Aktualności - Gmina Rzgów
Jest już pozwolenie na użytkowanie 19-miejscowego Żłobka Publicznego w Guzewie, który zajmuje część kolorowego, nowego budynku przedszkola przy ul. Edukacyjnej. Rekrutacja ruszy na początku grudnia. Będzie prowadzona w Urzędzie Miejskim w Rzgowie.
Ukazał się listopadowy numer bezpłatnego miesięcznika samorządowego ”Rzgów Nasza Gmina”. Wiodącą publikacją na rozkładówce jest wywiad z burmistrzem Mateuszem Kamińskim z okazji rocznicy zaprzysiężenia.
15 grudnia (niedziela) Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na „Świąteczny Piknik z Mikołajem". Gwiazdą pikniku będzie zespół Bayer Full. Wcześniej na pikniku zaprezentują się lokalne grupy artystyczne. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca "Rzgowianie", Grupa Wokalna „Sempre Cantare", Grupa Taneczna „Krasnale",  Grupa Wokalna"STARS" oraz  formacja JumpStyle.
Z policyjnych danych wynika, że w czasie przedświątecznym, jak również samych świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wzrasta aktywność „amatorów” cudzego mienia. Policjanci ostrzegają i proponują, aby w tym gorącym okresie stosować się do kilku cennych wskazówek, które utrudnią im działanie:
26 listopada 2019 r. (wtorek) dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, a w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
Mikroolimpiada w stylu antycznym zagościła w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa w Rzgowie. W niedzielę, 24 listopada 2019 r. odbyła się impreza dla najmłodszych dofinansowana z pieniędzy unijnych, przekazanych za pośrednictwem Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.
W niedzielę, 24 listopada 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprosił na doroczne obchody 16. rocznicy działalności Rzgowskiego Chóru Camerata i obchody święta patronki - ”Cecyliada 2019”. Uroczyste spotkanie odbyło się podczas mszy świętej w kościele pw. św. Stanisława B.M. w Rzgowie. Dyrygowała Izabela Kijanka.
Jak nas poinformował Włodzimierz Kaczmarek, starszy specjalista ds. energetyki w rzgowskim ratuszu, mieszkańcy sygnalizują kłopoty zwiazane z wyłączeniami prądu nawet na sześć godzin! Okazało się, że wszystkiemu winne są bobry. Pojawiły się nad Nerem w Rzgowie 1 listopada. Podgryzione drzewo spadło na linię energetyczną doprowadzając do spięcia. Potem nastapiły kolejne awarie.
Trwają intensywne prace przy demontażu starej nawierzchni podwórka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Rawskiej 8 i przy rozbiórce wiaty oraz ściany pergoli śmieciowej. Po uporządkowaniu i wybrukowaniu tego miejsca powstaną 3 miejsca postojowe, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Dziewięć strażaczek OSP ze Starowej Góry postanowiło pomóc macierzystej jednostce. Zapozowały do kalendarza na 2020 rok. W czwartek wieczorem, 21 listopada odbyła się jego promocja - z 200 kalendarzy - już ponad 20 „poszło do ludzi”. Nie można ich sprzedawać. Ludzie wpłacali więc darowizny za pokwitowaniem KP w minimalnej wysokości 30 złotych.
21 listopada obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. W gminie Rzgów pracuje w tym zawodzie 19 osób. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej burmistrz Mateusz Kamiński oraz Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza wręczyli im po symbolicznej róży dołączając do tego wyrazy uznania i wdzięczności za trud jaki wnoszą, aby wesprzeć i pomóc osobom potrzebującym.
W czwartek, 21 listopada rozpoczęły się prace ziemne zwiazane z przygotowaniem placu zabaw dla przedszkola i żłobka w Guzewie przy ul. Edukacyjnej.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na doroczne obchody 16. rocznicy działalności Rzgowskiego Chóru Camerata i obchody Święta Patronki - ”Cecyliada 2019”. Uroczyste spotkanie odbędzie się podczas mszy świętej w parafii pw. św. Stanisława B.M. w Rzgowie 24 listopada godz.11.30. Po niej chórzyści zapraszają na krótki koncert.
Gdy gmina Rzgów starała się o unijne dofinansowanie rozbudowy i unowocześnienia oczyszczalni, jednym z głównych powodów przyznania pieniędzy było poprawienie czystości Stawów Stefańskiego w granicach administracyjnych Łodzi. Oczyszczalnia ma więc ponadgminny wpływ na ochronę środowiska.
Mieszkaniec Prawdy stracił cierpliwość odkąd na jego  posesji niepodzielne rządy zaczęły sprawować bobry i wydry. Powalone drzewa uszkodziły ogrodzenie. Żeremie podniosły poziom Dobrzynki przepływającej koło działki.  Wydry korzystając z korytarzy wykopanych przez bobry, dostały się do stawu i zjadły większość żyjących tu karpi, amurów i linów.