Rozpoczeliśmy tegoroczny cykl szkoleń dla beneficjentów i  potencjalnych beneficjentów. W pierwszej kolejności zapraszamy na szkolenia z pomocy publicznej oraz rozliczania personelu projektu w projektach EFS., które odbędą się 6 czerwca – rozliczanie personelu oraz 7 czerwca pomoc publiczna.
Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanym na terenie rekreacyjnym GOSTiR. Już o godzinie 15:00 przed oficjalnym rozpoczęciem, gdy tylko dmuchane atrakcje pojawiły się na Orliku, dzieci zaczęły licznie przybywać.
W dniach 25-26 maja odbył się kolejny festiwal miast Cittaslow, który tym razem zorganizował Lidzbark (woj. warmińsko-mazurskie). Po raz drugi w tym wydarzeniu brała udział delegacja ze Rzgowa. Festiwal rozpoczął się w piątkowe popołudnie, kiedy to odbyła się konferencja Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, w której uczestniczył burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński oraz pełnomocnik ds. Cittaslow Miron Ossowski.
Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie wziął udział  25 maja w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w szkole w Starej Hucie w rejonie Storożyniec na Ukrainie.
W rzgowskim magistracie odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami na temat przybliżenia sprawy dofinansowania wymiany pieców na ekologiczne.
W spotkaniu wzięli udział: zastępca burmistrza Małgorzata Rózga, Mariusz Rutecki, pracownik UM zbierający deklaracje od mieszkańców w pok. nr 5, a także eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi, który podpisze umowę z gminą na dotację.
W Teatrze Wielkim odbyła się gala z okazji 20-lecia Sejmiku Województwa Łódzkiego. Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa i Radosław Pełka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wręczyli pamiątkową tabliczkę oraz list gratulacyjny Markowi Mazurowi, przewodniczącemu Sejmiku Województwa Łódzkiego o następującej treści:
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisał umowę na unijne dofinansowanie  ”Budowy placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną w Konstantynie, siłowni zewnętrznych w Gospodarzu i w Rzgowie.” Umowy podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Wartość przyznanej pomocy unijnej to prawie 51 tysięcy złotych tj. 63,63 proc. kosztów trzech wspomnianych obiektów.
W pracowni informatycznej SP Kalino odbył się XVI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TRÓJINFORMATYCZNY 2018 dla uczniów szkół podstawowych gminy Rzgów o Nagrodę Burmistrza Rzgowa. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyr. J. Marianowski. Następnie przystąpiono do rozgrywania konkurencji turniejowych. Drużyny (łącznie 36 osób) rozwiązywały testy oraz zadania praktyczne na stanowiskach komputerowych.
25.05.2018 r. - (piatek) o godz 13 w sali obrad UM w Rzgowie - Ip. odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji na wymianę źródeł ciepla. Zapraszamy.
Urząd Miejski oraz Amatorskie Koło Wędkarskie w Rzgowie zapraszają dzieci i młodzież do udziału w zawodach wędkarskich. Impreza została zaplanowana w czwartek, 31 maja o godz. 16 przy zbiorniku wodnym przy ul. Zielonej w Rzgowie. Zawody odbędą się metodą spławikową Każdy uczestnik zgłasza się z własną wędką i siatką na ryby. Na koniec zawodów ognisko z pieczeniem kiełbasek, które sponsorują ZPM „Grot”.
Włodzimierz Kaczmarek
Jeszcze tylko do 28 maja można zapisywać się na rozgrywki w piłce nożnej, jednej z imprez otwierających piknik Powitanie Lata Starowa Góra' 2018. Mecze zostaną rozegrane 3 czerwca. Szczegóły na plakacie.
W sobotę, 26 maja w Rzgowie na terenie hali sportowej GOSTiR oraz Orlika świętujemy Dzień Dziecka. W programie przewidziano wiele atrakcji. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godzinie 16.00, ale dmuchane zamki i zjeżdżalnie rozstawione zostaną już o godzinie 15.00.
21 maja na nadzwyczajnej sesji – Rada Miejska w Rzgowie zgodziła się na zwiększenie o 100 tysięcy złotych wydatków w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Rzgów na lata 2018-2038. Ta kwota to niespełna jeden procent planowanych wydatków  (16 mln 295 tys. złotych) na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Rzgowie.
Burmistrz Rzgowa ogłasza nabór deklaracji na 2018-2019r. od osób fizycznych zainteresowanych pozyskaniem dotacji na wymianę źródeł ciepła.