Przed zaledwie dwoma miesiącami w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyła się uroczystość wręczenia upominku tysięcznemu abonentowi Gminnego systemu Powiadamiania SMS. Dzisiaj możemy pochwalić się nowym osiągnięciem – Prawda stała się pierwszą w gminie miejscowością, w której ponad połowa gospodarstw zadeklarowała udział w systemie.
Gratulujemy i prosimy o więcej.


11 kwietnia 2016 r. zapraszamy osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz przedsiębiorców zainteresowanych dotacjami z funduszy europejskich na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Konsultacje odbędą się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500–lecia 22 w sali posiedzeń Rady Miejskiej - pokój 36 na 1 piętrze w godzinach : 12 – 14.30.
6 kwietnia 2016 r., dwadzieścia minut po godzinie 16… jest piękne, słoneczne popołudnie, błękite niebo. W Rzgowie, od strony południowo-zachodniej, niebo przysłaniają ciemne chmury – lecz tym razem to nie pierwsze, wiosenne chmury burzowe…  to gęsty, czarny dym, który unosi się nad jedną z hal Centrum Handlowego „Ptak”.
Działający dotychczas w Rzgowie przy ul. Ogrodowej, "Punkt konsultacyjny dla osób i rodzin w kryzysie" został przeniesiony na ul. Letniskową 6. Otwarty jest w poniedziałki w godzinach 17- 19. Działalność punktu jest finansowana przez gminę Rzgów. Wszystkie porady, konsultacje, spotkania są dla mieszkańców bezpłatne. Nie trzeba się nigdzie rejestrować, by skorzystać z pomocy, nie trzeba być ubezpieczonym. Każdy może liczyć na dyskrecję i anonimowość. Rodziny i ich problemy nigdy nie są imiennie wskazywane.

Urząd Miejski w Rzgowie 5 kwietnia zorganizował pięciogodzinny dyżur urzędnika skarbowego. Bez kolejek, bez nerwowości, bez pośpiechu można było oddać wypełnione formularze PIT za 2015 rok. 
5 kwietnia, we wtorek o godz. 14 rodzina i najbliżsi pożegnają zmarłego Konrada Waprzko (lat 75). Msza pożegnalna zostanie odprawiona w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Rzgowie.
W ramach odzyskiwania formy fizycznej po zimie, w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie rozegrano mecz piłki siatkowej, w którym zmierzyli się nauczyciele oraz uczniowie tutejszej szkoły. 
10 kwietnia (niedziela) 2016 r. od godz. 10 do 13 w Ambulansie Krwiodawstwa, który stanie na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie, po raz kolejny odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa.

5 kwietnia (wtorek) o godz. 16.30 w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się wernisaż wystawy  "... między niebem, a ziemią IV ..." - prac namalowanych podczas zajęć w ramach GPPiRPA w Starowej Górze. Wręczone zostały również nagrody 11 laureatom gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo". 
Ponieważ Zmarły był znanym samorządowcem, radnym powiatowym PSL w latach 2006-2010 i aż do śmierci skarbnikiem zarządu wojewódzkiego partii, na krzesłach i na  stallach przy trumnie miejsca zajęli m.in. Dariusz Klimczak i Artur Bagieński - wicemarszałkowie województwa łódzkiego oraz Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu województwa łódzkiego, poseł Paweł Bejda – były wicewojewoda łódzki i przewodniczący sejmiku województwa łódzkiego.
W związku z uroczystościami pogrzebowymi Burmistrza Rzgowa Konrada Kobusa informujemy o dużych utrudnieniach komunikacyjnych, które wystąpią w centrum Rzgowa w godzinach 11.30- 14.30 (sobota) 2 kwietnia 2016 r. Zamykane czasowo będą:

Wyrazy żalu, ubolewania,  jak również współczucia z powodu śmierci ś.p. Konrada Kobusa, Burmistrza Rzgowa, można już wpisać do księgi kondolencyjnej. Księga została wyłożona w hallu na piętrze w Urzędzie Miejskim w Rzgowie przy placu 500-lecia 22 

Konrad Kobus odszedł w niedzielę wielkanocną o godz. 18 w szpitalu po ciężkiej i krótkiej chorobie.
Po krótkiej i ciężkiej chorobie 27 marca 2016 r. zmarł Konrad Kobus (49 lat), burmistrz Rzgowa. Flagi gminne opuszczono do połowy masztów, a te wywieszone na budynkach przybrano kirem. Na znak żałoby o północy z niedzieli na poniedziałek wielkanocny zawyły syreny strażackie w gminie Rzgów.
Najlepsze życzenia świąteczne
Około 1,2 miliona złotych będzie kosztowała modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Rzgowie przy ul. Krzywej. Referat Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie wystąpi z wnioskiem o pożyczkę w części umarzalną do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Prawdopodobnie, wniosek będzie dotyczył kwoty, wynoszącej powyżej połowy kosztów. Przy optymistycznych rokowaniach można przyjąć, że pół pożyczki fundusz umorzy.