Aktualności - Gmina Rzgów
W niedzielę, 8 grudnia o godz. 15 w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie rozpoczyna się koncert charytatywny z jasełkami.  Wystapią m. in. zespół Voxellence, a takze słuchacze Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Rzgowie. W organizację koncertu zaangażowali się rodzice, pedagodzy, uczniowie szkół podstawowych w Rzgowie, Kalinie i Guzewie oraz GKds.RPA. Koncertowi towarzyszy kiermasz kartek i ozdób bożonarodzeniowych. Dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc ciężko chorym dzieciom. (WK)
Fot. archiwum/Włodzimierz Kupisz
3 grudnia 2019 r. (wtorek) dyżur pełnią: w godzinach 14:00 - 17:00 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, radny Jan Spałka,  w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski, a w godzinach 14:30 - 16:00 radny Zbigniew Waprzko. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
Właśnie zakończył się piłkarski Turniej Młodych Talentów - Mistrzostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego dla dzieci z rocznika 2010 i 2011. Zawody otworzył burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński wraz z członkiniami Zarządu Powiatu ŁódzkiegoWschodniergo: Klaudią Zaborowską-Gorzkiewicz oraz Martą Stasiak.
Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) jest narzędziem, które umożliwi skuteczną kontrolę rynku gospodarki odpadami, przyczyniając się tym samym do efektywniejszego wspierania organów inspekcji ochrony środowiska w walce z nieprawidłowościami występującymi w tym sektorze. Integralną częścią BDO jest Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, który został uruchomiony 24 stycznia 2018 r. 
W sobotę, 30 listopada o godz. 10 Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza na Turniej Młodych Talentów rocznika 2010.
Fot. Izabella Stępień/archiwum
Podczas XVI sesji Rady Miejskiej w Rzgowie burmistrz Mateusz Kamiński przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej od  30 października do 26 listopada 2019 r. W tym okresie wydał 15 zarządzeń dotyczących różnych sfer działalności gminy m. in. zarządzenie nr 316/2019 z 19 listopada 2019 r. w sprawie zmiany w składzie Zespołu Interdyscyplinarnego w Rzgowie.
 W Wisniowej Górze kolejny sukces odnotowała reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza  w Rzgowie podczas XX Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Uczniowie naszej szkoły, idąc w ślady swoich młodszych kolegów, zdobyli mistrzostwo powiatu łódzkiego wschodniego w piłce nożnej chłopców w kategorii U10.
W środę, 4 grudnia 2019 r.  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Wykorzystaj czas i przygotuj się na wsparcie - konkursy w 2020 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”.
Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju (FWZR) zaprosza na spotkanie informacyjne, poświecone aktywizacji cyfrowej gminnych instytucji kultury. Projekt  jest w 100% dofinansowany. Fundacja w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, otrzymała dofinansowanie na podnoszenia umiejętności cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury i młodzieży zamieszkującej na naszym terenie.
Radni zdecydowali o przyznaniu Domowi Kultury w budowie 700 tysięcy złotych na wyposażenie elektroakustyczne i oświetlenie najważniejszej w obiekcie sali widowiskowej. Dzięki tym pieniądzom możliwe jest zamknięcie procedury przetargowej na początku grudnia i sprowadzenie sprzętu do końca roku kalendarzowego.
Już chyba po raz ostatni wystawa zdjęć dokumentujących ostatni rok działalnosci Rzgowskiego Chóru, czyli „Camerata” w obiektywie - została otwarta w rzgowskim ratuszu. Według najbardziej optymistycznych prognoz w styczniu 2020 r. będzie dostępna wystawiennicza galeria sztuki w Domu Kultury, który przechodzi końcowy etap wyposażania.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji przedstawił nowy harmonogram zajęć.
Fot. Radosław Bubas/archiwum
Burmistrz Rzgowa informuje, że w związku z możliwością uzyskania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego pn. „USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ” przeprowadzona zostanie inwentaryzacja odpadów z gminy Rzgów. Na podstawie uzyskanych informacji, zostanie przeprowadzona analiza czy spełnione zostaną wymogi oraz kryteria narzucone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz zostanie podjęta decyzja o wystąpieniu o przyznanie środków na realizację programu.
Jednym z najważniejszych tematów środowej XVI sesji Rady Miejskiej w Rzgowie było podniesienie opłaty śmieciowej za odpady segregowane z 14 do 18 złotych od osoby miesięcznie. Kara za oddanie śmieci nieposegregowanych wyniesie 54 złote od osoby miesięcznie.
23 listopada 2019 r. w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa odbył się pierwszy z trzech turniejów młodych talentów. W turnieju brały udział dzieci rocznika 2012. O godzinie 10 na płycie głównej hali GOSTiR pojawiło się okolo 60 zawodników. Drużyny biorące udział w turnieju to: Zawisza Rzgów A, Zawisza Rzgów B, Sokerek Łódź A, Sokerek Łódź B, Jagiellonia Tuszyn A i Jagiellonia Tuszyn B.