Aktualności - Gmina Rzgów
16   marca   2020   r.   w   godzinach   od   9   do   14 w Urzędzie Miejskim w Rzgowie uruchomiony zostanie punkt przyjmowania zeznań podatkowych za rok 2019. Z uwagi na aktualne możliwości składania zeznań drogą elektroniczną, a w szczególności przy wykorzystywaniu po raz drugi udostępnionej przez Ministerstwo Finansów i KAS usługi „Twój e-PIT”, nie planujemy większej liczby dyżurów w Rzgowie.
W środę, 4 marca 2020 r. w strażnicy OSP Rzgów odbyło się podsumowanie gminnego szczebla Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nagrody, upominki i dyplomy wręczali uczestnikom: burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński oraz druh Dariusz Krzewiński, prezes Powiatowego i Gminnego Zarządu OSP. Rzgowski samorząd ufundował talony pieniężne dla uczniów, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych.  Turniej na szczeblu powiatowym zostanie rozegrany 20 marca w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach.
Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej z budżetu województwa łódzkiego dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich. Zarząd Województwa informuje, że w budżecie województwa łódzkiego na 2020 rok, na ww. cel zostały zaplanowane środki w wysokości trzech milionów złotych.
W związku z dużym zainteresowaniem spektakl pt. "Sex w Toskanii" odbędzie się ponownie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. Zapraszamy 14 marca 2020 r. o godz. 18:00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie GOK • poniedziałek, piątek, godz. 10.00 – 14.00 • wtorek, godz. 12.30 – 16.30 oraz na stronie kupbilecik.pl Spektakl tylko dla dorosłych!

Kryminalni z Komisariatu Policji w Rzgowie prowadzą w tej sprawie dochodzenie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach. Otóż, koluszkowscy kryminalni w trakcie kontroli w jednym z centrów handlowych ujawnili i zabezpieczyli odzież, torebki, czapki i znaczki z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępne straty oszacowane przez przedstawiciela firm pokrzywdzonych wynoszą nie mniej niż pół miliona złotych.
W niedzielę, 1 marca gmina Rzgów była współorganizatorem Koncertu Galowego "Chwała Niezłomnym" w Kościele Garnizonowym w Łodzi przy ul. św. Jerzego. Przesłaniem uroczystości było upamiętnienie wysiłku zbrojnego żołnierzy tzw. II konspiracji lat powojennych wśród łodzian i mieszkańców powiatu łódzkiego wschodniego. Wydarzenie współorganizowali : Grupa Ptak, Urząd Miejski w Tuszynie, Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz Urząd Miasta Łodzi. Wystąpił zespół "The Wellness Sound". (WK)
Fot. organizatorzy
Michał Owczarek z Izby Rolniczej oczekuje uwag na temat problemów rolników. Sprawy można zgłaszać w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pokoju  nr 2 lub telefonicznie (42) 214 12 09 w godzinach pracy magistratu. (WK)
Fot. przykladowe: UM/archiwum
Seniorzy w wieku powyżej 60. roku życia zamieszkali na terenie Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (powiaty: łódzki wschodni, zgierski, pabianicki, brzeziński) mogą otrzymać bezpłatną teleopaskę, która posiada funkcje: przycisk SOS – możliwość szybkiego wezwania pomocy, monitorowanie tętna i temperatury, detektor upadku, możliwość lokalizacji. Warunki otrzymania teleopaski: niesamodzielność w jednej czynności dnia codziennego oraz niekorzystanie z teleopaski w innych projektach.
Celem Programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne oraz wsparcie rozwoju młodych NGO. Typy wspieranych w 2020 roku projektów powinny obejmować min. wydarzenia realizowane na rzecz gminy Rzgów i jej mieszkańców czy projekty wzmacniające rozwój młodych organizacji pozarządowych z terenu gminy Rzgów.
Powiat łódzki wschodni, gmina Nowosolna oraz Powiatowe Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe Powiatu Łódzkiego Wschodniego” serdecznie zapraszają na XIII Turniej Tenisa Stołowego - Memoriał Ignacego Zbigniewa Pietrusewicza. 7 marca 2020 r. - hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Starych Skoszewach.
W sobotę, 29 lutego w Domu Kultury w Starowej Górze odbyło się coroczne zebranie walne OSP. Wśród przybyłych gości byli m. in. przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, wiceprzewodniczący RM Zbigniew Cisowski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego i Gminnego OSP  Dariusz Krzewiński, członek Zarządu Oddziału Gminnego OSP Sebastian Samborski, radna Kamila Kuźnicka, radny Stanisław Zaborowski, sołtys Starowej Góry Anna Wielgosz, a także proboszcz parafii pw. św. Wojciecha ksiądz Mariusz Szcześniak.
Po dwumiesięcznej nieobecności, otwieramy podwoje Gminnej Biblioteki Publicznej w nowej siedzibie w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Szkolna 7.
Wznawiamy wypożyczanie książek, które już czekają na Państwa w poniedziałek, 2 marca 2020 o godz. 12.00.

W Konstantynie, w piątek, 28 lutego 2020 r.   przed obeliskiem żołnierzy II konspiracji 1944-1956 odbyły się uroczystości ku czci poległych i pomordowanych przez bezpiekę. W ten sposób upamiętnilismy Dzień Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, przypadający 1 marca.