28  kwietnia odbył  się  II  Rzgowski  Festiwal  Tańca. Wzięło w  nim  udział  310  tancerzy -  przedszkolaków, uczniów z  naszej  gminy  i  Pabianic. Organizatorami  tej  imprezy  byl  Gminny  Ośrodek  Kultury i  Gminny  Ośrodek Sportu , Turystyki i  Rekreacji w Rzgowie. W  sektorach  dla  widzów  było  tłoczno. Impreza  cieszy  się  dużym  powodzeniem. Na  zakończenie  prezentacji odbył  się taniec integracyjny. Każda  grupa  dostała  puchar i  dyplom, a  każdy  z  uczestników obdarowany  został  słodkim poczęstunkiem.

2 maja w godz. 13-15 pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie i harcerze zorganizowali akcję rozdawania przechodniom biało-czerwonych baloników, biało-czerwonych kokardek, cukierków oraz znaczków w barwach narodowych. W ramach popularyzacji Święta Flagi, Radosław Pełka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej chętnie udzielał wszystkim zainteresowanym informacji na temat pochodzenia barw narodowych.
Ruszyły wiosenne nasadzenia drzew i krzewów na terenie Gminy Rzgów.
Większość nasadzeń była wynikiem nasadzeń zastępczych w zamian za drzewa wycięte z pasów drogowych. Ponieważ w ostatnich latach powstało dużo nowych obiektów rekreacyjnych typu place zabaw, siłownie, zadbano oto by tam trafiła spora ilość z nowo zakupionych roślin.
2 maja obchodzimy Święto Flagi m. in. w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie. Tutaj Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na happening  w godz. od 13.00 do 15.00 . W programie – niespodzianki. Serdecznie zapraszamy do udziału.
GOK
Gmina Rzgów i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W programie msza święta w kościele parafialnym pw. św.Stanisława B.M. , część artystyczna na scenie w Rzgowie w Parku im. A.Mickiewicza oraz ognisko dla uczestników uroczystości, mieszkańców gminy Rzgów  w ogrodach parafialnych.
Szczegóły na plakacie.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
Fot. Archiwum/Włodzimierz Kupisz
Burmistrz Rzgowa informuje, że w całej gminie od 8 maja do końca czerwca jest prowadzony spis z natury wszystkich wyrobów zawierających azbest (eternit). Spis przeprowadzą pracownicy firmy Adler Consulting. Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni współpracować z wykonawcą, aby zaktualizować inwentarz wyrobów zawierających azbest.
25 kwietnia we wtorek mieszkańcy Starowej Góry robili sobie mnóstwo zdjęć przed działką, gdzie przez kilka tygodni stały kontenery mieszkalne. Ich obecność wywołała gwałtowne prostesty. Także samorządowcy z burmistrzem Mateuszem Kamińskim na czele byli przeciwni budowie tajemniczych domów modułowych. We wtorek kontenery zostały podniesione przez dźwig i wywiezione na czterech platformach samochodowych w nieznanym kierunku.
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji zapraszają w piątek, 28 kwietnia o godz. 17 na Festiwal Tańca w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 5. Do  udziału zgłosiło  się  20   grup prezentujących różne  formy tańca: ludowy, balet, breakdance,  jazz, hip-hop towarzyski i inne. Wiek uczestników jest  nieograniczony. Gwarantujemy świetną zabawę. Wstęp wolny.
Organizatorzy
Fot. Tolek Patora
24 kwietnia na terenie gminy Rzgów rozpoczął się „Program mikrodziałań dla aktywnych mieszkańców”. Wygraj do 3 tysięcy złotych! Konkurs na realizację inicjatyw lokalnych, skierowany jest do społeczników i organizacji pozarządowych, działających na rzecz gminy Rzgów.
W sobotę, 22 kwietnia w Babichach została rozegrana XVIII impreza Parszywa Wrak Race pod Patronatem Burmistrza Rzgowa. Całodniowy wyścig wraków przebiegał pod hasłem: WielkaMOC - czy jesteś na nią gotowy?
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Rzgów zaprasza młodzież w wieku 10-16 lat do wstąpienia w nasze szeregi. Przyjdź na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 4 maja o godz. 17 w strażnicy OSP Rzgów przy ul. Nadrzecznej 2.
W sobotę, 22 kwietnia powiat łódzki wschodni po raz dziesiąty obchodził swoje święto w Borowej (gm. Koluszki). Uroczystość i występy artystyczny odbyły się w wypełnionej po brzegi sali miejscowej jednostki OSP. Gminę Rzgów reprezentowali: burmistrz Mateusz Kamiński, Jan Michalak - przewodniczący Rady Miejskiej, radny Jarosław Świerczyński, a także radna powiatowa Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz z gminy Rzgów.
Niedzielna uroczystość (23 kwietnia) patriotyczno-religijna w Babichach ku czci pomordowanych w czasie okupacji, ze względu na pogodę została przeniesiona na godzinę 11.30 do kościoła parafialnego w Rzgowie. W uroczystości wzięli udział: burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, zastępca burmistrza Małgorzata Rózga, Radosław Pełka - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej z większością radnych miejskich, Edyta Waprzko, Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz - radne powiatowe z gminy Rzgów. 
2 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Książki dla Dzieci. 23 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki. Natomiast w dniach 8-15 maja odbędzie się Tydzień Bibliotek.
Koło Gospodyń Wiejskich w Kalinku w sobotę, 22 kwietnia obchodziło uroczystość 50-lecia założenia. W strażnicy OSP zebrały się 33 gospodynie oraz ich goście. Obecni byli m.in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, wiceburmistrz Małgorzata Rózga, Jan Michalak – przewodniczący Rady Miejskiej, radni Ewa Fryczka i Marek Bartoszewski.