Aktualności - Gmina Rzgów
W środowe popołudnie, 16 września zapraszamy do Parku Miejskiego w Rzgowie! Już od godziny 16 będą czekały atrakcje dla najmłodszych m. in. dmuchańce, pokazy cyrkowe oraz darmowa wata cukrowa. Od godziny 18 park zamieni się w salę kinową, a na telebimie będzie można obejrzeć film animowany Ups! Arka odpłynęła, a następnie polską produkcję Carte Blanche.
Poniedziałki i środy to dni zapisów do nowych grup cheerleaderek w Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki  i Rekreacji w Rzgowie.  Power Fun zaprasza dziewczynki w wieku 7-15 lat na godz. 17, a o godz. 16 przychodzą najmłodsze w wieku 3-6 lat. (WK)
Fot. archiwum GOSTiR
Akcja Lato w Starowej Górze zakończyła się z końcem wakacji, jednak wspominać ją możemy jeszcze do końca września.
20 września w niedzielę o godz. 15 w strażnicy OSP Romanów rozpocznie się piknik rodzinny pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są". W programie pokaz możliwości sprzętu ratowniczo-gaśniczego miejscowej jednostki OSP oraz wspólne grillowanie. (WK)
Z okazji Powszechnego Spisu Rolnego 2020, Urząd Statystyczny w Łodzi zaprasza wszystkich chętnych z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w konkursie  fotograficznym pt. „Portrety wsi. PSR 2020”​ . Celem konkursu jest promocja i popularyzacja wiedzy na temat statystyki publicznej, w szczególności Powszechnego Spisu Rolnego oraz prezentacja i promowanie walorów artystycznych polskiej przyrody.
Ochotnicza Straż Pożarna w Guzewie realizuje projekt "Od Małego na całego z MDP", dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz przez gminę Rzgów. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do działalności w OSP. Dzień otwarty w OSP odbędzie się 16-17 września, a podsumowanie projektu 27 września w godz 14-17.
Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz
Fot. Włodzimierz Kupisz
Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominację na stopień nadbrygadiera, zastępcy komendanta głównego PSP st. bryg. Krzysztofowi Hejdukowi. Generalskie szlify wiceszef PSP odebrał 8 września w Pałacu Prezydenckim.  Starszy brygadier Krzysztof Hejduk wiceszefem Państwowej Straży Pożarnej jest od 6 marca tego roku, to jednak nie pierwszy raz, kiedy w czasie jego strażackiej kariery pełni służbę na tym stanowisku.
Niedzielne popołudnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rzgowie oraz grupą "Dobry humor" za nami. Spektakl pt.: "Kreatury" to zaproszenie do nowej sekcji teatralno-kabaretowej. Skecze oraz piosenki pełne dystansu bawiły widzów, którzy aktorom odwdzięczyli się gromkimi brawami.
Od 9 września 2020 r. do 30 września 2020 r. można składać wnioski w powiatowym oddziale Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa o pomoc w ramach przedsięwzięcia: „Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników, mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw, szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Wyjątkowo wysoka frekwencja dopisała na imprezie plenerowej z cyklu „Pożegnanie Lata” w Starowej Górze. Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Grot” z trudem nadążał z dostawami wkładu do ogniska i do grilla, a smażalnia placków ziemniaczanych pracowała bez wytchnienia.
Marek Bartoszewski okazał się mistrzem recytacji piątkowej edycji rzgowskiego Narodowego Czytania  Balladyny Juliusza Słowackiego. Szczególnie jego pierwsze wejście w rolę młodego, pięknego Grabca było niezapomnianym popisem recytatorskim. Interpretator głośno potem narzekał, że go pani Anna Malinowska dosłownie wpuściła w maliny, a poza tym co to za odrażająca postać ten Grabiec: raz pijany, innym razem zamordowany…
Paulina Nowak, najnowszy nabytek Koła Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane” przy GOK w Rzgowie zaprojektowała z „zasupłanymi” koleżankami gadżet Sieci Miasteczek Spokojnego Życia Cittaslow. Ponieważ w konkursie projektowym prezentowały się samorządy, a nie indywidualni autorzy, więc burmistrz Mateusz Kamiński formalnie odebrał wyróżnienie na festiwalu Cittaslow w Działdowie i przekazał w piątek upominki Paulinie w rzgowskim ratuszu..
Burmistrz Mateusz Kamiński oraz Miron Ossowski odpowiedzialny w ratuszu za promocję gminy Rzgów - uczestniczyli w Forum Ekonomicznym w Karpaczu (przeniesionym z powodu pandemii z Krynicy). Forum Ekonomiczne odbywające się w dniach 8-10 września 2020 r. to najważniejsza tego typu konferencja w skali Europy środkowo-wchodniej z udziałem szerokiego grona specjalistów.
Rzgowscy dzielnicowi systematycznie spotykają się z uczniami i przedszkolakami. W Publicznym Przedszkolu w Rzgowie poruszyli tematy bezpieczeństwa na drodze, wyjaśniali jak ważną rolę odgrywają odblaski i apelowali, aby pociechy zawsze miały przy sobie jakiś element odblaskowy. To przyczynia się do tego, że jesteśmy lepiej widoczni dla kierowców.
Na budowie alei pieszo-rowerowej między Guzewem a Prawdą na prawie całej długości jest już gotowa konstrukcja drogi. Podbudowa jest wykonywana z kruszywa kamiennego. Będziemy poruszać się po nawierzchni z betonu asfaltowego. Aleja dla rowerzystów i pieszych powstaje na odcinku 1129 metrów. Ma szerokość 2,5 metra.