Starostwo Powiatowe w Opocznie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosiły wojewódzki konkurs ekologiczny pt. "Bliżej opoczyńskiej natury”.
Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego, w szczególności do młodzieży kształcącej się na kierunkach turystycznych, członków PTTK i in. organizacji turystycznych, ekologicznych oraz wszystkich miłośników przyrody.
15 czerwca Agencja Nieruchomości Rolnych uruchomiła specjalny serwis internetowy poświęcony nowym przepisom regulującym obrót nieruchomościami rolnymi. Serwis dostępny jest pod adresem http://www.gospodarstwopolska.pl
Trwa akcja bezpłatnego badania pod kątem wczesnego wykrywania raka piersi.
14 lipca w Łodzi mammobus zatrzyma się w Centrum Handlowo-Rozrywkowym "Sukcesja" przy al. Politechniki
18 lipca w Tuszynie przy OSP, ul. Źródlana 39
19 i 20  lipca w Andrespolu przy OSP, ul. Ceramiczna 1
23 lipca w Brójcach przy OSP ul. Brójce 39 b.

Podczas prac ziemnych w parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie 24 czerwca w piątek znaleziono szczątki ludzkie, a pozostała część szkieletu została odkryta w środę, 29 czerwca. Chodzi o szkielet najprawdopodobniej żołnierza radzieckiego, który zginął lub zmarł pod koniec II wojny światowej.

W II turze głosowania przedterminowe wybory na burmistrza Rzgowa wygrał Mateusz Kamiński.  Uzyskał on 1759 głosów, podczas gdy jego kontrkandydata Wojciecha Skibińskiego poparło 1105 mieszkańców. Frekwecja wyborcza wyniosła 37,09 procent.
Szczegółowe wyniki głosowania podajemy poniżej w załączniku w galerii artykułu. (włok)
Fot. Włodzimierz Kupisz
Kierowcy przejeżdżający w piątek, 1 lipca pytali przechodniów, czy już zaczęliśmy świętować Dni Rzgowa. Skojarzyli je z meksykańską muzyką i kolorowymi tancerzami na estradzie przed ratuszem. Na rzgowskiej estradzie obejrzeliśmy prawie 70-minutowy, dynamiczny koncert Grupo Folklorico de Mexico Alianza. Goście z Ameryki Północnej zostali zaproszeni wiosną przez ówczesnego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Wojciecha Skibińskiego. W piątek przywitał ich jako pełniący funkcję burmistrza Rzgowa.

Wojciech Skibiński pełniący funkcję burmistrza Rzgowa w piątek, 1 lipca o godz. 12.50 wziął udział w uroczystym otwarciu 40-kilometrowego odcinka autostrady A1 między Tuszynem a Strykowem. Uroczystość zgromadziła wielu szacownych gości m.in. przybył wicepremier Piotr Gliński, wojewoda łódzki profesor Zbigniew Rau, senatorowie, posłowie, burmistrzowie i wójtowie gmin, przez które przebiega nowy odcinek autostrady.
W piątek, 1 lipca 2016 r. o godzinie 18 park im. A. Mickiewicza w Rzgowie kolejny już raz zamieni się w scenę plenerową, na której obok ZPiT Rzgowianie - wystąpi niezwykły gość zza oceanu - Grupo Folklorico de Mexico Alianza. Goście z Ameryki Północnej zostali zaproszeni wiosną przez ówczesnego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Wojciecha Skibińskiego. W piątek przywita ich jako pełniący funkcję burmistrza Rzgowa.
Wojciech Skibiński, pełniący funkcję burmistrza Rzgowa został zaproszony w środę, 29 czerwca na spotkanie z profesorem Piotrem Glińskim, wicepremierem -  ministrem kultury i dziedzictwa narodowego.
We wtorek 28 czerwca w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim -  profesor Zbigniew Rau, wojewoda łódzki odznaczył Brązowym Krzyżem Zasługi p. f. burmistrza Wojciecha Skibińskiego  - za zasługi w działalności społecznej na rzecz kultywowania oraz promowania muzyki orkiestr dętych. Tego dnia Wojciech Skibiński znalazł się w gronie ponad dwudziestu osób,  szczególnie zasłużonych dla województwa łódzkiego, wyróżniających się w działalności społecznej, samorządowej i kulturalnej, pracy na rzecz rozwoju i upowszechniania turystyki oraz wiedzy o regionalnej kulturze i historii. 

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Trzecia co do zamożności gmina w Łódzkiem – Rzgów – była gospodarzem konferencji pod tytułem „Kierunki rozwoju gminy Rzgów i regionu w perspektywie współpracy administracji publicznej z sektorem prywatnym".
Starszy strażak stażysta PSP 23-letni Marcin Bartoszek i zarazem ochotnik OSP Grodzisko wrócił z Hiszpanii z Igrzysk Europejskich Strażaków i Policjantów w Huelva w Andaluzji.
W niedzielę, 26 czerwca OSP Romanów obchodziła 60-lecie istnienia. W uroczystości uczestniczyli m.in. Wojciech Skibiński, pełniący funkcję burmistrza Rzgowa oraz Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej. Kapłani ze Rzgowa i Woli Rakowej, odprawiajacy mszę świętą polową, życzyli strażakom tylu powrotów, ilu wyjazdów. Dziś jednostka liczy 28 druhów. Po dekoracji zasłużonych i najbardziej aktywnych strażaków - ochotników, nastąpiła defilada pododdziałów Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Rzgów oraz ościennych gmin. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Rzgowska Orkiestra Dęta, która również uczestniczyła w defiladzie. Jubileusz zakończyła biesiada, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich. 
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
W piątkowym, sobótkowym  turnieju głównym, rozegranym wieczorem 25 czerwca wzięło udział 9 zespołów. Zawody trwały około 4 godzin. Puchar Burmistrza Rzgowa powędrował do drużyny "Chłopaki z Miasta".
W sobotę, 25 czerwca o godz. 18 czekają nas piłkarskie emocje na żywo na rzgowskim stadionie. Odbędzie się towarzyski  mecz z zaprzyjaźnioną drużyną GKS-u Rzgów (woj. wielkopolskie, powiat koniński). W wyniku nawiązanych kontaktów pomiędzy zarządami obu klubów, sportowe wydarzenie będzie okazją do spotkania samorządowców obu zaprzyjaźnionych gmin o tej samej nazwie, ale w różnych regionach kraju. W meczu udział wezmą drużyny seniorskie - nasza IV-ligowa oraz gości - występująca w A-klasie. Mamy nadzieję, iż będzie to początek dobrych, wzajemnych kontaktów zarówno pod względem sportowym, jak i samorządowym czy biznesowym.

Link do ich oficjalnej strony http://gksrzgow.futbolowo.pl/
Link do gminy Rzgów http://www.gminarzgow.pl/