W niedzielnych, przedterminowych wyborach na burmistrza Rzgowa najwięcej glosów zebrali: były wiceburmistrz Mateusz Kamiński (głosowało na niego 1429 mieszkańców, czyli 41,82 procent uprawnionych) oraz pełniący funkcję burmistrza Wojciech Skibiński. Głosowało na niego 983 wyborców, co stanowiło 28,77 procent oddanych głosów. Obaj kandydaci powalczą o fotel burmistrza 3 lipca podczas drugiej tury wyborów. 
Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Rzgowie kupił nowy ciągnik z kosiarką bijakową na wysięgniku, składaną hydraulicznie. Ciągnik wraz z osprzętem będzie wykorzystywany w okresie wiosennym i letnim, głównie do pielęgnacji zieleni przydrożnej. W okresie jesiennym oraz zimowym ciągnik będzie skierowany do prac, związanych z bieżącym utrzymaniem dróg oraz przy odśnieżaniu i zwalczaniu gołoledzi. Dostawcą sprzętu za prawie 246 tysięcy złotych jest firma z Ujazdu.
Adam Stawiany

Fot. Łukasz Fuks

Nietypowe zachowania kotów, jak radzić sobie z kleszczami; kiedy pies jest agresywny, a kiedy się boi, jak postępować z czworonogiem podczas upałów. Te i wiele innych pytań nie pozostaną bez odpowiedzi w Dniu Otwartych Drzwi Schroniska bełchatowskiego, z którym współpracuje gmina Rzgów. Ten dzień zaplanowano 26 czerwca w godz. 9-19 w Bełchatowie przy ul. Zdzieszulickiej.
Anna Wielgosz, sołtys Starowej Góry  i radny Stanisław Zaborowski nie mogli spokojnie patrzeć na to, że przy pasażu handlowym na przystanku autobusowym oczekujący nie mają gdzie usiąść.
Swoimi spostrzeżeniami podzielili się w urzędzie. Referat Komunalny Urzędu Miejskiego w Rzgowie kupił ławkę i ustawił w „Starówce”. Teraz oczekiwanie będzie przyjemniejsze. Można usiąść, a czas oczekiwania skrócić czytając lub gawędząc. (SZ)
Fot. Stanisław Zaborowski
Zamieszczamy poniżej plan darmowych zajęć wakacyjnych,  prowadzonych w Gminnym Ośrodku, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie. W tym roku zajęcia sfinansowane są ze środków programu profilaktyki "Aktywnie i Zdrowo," prowadzonego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W środę, 15 czerwca w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyła się konferencja prasowa, związana z powołaniem do życia bezpłatnego Rzgowskiego Banku Ofert Pracy. Funkcjonuje on na stronie internetowej www.rzgow.pl, która przekierowuje na stronę PUP. Na stronie głównej trzeba szukać zakładki po prawej stronie w fioletowym polu: "Lokalne Oferty Pracy - Powiatowe Oferty Pracy". Wydrukowane oferty mają pojawiać się również na tablicach lub słupach ogłoszeniowych w Rzgowie i we wszystkich sołectwach gminy.
W sobotę, 11 czerwca odbył się już VI Plener Malarski w Rzgowie. Na wspólne malowanie zaproszone zostały dzieci i młodzież - laureaci konkursów plastycznych w roku szkolnym 2015/2016 oraz samorządowcy z naszej gminy.
W niedzielę, 12 czerwca na dziedzińcu OSP w Guzewie miała miejsce podniosła uroczystość. Kapelani straży pożarnych i proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie poświęcili nowy sztandar jednostki.
W uroczystości wzięli udział samorządowcy: pełniący funkcję burmistrza Wojciech Skibiński, Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Radosław Pełka, wiceprzewodniczący RM. Uroczystości zgromadziły licznych radnych RM i powiatu łódzkiego wschodniego. Po mszy polowej wręczono liczne medale i odznaki.
W niedzielę, 12 czerwca w Babichach niebo zasnuła chmura piasku. Burza piaskowa nie była bynajmniej spowodowana czynnikami naturalnymi. To 40 tzw. madmaksów, złomów, spychów, frankensztajnów, aut popowodziowych z Polski i Niemiec wznosząc pył, ścigało się przez kilka godzin po bezdrożach, wąwozach i wzniesieniach na nieużytkach, należących do rodziny Cholasiów. XIV Droga Faraona, czyli Gorący Wyścig Wraków imprezy cyklicznej Parszywa Wrak Race odbył się pod patronatem Urzędu Miejskiego w Rzgowie, który ufundował puchary dla zwycięzców.
Gmina Rzgów, z racji przynależności do Lokalnej Grupy Działania BUD-UJ RAZEM, może starać się o pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW). Środki te są dostępne zarówno dla gminy, jak i przedsiębiorców działających na jej terenie. W ramach  Lokalnej Strategii Rozwoju Obszaru Lokalnej Grupy Działania BUD-UJ RAZEM, możliwe jest:
W tym roku zorganizowano imprezę rekreacyjno – sportową pod nazwą ,,Piknik  Powitanie Lata” po raz  10. Rozpoczęła się  całodniowymi rozgrywkami sportowymi  29 maja , ale główne występy, gry  i zawody odbyły się w niedzielę 5 czerwca. „Piknik   Powitanie Lata” połączono z obchodami Dnia Dziecka.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił III edycję Konkursu „EkoAktywni”, którego celem jest nagrodzenie: organizacji pozarządowych i osób fizycznych za działalność na rzecz ochrony środowiska w województwie łódzkim. Główne nagrody wynoszą 20 i 10 tysięcy złotych!
W niedzielę, 5 czerwca Koło Wędkarskie ze Rzgowa, zorganizowało zawody dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka na stawie w Rzgowie przy ul. Zielonej. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 4-letni Olek Pachulski ze Rzgowa, który złapał dwie ryby!
W niedzielę, 5 czerwca odbyły się w Hali Sportowej  V Jubileuszowe Warsztaty Chóralne, których gospodarzem był Rzgowski Chór „Camerata”. Na jego zaproszenie przybyły chóry mieszane naszego regionu: „Akord” z Pabianic z dyrygentem Mirosławem Piotrowskim,
„Radość Życia” z Piotrkowa Trybunalskiego z dyrygentem Tadeuszem Jackiem Małżem, „Speranza” z Kutna z dyrygentem Cezarym Górczyńskim, Towarzystwo Śpiewacze im. St. Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego z dyrygentami: Aleksandrą Łabęcką i Piotrem Ranfeldem. Rzgowskim Chórem „Camerata” dyrygowała Izabela Kijanka.
4 czerwca w sobotę o godz. 14 w Rzgowie w Hali Sportowej świętowano Dzień  Dziecka w ramach Kampanii „Postaw na rodzinę”. Organizatorzy zaprosili dzieci z całej gminy wraz z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami na świetną zabawę.