Aktualności - Gmina Rzgów
W piatek, 31 stycznia grupa przedszkolaków z gminy Rzgów przecięła wstęgę na otwarcie Żłobka Gminnego w Guzewie. Zdarzenie relacjonowały dwie stacje telewizyjne, jedna rozgłośnia radiowa, dziennikarze i fotoreporterzy gazet. Żłobek od poniedziałku już normalnie będzie pracował. Czteroosobowy personel placówki będzie miał pod opieką 19 maluchów.

W czwartek (30 stycznia) na połączonym posiedzeniu senackich komisji ustawodawczej oraz samorządu terytorialnego i administracji państwowej odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o łódzkim związku metropolitalnym. "Łódzka Metropolia" - bo taką nazwę ma nosić związek - ma objąć Łódź i gminy powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego oraz brzezińskiego. Przedstawicielem wnioskodawców był senator Krzysztof Kwiatkowski. Komisje przyjęły projekt bez głosów sprzeciwu.
W Łodzi, 10 lutego w godz. 12-14 w sali konferencyjnej GPI przy ul. Moniuszki 7/9 jest organizowane spotkanie na temat funduszy europejskich. Zainteresowani dowiedzą się jak pozyskać środki unijne na rozwój infrastruktury opieki społecznej.
Przedsiębiorstwo EL Serwis Jarosława Mirzejewskiego ze Rzgowa obchodzi 15. jubileusz istnienie na krajowym rynku elektroenergetycznym. Kilka dni temu rzgowski przedsiębiorca zrealizował i ukończył najbardziej prestiżowy kontrakt życia za 7 mln zł na rzecz Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego na Ringu - VIII piętrze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach, a jednocześnie masz poniższe objawy: temperatura ciała powyżej 38℃  oraz kaszel, duszność powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania.
W środę, 29 stycznia 2020 r. odbyła się XIX sesja Rady Miejskiej w Rzgowie. Zebrani wysłuchali sprawozdania burmistrza Rzgowa oraz Radosława Pełki - przewodniczącego Rady Miejskiej z działalności międzysesyjnej w okresie  30 grudnia 2019 r - 28 stycznia .2020 r.  Burmistrz Mateusz Kamiński  wydał 23 zarządzenia dotyczące różnych sfer działalności gminy m. in.: w sprawie wprowadzenia „Polityki ochrony danych osobowych osób fizycznych w związku z transmisją, nagrywaniem i upublicznianiem obrad Rady Miejskiej w Rzgowie oraz w sprawie powołania Anny Malinowskiej na dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.
W niedzielę, 26 stycznia 2020 r. Rzgowski Chór „Camerata” wystąpił na 33 Koncercie Kolęd i Pastorałek w parafii pw. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Grupa wykonała trzy kolędy – tradycyjną „Hej, bracia...”, melancholijną „Ach ubogi żłobie...” i żwawą pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”, która wywołała burzę oklasków.Camerata koncertowała w Aleksandrowie
Siedzących miejsc przed rozpoczęciem widowiska zabrakło już dwadzieścia minut przed ukazaniem się młodziutkich artystów. Około stuosobowa publiczność szczelnie wypełniała w niedzielę świetlicę wiejska w Czyżeminku, w której dzieci po raz 39. przedstawiły  jasełka - historie biblijną.  W  sąsiedztwie świetlicy aut parkowało tyle, ile przed teatrem w mieście.
Moc atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowali organizatorzy na zakończenie ferii w Starowej Górze. Można było złowić rybkę, zagrać w pingponga z  Małgorzatą Rózgą - zastępcą burmistrza Rzgowa i z Radosławem Pełką - przewodniczącym Rady Miejskiej, spróbować swoich sił w konkursie karaoke, zagrać w szachy i warcaby lub rozwiązać test z Automobilklubem Łódzkim. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody!
Gminny Ośrodek Kultury
Fot. Małgorzata Rózga i GOK
W niedzielę, 2 lutego o godz. 14.30 w Hali Sportowej w Rzgowie rozpoczyna się Turniej Piłkarski Caritas pod honorowym patronatem burmistrza. Będzie można kupić ciasto. Organizatorzy zaproponują kawę lub herbatę gratis.  Akcja charytatywna, w której udział zapowiedziały drużyny piłkarskie, samorządowcy, strażacy, policjanci oraz duchowni - ma na celu zebranie pieniędzy na zakup sprzętu i rehabilitację niepełnosprawnych w gminy Rzgów oraz z parafii. (WK)
Fot. przykładowe/archiwum
W niedzielę, 19 stycznia 2020 r. w kościele parafialnym w Rzgowie odbył się niezwykle klimatyczny jubileuszowy X Chóralny Koncert Kolęd i Pastorałek z udziałem wykonawców z całego województwa łódzkiego. Wystąpiło łącznie osiem chórów świeckich i parafialnych.  Każdy zespół przygotował repertuar złożony z trzech utworów.
Po raz kolejny podczas niedzielnej zbiórki krwi 26 stycznia przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie frekwencja dopisała, tym cennym lekiem podzieliło się 25 osób, chętnych do oddania krwi było ponad 30 osób.
28 stycznia 2020 r. (wtorek) dyżur pełnią: w godzinach 14:00 - 17:00 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, a w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze. (WK)
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
W Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji odbyły się ferie na sportowo, a na dodatek z atrakcjami. Hasło przewodnie ferii to „Dopalaczom mówimy STOP !". Współorganizatorem ferii była Gminna Komisja ds. Rozwiązywania problemów alkoholowych. W feriach uczestniczyło 45 dzieci, które pod czujnym okiem animatorów uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych.