60 lat razem

zdjęcie
Rzgowianie: Jadwiga (81 lat) oraz Jan Rechciński (82 lata) obchodzili w niedzielę, 11 czerwca 60-lecie małżeństwa w kościele parafialnym. Z racji jubileuszu otrzymali gratulacje od arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, do niedawna metropolity łódzkiego, a obecnie krakowskiego. Arcybiskup udzielił im pasterskiego błogosławieństwa, życzył dalszych lat wspólnego i szczęśliwego życia.
Ślub braliśmy w tym samym, rzgowskim kościele i również w czerwcu - mówi jubilat. - Poznaliśmy się na kładce nad Nerem. Wtedy rzeka inaczej wyglądała. Brzegi nie były zarośnięte. Koryto pełne przezroczystej wody, żółciutkiego piasku zachęcało do podkasywania spodni i brodzenia w rzece. Żona pracowała jako szwaczka, ja byłem mechanikiem samochodowym.

   J. Rechciński własnoręcznie zbudował parterowy dom ceglany przy ul. Tuszyńskiej. Budowa trwała ponad dwa lata i zakończyła się w 1972 r. Pan Jan cieszy się dobrą kondycją fizyczną, podobnie jak żona, która czas wolny dzieli pomiędzy przydomowy warzywnik a gotowanie, smażenie, pieczenie, przygotowywanie tortów.

   Małżeństwo z 60-letnim stażem ma dwóch synów Macieja i Andrzeja, doczekało 3 wnuków, 1 wnuczki oraz 3 prawnuczków.

Autor: Włodzimierz Kupisz
Fot. Archiwum domowe Rechcińskich
powrót