Strażak Marcin Bartoszek mieszkający w gminie Rzgów, pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 w Łodzi z osobistym sukcesem brał udział w XVII Mistrzostwa Świata Strażaków i Policjantów w Los Angeles.
Przedszkole w Guzewie, którego budowa rozpoczęła się niespełna dwa tygodnie temu „wychodzi z ziemi”. Po uzbrojeniu fundamentów i ich wylaniu rozpoczęto stawianie murów.
Na niemal 600 gmin miejsko-wiejskich Rzgów zajmuje 24.miejsce w Polsce i 3 w województwie pod względem zamożności gminy w przeliczeniu na mieszkańca.
W dniu 10 sierpnia gościliśmy w Rzgowie, pielgrzymów  II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej: Pabianice – Niepokalanów.
Trwają rozpoczęte wiosną prace modernizacyjne największej w Rzgowie stacji uzdatniania wody przy ul. Górnej. W stacji zainstalowano już dwa potężne zbiorniki na wodę.
Wzdłuż ulicy Ogrodowej w Rzgowie na odcinku między Polną i Południową budowany jest chodnik. Powstanie niemal 190 metrów wygodnego, szerokiego na dwa metry chodnika.
Jak można zauważyć, od dzisiaj dzięki przychylności Ks. Proboszcza i firmy remontowej, na wieży kościelnej w Rzgowie, zawieszono dwa banery informujące o obchodach Jubileuszu 550  lecia Rzgowa. Jest to widoczna informacja dla mieszkańców i osób, którzy przejeżdżają przez naszą miejscowość o Jubileuszu naszego miasta.
W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, można będzie się ochłodzić w samym sercu miejskiego parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie.
W Guzewie rozpoczęła się budowa przedszkola. Właśnie wykopano fundamenty, trwa ich zbrojenie. Stan surowy ma być gotowy jeszcze jesienią tego roku.
Trwa szósta edycja plebiscytu Terra Flower Power mającego na celu wyłonienie i nagrodzenie miast, które w tym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe. W tym roku w konkursowe szranki stanął także Rzgów!
Rzgowski Chór „Camerata”  przebywał na wyjeździe szkoleniowo- wypoczynkowym we Władysławowie. Dumnie promowaliśmy Gminę Rzgów w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP wypełnionym wiernymi i słuchaczami. Kibicowali nam również przypadkowo spotkani niektórzy mieszkańcy Rzgowa odpoczywający nad morzem ! Jak  miło spotkać ziomków na krańcu Polski!
Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Rzgowie zrealizowali inwestycję polegającą na utwardzeniu ulicy Górnej. Zabiegali o to zarówno rolnicy jak i mieszkańcy Rzgowa i Starowej Góry.
W załączniku znajduje się poradnik przygotowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zawierający przydatne informacje związane z upałem.
Zachęcamy do zapoznania się z tą lekturą!