Aktualności - Gmina Rzgów
 W dniach 4 – 14 lipca Rzgowski Chór „Camerata”  przebywał na  letnich warsztatach wyjazdowych w Rewalu nad Bałtykiem (Zachodniopomorskie). Godnie reprezentowaliśmy gminę Rzgów i działalność chóru, koncertując oraz doskonaląc podczas codziennych prób repertuar na występy na nadchodzące Dni Rzgowa i dożynki.
Warsztaty edukacyjno-kulturalne dla 37-osobowej grupy najmłodszych (Krasnale) młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca Rzgowianie odbyły się  w tym roku w Jarosławcu w terminie 3-15 lipca.
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rzgowie wraz z przewodnikiem psa z tuszyńskiego komisariatu zawitali do przedszkola w Starowej Górze. Policjanci dbają o częste spotkania z najmłodszymi, ponieważ ich bezpieczeństwo jest dla nich najważniejsze. Każde spotkanie ze stróżami prawa to lekcja edukacji z wakacyjnego bezpieczeństwa.
Dzis w Grodzisku rozpoczęło się układanie wierzchniej warstwy asfaltu na drodze gminnej od drogi wojewódzkiej nr 714 - od skrzyżowania w kierunku ul. Glinianej w Rzgowie. Pracuje kombajn do asfaltowania, cała flota walców drogowych, ciężarówek, ładowarek i innego ciężkiego sprzętu. To I etap remontu drogi.
W sobotę, 20 lipca w południe uczestnicy XXVI Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Łódzkiej wystartują z placu 500-lecia w Rzgowie do IV etapu. Jak poinformował nas Michał Dudek, dyrektor wyścigu, do tej pory zgłoszono 18 drużyn, około setki zawodników, z zagranicy będą się u nas ścigać ekipy z Estonii, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Niemiec i Białorusi.
Poniedziałkowa, nietypowa, bo wakacyjna XII sesja Rady Miejskiej została wymuszona przesunięciami pieniędzy budżetowych. W obawie przed utratą dofinansowania wojewody do mieszkań komunalnych w Bronisinie Dworskim, radni na XII sesji wyrazili zgodę na przeznaczenie dodatkowych 30 tysięcy złotych na remont. Gdyby nie ten zastrzyk gotówki, remontu nie dałoby się przeprowadzić w tym roku, co wiązałoby się z utratą dofinansowania z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.
We wtorek dyżur pełnić będzie w godzinach 14-17 wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Marek Bartoszewski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
zdj. przykładowe
Fot. Włodzimierz Kupisz
Zakończyły się zajęcia wakacyjne zorganizowane przez GOSTiR oraz Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie. W tym roku w trzytygodniowym programie wakacyjnym uczestniczyło blisko 70 osób. Zajęcia sportowo-rekreacyjne obejmowały różne dyscypliny sportowe, takie jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, badminton, rugby tag, tenis stołowy, zbijak, taniec i wiele, wiele innych.
W sobotę, 20 lipca w południe uczestnicy XXVI Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Łódzkiej wystartują z placu 500-lecia w Rzgowie do IV etapu. W Komitecie Honorowym wyścigu działają: Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa oraz Radosław Pełka, przewodniczący Rady Miejskiej.
W niedzielę, 14 lipca obchodzono w Rzgowie Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11 przed ratuszem od zbiórki pocztów sztandarowych. Przybyli m. in. Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa, Marek Bartoszewski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Dariusz Klimczak - wiceprezes PSL, wicestarota Ewa Gładysz i Dariusz Krzewiński - prezes powiatowej i gminnej OSP.
Rzgowscy samorządowcy zostali zaproszeni na galę 33. Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wystąpiły zespoły, które podziwialiśmy w Rzgowie na Festiwalu 4 Kultur oraz inne grupy z Białorusi, Serbii i z Łodzi: Zespoły Pieśni i Tańca - Anilana i Łódź.
Na budowie kolorowego przedszkola żłobka w Guzewie panuje duży ruch. Tegoroczny zakres prac obejmuje roboty we wnętrzu. Bardzo zaawansowane są prace wodnokanalizacyjne, elektryczne, a w niektórych, mniejszych pomieszczeniach pracownicy położyli już glazurę i terakotę. Na zainstalowanie czekają drzwi wewnętrzne oraz urządzenia sanitarne. Trzeba będzie pomalować ściany wewnętrzne.
Parafia rzymskokatolicka pw. św. Stanisława w Rzgowie wnioskowała o 100 tysięcy dotacji na remont – właśnie dostała 75 tysięcy złotych od Sejmiku Województwa Łódzkiego. Dotacja ma pokryć wydatki na renowację elewacji północnej nawy głównej, na remont sklepienia i ścian prezbiterium. W sumie na zabytki z terenu Łódzkiego samorząd województwa przeznaczył w tym roku 5 mln zł. Dofinansowanie otrzymało dzięki temu 80 obiektów. Wśród nich jest osiem łódzkich. Pozostałe są rozsiane po całym regionie.
W Rawie Mazowieckiej Małgorzata Rózga, wiceburmistrz Rzgowa wzięła udział w uroczystości dla upamiętnienia 100-lecia powołania w Polsce - Policji Państwowej. Zastępca burmistrza Rzgowa przekazała gospodarzom list okolicznościowy. Wręczyła symboliczne ikony z wizerunkiem św. Michała Archanioła, patrona policjantów. Odebrali je: młodsza inspektor Anna Dyśko, komendantka policji w powiecie rawskim oraz inspektor Krzysztof Dąbrowski, zwierzchnik policji powiatu łódzkiego wschodniego.
Konkurs „Czytelmistrz 2020" to konkurs czytelniczy kierowany do dorosłych mieszkańców całej Polski, którzy kochają książki. Jest autorskim pomysłem burmistrza Wieruszowa oraz dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Jego celem jest promowanie i popularyzowanie czytelnictwa w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa.