Aktualności - Gmina Rzgów
6 pażdziernika w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Szkolnej 7 w Rzgowie rozpocznie się szkolenie przedsiębiorców na temat nowych form wsparcia dla biznesu. Formuła tych warsztatów przewiduje oczywiście rozmowy bezpośrednie. Szczegóły o współorganizatorze:
https://poczta.iq.pl/?_task=mail&_frame=1&_mbox=INBOX&_uid=11640&_part=3&_action=get&_extwin=1
W Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie rozpoczęły się zajęcia sekcji zainteresowań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mimo, że pierwsze spotkania już za nami informujemy, że nabór do sekcji trwa nadal. Zapraszamy do zapisów, poniżej podajemy dni i godziny spotkań poszczególnych grup:
W sobotę, 26 września o godz. 15 Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza do skate parku na XI Mistrzostwa w Jeździe na Deskorolce o Puchar Burmistrza. 
Spotkanie odbędzie się 22 września 2020 roku w formule online poprzez platformę internetową Microsoft Teams.
https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app
Po południu, w niedzielę, 20 września w Romanowie odbył się piknik rodzinny. Dzieci bawiły się na czterech dmuchańcach i na placu zabaw. Pod nową wiatą rekreacyjną Koło Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Edyty Binkowskiej przygotowało taka obfitość słodkich wypieków, że można było dostać oczopląsu. Operatorzy grilla nastarczyli ogromne ilości kiełbasek, kaszankę i opiekane kajzerki. Grupa malarska "Collage", działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie zadbała o zajęcia plastyczne dla najmłodszych.
Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się już w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Przyjęto wówczas także myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość, edukacja”. Z okazji święta przedszkolaków zastępca burmistrza Rzgowa Małgorzata Rózga złożyła życzenia wychowankom publicznych placówek w Rzgowie i Guzewie. Załącznikiem do życzeń było jajko-niespodzianka.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza rodziców do zapisywania dzieci w wieku 6-15 lat na naukę karate w różnych grupach wiekowych. Zajęcia w poniedziałki i środy. Szczegóły na plakacie poniżej. (WK)
Fot. przykładowe gorilaskierniewice.pl
Urząd Statystyczny w Łodzi realizujący Powszechny Spis Rolny 2020 w województwie łódzkim zaprasza wszystkie przedszkola do udziału w konkursie plastycznym pt. „Życie i praca na wsi”. Konkurs ten ma na celu rozwój umiejętności plastycznych i kreatywności dzieci oraz promocję Powszechnego Spisu Rolnego 2020.24 września 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się bezpłatne lekcje pokazowe nowych zajęć artystycznych "Taniec jazzowy i akrobatyka" . Zaplanowano dwa spotkania, w godzinach: 16.30 - 17.25 oraz 17.35 - 18.30 w sali tanecznej GOK- u (Szkolna 7). Zajęcia odbywać się będą od października we wtorki i czwartki: 16.30-17.15 dla dzieci w wieku 7-11 lat, a w godz. 17.30-18.25 dla młodzieży 12 lat i starsi.

Prawdziwy chleb, tradycyjne wędliny, ekologiczne warzywa i owoce, przetwory z borówek, kosmetyki barberskie do pielęgnacji brody i włosów, a także wieczne pióra z drewna, maskotki dziergane z filcu i wiele innych produktów regionalnych będzie można znaleźć na Biobazarze Ptak, który po raz pierwszy odbędzie się w sobotę, 26 września w Ptak Markecie.
Próbkę nauki prostych umiejętności cyrkowych mieliśmy podczas Pikniku Rodzinnego 16 września w parku im. Adama Mickiewicza. Spacerowania po linie oraz innych elementarnych umiejętności cyrkowych nauczają w Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji. Odwagi! (WK)
Fot. Włodzimierz Kupisz
W Rzgowie wykonawca finiszuje przy rozkładaniu wierzchniej tzw. ścieralnej warstwy asfaltu na ul. Kusocińskiego.  Powstał tu asfaltowy dywanik. To jedna z większych tegorocznych inwestycji drogowych w gminie Rzgów. Zadanie obejmuje przebudowę ulicy Kusocińskiego w Rzgowie na łącznym odcinku od ul. Pabianickiej (drogi wojewódzkiej) do ulicy Letniskowej wraz z wykonaniem odwodnienia i oznakowania ruchu.
W środowe popołudnie, 16 września w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie przysmażyło nie z tej ziemi - termometry wskazywały 28 stopni Celsjusza w cieniu! Mieszkańcy tłumnie przybywali na Piknik Rodzinny, a w zasadzie na jego drugą część, której nie dało się zrealizować 30 sierpnia z powodu nadchodzącej nawałnicy.Wanda Nebelska z Kalinka ukończyła sto lat. Życzenia Jubilatce złożył burmistrz Mateusz Kamiński, który w imieniu samorządu zwręczył bukiet kwiatów i koc na zimne wieczory i noce. Były również upominki, łakocie od radnego Przemysława Szczecha, sołtysa Józefa Zimonia oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Goście odśpiewali dwieście lat i wznieśli toast szampanem.
W środę, 16 września spacerowicze w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie ze zdziwieniem zobaczyli, że wszyscy pracownicy ratusza oraz interesanci opuszczają budynek. To był skutek alarmu o możliwym zagrożeniu. Na miejscu zjawiły się wozy strażackie OSP Rzgów i PSP z  jednostki w Koluszkach oraz policjanci. Po sprawdzeniu przez służby sytuacji w budynku - nie potwierdziła się informacja o niebezpieczeństwie. Urzędnicy wkrótce przystapili do normalnej pracy. (WK)