Jakość powietrza na terenie gminy Rzgów można na bieżąco śledzić na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi. Publikowane tam dane wyraźnie mówią o dobrej jakości powietrza, którym oddychają mieszkańcy gminy.
W Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie zakończono prace, które podniosły komfort cieplny oraz pozwolą na ponoszenie mniejszych kosztów związanych z ogrzewaniem.
Uczniowie i pedagodzy  Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Rzgowie wystąpili 21 grudnia w świątecznym koncercie, który doskonale wprowadził w atmosferę Bożego Narodzenia i był źródłem miłych wzruszeń. Występy rzgowskiej muzycznie uzdolnionej młodzieży zakończył układ taneczny wykonany po ciemku, a jedynym źródłem światła były podświetlone balony.  Równie wzruszające były świąteczne występy uczniów w Szkole Podstawowej w Kalinie.
Zdrowych, spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku życzą w imieniu rzgowskiego samorządu i radnych: Jan Michalak - przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie, Mateusz Kamiński – burmistrz, Małgorzata Rózga – zastępca burmistrza oraz wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego w Rzgowie.
Już niebawem rozpocznie się budowa nowego Domu Kultury w Rzgowie. Burmistrz Mateusz Kamiński podpisał 21 grudnia umowę z przedstawicielami firmy Przemysłówka S.A. z Częstochowy, której oferta zrealizowania tej inwestycji była najkorzystniejsza.
Afrykański Pomór Świń (ASF) – to wirusowa choroba atakująca świnie oraz dziki. Wirus ten nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, lecz powoduje wysokie straty dla gospodarki i jest niebezpieczny dla gospodarstw. W ostatnim okresie obserwuje się coraz więcej ognisk ASF, rozpowszechniających się od wschodniej strony kraju.
Zapraszamy do udziału w konkursie i głosowaniu na Rzgów!

Link do głosowania:
http://www.se.pl/swiecsie/plebiscyt-miast/odzkie/rzgow
Gmina Rzgów i Politechnika Łódzka podpisały List Intencyjny o współpracy przy prowadzeniu prac naukowo – badawczych poświęconych Gminie Rzgów, które będą służyć kształtowaniu polityki przestrzennej, społecznej i gospodarczej gminy.
Do dnia 31 stycznia każdego roku, każdy posiadacz azbestu ma obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji na swojej posesji wraz z oceną stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest.
Szczegóły w załącznikach.
Najwyższa Izba Kontroli może zbadać czy ekrany akustyczne ustawione na odcinku trasy A1 przebiegającej przez Rzgów spełniają swoją rolę oraz czy badania poziomu dźwięku przy tej trasie były prawidłowo przeprowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad.
Przy Szkole Podstawowej im. J. Długosza w Rzgowie rozpoczęto budowę kotłowni gazowej za ponad pół miliona wraz z całą infrastrukturą techniczną.
Jesienią i zimą zmierzch zapada szybko, częściej pada deszcz lub śnieg, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głównie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni. Na niebezpieczeństwo potrącenia przez pojazdy mechaniczne szczególnie narażeni są mieszkańcy terenów wiejskich, gdzie infrastruktura techniczna nie zawsze jest tak rozwinięta jak w miastach. Rolnicy i członkowie ich rodzin często poruszają się po wąskich, nieoświetlonych drogach, bez chodników i utwardzonych poboczy, po których również przemieszczają się nieoświetlone lub niewystarczająco oświetlone ciągniki i maszyny rolnicze, motocykle i rowery. Dla pieszych poruszanie się po zmroku poza terenem zabudowanym oznacza zwykle poruszanie się w ciemności, a dla kierowców pojazdów – nagłe pojawienie się pieszego na poboczu lub skraju jezdni. Nietrudno wówczas o wypadek.
Jednym z najskuteczniejszych sposobów uniknięcia powyższych zagrożeń jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniu.
SEMPRE CANTARE z zaproszonymi gośćmi, uczniowskie jasełka, gitarzyści, słodka kawiarenka, kiermasz prześlicznych, ręcznie robionych kart świątecznych i wiele innych….
To wszystko będzie się działo w czasie koncertu charytatywnego, przeznaczonego na pomoc dwóm małym chłopcom cierpiącym na choroby, których nazwy przerażają nawet odważnych dorosłych. Obydwaj mieszkają w naszej gminie, znacie ich, są przecież Waszymi sąsiadami.
Koncert odbędzie się 10 grudnia, o godzinie 15.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza przy ulicy Szkolnej w Rzgowie.
Szczegóły na plakacie i w załączniku.
Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Powiatu Łódzkiego Wschodniego do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego w okresie jesienno-zimowym.
Do 49 ma wzrosnąć liczba kursów autobusowych przejeżdżających w dni powszednie przez Rzgów. Władze Gminy Rzgów prowadzą negocjacje z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi, których efektem ma być złagodzenie skutków zmian wprowadzonych 2 kwietnia 2017 roku przez Miasto Łódź. Zmiany korzystne dla mieszkańców gminy mogą być wprowadzone już w pierwszych miesiącach 2018 roku.