Aktualności - Gmina Rzgów
W niedzielę, 11 lutego w Babichach rozegrano XVII wyścig wraków pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa. Wystartowało 31 załóg. Zwycięzcom nagrody wręczył w imieniu rzgowskiego samorządu Radosław Pełka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
Zgodnie z założeniami konkursu, projekt logo gminy Rzgów powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania, zarówno na przedmiotach codziennego użytku, jak też na materiałach promocyjnych i reklamowych oraz nośnikach elektronicznych i grafice internetowej. W ramach konkursu wpłynęło 30 projektów logo gminy Rzgów.
Rzgowski Chór „Camerata” zaprasza na otwartą próbę chóru do GOK ul. Rawska 8  w najbliższy czwartek  16  lutego na godz.17.30.
To tu na żywo – od strony kuchni będzie można zobaczyć jak działa grupa i poczuć klimat wspólnego śpiewania.
Wizyta do niczego nie zobowiązuje.
Zapraszamy bardziej i mniej odważnych fanów śpiewania w każdym wieku, przyjaciół chóru, ale nie tylko!
Czekamy na Ciebie!  Przyjdź i zobacz!
Specyficzny dźwięk odbijanej piłeczki ping–pongowej zna chyba każdy. Prawie każdy próbował swoich sił w tej sympatycznej dyscyplinie sportu, ale tylko nieliczni opanowali tę grę na poziomie zawodników biorących udział w turnieju o puchar Burmistrza Miasta Rzgowa.
W związku z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020,  8 lutego ogłoszono nabór wniosków o  "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich". Nabór wniosków rozpocznie się od 13 marca i potrwa do 11 kwietnia 2017 roku.
W poniedziałek , 27 lutego o godz. 10 w Rzgowie rozpoczynają się eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Rzgów, regionalny  finalista rywalizacji o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”  w VIII edycji plebiscytu otrzyma nagrody warte 10 tysięcy złotych.  Dzięki głosowaniu mieszkańców i sympatyków do miasta trafią nowoczesne urządzenia AGD. Nagrody ufundowane przez organizatora akcji – Grupę Energa, zostaną przekazane potrzebującym w mieście. W etapie ogólnopolskim akcji Rzgów rywalizował o głosy z 15 miastami, które brały udział w finałowej rozgrywce – były to m.in. Radom i Częstochowa. Ostatecznie największą ilość głosów zdobył Zamość, tym samym wygrał plebiscyt i zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.
Nieśmiałe promienie słońca topią śnieg na dachach, czapy lodowe niebezpiecznie przesuwają się do krawędzi i zagrażają przechodniom. Tak było m.in. 10 lutego przy ul. Grodziskiej. Wygrodzenie niebezpiecznego fragmentu chodnika niewiele dało, bo przechodnie musieliby omijać groźne miejsce po zwałach zgarniętego śniegu i lodu. Właściciele posesji próbowali usunąć lód z okienek na poddaszu, ale bezskutecznie.
W 2017 r. - Roku 550. Jubileuszu Rzgowa większość z nas zwraca uwagę przed wszystkim na 1467 rok, kiedy król Kazimierz IV Jagiellończyk nadał prawa miejskie Rzgowowi. Jednak druga co do ważności data to 10 lutego 1378 r.  Wtedy wieś Rzgów po raz pierwszy „ujrzała światło dzienne”, ponieważ została odnotowana w ówczesnych kronikach.
W sobotę, 11 lutego od godz. 10 serdecznie zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Rzgowa w Tenisie Stołowym w Hali Sportowej w Rzgowie. Rywalizacja toczyć się będzie o puchar Burmistrza Miasta Rzgowa.
Tekst i fot. Radosław Bubas


W środę, 15 lutego o godzinie 11.00 w Hali Sportowej GOSTiR  w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 odbędzie się szkolenie dla rolników na następujące tematy:
- zasady integrowanej produkcji roślin,
- dlaczego warto uprawiać rośliny strączkowe?
Szkolenie przeprowadzą pracownicy Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.
W poniedziałek, 6 lutego Przedszkole Publiczne w Rzgowie było miejscem uroczystego spotkania najmłodszych z najstarszymi, czyli wnucząt z Babciami i Dziadkami. Okazją ku temu stały się obchody Dnia Babci i Dziadka.
Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie”  uczestniczyli w XXV Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy. 3 lutego do malowniczej Rajczy zjechały 32 ekipy z Polski i Słowacji. Trzydniowa impreza obfitowała w wydarzenia edukacyjne, kulturalne i sportowe. Była to znakomita możliwość promocji naszej gminy.
Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w środowisku pracy rolnika oraz popularyzowanie przyjaznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych dla właścicieli i członków ich rodzin. W konkursie mogą brać udział rolnicy prowadzący indywidualną działalność rolniczą, ubezpieczeni w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli). Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy i  inne instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. Termin składania zgłoszeń mija 31 marca.
Chórzyści z "Cameraty" stąpali po deskach wielkiej sceny łódzkiej opery. Zapoznali się z różnymi tajemnicami Teatru Wielkiego, o których nie ma się pojęcia wybierając się na spektakl. W dniach 26 – 31 stycznia Rzgowski Chór „Camerata” realizował projekt kulturalny pod nazwą „ Chóry w Operze Narodowej Stanisława Moniuszki”, skierowany do członków chóru.