Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z trzeciego dnia obchodów jubileuszu 550-lecia nadania praw miejskich dla Rzgowa.
Tym dniem był niedzielny (27 sierpnia) „Piknik Rodzinny”. „Król” Kazimierz Jagiellończyk przysiadł na tronie, dzieci opanowały park im. Adama Mickiewicza. Piknikowych atrakcji było mnóstwo, świetnie bawili młodsi i starsi. Kapelusznik z „Alicji w Krainie Czarów” czarował dzieci swoim towarzystwem i chętnie zapraszał na drugą stronę lustra czyli do wspólnych zdjęć, a Piraci z Karaibów żartami wywoływali uśmiechy.
Na koniec ostatniego jubileuszowego dnia była słodka niespodzianka - ogromny jubileuszowy tort dla wszystkich.
W piątkowe popołudnie (29 września) świeciły latarnie wzdłuż ulicy Tuszyńskiej. Nie była to jednak lekkomyślność lub awaria lecz celowe działanie.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z obchodów jubileuszu 550-lecia nadania praw miejskich dla Rzgowa - część druga.
Drugi dzień obchodów 550-lecia nadania praw miejskich dla Rzgowa obchodziliśmy w sobotę 26 sierpnia, pod znakiem „Dni Rzgowa”.
Piękną estradę, specjalnie wybudowaną na miejskim stadionie zapełniły rzgowskie zespoły oraz gwiazdy znane w całej Polsce: Cleo, kabaret „Smile”, zespół Weekend.
Na koniec hucznie obchodzonego drugiego dnia jubileuszu była dyskoteka i niezwykle widowiskowy pokaz fajerwerków.
„Jesienny Pejzaż” - edycja 2017 - konkurs plastyczny organizowanym już siódmy raz przez Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z obchodów jubileuszu 550-lecia nadania praw miejskich dla Rzgowa.
Pod klawiszem [„Rzgów Nasza Gmina” – wydanie internetowe] jest opublikowany najnowszy, 261 numer naszego miesięcznika. Zachęcamy do czytania. Wystarczy „kliknąć” na klawisz lub tutaj: http://www.rzgow.pl/informator-t34/nasza-gmina-archiwum-t120#!
Prestiżową Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury otrzymały dwa rzgowskie zespoły: Orkiestra Dęta oraz ZPiT „Rzgowianie”. Nagroda jest przyznawana za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
Kandydaci do nagrody mogą być zgłaszani przez, między innymi, organy administracji samorządowej. W przypadku rzgowskich laureatów, z inicjatywą nagrodzenia ich wystąpił burmistrz Mateusz Kamiński.
W niedzielę, 24 września odbył się "Dzień otwarty świetlicy wiejskiej w Prawdzie".
W jego ramach, z inicjatywy sołtysa Prawdy, Jana Spałki i tamtejszej rady sołeckiej zorganizowano tego dnia spotkanie pod hasłem "Poprawa funkcjonalnosci swietlicy w Prawdzie jako forma integracji spolecznej". Było ono zakończeniem projektu dedykowanego terenom wiejskim.
Od 28 września bieżącego roku sprzedaż biletów PKS będzie odbywała się w specjalnie do tego przygotowanym stanowisku, blisko wejścia w Urzędzie Miejskim w Rzgowie.
VIII edycja  Otwartych Mistrzostw Rzgowa O Puchar Burmistrza w jeździe na deskorolce już 1 października.
Od 1 października (niedziela) zacznie obowiązywać tzw. sieć szpitali opracowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia i to w nich będzie zorganizowana nocna i świąteczna pomoc lekarska, a nie jak dotychczas – w poradniach.
Już 30 września w hali sportowej GOSTiR w Rzgowie odbędzie się amatorski turniej piłki siatkowej kobiet. Termin zgłaszania drużyn upływa już 25 września.
Pięć tygodni przed terminem oddano do użytku mieszkańców nowe przystanki autobusowe i chodniki w Prawdzie.

Maraton Zumby czyli „wielkie spalanie kalorii”, to impreza która cieszy się szczególnie dużym powodzeniem u kobiet. Ponad dwie godziny zabawy przy muzyce wymagało od naszych uczestników żelaznej kondycji, jednak uczestniczące w niej panie udowodniły że są w znakomitej formie.