Aktualności - Gmina Rzgów

W nowej strażnicy OSP Gospodarz garażuje już najnowszy nabytek – lekki ratowniczo-gaśniczy renault master. Na samochód wraz z częścią specjalistycznego wyposażenia - gmina wyłożyła 247 tysięcy złotych. Jednostka OSP za 8 tysięcy złotych zakupiła z własnych środków m. in. hydrauliczne nożyce do cięcia karoserii.

 

Trzydzieści lat temu, gdy o ówczesnej wiejskiej gminie Rzgów jeszcze niewielu słyszało, powstał Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Grot” w Starowej Górze. Od początku była to firma rodzinna.
Początek grudnia to czas, kiedy spotykamy się w centrum Rzgowa przy choince. W tym roku również odpalimy ją razem, jednak online. Przed ekrany Waszych urządzeń zapraszamy w niedzielę od godz. 16.30 transmisja będzie dostępna w serwisie YouTube (kanał GMINA RZGÓW) oraz na Facebook (profil Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie).

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Intewencyjnego w Rzgowie zatrzymali 4 osoby w wieku od 17 do 24 lat, które wybrały się na "gościnne występy" do jednego z centrów handlowych. Młodzi ludzie wspólnie i w porozumieniu ukradli obuwie i odzież różnych marek o łącznej wartości 6.200 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Arkadiusz Baś, właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego Budomax w Sieradzu pionformował, że jego ekipa budująca przedszkole ze żłobkiem w Tadzinie - już kilka dni temu przekroczyła 3-krotnie zakres robót przewidzianych do końca tego roku.
Policjanci i pracownicy cywilni z powiatu łódzkiego wschodniego solidaryzują się z osobami, które walczą z Covid-19. Sami wiedzą jak ciężka i nierówna jest ta walka. Im się udało pokonać wirusa dlatego jako ,,ozdrowieńcy” dziś od samego rana w licznym gronie oddali osocze w łódzkim centrum krwiodawstwa.
Wystarczy tak niewiele, aby pomóc osobom zakażonym wirusem odzyskać zdrowie. Dlatego pracownicy cywilni i policjanci z Koluszek, Tuszyna i Rzgowa 2 grudnia 2020 roku zjawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Łodzi i oddali osocze. 
W trzy i pół miesiąca po wyborach prezydenckich na Białorusi protesty w tym kraju  wciąż trwają. Wielu obywateli czuje się zagrożonych i rozważa opuszczenie ojczyzny. Fundacja ADRA Polska rusza z programem kompleksowej pomocy dla emigrantów z Białorusi, na którą złoży się pomoc psychologiczna, prawna oraz poradnictwo w kwestiach takich, jak znalezienie pracy i mieszkania. Pomoc jest możliwa za pośrednictwem innowacyjnej platformy, która właśnie wystartowała.

Osoby niezamożne mogą w tym trudnym okresie pandemii uzyskać nieodpłatnie pomoc prawną w Klinice Prawa, działającej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Udzielanie porad prawnych odbywa się z wykorzystaniem wszystkich środków porozumiewania się na odległość (poczta tradycyjna, telefon, faks, e-mail, telekonferencja na Skype).


Rzgowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 43 lata. Jeden z nich usłyszał już zarzut zniszczenia mienia i kradzieży. Drugi odpowie za kradzież. Jak się okazało był on poszukiwany przez policjantów z województwa mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego.
Dziękujemy wszystkim Rolnikom z terenu Gminy Rzgów oraz Rachmistrzom Spisowym za aktywny udział w spisie i wykonaną pracę.
Gminny Komisarz Spisowy Mateusz Kamiński wraz ze swoim zastępcą  Justyną Pierzyńską oraz członkami Gminnego Biura Spisowego
W kilku miejscowościach gminy Rzgów, m. in. Konstantynie łódzki operator telekomunikacyjny TOYA, rozprowadził już światłowód do szerokopasmowego intenetu. Inwestycja umożliwiła doprowadziła do podpięcieia kilkuset gospodarstw domowych, ale sieć można w niedalekiej przyszłości doprowadzić prawie do każdego domu. Babichy, Czyżeminek, Grodzisko, Guzew, Konstantyna, Rzgów – to miejscowości gdzie wielu mieszkańców już może korzystać z szybkiego Internetu światłowodowego. Z kolei w miejscowościach takich jak: Gospodarz, Huta Wiskicka, Kalinko, Kalino, Prawda i Tadzin wybudowana sieć czeka na podłączenie do magistrali, co nastąpi wiosną przyszłego roku. Budowa trwa w Starowej Górze, a na etapie przygotowań są jeszcze: Bronisin Dworski i Stara Gadka.
W parku im. Adama Mickiewicza rozpoczęło się stawianie miejskiej choinki. To kolejny znak, że święta Bożego Narodzenia tuż tuż.
W projekcie przyszłorocznego budżetu burmistrz Mateusz Kamiński zaproponował 500 tysięcy złotych na I etap przebudowy ul. Granitowej w Bronisinie Dworskim. Właśnie ogłoszono przetarg na całościowe przeprowadzenie tej inwestycji zaplanowanej na lata 2021-2022.

Starosta Andrzej Opala i wicestarosta Ewa Gładysz w obecności Tobiasza Puchalskiego, kierownika Referatu Promocji i Informacji Tobiasza Puchalskiego przekazali Krzysztofowi Superze - komendantowi powiatowej PSP czujki tlenku węgla.
Pomimo, że w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie aktualnie nie odbywają się zajęcia oraz wydarzenia kulturalne to staramy się zaplanować ciekawe propozycje, które zaprezentujemy w najbliższym, możliwym czasie. Będą to między innymi różnego rodzaju spektakle teatralne, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.