Biegi, skoki, rzuty, toczenia, wyścigi – to konkurencje sprawnościowe, w których brali udział mali sportowcy. Zawody odbyły się 21 kwietnia  w Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie już po raz piąty. Zawody oficjalnie otworzyli burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie Jan Michalak oraz dyrektor GOSTiR Radosław Bubas.
 
28 kwietnia  w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łodzi odbędzie się spotkanie związane z  konkursem „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - ZIT", który skierowany jest do  podmiotów, specjalizujących się w aktywizowaniu takich osób. Informacje o spotkaniu wraz z formularzem rejestracyjnym zostały zamieszczone na stronie: www.rpo.wup.lodz.pl/spotkanie-aktywizacja-spoleczno-zawodowa-zit
Niedzielna uroczystość (23 kwietnia) patriotyczno-religijna w Babichach ku czci pomordowanych w czasie okupacji, ze względu na pogodę zostaje przeniesiona na godzinę 11.30 do kościoła parafialnego w Rzgowie. Po mszy przewidywany jest program okolicznościowy, przygotowany przez uczniów SP w Rzgowie i złożenie kwiatów w Babichach przez delegację samorządowców z gminy Rzgów.
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy z mikrofonem, czyli karaoke 21 kwietnia w piątek o godz. 18 w Starowej Górze w świetlicy przy ul. Centralnej 100. Dla najlepszych w konkursie wokalnym – nagrody oraz możliwość występu podczas Powitania Lata w Starowej Górze.
20 kwietnia rano zostały zainstalowano cztery nowe maszty flagowe przed Urzędem Miejskim w Rzgowie. Powodem wymiany była niesprawność mechanizmów opuszczania/podnoszenia flag. Nie dało się już tego naprawić. W następstwie uszkodzeń, flagi trzeba było zatykać przy użyciu podnośnika strażackiego. Poza tym stare maszty, wystawione przez 10 lat na niesprzyjające warunki atmosferyczne - są już skorodowane.
Zarząd Stowarzyszenia LGD „BUD-UJ RAZEM” ogłasza nabór na stanowisko specjalisty ds. projektów na  pełny etat. Zatrudnienie: umowa o pracę. Miejsce pracy: 97-225 Ujazd , plac Kościuszki 5; 97-225 Ujazd
 
W sobotę, 22 kwietnia w Babichach zostanie rozegrana XVIII impreza Parszywa Wrak Race pod Patronatem Burmistrza Rzgowa. Początek: godz. 10. Całodniowy wyścig wraków ma przebiegać pod niewinnym hasłem: WielkaMOC - czy jesteś na nią gotowy? Organizatorzy zapewniają posiłek i unikatowe koszulki zawodnikom.
Podczas niedzielnej akcji krwiodawstwa 9 kwietnia krew oddało 19 osób, co daje prawie 9 litrów niezastąpionego leku. Osób zainteresowanych pomocą innym było dużo więcej, ale nie każdy mógł oddać krew z przyczyn zdrowotnych. 
Już po raz szósty został  ogłoszony regionalny konkurs plastyczny „Wiosenny Pejzaż”, organizowany przez Gminny Ośrodek  Kultury w Rzgowie. W okresie od 2011 roku w naszym konkursie udział wzięło już ponad 1300 osób, w tym dzieci i młodzież w wieku od 3 do 18 lat. Nagrodziliśmy 171 uczestników. Zainteresowanie „Wiosennym Pejzażem” wzrasta z każdym rokiem, z czego jesteśmy bardzo dumni. W tym roku postanowiliśmy umożliwić udział w konkursie także osobom dorosłym dodając kolejną kategorię wiekową.
W tym roku obchodzimy 550-lecie nadania Rzgowowi praw miejskich. Gmina Rzgów i redakcja „Rzgowa Naszej Gminy” przedłużają do końca kwietnia termin składania prac na konkurs historyczno-literacki na najciekawsze wspomnienia na temat zdarzeń, ludzi i miejsc na terenie naszej gminy. Konkurs jest adresowany do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Zakres wspomnień może sięgać okresu II Rzeczypospolitej, powinien obejmować okres powojennych dziesięcioleci, a nawet czasów współczesnych, od których dzieli nas zaledwie kilkanaście lat.
Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, do 24 kwietnia został wydłużomy termin zgłoszeń do Dni Otwartych Funduszy Europejskich, przypadających w dniach 18-21 maja 2017 r.! Spośród wszystkich zgłoszonych wydarzeń, zostanie wybranych około 60 najatrakcyjniejszych. Będą promowane w telewizji lub w radiu. Jeśli chcesz pochwalić się swoim projektem w mediach już dziś pomyśl, jak możesz się wyróżnić!
Do 27 kwietnia do godz. 10 przyjmowane są zgłoszenia drużyn do Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Rzgowa. Impreza rozpocznie się 29 kwietnia o godzinie 14:00 w Gminnym Ośrodku Sportu Turystyki i Rekreacji w Rzgowie. Dla najlepszych drużyn przewidziane są puchary.
21 kwietnia w piątek w godz. 9-19 w Rzgowie przy Gminnej Przychodni Zdrowia przy ul. Ogrodowej 11 a będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne w technice cyfrowej. Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywawały bezpłatnych badań.  Finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia. Inne panie mogą prywatnie zapłacić za badanie 80 zł. Do rejestracji telefonicznej (42) 254 64 10 należy przygotować nr PESEL i nr telefonu.
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz

9 maja o godz. 11.00 w auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Jana Matejki 22/26 odbędzie się konferencja pt. "Zintegrowana odnowa miasta – wymiar społeczny, gospodarczy i materialno-przestrzenny". Wstęp wolny.
Rejestracja na www.oees.pl


Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i skarbnik gminy Anna Czarnocka podpisali umowę na dofinansowanie projektu  pn. „Budowa kanalizacji na terenie gminy Rzgów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”. Dofinansowanie unijne wyniesie ponad 9,3 mln zł.