Aktualności - Gmina Rzgów
Dziś dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 14:30 - 16:00 radny Zbigniew Waprzko, a w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur pełnią w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
11 listopada 1969 r. Stanisław Cholaś, dziś ceniony w gminie Rzgów społecznik, sponsor oraz przedsiębiorca, rozpoczął działalność gospodarczą w zakładzie ślusarskim. Od samego początku specjalizował się w siatkach ogrodzeniowych, ogrodzeniach metalowych oraz usługach dla rolników.
Kolejna akcja krwiodawstwa w Rzgowie w niedzielę, 17 listopada pozwoliła zgromadzić prawie 12 litrów życiodajnego leku. Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiło się 30 osób. Jednak po wstępnych badaniach przeprowadzonych przez lekarza nie wszyscy mogli w tym dniu oddać krew ze względów zdrowotnych. Ogółem krew oddało 26 osób.
16 listopada, w sobotni wieczór przed meczem rzgowianie, aczkolwiek z wyraźną przewagą płci pięknej, obejrzeli występ kabaretu „Moherowe Berety”. Nazwa mogłaby sugerować program satyry politycznej. A tu nikt ze sceny nawet nie zająknął się politycznie.
Rzgowianka Marta Skwierczyńska - finalistka Miss Polski' 2019 już 8 grudnia zawalczy o tytuł najpiękniejszej Polki. Będziemy ją śledzić na scenie i zaciskać mocno kciuki podczas relacji telewizji Polsat. Gala finałowa Miss Polski to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczestniczek i ich rodzin oraz znajomych. Konkurs obchodzić będzie swoje 30-lecie.
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". W konkursie udział mogą wziąć nie tylko przedszkola i szkoły z gminy Rzgów, ale również osoby dorosłe. Prace należy składać do 13 grudnia 2019 r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Rzgowie (plac 500-lecia 22). Prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz o dokładne wypełniane metryczek, ponieważ niepełne lub niepoprawnie wypełnione będą odrzucane. (Ankieta uczestnika konkursu do wypełnienia w Galerii artykułu poniżej)
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie
Miniony weekend był bardzo pracowity dla Rzgowskiego Chóru Camerata. 9 listopada (sobota) chórzyści wzięli udział w III Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Matecznik" - Artystycznych Spotkaniach Amatorskich Zespołów Wokalnych Seniorów w Szadku, podczas których otrzymali wyróżnienie. Jest to bardzo duży sukces, bowiem w przeglądzie udział wzięło aż 15 zespołów i chórów z całego województwa łódzkiego.
19 listopada dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz

27 listopada w środę na Wydziale Biotechnologii i Nauki o Żywności Politechniki Łódzkiej w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 171/173 odbędzie się konferencja pt. „Biomasa, biogaz czy geotermia. Możliwości i innowacje w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii”. Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych od jednostek samorządu terytorialnego i spółek komunalnych po przedsiębiorców. (WK)
Na kabaretowy wieczór „Moherowe Berety” zaprasza w sobotę o godz. 18 Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie. Wydarzenie zaplanowano w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa. Wstęp wolny.
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na doroczne obchody 16. rocznicy działalności Rzgowskiego Chóru Camerata i obchody Święta Patronki - ”Cecyliada 2019”. Uroczyste spotkanie odbędzie się podczas mszy świętej w parafii pw. św. Stanisława B.M. w Rzgowie 24 listopada godz.11.30. Po niej chórzyści zapraszają na krótki koncert.
Sąsiedzi Gealana w Rzgowie podzielili się z nami zdjęciami wykonanymi po deszczu. Widać na nich wodę przelewającą się na mieszkalne posesje z wyżej położonego zakładu. Deszczówka wlewa się do piwnic, garaży i do magazynów. Zalewa podwórka. - Wokół firmy sąsiednie działki idealnie nadają się pod pola ryżowe – próbują żartować okoliczni mieszkańcy, ale wcale im nie do śmiechu. Przyszli, bo dowiedzieli się o konferencji prasowej dla lokalnych mediów.
Dziś  dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17  przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski.
Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
Ciepła, złota polska jesień towarzyszyła przez kilka godzin obchodom 101. rocznicy odzyskania Niepodległości w Rzgowie. Centralna uroczystość odbyła się w kościele parafialnym. Ksiądz proboszcz Krzysztof Florczak odprawił mszę w intencji Ojczyzny wskazując najważniejsze daty w dziejach Polski współczesnej: 1918 i 1989 r.