Mamy wstępne wyniki badań ankietowych, przeprowadzonych przez studentów Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ankieterki pod opieką naukową  dr hab. Elżbiety Grzelak-Kostulskiej gościły u nas w długi weekend majowy.
Remont elewacji kościoła pw.  św. Stanisława Biskupa w Rzgowie wszedł w decydującą fazę.  Prace objęły całą południową elewację, prezbiterium i zakrystię. Do wymiany jest dach nad prezbiterium i zakrystią.
Ksiądz profesor Marek Stępniak przewodniczył sobotniej mszy św. na Starym Rynku w Rzgowie. Miejsce, gdzie przed 1630 rokiem stał stary kościół było wybrane nieprzypadkowo na mszę polową. Została ona bowiem odprawiona w intencji 100-lecia Niepodległości i przypadającej w przyszłym roku 550. rocznicy utworzenia Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika.
W piątek, 18 maja gimnazjaliści rzgowscy z klasy IIc zjawili się u burmistrza Mateusza Kamińskiego i sekretarz gminy Katarzyny Berczak-Lato na nietypowej lekcji wychowania obywatelskiego.
Firmie Juko odbierającej odpady komunalne od mieszkańców gminy Rzgów ostateczny termin na dostarczenie pojemników na odpady komunalne mieszkańcom upłynie 19 maja 2018 r. (sobota). W przypadku braku pojemnika lub problemów z odbiorem odpadów,  prosimy o zgłoszenia pod numerem (44) 732 69 63 wew. 110, 500 003 809 lub mailowo na adres d.pluciennik@juko.com.pl
W sobotę, 19 maja o godz. 16 na Starym Rynku w Rzgowie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i parafii. Będzie ją celebrował ksiądz Marek Stępniak, wicedziekan Dekanatu Tuszyn, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Witalisa w Tuszynie. Msza wpisuje się również w obchody stulecia odzyskania Niepodległości.
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Grupa starszych dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Lalibu” w Starowej Górze była gośćmi rzgowskiego samorządu. Burmistrz Mateusz Kamiński i Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza przekazali milusińskim upominki z ratusza.
W poniedziałek, 21 maja o godz. 12.30 Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w eliminacjach gminnych konkursu recytatorskiego "Świerszczykowe Wierszyki". Dzieci będą deklamować utwory w sali konferencyjnej GOSTiR przy ul. Szkolnej 5. Szczegóły na plakacie w galerii zdjęć artykułu.
23 i 24 maja odbędą się spotkania informacyjno-konsultacyjne dla mieszkańców obszaru działania STOWARZYSZENIA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „BUD-UJ RAZEM”
Amatorskie Koło Teatralne „Rodzynki w Babeczkach” wystawiło 16 maja spektakl pt. „Sniezka.pl” w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie. Aktorzy zostali przygotowani przez Annę Kret i Annę Kozłowską, a oprawę muzyczną zapewnił tradycyjnie Krzysztof Chrzanowski.
We wtorek, 15 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego rozstrzygnięto konkurs literacki „Fraszka ze Rzgowa". Zwyciężyła Marlena Kamińska, która odebrała pióro Parkera.
15 maja zakończono układanie wierzchniej warstwy ścieralnej asfaltu na ul. Łódzkiej w Rzgowie. Ma ona grubość 5 centymetrów i została wylana na spodnią warstwę tzw. betonu asfaltowego. Być może jeszcze w tym tygodniu odbędzie się odbiór techniczny tej inwestycji. Modernizacja ul. Łódzkiej na odcinku około 922 metrów ma kosztować 894 tys. zł.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie wraz z Kołem Rękodzieła Artystycznego "Zasupłane" serdecznie zapraszają dzieci wraz z rodzicami bądź opiekunami na warsztaty twórcze z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. Podczas imprezy dzieci będą mogły wykonać prezent dla mamy pod okiem pań z koła "Zasupłane". Serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej w Rzgowie,  wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo na plakacie!
W Rzgowie przy ul. Łódzkiej  przybył kolejny salon samochodowy. W ceremonii otwarcia salonu Nissana wzięli udział: Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa, prezes zarządu Emil Frey Retail Polska – Witold Rogalski, dyrektor finansowy Emil Frey Retail Polska – Grzegorz Dądela,  menadżer sieci dilerskich Nissan Polska – Janusz Nóżka.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzgowie być może już za trzy tygodnie zostanie zgłoszony przez wykonawcę do odbioru technicznego.