Aktualności - Gmina Rzgów
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie,  w związku z zaostrzeniem sytuacji epidemiologicznej i wprowadzonymi obostrzeniami, zaleca  przed planowaną wizytą w pierwszej kolejności kontakt telefoniczny pod numerami telefonu:
21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej właśnie okazji Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie mają zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić miłośników poezji i nastrojowej muzyki na wieczór muzyczno-poetycki o tematyce zimowej, który będzie do obejrzenia tylko w internecie.
Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin powierzył pełnienie obowiązków zastępcy komendanta powiatowego policji w łódzkim wschodnim podinspektorowi Sebastianowi Augustyniakowi.
 31 marca 2021 r. upływa termin zakupu komputera ze wsparciem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Ośmiu przedsiębiorców rywalizuje w przetargu na budowę żłobka publicznego w wymagających adaptacji pomieszczeniach w budynku komunalnym przy ul. Letniskowej 6 w Rzgowie. Będzie miał 14 miejsc dla maluchów. To już drugi żłobek publiczny w gminie Rzgów. Pierwszy działa od niedawna w budynku przedszkolnym w Guzewie.

 

Już 31 marca 2021 r. o bezzwrotną premię w wysokości 150 tys. zł będą mogli ubiegać się młodzi rolnicy. Tego samego dnia rusza nabór wniosków o przyznanie 60 tys. zł bezzwrotnej pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw". Oba nabory potrwają do 29 maja 2021 r. i są finansowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie organizuje konkurs plastyczny. Tematem konkursu jest przestrzenna ozdoba wielkanocna wykonana dowolną techniką plastyczną. Prace można dostarczać w dniach od 12 kwietnia do 16 kwietnia w godzinach 10.00 - 16.00 do siedziby GOK przy ul. Szkolnej 7 w Rzgowie.

W związku z rozszerzeniem obostrzeń dotyczących epidemii, jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie planowane stacjonarne wydarzenia, które miały się odbyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie w dniach od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. Zawieszeniu ulegają planowane projekcje filmowe, począwszy od najbliższej niedzieli.
 Od soboty w całej Polsce znów przestają działać m.in. hotele, galerie handlowe, kina i teatry
 Dzieci z klas I–III przechodzą na nauczanie zdalne, otwarte pozostają przedszkola i żłobki
    Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl


Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rzgowie im. kpr. Wojtka oraz Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zapraszają w niedzielę, 21 marca 2021 w godz. 9 – 13 do oddawania najcenniejszego leku na świecie.  Szykuje się próba ustanowienia nowego, szlachetnego rekordu.

Od 29 marca do 12 maja 2021 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski o pomoc na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw.  Pomoc finansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
W niedzielę, 14 marca o godz.10:05 zastęp strażaków ze Starowej Góry został skierowany do zabezpieczenia zerwanej linii energetycznej na ul. Kuchennej. Z powodu silnego wiatru, z pobliskiej budowy podmuch porwał folię, która owinęła się wokół linii energetycznych  i doprowadziła do ich zerwania. Interweniowało Pogotowie Energetyczne  w składzie dwóch pojazdów. (WK)
Fot. OSP Starowa Góra

Wszystkie dzieci kochają książki, czego najlepszym dowodem jest kolejna wycieczka do biblioteki uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Kalinie. Pod opieką wychowawczyni Grażyny Marianowskiej na lekcję biblioteczną wybrała się bardzo oczytana i dojrzała literacko klasa II. Dzieci z ciekawością obejrzały najpiękniejsze książki, które skrywają się na półkach.

Od 15 marca rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. Od tego roku Agencja przyjmuje je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników z gminy Rzgów, w Urzędzie Miejskim w Rzgowie od jutra, 16 marca zostaje uruchomiony punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy mogą wypełnić swój wniosek w wersji elektronicznej. Miejsce konsultacji: pokój 34 na piętrze. Dyżur: we wtorki w godzinach 10:00-17:00 i w czwartki w godzinach 8:00-15:00