Aktualności - Gmina Rzgów
Salwy śmiechu i głośna muzyka dochodziła w niedzielę po południu z placu kościelnego w Rzgowie. W Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika 29 września o godz. 14 rozpoczął się II Parafialny Piknik Caritas. Jego organizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu finansowemu  lokalnych przedsiębiorców. 
Piknik Integracyjny Cittaslow - miast wysokiej jakości życia mieszkańców -  odbył się w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa w Rzgowie.
W piątek, 27 września 2019 r. w Ujeździe burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisał umowy na dofinansowanie gminnej kultury przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”. Nasi artyści otrzymają pieniądze w ramach promocji i zachowania szeroko rozumianego obszaru dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego.
W sobotę o godzinie 12 w hali Gminnego Ośrodka, Sportu, Turystyki i Rekreacji  w Rzgowie odbędzie się mecz piłki futsalowej. Będzie to drugie spotkanie drużyny Zawisza WNS Malwee Rzgów na własnym boisku. W pierwszym spotkaniu nasz zespół odniósł zwycięstwo nad KS Gniezno 5:2. W sobotnim spotkaniu dojdzie do pojedynku dwóch drużyn z naszego województwa Zawiszy oraz FC10 Zgierz.

Po raz kolejny sala konferencyjna rzgowskiego ratusza zamieniła się w salę wykładową, w której gościliśmy ekspertów ZUS-u oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Słuchaczy seminarium w ramach Tygodnia Przedsiebiorcy w ciepłych słowach powitał Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa. Goście przygotowali dla słuchaczy interesujące wydawnictwa, tematycznie związane z problematyką seminarium.
Lekkoatletka Aneta Grot ze Starej Gadki właśnie zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy na 200 metrów i włożyła swój wkład w zdobycie tytułu Mistrza Europy 4 x 100 metrów w sztafecie. Utytułowana sportsmenka zaprezentowała swoje osiągnięcia na spotkaniu z Małgorzatą Rózgą, zastępcą burmistrza Rzgowa oraz z Mironem Ossowskim, szefem promocji gminy.
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej 25 września 2019 r. m. in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński oraz Marek Bartoszewski wyrazili podziękowania za sprawną organizację Dni Rzgowa i Gminnych Dożynek.
W Parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w niedzielę, 29 września o godz. 14 na placu kościelnym w Rzgowie rozpoczyna się II Parafialny Piknik Caritas. W razie niepogody impreza odbędzie się w hali przy ul. Szkolnej.
Jedną z głównych spraw, którymi zajęli się radni na sesji w środę, 25 września była sprawa utworzenia żłobka samorządowego – pierwszego w dziejach naszej gminy oraz określenie jego statutu.
W niedzielę, 22 września odbyły się X Mistrzostwa Rzgowa w Jeździe na Deskorolce o Puchar Burmistrza Rzgowa.  Pogoda jak na zamówienie –  było słonecznie i gorąco! Na skateparku już od wczesnych godzin zawodnicy przygotowywali się do startu doskonaląc swoje tricki.
Trwają zapisy na seminarium w ramach Tygodnia Przedsiebiorcy, organizowane przez ZUS - 26 września w czwartek w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, sala nr 36 na piętrze.
22 września 2019 r. w niedzielę od godz. 10 do późnego popołudnia w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa rozgrywano turniej „Rzgowskie Szachowanie” pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa. To wydarzenie zainaugurowało tydzień miasteczek dobrego życia Cittaslow.
Oficjalne wmurowanie kapsuły czasu pod budowę supernowoczesnego Centrum Logistycznego TME stało się faktem! Projekt Greenfield to największa inwestycja w historii Grupy TME, to #WięcejNiżMagazyn.
Najbliższe spotkanie informacyjne na temat Mikrogranty „Łódzkie na Plus” odbędzie się 26 września, w czwartek o godz. 16 w Brzezinach w magistracie przy ul. Sienkiewicza 11. Doradcy wytłumaczą jak i na co pozyskać pieniądze od samorządu województwa łódzkiego oraz z  Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich OPUS 2014-2020.
20 września 2019 r. w piątek odbyło się bezpłatne szkolenie, zorganizowane przez ZUS w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Rzgowie. Tematem szkolenia było: „Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”.