Aktualności - Gmina Rzgów
Przedsiebiorco, jeśli nie złożysz oświadczenia dziś, w poniedziałek 29 lipca do północy, nie będzie tańszego prądu. Zamrożenie cen prądu będzie, ale tylko jeśli złożysz oświadczenie! Dzisiaj mija termin składania specjalnych oświadczeń w sprawie zamrożenia cen prądu. Jeśli nie złoży się wniosku, obniżek za energię elektryczną nie będzie, co precyzuje ustawa.
W przyszłym tygodniu, może już w poniedziałek 29 lipca rozpocznie się remont lokali socjalnych w budynku komunalnym w Bronisinie Dworskim przy ul. Strażackiej. W przetargu wystartowało czterech oferentów. Proponowane przez nich ceny były zbliżone. Wygrała oferta przedsiębiorcy z Bechcic Kolonii opiewająca na 194 tysiące złotych.
Po sprowadzeniu - wykonanych na specjalne zamówienie - okien z ramami aluminiowymi w kolorze antracytowym, przyspieszyły roboty na budowie świetlicy wiejskiej w Starej Gadce. Tegoroczny, trzeci etap przewiduje wykonanie prac wartości prawie 187 tysięcy złotych. Podjęła się tego firma Antoniego Jędraszka z Pabianic.  Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do końca sierpnia 2019 r.
Najprawdopodobniej w piątek, 26 lipca burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisze umowę na budowę oświetlenia LED-owego na prawie kilometrowym odcinku ul. Pogodnej w Bronisinie Dworskim. Do przetargu przystąpiło trzech wykonawców z Łodzi, Zgierza i z Grabowa.  Dwóch zaproponowało ceny po około 145 tysięcy złotych.
30-letnia Aneta Pytka-Goleniak z naszego regionu zdobyła V miejsce na ogólnopolskich XII Zawodach w Kulturystyce i Fitness w Sopocie. Kulturystka pochodzi z pobliskiego Giemzowa. Dłuższy czas korzystała z siłowni w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa w Rzgowie. Tu ćwiczyła prezentację sceniczną tuż przed występami.
W gminie Rzgów żniwa są już bliskie zakończenia.
Pomyślnie zakończył się odbióru techniczny odwodnienia ulicy Sucharskiego w Rzgowie na odcinku od ul. Nowej do ul. Broniewskiego. Inwestycja była gotowa kilka dni przed terminem. Jak zapewnia Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, trwają rozmowy z wykonawcą na temat dodatkowych, drobnych prac nieuwzględnionych w pierwotnym projekcie.
Już w środę, 24 lipca w Grodzisku zaplanowano odbiór techniczny inwestycji gminnej, polegającej na przebudowie odcinka drogi gminnej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 714 w kierunku ul. Glinianej w Rzgowie. Wykonawca musi jeszcze tylko dokończyć sprzątanie placu budowy i uaktualnić oznakowanie drogowe.
W czerwcu zakończyliśmy gminną część programu „100 tysięcy drzew na stulecie województwa łódzkiego”. Gmina Rzgów łącznie otrzymała od organizatora – za pośrednictwem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - 1209 sadzonek drzew i krzewów. 
W gminie Rzgów trwają prace komisji ds. szacowania szkód w uprawach.
Czwarty, ostatni etap XXVI Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Łódzkiej został rozegrany w sobotę, 20 lipca w Rzgowie. Zwyciężył Polak Jakub Byczkowski. To mistrz Polski startujący w barwach UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice. W dekoracji mistrza uczestniczył Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
W sobotę, 20 lipca w południe uczestnicy XXVI Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Łódzkiej wystartują z placu 500-lecia w Rzgowie do IV etapu. Jak poinformował nas Michał Dudek, dyrektor wyścigu, do tej pory zgłoszono 18 drużyn, około setki zawodników, z zagranicy będą się u nas ścigać ekipy z Estonii, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Niemiec i Białorusi.
W Szkole Podstawowej im. Królowej św. Jadwigi w Kalinie zakończył się wakacyjny gruntowny remont za 19 tysięcy złotych. Jak poinformował dyrektor Jarosław Marianowski,  remont był zaplanowany w budżecie placówki. Polegał na pomalowaniu pomieszczeń administracyjnych o powierzchni okolo 50 metrów kwadratowych.
Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkie sołectwa z Łódzkiego do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze ekosołectwo. Celem konkursu jest wyróżnienie lokalnej społeczności, która podejmuje różnorodne działania na rzecz ochrony środowiska i kształtuje współodpowiedzialność mieszkańców za swoją „Małą Ojczyznę” poprzez rozumienie czystego środowiska naturalnego jako dobra wspólnego.
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.