Aktualności - Gmina Rzgów
Rzgowskie Szachowanie jest to turniej przeznaczony dla wszystkich chętnych. W poprzednim roku odbyła się pierwsza edycja tych zawodów, która zgromadziła blisko 200 miłośników szachów. Tegoroczna edycja przeprowadzona zostanie w duchu patriotycznym. Będzie to turniej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Stoją już ściany szczytowe dachu, trwają zaawansowane prace dekarskie przy budowie dachu świetlicy wiejskiej w Starej Gadce. Umowa dotycząca kontynuacji tej inwestycji została podpisana 1 sierpnia z Przedsiębiorstwem Budowlanym z Sieradza. Wartość umowy to 299 tysięcy złotych brutto. W przetargu uczestniczyły dwa podmioty. Zwycięski oferent zapewni 100 miesięcy gwarancji.
Rachunki za uliczne oświetlenie LED-owe są czterokrotnie niższe od oświetlenia tradycyjnego, czyli sodowego. Wszystkie inwestycje oświetleniowe w gminie Rzgów opierają się obecnie na lampach LED.
Proboszcz w tańcu, poezja zaangażowana w bulwy, pełna fantazji workowa sukienka kartoflanka, przeliczanie metra pyrów na 3 centymetry pyrów, dobrze wysmażone kulki z boczku z farszem ziemniaczanym, wywołująca ekstazę smakową sałatka śledziowa na bazie kartofla to tylko pierwsze z brzegu akcenty Dnia Ziemniaka, świętowanego w sobotę 6 października w Starowej Górze.
Gmina Rzgów trzy razy z rzędu zajęła I miejsce w zestawieniu Ligi Gmin Dziennika Łódzkiego w kategorii gmin miejsko-wiejskich w województwie łódzkim. Zestawienie zostało opublikowane w sobotę, 6 października na stronach 10-12. Liga Gmin powstaje zawsze na zakończenie kadencji w samorządach. Poprzednio zajęliśmy I miejsce w roku 2010 i 2014.

6 października o godz. 18 w Starowej Górze przy ul. Centralnej 100 rozpoczynają się obchody Dnia Ziemniaka. Na wydarzenie zapraszają: Ochotnicza Straż Pożarna w Rzgowie, koła gospodyń wiejskich gminy Rzgów oraz Gminny Ośrodek Kultury.
W programie: konkurs na potrawę z ziemniaków, wiersze i piosenki o ziemniaku, degustacja potraw, występy zaproszonych zespołów i wiele innych atrakcji. Zorganizowanie święta będzie możliwe dzięki środkom Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz dofinansowaniu przez gminę Rzgów. WK
Zdjęcie przykładowe: Shutterstock
4 października obchodzony był Światowy Dzień Zwierząt. Pracownicy Urzędu Miejskiego i  mieszkańcy gminy Rzgów często angażują się w ratowanie bezdomnych, wyrzuconych z gniazda czy okaleczonych stworzeń. 
Od 5 października droga powiatowa w Hucie Wiskickiej jest zamknięta dla ruchu samochodowego w kierunku miejscowości Bronisin Dworski, Tadzin. Powodem zamknięcia drogi jest jej remont. Możliwy jest tylko przejazd docelowy mieszkańców oraz właścicieli nieruchomości w Hucie Wiskickiej. WK
Fot. Tomasz Zaniewicz
Delegacja z Urzędu Miejskiego w Rzgowie odwiedziła siedzibę firmy Transfer Multisort Elektronik – która jest nowym inwestorem w gminie Rzgów i przygotowuje się do rozpoczęcia budowy nowoczesnej hali magazynowej wraz z niezbędną infrastrukturą.
Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Kalinie przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie zapraszają dzieci i młodzież z gminy Rzgów do wzięcia udziału w konkursach: „ŻyjeMy w Niepodległej Małej Ojczyźnie” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rzgowa oraz „Opowiedz nam moja Ojczyzno…” pod Honorowym Patronatem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.
W piątek 28 września przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z gminy mieli okazję pobawić się w Gigantycznym Parku Dmuchańców w Rzgowie. W samo południe odbyło się uroczyste otwarcie Parku Rozrywki. W wydarzeniu wzięli udział: burmistrz Mateusz Kamiński, zastępca burmistrza Małgorzata Rózga, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Michalak oraz radny Jarosław Świerczyński.
Cały świat, a w szczególności Polska  oszalała na punkcie siatkówki. Także w Rzgowie w sobotę, 29 września w naszej hali można było oglądać ją w najwyższym wykonaniu. Grand Prix Rzgowa w siatkówce kobiet zgromadziło najlepsze amatorskie drużyny pań z naszego regionu. W pierwsza faza turnieju to rozgrywki toczące się w dwóch grupach, gdzie dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. Rozgrywki były bardzo zacięte i wyrównane.
Przepiękna pogoda w Rzgowie 30 września zgromadziła na rzgowskim skateparku najlepszych deskorolkarzy na IX Mistrzostwach Rzgowa w Jeździe na Deskorolce. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 16 i kategorii open. W każdej kategorii natomiast rozegrane zostały dwie konkurencje. Pierwsza z nich to najlepszy przejazd po parkurze, polegający na wykonaniu szeregu różnych ewolucji w określonym czasie. Druga konkurencja to Best Trick, czyli wykonanie najtrudniejszego i najefektowniejszego triku na wskazanej wcześniej przeszkodzie.
Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej w Hucie Wiskickiej. Prace prowadzone są na około 650-metrowym odcinku między drogą wojewódzką nr 714, a drogą wiodącą do Tadzina.
Możesz oddać swój głos na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na 2019 rok! Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego władze województwa łódzkiego przeznaczyły 8 mln złotych.