Aktualności - Gmina Rzgów
Zgodnie z harmonogramem przebiega rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rzgowie. Była o tym mowa na wtorkowym spotkaniu roboczym projektantów z wykonawcą i i przyszłym użytkownikiem. Najważniejsze roboty konstrukcyjne zostały już wykonane. Tak więc nawet w przypadku 15-stopniowych mrozów, nie ma poważniejszych zagrożeń dla terminowości prac.
Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie, ogłasza nabór zainteresowanych nauką gry na instrumentach dętych i perkusyjnych (werbel).

9 grudnia w niedzielę o godz. 15 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie odbędzie się koncert charytatywny. Środki zebrane na kiermaszu szkolnym będą przeznaczone na potrzeby 6-letniego Jasia chorego na glejaka mózgu i dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

Ukazał się listopadowy numer miesięcznika samorządowego „Rzgów Nasza Gmina”, jego wersję elektroniczną proponujemy w zakładce po prawej stronie.
Dane statystyczne, którymi dysponuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wskazują, iż corocznie blisko połowa wszystkich wypadków przy pracach w gospodarstwach rolnych to upadki osób. W 2017 roku, do Placówki Terenowej KRUS w Brzezinach zgłoszono 51 wypadków przy pracy rolniczej. Około 52% z nich stanowiły upadki osób.

Planowe wyłączenie prądu przez PGE: Rzgów nastąpi 5 grudnia w godz. 7.30-15 w następujących rejonach: ul. Tylna od ul. Ogrodowej do numerów 11 i 18; ul. Szkolna, w tym Gminna Przychodnia Zdrowia, apteka, Ośrodek Dziennego Pobytu dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych Sióstr Felicjanek; ul. Polna od ul. Ogrodowej do nr 11 i 14; ul. Tuszyńska nr 8, 10, 20, 22; ul. Przejazd; ul. Długa od Tuszyńskiej do Tylnej, w tym firma BAS; ul. Wąska; Rawska; Ogrodowa od Tuszyńskiej do Literackiej, w tym sklep, Telekomunikacja Polska.

Od 1 grudnia 2018 r. zwolnienia lekarskie są wystawiane tylko w formie elektronicznej. Wystawienie e-ZLA trwa tylko chwilę, bo system podpowiada lekarzowi większość danych. E-ZLA wystawione przez lekarza natychmiast trafia do ZUS, a ZUS udostępnia je pracodawcy i ubezpieczonemu (pacjentowi). Jeśli pracodawca ma profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), natychmiast otrzyma wiadomość, że wystawiono zwolnienie jego pracownikowi. Następnie, również za pośrednictwem PUE ZUS, otrzyma samo zwolnienie. Dzięki temu pracownik nie musi dostarczać zwolnienia do pracodawcy. Może także obejrzeć e-ZLA, które wystawił mu lekarz, na swoim profilu na PUE ZUS. Więcej informacji o e-ZLA na stronie internetowej: www.zus.pl/ezla

Andrzejkowy turniej siatkówki to już tradycja w Hali Sportowej GOSTiR. Także w tym roku, w niedzielę, 2 grudnia chętnych do gry nie brakowało. Do rozgrywek zgłosiło się siedemnaście zespołów, jednak z powodów organizacyjnych do rozgrywek zostało dopuszczonych dwanaście.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych  II Oddział w Łodzi przy współpracy z burmistrzem Rzgowa  zapraszają do skorzystania z bezpłatnego szkolenia na temat zasad wypełniania i składania dokumentów ubezpieczeniowych. Szkolenie odbędzie się 6 grudnia w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, sala nr 36, I piętro.  Początek - godzina 10. Na szkolenie zapraszamy  pracowników organów ewidencyjnych.
W sobotę, 1 grudnia Rzgowski Chór „Camerata” skończył uroczyście 15 lat pracy artystycznej pod kierownictwem chórmistrz Izabeli Kijanki. Były hałdy kwiatów, recital w kościele parafialnym, koncert w Edenie, tradycyjne biesiadowanie z tańcami, gratulacje oraz życzenia mówione i wyśpiewane, ale to wszystko przebiła wypowiedź artystki z zaprzyjaźnionego chóru kutnowskiego: - „Camerata” jest chórem amatorskim już tylko z nazwy”.

W sobotę, 1 grudnia w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Turniej Piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2011. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn: Zawisza I, GKS I Ksawerów, Widzew I, Lechia I, Zawisza II, GKS II Ksawerów, Lechia II, Zawisza II. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 9 rano, a każdy mecz trwał 20 minut. Poziom gry zawodników - jak na tak młody wiek - był bardzo wysoki.
Przed rzgowskim ratuszem na maszcie - fladze państwowej towarzyszy biało-żółta flaga religijna. Park im. Adama Mickiewicza w Rzgowie, ulice otaczające plac 500-lecia po zmierzchu rozjaśniają już dekoracje świąteczne. Szczególnie jaskrawo prezentuje się rozświetlona ściana szczytowa Urzędu Miejskiego, doskonale widoczna dla kierowców jadących w kierunku Pabianic, Łodzi i w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego. To wszystko symbole tego, że od niedzieli, 2 grudnia, I niedzieli Adwentu rozpoczął się radosny okres poprzedzający święta.
W piątek po południu, 30 listopada w saliślubów rzgowskiego ratusza odbyła sie wzruszająca uroczystość. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, burmistrz Mateusz Kamiński wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wśród udekorowanych znaleźli się: Genowefa i Bolesław Sumerowie, Lucyna i Stanisław Majdzińscy, Jadwiga i Bronisław Owczarkowie. Burmistrz wręczył również bukiety kwiatów, tabliczki pamiątkowe i dyplomy.
W sobotę 1 grudnia gratka dla fanów dziecięcej piłki nożnej. Dzieci z rocznika 2011 rozegrają mecze pokazowe. Natomiast w niedzielę, 2 grudnia odbędzie się Andrzejkowy Turniej Piłki Siatkowej dla drużyn amatorskich. Tego dnia we wszystkich sektorach od samego rana będziemy mogli śledzić zmagania siatkarzy. W turnieju weźmie udział 12 drużyn. Dla zwycięzców przewidziane pamiątkowe puchary. Szczegóły na plakatach w załącznikach informacji.
W środę, 28 listopada podczas II sesji Rady Miejskiej, rajcy po raz pierwszy głosowali i potwierdzali obecność na obradach za pomocą laptopów, co narzucają  nowe przepisy. W kuluarach żartowano, że dlatego wszyscy głosowali jednogłośnie „za” uchwałami. Jedynie wybór przewodniczących komisji Rady Miejskiej nie był tak jednomyślny.