Nowy wykonawca przystąpił do kontynuacji budowy guzewskiego przedszkola. Jednocześnie trwa inwentaryzacja poprzedniej fazy budowy. Parterowy budynek przedszkola będzie miał 432 metry kwadratowe powierzchni użytkowej. Wartość inwestycji to prawie 899 tysięcy złotych. Przetarg wygrała firma z Łodzi, która zobowiązała się oddać przedszkole do wyposażania do końca tego roku.
W ramach treningu systemu alarmowania oraz ogólnopolskiej akcji upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dnia 01.08.2018 r. o godz. 17.00 na terenie gminy Rzgów oraz całego województwa łódzkiego włączone zostaną syreny alarmowe. 
Prace na budowie Domu Kultury prowadzone są na wysokości od 4,50 metra do 10,85 metra nad poziomem gruntu. Tam, gdzie pręty zbrojeniowe sięgają najwyżej, wkrótce zobaczymy żelbetowe ściany sali widowiskowej. W ciągu miesiąca spodziewane są transporty płyt stropowych ze Śląska do przykrycia parteru.
Z inicjatywy rady sołeckiej Kalinka, odbyło się spotkanie integracyjne pt. „ Poznaj swojego sąsiada”, finalizujące projekt dedykowany terenom wiejskim. Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Gminy Rzgów dla remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinku zakupiono kurtynę powietrzną oraz zestaw nagłaśniający. Zakupy zrealizowano w ramach projektu "Poprawa funkcjonalności remizy OSP w Kalinku jako forma integracji społecznej".
29 lipca w parku im. A. Mickiewicza w Rzgowie odbyła się wystawa fotograficzna, towarzysząca 595 urodzinom Łodzi. Obok promocyjnych dmuchańców pojawił się rower z blenderem, na którym każdy mógł sobie ukręcić orzeźwiający koktajl. Organizatorzy przygotowali około stu kilogramów owoców! W imprezie wziął udział Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
Prawie 196 tysięcy złotych będzie kosztować wodociąg w ulicach: Irysowej (59 metrów długości), Okiennej (42 m) i Kwiatowej (240 m) w Starowej Górze, Pogodnej (220 m) w Bronisinie Dworskim i Cegielnianej (160 m) w Gospodarzu. To jedna z większych inwestycji w gminie Rzgów.
Właśnie skanalizowano w Starowej Górze ul. Mieszka I na odcinku ponad 222 metrów, trwają roboty w ul. Mieszka II na odcinku 162 metrów, a wkrótce robotnicy pojawią się na 123-metrowej ul. Mieszka III.
Wokół Gminnej Przychodni Zdrowia w Rzgowie posadzono krzewy żywotnika zachodniego „szmaragda". Wraz z szeregiem cyprysów stanowią malowniczą kompozycję. Skwerek wysypano korą sosnową, która sprzyja zachowaniu wilgotności gleby w razie uporczywej suszy.
Dla upamiętnienia 29 lipca 1423 r., w którym król Władysław Jagiełło dokonał lokacji Miasta Łodzi, co roku w rocznicę tego ważnego historycznego dnia organizowane są okolicznościowe wydarzenia. W tym roku także i w Rzgowie
Powstaje teren rekreacyjny na osiedlowej, ogrodzonej działce w Rzgowie przy ul. Nasiennej. W jego skład wchodzi na razie wiata, a także plac zabaw. W planach jest siłownia na świeżym powietrzu, jak również  boisko do siatkówki plażowej.
24 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, zwołana z inicjatywy Mateusza Kamińskiego, burmistrza Rzgowa. Chodziło o terminy publikacji uchwał w dzienniku urzędowym. W obradach uczestniczyło 11 radnych, władze gminy, urzędnicy, sołtysi oraz publiczność.
Trwa szacowanie szkód w uprawach zbóż ozimych i jarych, spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi w tym roku. W naszej gminie komisja szkodowa z Urzędu Miejskiego w Rzgowie została powołana 25 czerwca b. r. Do tej pory potwierdziła szkody w 28 gospodarstwach rolnych.
W Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyło się 17 lipca spotkanie z mieszkańcami na temat projektu zmiany organizacji ruchu na drogach powiatowych. Jego autorem jest mgr inż. Maciej Chojnacki. Celem projektu jest ujednolicenie oznakowania i poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów na drodze.
W dniach 8-17 lipca Rzgowski Chór „Camerata” przebywał na warsztatach muzycznych w Łazach nad  morzem. Szumiące morze i drzewa wokół tej spokojnej miejscowości zachęcały do muzykowania i sprzyjały ćwiczeniom przed bliższymi i dalszymi koncertami „Cameraty”, czego najlepszym dowodem był czynny udział w niedzielnej mszy świętej dla okolicznych mieszkańców i turystów w lokalnej kaplicy oraz koncert piosenek dla dorosłych i zorganizowanych grup dziecięcych naszego ośrodka.
18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi doszło do podpisania dwóch umów pomiędzy Witoldem Stępniem, marszałkiem województwa, wicemarszałkiem Dariuszem Klimczakiem, wicemarszałkiem Arturem Bagieńskim, a burmistrzem Rzgowa Mateuszem Kamińskim i skarbnikiem Anną Czarnocką z drugiej strony.