Pogoda sprzyja wiosennemu sprzątaniu gminy. Zamiatane są ulice i chodniki, na które w czasie zimy  dla bezpieczeństwa ich użytkowników trafiło 500 ton mieszanki piaskowo-solankowej. Drogi i ulice czyszczone są przez mechaniczne zamiatarki, a jeśli będzie trzeba to teren zostanie doczyszczony ręcznie.
3 kwietnia pozimowe sprzątanie trwało na Placu 500 lecia w Rzgowie i ulica Czartoryskiego w Starej Gadce, a na ulicy Guzewskiej w Gospodarzu frezowane są pnie drzew usuniętych ze względów bezpieczeństwa.
Porządki zaplanowano na około dwa tygodnie, ale ten czas może się jednak wydłużyć jeśli sprzątanie będzie przerywane niesprzyjającą pogodą.
W dniach 4–13 kwietnia 2018 roku na terenie gminy Rzgów realizowany będzie projekt badawczy dotyczący lokalnej historii gminy, ze szczególnym uwzględnieniem Starowej Góry. Badania te prowadzone będą przez naukowców oraz studentów etnologii z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
W ciągu trzech minionych lat oraz w tym roku Gmina Rzgów i Starostwo Powiatowe wspólnie sfinansowały inwestycje drogowe w sumie za 13 mln zł, z czego aż 9,7 mln zł to wkład gminy w remonty i budowę dróg powiatowych przebiegających przez nasz obszar. Udział finansowy Gminy Rzgów w modernizacji takich dróg jest największy spośród wszystkich gmin z Powiatu Łódzkiego Wschodniego. O doskonałej współpracy Starostwa Powiatowego i Gminy Rzgów w zakresie inwestycji drogowych mówił starosta Andrzej Opala podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Rzgowie, 28 marca br. Na sesji gościła także wicestarosta Ewa Gładysz.
W sobotę 24 marca b.r. Rzgowski Chór „Camerata” uczestniczył w I Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów w Opocznie zdobywając  Nagrodę dla Najlepszego Chóru.
Wyśpiewał ją  wykonując 3 utwory:
a cappella – Choć burza huczy ( F.Schuberta), Kołysankę ( J.Brahmsa) i z akompaniamentem  -Wiosnę z repertuaru zespołu Skaldowie.
Niezwykle interesującą i inspirującą wystawę ozdób wielkanocnych przygotowało Koło Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane”, której wernisaż odbył się 27 marca w Urzędzie Miejskim w Rzgowie. Przygotowanie prezentowanych pisanek i wielkanocnych ozdób wymagało od pań realizujących artystyczne pasje precyzji i wielkiej cierpliwości. Autorkami prac są: Krystyna Bednarska, Izabela Bolonek, Maria Dublewska, Lilianna Godzińska, Jadwiga Kaczorowska, Henryka Kosińska, Krystyna Makiewicz, Monika Starzomska, Krystyna Sumera i Halina Zaremba.
Koło Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie, w wystawę będzie można oglądać także jeszcze po Świętach Wielkanocnych.
W szybkim tempie posuwają się prace w trwającej od grudnia przebudowie budynku MOPS. Niedługo powinny rozpocząć się prace wykończeniowe.
Rozpoczęło się wielkie pozimowe sprzątanie w gminie Rzgów. A jest co sprzątać – w czasie zimy na ulice dla bezpieczeństwa ich użytkowników trafiło 500 ton mieszanki piaskowo-solankowej. To od dwieście ton więcej niż w ubiegłą zimę.
Pod klawiszem [„Rzgów Nasza Gmina” – wydanie internetowe] jest opublikowany najnowszy, 265 numer naszego miesięcznika. Zachęcamy do czytania. Wystarczy „kliknąć” na klawisz lub tutaj:
https://www.rzgow.pl/informator-t34/nasza-gmina-archiwum-t120#!
Koło Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane” przygotowało niezwykle interesującą wystawę ozdób wielkanocnych. Przed Wielkanocą może ona być doskonałą inspiracją do własnoręcznego zdobienia pisanek, a artystki chętnie podpowiedzą i udzielą fachowych rad.
W Urzędzie Miejskim w Rzgowie jest możliwość bezpłatnej konsultacji wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od roku 2018  wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie i Biblioteka Publiczna zorganizowały 21 marca Wieczór Poezji pt. „Lato”.
Tradycyjnie jak co roku wraz ze Szkołą Podstawową w Rzgowie 21 marca o godzinie 9:00 pożegnaliśmy zimę. „Marzanno, Marzanno już nie chcemy ciebie, niech świeci nam słonko na wiosennym niebie.”
Na Cmentarzu Parafialnym Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie rozpoczęły się prace mające na celu identyfikację szczątków pochowanych w Grobie Nieznanego Żołnierza.
Pięknie i smacznie przygotowane stoły były ozdobą wielkanocnego spotkania w Centrum Handlowym „PTAK”. Tę kulinarną atrakcję składającą się z lokalnych potraw świątecznych przez pięć dni przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzgowie.