Z okazji  Dnia Dziecka, p. f. burmistrza, Wojciech Skibiński wraz z Martą Pietrusińską, pracownikiem ds. oświaty  z Urzędu Miejskiego - odwiedzili Przedszkole Publiczne w Rzgowie. Burmistrz W. Skibiński złożył życzenia naszym najmłodszym dzieciom oraz obdarował je czekoladowymi niespodziankami. (włok)
Foto:
Mateusz Szczepaniak

Szanowni Państwo,
Oddaliśmy kilka miesięcy temu do Waszych rąk nowe narzędzie do kontaktu z Urzędem Miejskim -”Zgłoś usterkę”
Zauważyliście przechylone drzewo, którego przewrócenie zagraża bezpieczeństwu  mieszkańców?
Widzieliście zapadnięty chodnik? 
A może ktoś wygiął znak drogowy i  jest on niewidoczny?
Przypominamy, iż zgodnie z zapisami uchwały nr X/52/2015 Rady Miejskiej w Rzgowie z dnia 24 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów:


4 czerwca w sobotę o godz. 14 w Rzgowie w Hali Sportowej rozpoczyna się świętowanie  Dnia Dziecka w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”. Gmina Rzgów serdecznie zaprasza dzieci z całej gminy wraz z rodzicami i dziadkami na świetną zabawę.
Tego dnia podczas imprezy w hali będą udostępnione nieodpłatnie zabawki dmuchane - zjeżdżalnie, place zabaw oraz trampoliny. Dla każdego dziecka bezpłatny poczęstunek. Program imprezy na załączonym plakacie w galerii artykułu. (włok)
Fot. Radosław Bubas

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu informacyjnym z cyklu „Środa z funduszami". Tym razem spotkanie dotyczyć będzie funduszy dla organizacji pozarządowych.Spotkanie informacyjne odbędzie się  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brzeziny przy ul. Sienkiewicza 16 a – parter. Godziny spotkania: 10–13 (rejestracja od godziny 9.45).

Władze gminy Nowosolna oraz Gminno-Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie zapraszają uczniów z gminy Rzgów ze szkół podstawowych oraz z gimnazjum do Biegu Przełajowego „Na wzniesieniach” (dawniej: Bieg Żołnierski).  Ma on charakter wojewódzki. Jest to impreza towarzysząca Świętu Gminy Nowosolna, które odbędzie się  4 czerwca na terenie Gminno Parkowego Centrum Kultury i Ekologii (Plichtów 21, gm. Nowosolna). Organizatorzy proszą zainteresowanych z gminy Rzgów o potwierdzenie mailowo udziału w zawodach do środy, 1 czerwca włącznie na adres sport@gpckie.pl.

X Piknik Rekreacyjno-Sportowy w Starowej Górze rozpoczyna się w niedzielę, 29 maja o godz. 10 od turniejów tenisa ziemnego, koszykówki, siatkówki i badmintona.

5 czerwca w niedzielę o godz. 8 nad stawem w Rzgowie przy ul. Zielonej, Amatorskie Koło Wędkarskie ze Rzgowa organizuje z okazji Dnia Dziecka zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Zawody odbędą się metodą spławikową. Każdy uczestnik zgłasza się ze swoją wędką i siatką na ryby. Nagrody funduje Urząd Miejski w Rzgowie. Na koniec zawodów, przewidziane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek, które sponsoruje przedsiębiorca ze Starowej Góry.

 Organizator Włodzimierz Kaczmarek
SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Powiat Łódzki Wschodni we współpracy z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy zaprasza przedsiębiorców z terenu powiatu na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dotacji w ramach I i II Osi priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wsparcie skierowane głównie do sektora MSP jest przeznaczone na rozwój konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki w województwie łódzkim.
Najważniejszą inwestycją w naszej gminie jest dokończenie kanalizacji w Starowej Górze i Starej Gadce. Przyznano nam 15 milionów 50 tysięcy złotych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych [ZIT] Unii Europejskiej. Kwota ta została zaakceptowana przez wszystkie środki opiniujące!
W czwartek, 19 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie odbył się XIV Międzyszkolny Turniej Trójinformatyczny. Co roku uczniowie szkół podstawowych w naszej gminie zmagają się o tytuł najlepszego informatyka w klasach piątych oraz klasach szóstych. Zawodnicy pracowali w parach. By wygrać, musieli zdobyć jak największą ilość punktów z dwóch części turnieju – teoretycznej oraz praktycznej.
W środę, 25 maja w Hali Sportowej Irmina Kuzik, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie - ogłosiła werdykt jury VI Regionalnego Konkursu Plastycznego „Wiosenny Pejzaż”. Dyplom Grand Prix za pracę, która uzyskała największą możliwą ilość punktów - otrzymała Michalina Kałużyńska z Młodzieżowego Domu Kultury w Opocznie.
Pod koniec stycznia 2016 roku  Rada Miejska - w ramach uchwały budżetowej - przyjęła ambitny program inwestycyjny do realizacji w roku 2016. Ogólna kwota przewidziana na inwestycje w bieżącym roku wyniosła 14 milionów 776 tysięcy 657 złotych. Jest to kwota znacząco wyższa niż w latach poprzednich.
Zorganizowana z dużym rozmachem uroczystość,  upamiętniająca 1050. rocznicę Chrztu Polski, miała miejsce 21 maja w Rzgowie. Obchody rozpoczęły się o godz. 15.30 procesją z kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława B. M.  W pochodzie przeszli licznie zgromadzeni mieszkańcy, władze samorządowe gminy Rzgów oraz powiatu łódzkiego wschodniego, siostry zakonne i kapłani , a wśród nich przedstawiciele Łódzkiej Kurii Metropolitalnej,
Chór „Camerata” reprezentował gminę Rzgów na IV Festiwalu Pieśni Maryjnej w Dobroniu w niedzielę,15 maja .Na zaproszenie organizatorów nasza grupa pojawiła się na festiwalu już  po raz drugi. Wykonaliśmy trzy pieśni – Matko nasza, Ave Maria i Święta Matko.