Aktualności - Gmina Rzgów
Centrum Opus ogłosiło wynik oceny wniosków o dofinansowanie ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz gminy Rzgów.


W związku z trwającą epidemią koronawirusa rolnicy mają problem ze zbytem swoich produktów. Na stronie internetowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego został utworzony post "Pomóż rolnikowi, kup jego produkty", na której rolnik może zamieścić ogłoszenie jaki produkt ma do sprzedania. Mogą to być np. kwiaty, owoce lub warzywa.

Jedną z największych inwestycji drogowych w gminie Rzgów śledzimy obecnie w Starowej Górze na ul. Tunelowej. Wartość tej inwestycji wynosi prawie 850 tysięcy złotych. Ale przebudowa 596,4-metrowej ul. Tunelowej jest warta odnotowania przede wszystkim dlatego, że zostanie tu zastosowany drenaż francuski.

Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie części wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19. Nabór prowadzony jest do końca kwietnia 2020 r. Kolejne nabory będą ogłaszane cyklicznie.


Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty on-line.
Fot. Włodzimierz Kupisz
Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowej pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców. Z pożyczki mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy,  którzy zatrudniali średniorocznie mniej niż 10 pracowników (tj. 1-9 pracowników) oraz osiągnęli roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych - nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro.
W sobotę rzgowscy dzielnicowi w dniu urodzin 6 - letniej dziewczynki - pomogli jednej z rodzin objętych kwarantanną - dostarczyć tort dla małej jubilatki. Dla osób spędzających nawet kilka tygodni w całkowitej izolacji, jedynie w ścianach własnego mieszkania - takie gesty znaczą bardzo wiele. Dzięki pomocy policjantów 6. urodziny były i tak wyjątkowe mimo panującej epidemii. Tort z kolorowymi balonami, pozostawiony przed bramą wywołał uśmiech na twarzy dziewczynki, a rodzice byli bardzo szczęśliwi, że wszystko się udało i serdecznie dziękowali dzielnicowym za wsparcie i pomoc.
W przedsionku Urzędu Miejskiego w Rzgowie czeka skrzynka na korespondencję mieszkańców do urzędników. Zapraszamy do korzystania z niej, jeśli sprawy nie załatwiacie Państwo drogą telefoniczną lub elektroniczną. Ze skrzynki korespondencyjnej korzystajmy w godzinach pracy urzędu od poniedziałku do piatku w godzinach 7-15 (WK)
Fot. Włodzimierz Kupisz
Maseczki uszyte przez pracowników Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie wyruszyły w świat chronić innych. Maseczki rozchodzą się w bardzo szybkim tempie.


Wiosenne sprzątanie objęło 12 szklanych oraz 15 wiat poliwęglanowych na przystankach PKS i MPK w gminie Rzgów. Prace wykonywane przez pracowników komunalnych gminy potrwają do końca przyszłego tygodnia.

Burmistrz Rgowa Mateusz Kamiński spokojnie wracał z pracy do domu, kiedy w parku im. Adama Mickiewicza wylądował przed nim pięknie upierzony samiec bażanta.  Przechadzał się pustą alejką koło pomnika.
W związku z wprowadzeniem dnia 16. 04. 2020 r. obowiązku zakrywania ust i nosa podczas przebywania w przestrzeni publicznej, Urząd Miejski w Rzgowie przekazał do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie maseczki ochronne wielorazowego użytku do rozdzielenia między najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Akcja rozpoczęła się w czwartek, 16 kwietnia  i wciąż trwa. (MP)
Rzgowscy policjanci zatrzymali 54- i 32-latka, starszy z kompanów napadł na właścicielkę punktu gastronomicznego i ją okradł, jego młodszy kolega , jak się okazało, wszedł z nim do lokalu nie wiedząc o zamiarach kolegi. Sprawca uciekł. Policjanci dzięki doskonałemu rozpoznaniu środowiska przestępczego szybko zlokalizowali i zatrzymali 54 - latka. Z lokalu zabrał tysiąc złotych. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty i został zastosowany wobec niego tymczasowy areszt. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.


Łódzka organizacja pozarządowa Fundacja Dar Oze, daroze.pl pomaga osobom indywidualnym, rolnikom i przedsiębiorstwom w dopełnieniu formalności w staraniach o uzyskanie dofinansowania inwestycji proekologicznych.
Kiedy tylko temperatura w słońcu sięga 15 stopni Celsjusza, pszczoły państwa Berentów ze Starowej Góry decydują się na obloty. Każde ocieplenie jest bardzo korzystne dla fizjologii i biologii naszych pożytecznych owadów. Tegoroczne, kwietniowe temperatury bardzo dobrze wpływają na ich dobrostan.