Bardzo atrakcyjne imprezy zaproponowano pod koniec tegorocznej Feriady 2016, współorganizowanej przez GOK w Rzgowie. W czwartek 25 lutego w Hali Sportowej  wystąpił iluzjonista Marek Corelli -  w programie „Magic Corelli Show”.
Magik, czarodziej czy iluzjonista – nazwa ma tu mniejsze znaczenie, najważniejsze,  że zarówno dzieci jak i dorośli kochają pokazy magii, szczególnie gdy gość wyczarowuje króliczki, chusteczki, banknoty czy inne cacka. Dowodem na to, że było wesoło, dowcipnie i zabawnie były zadowolone buzie naszych  milusińskich. Dobiega końca czas beztroskiej zabawy na ulubionych zajęciach.

Tekst i foto Izabela Kijanka

W Prawdzie, 23 grudnia 2015 r. ulica z jedyną na razie zamieszkaną posesją otrzymała imię prof. Włodzimierza Fijałkowskiego. Przez długie lata było głośno o ginekologu położniku, społeczniku, twórcy polskiego modelu szkoły rodzenia. W pamięci mieszkańców miejscowości pozostała sylwetka samotnego rowerzysty, który przez kilkanaście lat przyjeżdżał z Łodzi do rodziny syna Pawła, która sprowadziła się do Prawdy w 1982 r.
W lutowym numerze „Rzgowa Naszej Gminy”  w tekście „Budżet dużych wyzwań” przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Świerczyńskiego czytamy:


W dniach 26-28 lutego w Łodzi w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy al. Politechniki 4 odbędą się targi „Regiony Turystyczne – Na Styku Kultur”. Imprezą towarzyszącą targom jest ogólnopolski konkurs Polski Producent Żywności. Wytwórcy z regionu łódzkiego zaprezentują swoje produkty na stoiskach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Udział w konkursie Polski Producent Żywności daje możliwość promocji rolnictwa regionu i potencjału przetwórstwa rolno-spożywczego wśród klientów z regionu, kraju i zagranicy.
Otrzymaliśmy szczegółową informację o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w gminie Rzgów. Z udostępnionego nam materiału wynika, że porównując rok 2015 do 2014 nastąpiło znaczne poprawienie tego bezpieczeństwa, mierzone obiektywnie mniejszą ilością zdarzeń: pożarów oraz zagrożeń miejscowych, czyli anomalii pogodowych, ataków os itp.
Dlaczego dłużej potrwają w gminie Rzgów prace nad studium zagospodarowania przestrzennego? Uchwalona przez Sejm ustawa o rewitalizacji przedłużyła prace nad „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Rzgów”. Studium znajduje się w ostatnim etapie opracowania. 
19 lutego, w piątek w hallu Urzędu Miejskiego w Rzgowie na I pietrze otwarto V Wystawę Prac Plastycznych "Zaczarowany świat teatru", zainspirowanych przedstawieniem "Tajemnica wesołego miasteczka" w Teatrze Arlekin w Łodzi. Autorzy akwarel przynieśli ze sobą kukiełki, wykonane podczas ferii w mieście w Gminnym Ośrodku Kultury pod okiem Irminy Kuzik, szefowej Pracowni Plastycznej GOK. Wiceburmistrz Mateusz Kamiński otwierając wystawę pochwalił pomysł utrwalenia wrażeń po przedstawieniu w postaci obrazów i kukiełek. Dzięki temu wydarzenie to dłużej pozostanie w pamięci młodych artystów. W marcu wystawa zostanie przeniesiona do hallu Hali Sportowej w Rzgowie. (włok)

Fot. Włodzimierz Kupisz i Irmina Kuzik
W środę, 17 lutego w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyły się - podobnie jak w całym kraju - konsultacje społeczne, które pozwolą szczegółowo opracować „Krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa”. Każdy uczestnik wypełnił anonimową ankietę wskazując w niej  miejsca potencjalnych zagrożeń oraz problemy, którymi powinni zainteresować się policjanci w gminie Rzgów.
Czy do gazów gaśniczych zalicza się etan - na to pytanie trzeba przygotować odpowiedż, skoro zabierasz się do przygotowań do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na początku marca w Rzgowie w Urzędzie Miejskim. Przeczytaj szczegóły poniżej. (włok)

Fot. Włodzimierz Kupisz
W czwartek, 18 lutego 2016 roku, pracownicy Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi pojechali do Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w celu przedstawienia oferty terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych w aglomeracji łódzkiej. Biuro przedstawiło kilkanaście ofert terenów o powierzchni od 10 ha do 200 ha, głównie z przeznaczeniem pod produkcję. Pod względem powierzchni najbardziej jest imponująca propozycja gminy Rzgów obejmująca 200 hektarów!

18 lutego, w czwartek wiceburmistrz Mateusz Kamiński zgodził się na objęcie honorowym patronatem imprezy motoryzacyjnej klubu Parszywa Wrak Race z Łasku. W tym roku zostaną rozegrane w Babichach cztery edycje wyścigów wraków - najbliższy wyścig jest zapowiadany  3 kwietnia. Uczestnicy poruszają się pojazdami, które sami określają mianem fransensztajnów, madmaksów czy spychaczy. Wyścig odbywa się na jednokilometrowej trasie pełnej dziur i zakrętów. Impreza jest rozgrywana na czas - najlepsi zawodnicy wykonuja 15 okrążeń w ciągu 30 minut. 
Nie wszystko da się zepchnąć na pocztę elektroniczną. Jeszcze trochę czasu upłynie, zanim e-mailem dostaniemy mandat za niewłaściciwe parkowanie albo wezwanie do zapłacenia podatku rolnego. W realu w 28 państwach Unii Europejskiej 16 lutego jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek. W gminie Rzgów pracuje 17 listonoszy Poczty Polskiej oraz Henryk Garusiński, jedyny etatowy doręczyciel Urzędu Miejskiego.
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła VIII edycję konkursu na prace
"Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość". Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
- Jesteście panie naprawdę pozytywnie zasupłane w swej pasji – powiedział wiceburmistrz Mateusz Kamiński w piątek 12 lutego w hallu Hali Sportowej na otwarciu wystawy dla uczczenia 5. rocznicy powstania Koła Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane”. Na ekspozycji znalazło się prawie 200 prac wykonanych w wielu technikach: koronka filetowa, frywolitka, druty, kanwa, richelieu, szydełko, haft płaski, haft krzyżykowy, koronka klockowa, hardanger, decoupage, malarstwo olejne, filc na mokro, filc na sucho, drewno osikowe.Ta wystawa zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie będzie czynna do połowy marca.
10 lutego w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyła się kameralna uroczystość wręczenia upominków - w postaci telefonów komórkowych trzem mieszkańcom gminy, którzy złożyli deklaracje przystąpienia do Gminnego Systemu Powiadamiania SMS o numerach 999, 1000 i 1001. Mieliśmy przyjemność powitać panią Katarzynę, która reprezentowała swego męża Pawła Dudka z Kalinka, Tomasza Wojtasa z Gospodarza i Arkadiusza Kosiadę z Kalina. Tego dnia w bazie danych znajdowało się już 1018 abonentów na 9694 mieszkańców gminy Rzgów! SMS docieraja do ponad 30 procent gospodarstw domowych. To przypuszczalnie rekord w skali kraju.