Aktualności - Gmina Rzgów
Gminny Ośrodek Sportu,Turystyki i Rekreacji w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 organizuje od czwartku, 10 października 2019 r. zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat - usprawniające fizycznie i ruchowo. Zajęcia są zaplanowane w godz. 17.30-18.30.
Lubisz i potrafisz śpiewać? Chcesz doskonalić swoje umiejętności? Już dziś, 9 października w godz. 15–18 Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na przesłuchania do sekcji wokalnej, które odbędą się w sali konferencyjnej GOSTiR. Zajęcia prowadzić będzie instruktor muzyczny Marek Binkowski.
Na zdj. zespół wokalny Sempre Cantare
Fot. GOK/archiwum
10.10.2019 r. (czwartek) o godzinie 16 00 w sali obrad Rady Miejskiej w Rzgowie - Plac 500-lecia 22 - odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ul. Polnej w Rzgowie dotyczące wprowadzenia stałej organizacji ruchu na tej ulicy.
Zapowiadało się chłodne popołudnie, prognozy straszyły deszczem, ale było inaczej. Na sobotnim „Pożegnaniu Lata” w Starowej Górze pogoda dopisała, a co najważniejsze zapanowała przy ognisku gorąca atmosfera. Uczestnicy tej cyklinicznej imprezy byli zadowoleni.
W kościele parafialnym w Rzgowie, w niedzielę, 6 października w mszy świętej uczestniczył wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Zajął miejsce w drugim rzędzie.
6 października  w Gospodarzu odbyło się poświęcenie i oficjalne otwarcie - po modernizacji - świetlicy wiejskiej. Wśród zaproszonych gości byli m. in. Mateusz Kamiński - burmistrz Rzgowa, Radosław Pełka - przewodniczący Rady Miejskiej, Katarzyna Berczak-Lato - sekretarz gminy, Zbigniew Snelewski - kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, sołtys Henryk Garusiński z Radą Sołecką, radna Anna Tumińska-Kubasa, a także Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz - członkini Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego.
3 października w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim ośmiu druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej gminy odebrało Srebrny oraz Brązowe Krzyże Zasługi za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył wojewoda łódzki profesor Zbigniew Rau.
Dzień Ziemniaka świętowały w sobotę w Romanowie nasze panie z Kół Gospodyń Wiejskich z całej gminy Rzgów. Gospodynie dosłownie cuda porobiły z ziemniaków: od niezwykłych sałatek chłopskich, knedli, babeczek nadziewanych po jaja faszerowane od szczęśliwych kur – z dodatkiem kartofelków w nadzieniu.

8 października 2019 r. (wtorek) dyżur pełnić będą: w godzinach 14-17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30-16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur pełnią w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
W Rzgowie na ul. Glinianej rozpoczęła się budowa kanalizacji deszczowej na odcinku 1447 metrów. Do przetargu przystąpiło 7 wykonawców – wygrała firma z Bełchatowa, która podjęła się wykonać odwodnienie za niecałe 298 tysięcy złotych podczas gdy najdroższa oferta sięgnęła 598 tys zł!
Ukazało się wrześniowe wydanie bezpłatnego miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina". W najnowszym wydaniu gazety czytamy o największych wydarzeniach kulturalno-społecznych: o Dożynkach Gminnych w Grodzisku, piknikach sąsiedzkich w Czyżeminku, Guzewie i w Kalinku.  Najnowsze doniesienia mówią o inwestycjach m. in. przy ul.  Nasiennej w Rzgowie i o otwarciu pierwszego samorządowego żłobkach w Guzewie 1 lutego 2010 roku.
 29 września na stadionie Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach wystartowało trzynaście drużyn męskich w grupie A, siedem drużyn żeńskich w grupie C, a także sześć chłopięcych i trzy dziewczęce młodzieżowych drużyn pożarniczych.
W poniedziałek w południe, 30 września 2019 r. burmistrz Mateusz Kamiński, Radosław Pełka  - przewodniczący Rady Miejskiej i Beata Jasiukiewicz - dyr. GZWiK otworzyli zmodernizowana, powiększoną dwukrotnie oczyszczalnię ścieków. Obiekt popularnie zwany „Inwestycją za lasem” kosztował blisko 17 mln zł, z czego połowę otrzymaliśmy w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na Lata 2014-2020.
Na bieżąco odbywają się już pierwsze tzw. cząstkowe odbiory techniczne w Domu Kultury w budowie przy ul. Szkolnej. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mateusz Kamiński zapowiedział, że prace wykończeniowe powinny zakończyć się na przełomie listopada i grudnia tego roku.