Aktualności - Gmina Rzgów
Podczas robót wodociągowych w rozbudowywanej oczyszczalni ścieków w Rzgowie i na ul. Usługowej w Starej Gadce wykorzystywane są nowoczesne maszyny,wykonujące tzw. przewierty sterowane.
Dzielnicowi ze rzgowskiego komisariatu prowadzą szereg działań informacyjno-edukacyjnych w centrach handlowych w Rzgowie. Systematycznie spotykają się z właścicielami boksów i innymi użytkownikami obiektu. Apelują o właściwe zabezpieczenie swojego mienia jak i pieniędzy, z którymi poruszają się na co dzień klienci robiący zakupy oraz właściciele sklepów.
Turniej Piłki Siatkowej zostanie rozegrany 13 kwietnia w sobotę od godziny 10 w hali sportowej GOSTiR w Rzgowie. W rozgrywkach mogą brać udział osoby zdrowe (brak przeciwwskazań lekarskich do udziału w turnieju). Wykluczony jest udział zawodników profesjonalnych, trenujących i grających czynnie w klubie sportowym zgłoszonym do rozgrywek PLS. Dla najlepszych drużyn przewidziane są puchary! Zgłoszenia drużyn przyjmowane są 10 kwietnia.
Regulamin i karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie www.gostir-rzgow.pl
Ewa Tyll
W środę, 17 kwietnia o godzinie 9 w hali sportowej GOSTiR w Rzgowie odbędzie się „Olimpiada Przedszkolaka”. Dzieci będą się zmagać w różnorodnych konkurencjach sportowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, a w szczególności rodziców, dziadków oraz opiekunów dzieci, biorących udział w imprezie.
Ewa Tyll
„Operacja Wiosna” to nazwa zbliżających się wyścigów wraków w Babichach w sobotę, 30 marca o godz. 9. Impreza zyskała honorowy patronat burmistrza Rzgowa. Organizacja tych imprez ma już 7-letnią tradycję w różnych miejscowościach regionu.
Dyżur radnych we wtorek, 26 marca pełnią:w godzinach 14- 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15.30 - 16.30 radny Kordian Skalski, a radny Zbigniew Waprzko w godz. 14.30 – 16..
Gmina Rzgów wystawia się na trzydniowych XXV Targach Turystycznych Na styku kultur w Łodzi. Mamy wspólne stoiska z innymi miasteczkami dobrego życia, stowarzyszonymi w międzynarodowej organizacji Cittaslow. Przed południem stoisko odwiedził burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński. Rzgów reprezentują na targach: Miron Ossowski, szef promocji gminy oraz  m. in panie z Koła Rękodzieła Artystycznego "Zasupłane", działające w Gminnym Ośrodku Kultury. Pokazują swoje wyroby m. in. dekoracyjne pisanki wielkanocne, obrusy i obrazy. 

W czwartek, 21 marca przypada Światowy Dzień Poezji obchodzony od 20 lat, szczególnie w Paryżu. W Rzgowie tradycja tych spotkań z poezją, poezją śpiewaną i piosenką liczy dopiero cztery lata, ale z pewnością będzie kontynuowana.
Obchody święta wiosny tradycyjnie polegały na spacerze po Rzgowie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza odwiedziły ratusz, z którego wyszli do nich z cukierkami włodarze gminy - burmistrz Mateusz Kamiński oraz wiceburmistrz Małgorzata Rózga. Przed urzędem zrobiło się bardzo kolorowo od kukieł i barwnie ubranych dzieci. 
Na posiedzeniu wspólnym komisji Rady Miejskiej w Rzgowie w czwartek, 21 marca rajcy zapoznali się ze sprawozdaniami i projektami uchwał przed najbliższą sesją 27 marca.
W sobotę, 23 marca zapowiada się wielkie sprzątanie po remoncie we wnętrzu świetlicy wiejskiej w Starowej Górze, która upodabnia się coraz bardziej do domu kultury z prawdziwego zdarzenia. „Dom kultury” widnieje zresztą od dawna na szyldzie placówki.
W środę, 20 marca w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim burmistrz Mateusz Kamiński, Danuta Rusinkiewicz i Milena Łęgocka odebrali promesę – potwierdzenie dofinansowania żłobka w Guzewie. „Drużyna” ze rzgowskiego ratusza odebrała promesę opiewającą na 570 tysięcy złotych z rąk Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej i wojewody łódzkiego, profesora Zbigniewa Raua.
Czas na PIT- wybierz, czy udział w podatku dochodowym wróci do Ciebie w formie inwestycji w miejscu gdzie mieszkasz, czy skorzystają z niego mieszkańcy miasta, w którym ty tylko rozliczasz swój podatek.
21 marca o godzinie 10 w hali sportowej GOSTiR w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 (sala konferencyjna) odbędzie się szkolenie dla rolników, dotyczące elektronicznej formy wypełniania wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich w 2019 r. - aplikacja eWniosekPlus. Szkolenie przeprowadzą specjaliści z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. (MO)
Zdj. przykładowe/archiwum/Mateusz Szczepaniak
Zarząd Klubu GLKS Zawisza Rzgów informuje, że tegoroczne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze zostało zaplanowane 21 marca  (czwartek), godz. 18.00 (I termin) w sali OSP w Rzgowie, ul. Nadrzeczna 2. Zapraszamy wszystkich Członków oraz sympatyków Klubu.
Robert Świerczyński, prezes GLKS Zawisza Rzgów
Zdj. przykładowe/ Paweł Łacheta/archiwum