Aktualności - Gmina Rzgów
Na granicy dziedzińca kościelnego i ogrodu parafialnego trwają  prace przy rozbiórce ogrodzenia, które groziło zawaleniem. Wykonawca wykopał dużą liczbę sporej wielkości kamieni polnych.
Zamieszczamy poniżej podsumowanie kolejnego tygodnia warsztatów online z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rzgowie:


Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie serdecznie dziękuje firmie Delia Cosmetics ze Rzgowa za przekazane nieodpłatnie środki do dezynfekcji.
Dzięki współpracy policjantów z Koluszek i Pabianic oraz funkcjonariusza z Łodzi, który był poza służbą - udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę tira, który stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Rzgowscy policjanci przedstawili zarzuty 43-letniemu mężczyźnie, który kierował samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości, spowodował wypadek drogowy i nie udzielił pomocy poszkodowanym osobom.


W piątek, 9 kwietnia 2021 r. w organizowanej izbie pamięci w tramwaju linii 42 w kabinie motorniczego pojawił się manekin przebrany w prawdziwy mundur tramwajarski MPK.
Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich. Piętnaście  tysięcy  złotych – tyle  wynoszą  nagrody  główne  w  ogólnopolskich  konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta  -Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów. Termin zgłoszeń do 20 kwietnia 2021 r.
Na XXXIV sesji Rady Miejskiej w Rzgowie pojawił się głos w sprawie rozważenia zakupu nowego autobusu szkolnego, obsługującego linię przez Kalino. Eksploatowany obecnie autosan został zakupiony w 2009 roku i dalsze korzystanie z niego jest nieracjonalne z uwagi na bardzo wysokie koszty.
Policjanci z Koluszek, Rzgowa, Tuszyna i Andrespola w trosce o zdrowie i życie mieszkańców podczas walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, prowadzą wzmożone kontrole placówek handlowo-usługowych i siłowni na terenie powiatu łódzkiego wschodniego. Mundurowi apelują do mieszkańców aby przede wszystkim zachowali dystans społeczny i stosowali się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz wprowadzonych obostrzeń.


Rzgowscy radni zdecydowali o tegorocznym dofinansowaniu kontynuacji remontu kościoła. To 230 tysięcy złotych, ale w tej kwocie mieści się również dofinansowanie w ramach budżetu sołeckiego przekazane przez rady sołeckie Rzgów I, Rzgów II i Kalino. Burmistrz Mateusz Kamiński podpisał w tej sprawie umowę z księdzem kanonikiem Krzysztofem Florczakiem

Z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, rehabilitantom, pracownikom niemedycznym składamy wielkie podziękowania za wysiłek i poświęcenie w wykonywaniu obowiązków w tym tak trudnym czasie pandemii.

W związku z brakiem Zespołów Ratownictwa Medycznego w okolicy, 6 kwietnia o godz. 20.38 jednostki OSP Stara Gadka i Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6 z Łodzi wysłały po jednym wozie na wezwanie do Prawdy.

Na środowej konferencji prasowej rządu poinformowano: choć od kilku dni odnotowujemy mniejszą liczbę zakażeń, to sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Dlatego przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia.
 
Oddział  Regionalny KRUS  w  Łodzi  wraz  ze  współorganizatorami  zaprasza wszystkich  właścicieli  gospodarstw  rolnych  do  udziału  w  XVIII  edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 
Kacper Szol i Adam Hibner mieszkańcy gminy Rzgów zwyciężyli w konkursie #SAFERZY, który został zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Nagrody laureatom wręczył osobiście młodszy inspektor Marek Wojtczak, komendant powiatowy policji łódzkiego wschodniego.
Już od dzisiaj można zgłaszać projekty do Centrum OPUS. Powstało ono w 1999 r. z myślą o tym, by ułatwić ludziom działanie na rzecz innych. Celem programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne oraz wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych (NGO).