W obecności Włodzimierza Pytki – przedstawiciela Rady Sołeckiej w Romanowie, starosta oraz wicestarosta Powiatu Łódzkiego Wschodniego: Andrzej Opala i Ewa Gładysz, a także Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa i Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji UM w Rzgowie symbolicznie otworzyli 6 grudnia bezpieczniejszą drogę łączącą Romanów z Wolą Rakową w sąsiadującej z nami Gminie Brójce. Orędownikiem budowy tej drogi był także nieobecny wczoraj Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie. Inwestycja finansowana wspólnie przez Gminę Rzgów i Starostwo Powiatowe Łódzkie Wschodnie rozpoczęła się w sierpniu.
W tym roku Mikołaj odwiedził Rzgów wyjątkowo wcześnie. Można było go spotkać na hali sportowej już 3 grudnia. Szacowny jegomość nie przybył sam, pomagali mu aktorzy z grupy teatralnej „Maska” działającej przy Szkole Podstawowej w Kalinie im. św. Królowej Jadwigi.
W przeddzień Mikołajek w parku im. Adama Mickiewicza rozbłysła świątecznymi lampkami bożonarodzeniowa choinka.
Wśród rzgowian gromadzących się wokół choinki spacerował Mikołaj, częstował cukierkami i chętnie pozował do zdjęć (ale tylko z grzecznymi dużymi i małymi dziećmi). Było także konfetti z kuponami na ciekawe nagrody-niespodzianki. Ale przede wszystkim była świetna atmosfera, której nie popsuł grudniowy deszcz.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Powiatu Łódzkiego Wschodniego przypomina, że właściciele i zarządcy budynków powinni zadbać o przeprowadzenie kontroli przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) oraz instalacji gazowych przez uprawnione osoby.
Komunikat w tej sprawie znajduje się w załączniku.
Uprzejmie informuję, iż w dniu 14 grudnia 2017 r. odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące konkursu nr RPLD.09.02.02-IP.01-10-002/17 w ramach Poddziałania IX.2.2, ogłoszonego 29 listopada br. przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi oraz Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny.
10 GRUDNIA (niedziela) odbędą się w Rzgowie bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Są one adresowane do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.
W każdy wtorek, w godzinach 16.00 - 18.00 można wspinać się na ściance w Hali Sportowej GOSTIR w Rzgowie. Zajęcia bezpłatne. Szczegóły na plakacie i w załączniku, a tutaj podstawy techniki wspinania:
https://www.youtube.com/watch?v=HmKHX1CZrNQ
Choinka, choinka, świąteczna choinka rozbłyśnie w Rzgowie 5 grudnia o godzinie 17.00. Wśród rozmaitych atrakcji będzie konfetti z nagrodami oraz oczywiście…wizyta Świętego Mikołaja.
03 grudnia (niedziela) na hali sportowej GOSTiR odbędą się Mikołajki. Moc atrakcji tego dnia została przygotowana specjalnie dla naszych grzecznych dzieci.
Spektakl opowiada pełną humoru historię o starym nauczycielu języka polskiego i historii, który przez całe swoje życie pozostał wierny szkolnej miłości. Niestety, ze względu na wrodzoną nieśmiałość nie potrafił w czasach młodości wyznać swoich uczyć pięknej Helenie.
Szanowni Państwo,
Informujemy, iż Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi  i Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny dnia 29 listopada 2017 roku ogłosili konkurs nr RPLD.09.02.02-IP.01-10-002/17 w ramach:
Osi Priorytetowej IX „Włączenie społeczne"
Działania IX.2 „Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym"
Poddziałania IX.2.2 „Usługi społeczne i zdrowotne- ZIT"
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
Rozstrzygnięto plebiscyt na najlepszego sołtysa. W konkursowe szranki stanęła Anna Wielgosz, sołtys w Starowej Górze, która zdobyła tytuł Najlepszego Sołtysa w gminie i czwartą lokatę w całym województwie. Warto wiedzieć, że w województwie jest blisko 4 tysiące sołectw.
Organizatorem plebiscytu jest „Dziennik Łódzki”, a jego patronem jest Witold Stępień, Marszałek Województwa.
Szanowni Państwo,

Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza na seminarium poświęcone Funduszom Europejskim na badania i rozwój oraz partnerstwo publiczno-prywatne. Seminarium odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w EC-1 w godzinach 10:00-14:30


Po cztery drużyny z powiatu i województwa rywalizowały w kolejnej edycji Andrzejkowego Turnieju Siatkówki Amatorów, który w niedzielę, 26 listopada odbył się w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzgowie. W finale Sokół Rzgów pokonał 2:0 drużynę VT Nosorożec.
Zakończyła się druga edycja konkursu Super Żak Gminy Rzgów. Tym razem dotyczyła sportu i działań artystycznych. W sumie tytuł Super Żak Gminy Rzgów 2017 – Art./Sport przypadł około osiemdziesięciu finalistom konkursu.