Wróćmy jeszcze na chwilę fotowspomnieniami do Gminnych Dożynek w Bronisinie Dworskim. Autorem zdjęć jest Antoni Patora, instruktor w Kole Fotograficznym „Blenda” w rzgowskim GOK-u.

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie oraz Rzgowski Chór "Camerata" zapraszają wszystkich odważnych, a także tych mniej śmiałych i temperamentnych do wspólnego śpiewania przebojów muzycznych i ulubionych utworów w przyjacielskiej, rodzinnej atmosferze.
W czwartek 15 września o godz. 10 w Łodzi w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta przy ul. Piotrkowskiej 104 odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z województwa łódzkiego z ekspertami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Kontynuując nasz EKO KONKURS przedstawiamy dzisiaj Zadanie Nr 2  (Zakładka „EKO KONKURS dla mieszkańców Gminy”), które  jest równie proste jak poprzednie, a którego wyniki prezentujemy poniżej:
W piątek, 9 września w Hali Sportowej w Rzgowie  odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Komańcza 2016”.  Było to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla 28 dzieci – uczestników pleneru, ale również dla ich rodziców, dziadków, rodzeństwa i przyjaciół. Imprezę poprowadził dyrektor GOK Wojciech Skibiński.
Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie” ogłaszają nabór do grup tanecznych i wokalnych. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym, a w szczególności chłopców. Bliższe informacje tel. (42) 214 13 12 lub 512 108 489
www.rzgowkultura.pl
GOK w Rzgowie, ul. Rawska 8
Fot. Włodzimierz Kupisz

W środę, 7 września w godz. 10 – 13 (rejestracja od godz. 9:45) w Brzezinach odbędzie się spotkanie informacyjne "Środki na otwarcie działalności gospodarczej". Spotkanie zaplanowano w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16A – parter.
W poniedziałek w południe, 5 września w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. a gminą Rzgów.
Jeszcze nigdy dotąd Gminne Dożynki nie miały u nas tak bogatej i malowniczej oprawy. W niedzielę, 4 września pod gminnych drogach przejechał w kierunku Bronisina Dworskiego orszak złożony z blisko trzydziestu bryczek, powozów, platformy, tramwaju konnego,  a za tymi pojazdami ciągnęła kolumna ciągników z przystrojonymi przyczepami, którą zamykały lekkie samochody Ochotniczych Straży Pożarnych. Dożynkowa kawalkada była poprzedzona przez konnych chłopców, radiowozy policyjne i motocykle drogówki.
Dożynkowa prezentacja Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie”, poświęcona folklorowi Spisza  miała charakter premierowy. Spisz  - kraina  wielu  kultur, konkurująca  nieco z  Podhalem  obejmuje  14  wsi,  czyli wielkością  zbliżona  do  gminy  Rzgów.


Burmistrz Rzgowa ogłasza konkurs dla mieszkańców gminy Rzgów, którego temat wiodący zawiera się w haśle:
"Okaż kulturę i chroń naturę – myślę, więc segreguję"
9 września  o godz. 18.30 serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy " Komańcza 2016" do Hali Sportowej, . Będzie zaprezentowanych 99 prac malarskich oraz ceramika, wykonane podczas bieszczadzkiego pleneru wakacyjnego przez 28 uczniów - uczestników zajęć w Pracowni Plastycznej GOK:
1 września w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi  w Kalinie - mszą świętą sprawowaną przez księdza Krzysztofa Florczaka - zainaugurowano nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczysty apel rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

W czwartek, 1 września podczas mszy świętej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, burmistrz Mateusz Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka oraz sekretarz UM Katarzyna Berczak-Lato złożyli w kościele wiązankę pod tablicą upamiętniającą mieszkańców gminy, którzy zginęli podczas II wojny światowej. 
Pamiętaj, że wpis do CEIDG jest bezpłatny!