Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów z gminy Rzgów, prezentuje ofertę zajęć skierowanych do tej właśnie grupy odbiorców.
W środę, 19 października na cmentarzu parafialnym w Rzgowie odbył się pogrzeb Stanisława Bednarczyka, wiceprezesa Wojewódzkiego Związku OSP RP, cenionego samorządowca i społecznika o wielkich zasługach dla jednostek strażackich w gminie Rzgów, a także zapalonego myśliwego. W kościele wzruszające kazanie wygłosił ksiądz Adam Stańdo, wojewódzki kapelan strażaków.
W wieku zaledwie 65 lat zmarł jeden z najbardziej zasłużonych samorządowców naszej gminy – Stanisław Bednarczyk. Wieloletni radny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie minionej kadencji, działacz OSP. Był między innym Komendantem Gminnym OSP, Prezesem Powiatowego Związku OSP RP, Wiceprezes Wojewódzkiego Związku OSP RP. Uroczysta msza żałobna w kościele parafialnym w Rzgowie rozpocznie się w środę, 19 października o godz. 14.
Już po raz drugi uczestniczyliśmy w festiwalu IX Łódzka Jesień Chóralna im. Prof. Henryka Blachy. Wystąpiliśmy na zaproszenie Stowarzyszenia Śpiewaczego „Harmonia” i Ogólnokształcącej  Szkoły Muzycznej  I i II t. im. H. Wieniawskiego przy ul. Sosnowej 9 w Łodzi.
W Kalinku została zainstalowana sygnalizacja ostrzegawcza na skrzyżowaniu dróg w pobliżu OSP Kalinko. Była od dawna oczekiwana  ze względu na bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszych. Koszt wykonania sygnalizacji wyniósł 21 430 złotych.

Tekst i fot. Włodzimierz Kaczmarek
Niesamowita była oprawa artystyczna Dnia Edukacji Narodowej w SP w Kalinie. Szkolne Koło Teatralne Maska przedstawiło spektakl pt. „Jaskiniowcy”.
W poniedziałek, 17 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Kalinie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji WOŚP „Ratujemy – uczymy ratować. Akcja polegała na osiągnięciu rekordowej liczby osób, przeprowadzających resuscytację krążeniowo – oddechową.
W ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego, upływającego pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”, w rzgowskiej świątyni pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika wystąpił Chór Camerata. Udział rzgowskiego chóru w obchodach tego niecodziennego święta stał się już tradycją.
Marcin Bartoszek, mieszkaniec Grodziska i zarazem funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w jednostce nr 9 w Łodzi oprócz codziennych obowiązków służbowych,  dodatkowo jest  przewodnikiem psa w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej. Owczarek Niemiecki, która wabi się ,, Bella " bierze udział w plebiscycie Expresu Ilustrowanego na ,, Najsympatyczniejszego Zwierzaka Roku " w kategorii ,, Pies Roku ".
Pierwszaki doczekały się wreszcie pełnoprawnego przyjęcia do społeczności szkolnej. Październikowy poranek był pełen niespodzianek. Po pasowaniu na uczniów przez Jarosława Marianowskiego, dyrektora szkoły - dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. „Zaczarowany ołówek”.
W Urzędzie Miejskim w Rzgowie od 1 stycznia 2017 r. będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Jest to wynik porozumienia, jakie burmistrz Mateusz Kamiński zawarł 4 października z powiatem łódzkim wschodnim. Poza nim dokument podpisali: starosta Andrzej Opala  i wicestarosta Ewa Gładysz.
W wieku zaledwie 65 lat zmarł jeden z najbardziej zasłużonych samorządowców naszej gminy – Stanisław Bednarczyk.
W wyniku ogłoszonego naboru na wolne stanowisko Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie wpłynęły 3 oferty, wszystkie spełniały wymagania formalne. Komisja Konkursowa po dokonaniu analizy formalnej dokumentów aplikacyjnych przeprowadziła w dniu 10 października 2016 r. rozmowę kwalifikacyjną z kandydatkami.
W wyniku przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej najwięcej punktów otrzymała Pani Aneta Łopyta.
Pani Aneta Łopyta wykazała się największą znajomością przepisów merytorycznych, a także szeroką wiedzą z zakresu problematyki funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej i wyzwań jakie w najbliższym czasie czekają Ośrodek.
W ostatnią niedzielę na Skate Parku w Rzgowie odbyła się już siódma edycja Mistrzostw Rzgowa  w jeździe na deskorolce o Puchar Burmistrza Rzgowa. Impreza corocznie cieszy się dużą popularnością. W tym roku wystartowało 23 zawodników, a zawody komentował znany nie tylko w Polsce p. Piotr Dabow.
W ubiegłym tygodniu miało miejsce uroczyste otwarcie punktu aptecznego w Starowej Górze.