KONKURS PLASTYCZNY „WAKACJE Z RODZINĄ” organizowany przez Gminę Rzgów w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę”.
Z okazji 60 rocznicy działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Kalinie odbyła się 7 października okolicznościowa uroczystość.
Mobilny Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie zaprasza na bezpłatne konsultacje i po informacje. Gdzie? W Urzędzie Miejskim w Rzgowie. Kiedy.....?
Ponad 100 osób bawiło się 7 października na imprezie „Dzień Pieczonego Ziemniaka” zorganizowaną przez nieformalną grupę „Przyjaciele Starowej Góry”. Mimo słotnej pogody zabawa była przednia!
Przyjaciele Starowej Góry organizują w sobotę 7 października „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Start imprezy – godzina 17.00. Miejsce – teren sportowo-rekreacyjny przy ul. Centralnej 11 w Starowej Górze.
W związku z wydaniem przez IMiGW ostrzeżenia prognozującego wystąpienie na terenie województwa łódzkiego w dniu dzisiejszym w godzinach 17:00-24:00 silnego wiatru o średniej prędkości ok. 50 km/h oraz porywach nawet do 130 km/h prosimy o zachowanie  szczególnej ostrożności i zabezpieczenie mienia. Miejscami mogą występować przerwy w dostawie prądu.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych rzgowskie Koło Emerytów i Rencistów oraz Inwalidów organizuje Rzgowski Dzień Seniora . Wydarzenie objął honorowym patronatem Burmistrza Rzgowa.
Uczniowie klasy VI i VII Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Kalinie wraz z Paniami: Magdaleną Mordaka oraz Magdaleną Sabela odwiedzili Urząd Miejski w Rzgowie.
Po raz pierwszy w historii Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Grand Prix Rzgowa – w piłce siatkowej kobiet. Inicjatywa była spowodowana rosnącym zainteresowaniem tylko udziałem zespołów żeńskich w turniejach amatorskich. „Premierowy” turniej otworzył Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa z towarzyszeniem Radosława Bubasa, dyrektora GOSTiR.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi zawiadamia, że od dnia 9 października 2017 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane organizacją ruchu wprowadzoną na czas wykonywania remontu drogi krajowej numer 91 w miejscowości Starowa Góra.
Stowarzyszenie „A1 – budowa ekranów akustycznych” chce, aby Gmina Rzgów dofinansowała przeprowadzenie badań poziomu hałasu przy autostradzie A1. Gmina deklaruje chęć pomocy, ale aby to się stało władze Rzgowa muszą mieć pewność, że takie dofinansowanie jest zgodne z przepisami. Pierwsza opinia w tej sprawie mówi, że ono jest niemożliwe, ale Burmistrz Rzgowa nie poddaje się i o możliwość finansowego wsparcia tego stowarzyszenia zapyta Regionalną Izbę Obrachunkową.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych  II Oddział w Łodzi  i Burmistrz Rzgowa zapraszają  na spotkanie informacyjne w dniu 5 października br. w Urzędzie Miejskim w Rzgowie na temat obniżenia powszechnego wieku emerytalnego od 1 października 2017.
Kibiców i miłośników zgromadziła odbywająca się w niedzielę 1 października, VIII edycja  Otwartych Mistrzostw Rzgowa o Puchar Burmistrza.
Jeźdźcy na deskach wyczyniali karkołomne figury i widowiskowe ewolucje, które wydawały się dla nich być dziecięcą igraszką.
Gorąco zachęcamy do oddawania państwa głosów na projekty dotyczące naszej gminy do budżetu obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego. Zadania łącznie opiewają na kwotę przekraczającą 360 000zł!