W środę, 20 kwietnia obradowała komisja wspólna Rady Miejskiej w Rzgowie.  Na początku Jarosław Świerczyński, przewodniczący Rady Miejskiej przedstawił Wojciecha Skibińskiego  jako osobę, wyznaczoną przez premier Beatę Szydło do pełnienia funkcji burmistrza do czasu wyboru nowego kierownika urzędu. Następnie Wojciech Skibiński wręczył 11 kobietom po bukiecie kwiatów na początek dobrej współpracy z radnymi, sołtyskami - w tym gronie znalazły się też m.in.  pani skarbnik Anna Czarnocka i mecenas Monika Mosiewicz. 
Z dniem 15 kwietnia Wojciech Skibiński został wyznaczony przez prezesa Rady Ministrów –  Beatę Szydło do pełnienia funkcji burmistrza Rzgowa do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza.
Gminny Ośrodek Kultury przygotowuje I  Festiwal Tańca –  Rzgów' 2016. To barwne widowisko zobaczymy w w piątek, 29 kwietnia o godz. 17 w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 5. Wstęp - wolny.  W I Festiwalu Tańca wezmą  udział formacje taneczne z gminy Rzgów: cztery zespoły z Przedszkola Publicznego w Rzgowie - „Dinusie”, „Tygryski”, „ Muchomorki” oraz „Pszczółki”. Wystąpią trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej  w Guzewie. Zatańczy zespół „Crazy Girls” ze Szkoły Podstawowej w Kalinie. Wszystkich powinna zaskoczyć formacja „ Cheerleaderek” z GOSTiR, najzupełniej nowe zjawisko taneczne w gminie Rzgów! Zaprezentują sie oczywiście dwa zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. Prezentowane będą różnego rodzaje tańca: m.in.: nowoczesny, hip-hop, ludowy, cheerleaderki itp.
Jarosław Rychlewski
Fot. Włodzimierz Kupisz


We wtorek, 19 kwietnia stu dwudziestu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Rzgowie, przedszkoli prywatnych w Starej Gadce i w Starowej Górze - wzięło udział w pierwszej olimpiadzie milusińskich w Hali Sportowej. 10-osobowe drużyny  składały się - każda  z 5 dziewczynek i 5 chłopców. 
Rodowita rzgowianka Katarzyna Pyć bierze udział w konkursie piękności, organizowanym w Politechnice Łódzkiej. Każdy może jeszcze do juta północy, 20 kwietnia oddać głos na pannę Katarzynę w  konkursie Miss Internautów.

Pod takim hasłem w tym roku obchodziliśmy 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji, po raz pierwszy w Rzgowie, odbyły się warsztaty w Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Rzgowie oraz akcja informacyjna „Świecimy na niebiesko”. 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ  RAZEM” , do którego należy gmina Rzgów - złożyło w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi swoją Lokalną  Strategię Rozwoju.
W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 r. w godzinach 10-13 w Brzezinach w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16 a na parterze odbędzie się spotkanie informacyjne na temat konkursu ogłoszonegom 5 kwietnia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiegow. Konkurs dotyczy programów profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy . Rrejestracja zainteresowanych tego samego dnia od godziny 9.30.


Informujemy, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Proponujemy wyjazd na turnus trwający 21 dni do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS:
Rozmowa z Andrzejem Rosiakiem, emerytowanym komendantem Komisariatu Policji w Rzgowie:
W sobotę, 16 kwietnia 2016 r.  przypada setna rocznica otwarcia linii tramwajowej Ruda Pabianicka - Kruszów przez Rzgów, Tuszyn. Została uruchomiona na żądanie niemieckich władz okupacyjnych. Przewoźnik - Łódzka Wąskotorowa Elektryczna Kolej Dojazdowa ŁWEKD zbudował kolejny odcinek na trasie Ruda Pabianicka - Kruszów przez Rzgów i Tuszyn. Powstał on w tak szybkim tempie, że nie udało się go zelektryfikować.
13 kwietnia po południu kilkanaścioro społeczników wysprzątało teren boiska w Starowej Górze. Spotkalismy tam  sołtys Annę Wielgosz, wiceburmistrza Mateusza Kamińskiego wyposażonego w grabie, a towarzyszył im m.in.  radny Stanisław Zaborowski. Rozciągnięto siatkę do gry w piłkę. Strażacy powiesili 9 budek lęgowych dla ptaków różnej wielkości na okolicznych drzewach. Słoneczna, ciepła pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Obywatelskie, wiosenne sprzątanie stanowiło inicjatywę kółka rolniczego, SLD i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starowej Góry.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
13 kwietnia na dziedzińcu Komisariatu Policji w Rzgowie odbyła się uroczystość pożegnania jego komendanta. Po 21  latach służby aspirant sztabowy Andrzej Rosiak przechodzi na emeryturę. Na uroczystość przybyli w komplecie rzgowscy policjanci i całe kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, a także zastępca burmistrza Rzgowa - Mateusz Kamiński, przewodniczący Rady Miejskiej - Jarosław Świerczyński oraz wójt Brójec - Radosław Wiktor Agaciak.


Trwa układanie chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Kalinku. W tym tygodniu rozpocznie się asfaltowanie  prawie kilometrowego odcinka drogi od wiaduktu nad autostradą do posesji nr 70. Kolejny odcinek od posesji nr 70 do drogi na Modlicę znajduje się w fazie projektowania.
Do 15 kwietnia można zgłaszać 10-osobowe drużyny z przedszkoli w gminie Rzgów i oddziałów przedszkolnych w Guzewie i Kalinie do Olimpiady Przedszkolaka, która zostanie rozegrana we wtorek, 19 kwietnia w godz. 9.45-11.