Aktualności - Gmina Rzgów
Rada Sołecka Starowej Góry, sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Kółko Rolnicze zorganizowali w sobotę 29 września piknik rodzinny Pożegnanie Lata pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa. Piknik odbył się na boisku przy ul. Centralnej 11.

Po raz kolejny odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa w Rzgowie. Wszyscy zainteresowani mogą oddać ten cenny lek 30 września (niedziela) od godz.10:30 do 13:00 w Ambulansie Honorowego Krwiodawstwa, który zatrzyma się na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.Pamiętajmy, że chwila poświęcona na oddanie krwi może przełożyć się na czyjeś zdrowie lub życie.
Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz
Burmistrz Mateusz Kamiński i Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej 28 września pogratulowali Marcinowi Bartoszkowi brązu zdobytego w biegu na 400 metrów na Europejskich Igrzyskach Strażaków i Policjantów na Gibraltarze. Pan Marcin jest 26-letnim strażakiem zawodowym z Grodziska. Pracuje w IX Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej na łódzkim Złotnie.
Liderzy inwestycji - to najnowszy ranking Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota", a w nim Rzgów na 36 miejscu! To zestawienie wydatków na gminne inwestycje i rozwój. Co ciekawe, przez ostatnie trzy lata, które były brane pod uwagę w tym zestawieniu, awansowaliśmy ze 114 miejsca na 36. Gdyby pod uwagę był brany rok 2018, byłoby jeszcze lepiej! (WK)
Na zdj. Rozbudowa oczyszczalni ścieków - jedna  z czterech największych inwestycji dekady w gminie Rzgów - obok Domu Kultury, Hali Sportowej, kanalizacji w Starowej Górze i Starej Gadce
Fot. Włodzimierz Kupisz
OSP z Guzewa zaprasza mieszkańców sołectwa Guzew-Babichy spotkanie. „Wspomnień Czas-Jesienną integrację pokoleń", które odbędzie się w sobotę, 29 września o  godz. 17.00 na placu OSP w Guzewie. 


Rajcy na 59. sesji  Rady Miejskiej w Rzgowie zostali poinformowani o naprawie murawy na stadionie im. H. Śmiechowicza. Jak poinformował burmistrz Mateusz Kamiński, wybrano najtańszego wykonawcę remontu, który jednocześnie zapewnił najkrótszy termin.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  informuje, że 1 października mija termin zgłoszeń do VII edycji konkursu „Ekobelfry”. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych nauczycieli, prowadzących działalność na polu edukacji ekologicznej oraz szkół i przedszkoli propagujących tematykę ochrony środowiska w roku szkolnym 2016/2017 i 2017/2018. Szczegółowe informacje:
http://wfosigw.lodz.pl/konkursy_o_nagrode_funduszu/article,2164,1,1.html
WK
Fot. Włodzimier Kupisz/Archiwum
Rada Sołecka Starowej Góry, sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Kółko Rolnicze zapraszają 29 września, w sobotę o godz. 17 na piknik rodzinny Pożegnanie Lata pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa. Piknik zaplanowano na boisku przy ul. Centralnej 11. WK
Fot. Włodzimierz Kupisz
W sobotę, 29 września o godz. 16 w Hali Sportowej rozpocznie się II Turniej Siatkówki Kobiet Zgłoszenia drużyn i informacje szczegółowe dostępne na stronie GOSTiR. Serdecznie zapraszamy i życzymy miłej zabawy. Dla zwycięskich drużyn przewidziane nagrody.
Izabella Stępień
Fot. przykładowe/internet
Od 20 września gminny 23-osobowy autobus szkolny marki mercedes dowozi uczniów do podstawówki w Guzewie. Opiekę nad nimi sprawuje na zmianę troje pracowników szkoły. Rodzice złożyli dotychczas 75 wniosków o dowożenie dzieci. Na razie jest dużo słońca, więc dzieci wolą dojeżdżać rowerami tak, że średnio od 50 uczniów wzwyż korzysta z transportu. Część dzieci choruje. Inne są dowożone jeszcze przez rodziców. Pracownicy komunalni oznakowali przystanki autobusu szkolnego.WK
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza na IX Otwarte Mistrzostwa Rzgowa o Puchar Burmistrza w Jeździe na Deskorolce. Początek, w niedzielę 30 września godz. 13 w skate-parku. Dla uczestników zawodów przewidziano cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary. Zapraszamy wszystkich chętnych i życzymy dobrej zabawy. Szczegółowe informacje:
www.gostir-rzgow.pl
Izabella Stępień, GOSTiR Rzgów
W rozbudowywanej oczyszczalni ścieków - do końca sierpnia wykonano 90 % zaplanowanych robót ziemnych bloku technologicznego, osadnika wtórnego oraz dróg tymczasowych. We wskazanym okresie zaplanowano wykonanie 8,35%  budżetu inwestycji. Rzeczywiste wykonanie wyniosło 12,44% budżetu, co znacząco wyprzedza zaplanowany harmonogram prac wskazując na szybsze zakończenie rozbudowy oczyszczalni.
Trzy stoiska reprezentowały gminę Rzgów na wystawie w hotelu Ambasador Premium w Łodzi, towarzyszącej Międzynarodowemu Kongresowi Biogospodarki z udziałem 800 gości. Promowała się sama gmina Rzgów, Fabryka Kosmetyków Delia Cosmetics ze Rzgowa oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot ze Starowej Góry.
Burmistrz Mateusz Kamiński oraz Tomasz Drabczyński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Guzewie uczestniczyli w poniedziałek, 24 września w konferencji prasowej zorganizowanej przez prof. dr. hab. n. med. Tomasz Kostkę, prorektora ds. kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uniwersytet otrzymał 695 tysięcy złotych dofinansowania unijnego na dwuletni program Akademii Młodego Odkrywcy, adresowany do gmin Rzgów, Brójce i do łodzian. Całą uroczystość poprowadziła mgr Joanna Milczarek – dyrektor Biura Promocji.
W sobotę, 22 września druhny i druhowie z jednostki OSP w Woli Zaradzyńskiej świętowali jubileusz 50-lecia jednostki. W uroczystości pod honorowym patronatem wójta Adama Topolskiego wzięli udział m. in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, zaproszone poczty OSP w gminy Rzgów senator RP Maciej Łuczak, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, a także starosta powiatu pabianickiego Krzysztof Habura.