięcy złotych.
10 czerwca w niedzielę przez cały dzień bawimy się na pikniku rodzinnym – 12. edycji Powitania Lata w Starowej Górze przy ul. Centralnej 1.
Impreza zaczyna się już o godz. 6 rano od poszukiwania kwiatu paproci – mówi Stanisław Zaborowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. - O godz. 14 zaplanowano powitanie gości i wręczenie nagród w konkursach.
Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Guzewie 26 maja wzięły udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle MOVE IT w Moszczenicy. Konkurs zorganizował Polski Związek Tańca Freestyle.
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński otrzymał absolutorium na LIII sesji Rady Miejskiej w dniu 6 czerwca. „Za” głosował cały klub „Rzgów Naszą Gmniną”, a także radny Zbigniew Cisowski i radna Grażyna Gałkiewicz (łącznie 10 głosów), od głosowania wstrzymał się klub „Lepsza Przyszłość w naszych Rękach” (4 głosy). Przeciw zagłosował radny Marek Marchewczyński.
7 czerwca w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej podpisano umowy na dofinansowanie sprzętu ratowniczego dla 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z  naszej gminy. W spotkaniu gminę Rzgów reprezentowali: burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński oraz skarbnik gminy Anna Czarnocka.
Pierwszego czerwca  2018 r. boisko przy Szkole Podstawowej w Guzewie stało się miejscem zabawy i integracji mieszkańców z okolicy Rzgowa. W ramach kampanii Postaw na rodzinę zorganizowano piknik rodzinny dzięki funduszom ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z naszego zaproszenia na to wydarzenie skorzystał burmistrz Mateusz Kamiński.
Na ukończeniu jest budowa chodnika wraz ze zjazdami do posesji w Bronisinie Dworskim przy ulicy Strażackiej.Powstaje  tu około 428 metrów bieżących chodnika o szerokości półtora metra. Chodnik jest z szarej kostki betonowej. Posiada odwodnienie do rowu przydrożnego.
Pod klawiszem [„Rzgów Nasza Gmina” – wydanie internetowe] na stronie głownej, jest opublikowany najnowszy, 267 numer naszego miesięcznika. Zachęcamy do czytania. Wystarczy „kliknąć” na klawisz zlokalizowany na stronie głównej lub bezpośrednio w poniższy link:
Rzgów Nasza Gmina nr 267
Prawdopodobnie około połowy czerwca zakończy się malowanie oznakowania poziomego ulic i parkingów w gminie Rzgów. Znaki wymalowane specjalną białą farbą mają właściwość odbijania światła w ciermności.
Na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego 29 maja przyznano dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł na zakup średniego samochodu strażackiego dla OSP w Starej Gadce. To maksymalna kwota, jaką mogliśmy uzyskać w tym naborze wniosków.
Zbiórka i demontaż azbestu w tym roku rozpoczęły się 22 maja i potrwają do końca listopada. W 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Rzgowie złożono 80 wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest. Następny termin przyjmowania wniosków ogłoszony zostanie na początku przyszłego roku.
Dziś, w sobotę, 2 czerwca w południe w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie rozpoczyna się uroczystość pogrzebowa Czesława Zaborowskiego.
Oby szczęśliwe dzieciństwo trwało jak najdłużej
Oby najwspanialsze dni nigdy nie przemijały
Beztroskiego uśmiechu na co dzień
Kolorowych snów każdej nocy
Niechaj uśmiechają się do Was wszyscy ludzie
Niechaj dni upływają w samej radości i pogodzie
30 maja, jak co roku odbyły się Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, organizowane przez Urząd Miejski i Amatorskie Koło Wędkarskie ze Rzgowa. Wędkowanie odbylo się  nad stawem przy ul. Zielonej w Rzgowie.