Aktualności - Gmina Rzgów
54-osobowa grupa samorządowców, przedsiębiorców  i rolników z gminy Rzgów odwiedziła ekspozycję  Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie. Uroczystość otwarcia targów połączona była z wręczeniem Złotego Żurawia Rolnictwa.
W najbliższą niedzielę 10 lutego w OSP Guzew o godzinie 14.30 odbędą się warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc należy zapisać się na warsztaty, każdy chętny może wysłać zgłoszenie na adres e-mail warsztaty.guzew@gmail.com, w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko, wiek dziecka oraz dane opiekuna wraz z numerem telefonu biorącego udział w warsztatach. Wysyłając powyższe dane należy oczekiwać na wiadomość zwrotną potwierdzającą udział w warsztatach.
Obfite opady śniegu w nocy z 3 na 4 lutego zmieniły krajobraz na bajkowy. Nasz fotoreporter Rafał Woźniak utrwalił te niezwykłe obrazki, bo ich zniknięcie jest kwestią najbliższych kilkudziesięciu godzin.  Pogoda bedzie się ocieplać. Jeszcze w czwartek w dzień jest zapowiadana temperatura 0 stopni Celsjusza, a potem już tylko cieplej i coraz cieplej. (WK)
Fot. Rafał Woźniak
Mieszkańcy Rzgowa i pobliskich miejscowości oddali  w niedzielę 3 lutego honorowo krew. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkował  tradycyjnie na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie. Akcja pobierania krwi trwała trzy godziny, w tym czasie do autobusu zgłosiło się 28 potencjalnych dawców krwi, z czego 20 podzieliło się swoją krwią, co daje 9 litrów niezastąpionego leku.
Niebawem ferie dla dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego. Policjanci z koluszkowskiej komendy podczas licznych spotkań apelują do najmłodszych oraz ich rodziców o zachowanie ostrożności podczas zimowych zabaw. Jak również o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa podczas wyjazdów na odpoczynek. Dbajmy również o nasze bezpieczeństwo podczas spędzania ferii w domu. To jedne z elementów akcji ,,Bezpieczne ferie 2019”. Policjanci radzą:
Zapraszamy do Rzgowa na zimową akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 3 lutego w godz.10-13. Tradycyjnie ambulans RCKiK zatrzyma się na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.

Już piętnasty rok z kolei Rzgowski Chór „Camerata” koncertował z kolędami  przemierzając drogi naszej gminy, ale nie tylko. W ostatnią niedzielę, 27 stycznia uczestniczył w XXII  Koncercie Kolęd i Pastorałek w Aleksandrowie Łódzkim, którego organizatorem  był Chór Parafii św. Archaniołów Rafała i Michała oraz Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki.
Na IV sesji Rady Miejskiej w Rzgowie lokalna policja poinformowała o kradzieżach samochodów. Ofiarami są zmotoryzowani na terenie centrów handlowych w Rzgowie. W powiecie łódzkim wschodnim daje o sobie znać  grupa złodziei, kradnąca z posesji luksusowe auta bmw, audi i mercedesy o cenie jednostkowej, przekraczającej sto tysięcy złotych!.
Więcej o akcji poniżej i w załączniku:
Współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego i lokalnymi organizacjami pożytku publicznego (OPP) to podstawa sprawnie działającego społeczeństwa obywatelskiego. Gmina Rzgów realizuje projekt „Wspieraj lokalnie”, organizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP), który łączy promocję rozliczania PIT-ów w obrębie lokalnego samorządu z przekazywaniem 1% dla organizacji działających na tym samym obszarze.
30 stycznia w środę radni gminy Rzgów przyjęli uchwałę podnosząca cenę wywozu śmieci posortowanych z 7 do 14 złotych od osoby w gospodarstwie domowym miesięcznie. Stawka za śmieci mieszane wzrosła z 14 do 30 złotych. Uznano, że jest to cena wymuszająca upowszechnienie sortowania odpadów. Obecnie, 18 procent mieszkańców gminy Rzgów wolało płacić niż sortować śmieci. To musi sie zmienić.
Od 1 lutego 2019 roku ulega zmianie przebieg trasy autobusu linii 56. Zgodnie z zapowiedzią, wychodzimy naprzeciw życzeniom mieszkańców północnej części ul. Łódzkiej, ul. Granicznej i Ustronnej oraz pracodawców prowadzących działalność gospodarczą w tamtym rejonie Zmieniony zostaje przebieg trasy w kierunku Łódź - Rzgów. Autobus linii 56 pojedzie, nie jak dotychczas ul. Rudzką, lecz wjedzie na drogę krajową DK 91 a następnie skręci w ul. Łódzką dojeżdżając do ronda, dalej autobus wróci na dawną trasę. 
Od końcówki grudnia ubiegłego roku w Starej Gadce trwają prace przy budowie kanalizacji w ul. Czartoryskiego. To jedna z najdłuższych ulic kanalizowanych z pomocą unijną w Starowej Górze i Starej Gadce. W ul. Czartoryskiego długa rura powstaje na odcinku 1475 metrów bieżących kosztem około 2 milionów złotych.
Gmina Rzgów zaprasza mieszkańców na bezpłatne szkolenia z wykorzystania komputera i internetu w życiu codziennym. Warto przekonać się na własnej skórze, w ilu sytuacjach na co dzień może pomóc Internet. Przygotowaliśmy zestaw szkoleń z myślą o różnych grupach mieszkańców, pomyślany tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W zależności od potrzeb można zdobyć wiedzę z obszaru finansów, edukacji, pracy i rozwoju zawodowego, relacji z bliskimi, edukacji, życia codziennego, zdrowia, ale też tematów związanych z odpoczynkiem i hobby, religią i potrzebami duchowymi oraz zaangażowaniem obywatelskim.
W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Tańca, Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na "IV Rzgowski Festiwal Tańca - Rzgów 2019". Wydarzenie zaplanowane zostało na 27 kwietnia 2019 r. (sobota) na godz. 16.00 . Kierowanie jest do amatorskich zespołów tanecznych, działających przy ośrodkach kultury, szkołach, klubach tanecznych oraz innych placówkach kulturalno - oświatowych. 
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie z okazji Jubileuszu 550-lecia istnienia Kościoła, zaprasza dzieci i młodzież z gminy Rzgów do uczestnictwa w konkursach: "DZIEJE PARAFII I KOŚCIOŁA W HISTORII RZGOWA" - konkurs wiedzy dla uczniów II i III etapu edukacyjnego z podziałem na dwie kategorie wiekowe (4-6 SP; 7-8 SP i 3 gimnazjum, etap szkolny i gminny) oraz "NASZA PARAFIALNA ŚWIĄTYNIA" - konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Szczegóły na plakacie poniżej.
Organizatorzy
Fot. Włodzimierz Kupisz