Agencja ratingowa INC Rating wykonała badania pre-ratingowe 2792 jednostek samorządu terytorialnego. Spośród nich zaledwie 319 uzyskało ocenę inwestycyjną mieszczącą się w przedziale pomiędzy AAA i BBB+. W tej grupie jest także  Gmina Rzgów.
Aż 34 zawodników brało udział w gminnych eliminacja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W trwającej od grudnia przebudowie budynku MOPS wybudowano już nowe ścianki działowe, wymieniono część stropu i ułożono elementy nowej instalacji elektrycznej. Finał robót budowlanych powinien nastąpić z końcem lata.
W sobotę 3 marca o godzinie 9.00 rozpocznie się piłkarski turniej młodych talentów. Młodzi piłkarze z rocznika 2010 o zwycięskie laury będą walczyć w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Rzgowie: Włodzimierz Kaczmarek i Mateusz Szczepaniak, złożyli symboliczne biało-czerwone kwiaty i zapalili znicze przed obeliskiem w Konstantynie.  Kamienna płyta nosi inskrypcję: "Uczestnikom II Konspiracji 1944-1956. Więźniowie Polityczni Okresu Stalinowskiego".
Każdego roku ubywa kombatantów z tamtego okresu, dlatego zarówno mieszkańcy i urzędnicy podtrzymują tradycję i pielęgnują pamięć o Żołnierzach
II Konspiracji.

Autor: W.K.
Wszystkiego o dotacjach na  termomodernizację budynków mieszkalnych, modernizację źródeł ciepła oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii będzie się można dowiedzieć w czasie konsultacji z Doradcami Energetycznymi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi.
(http://www.zainwestujwekologie.pl/)

Gdzie: Urząd Miejski w Rzgowie
Kiedy: 5 marca w godzinach 10.00 – 14.00
Więcej w załącznikach.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mrozem silnym mrozem, informację na ten temat można znaleźć pod linkiem: http://pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-lodzkie
a strażacy radzą tutaj: http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Mrozy-%EF%BF%BD-poradnik-zachowan/idn:36537

Pamiętajmy także o zwierzętach, naszych „braciach mniejszych” – zadbajmy, aby także im nie stała się krzywda w czasie mrozów.
Z inicjatywy mieszkańców GMINY RZGÓW odbędzie się 27 lutego spotkanie informacyjne dotyczące GRUPOWEGO PROGRAMU DOFINANSOWAŃ na instalacje ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII w zakresie obniżenia kosztów energii elektrycznej, centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Szczegóły na załączonym plakacie
„Zaczarowany Świat Teatru” to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się 28.02.2018 r. o godz. 10.30 w Urzędzie Miejskim w Rzgowie.
Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rzgowie specjalistyczna firma dokonuje ze względów bezpieczeństwa pielęgnacyjnych cięć drzew rosnących przy drogach.
Już w najbliższą sobotę 24 lutego Otwarte Mistrzostwa Rzgowa w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Rzgowa. Miejsce: Hala GOSTiR w Rzgowie. Start o godzinie 9.30. Honorowym patronem rozgrywek jest Gmina Rzgów.
Organizatorem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rzgowie:
http://www.gostir-rzgow.pl/
Współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego i lokalnymi organizacjami pożytku publicznego (OPP) to podstawa sprawnie działającego społeczeństwa obywatelskiego. Gmina Rzgów jest realizatorem projektu „Wspieraj lokalnie” organizowanego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP), który łączy promocję rozliczania PIT-ów w obrębie lokalnego samorządu z przekazywaniem 1% dla organizacji działających na tym samym obszarze. Jednostki samorządowe otrzymują możliwość stymulowania przychodów budżetowych i jednocześnie mogą realizować obowiązek wspierania organizacji pozarządowych funkcjonujących lokalnie.
Ponad 120 milionów złotych zainwestuje w Rzgowie w centrum logistyczne firma Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. z Łodzi. W pierwszym etapie ma tam powstać 500 miejsc pracy, a docelowo przewidywane jest zatrudnienie na poziomie cztery razy wyższym. Będzie to jedna z największych inwestycji w województwie łódzkim i druga co do wielkości w Rzgowie. Właściciele Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. chcą współpracować w Urzędem Miejskim w Rzgowie, aby ich inwestycja nie tylko dawała dobrą pracę, ale także wnosiła wartość dodaną w życie lokalnej społeczności.
Ukazał się i zapewne już dotarł do czytelników najnowszy numer gazety „Nasza Gmina”, a w niej nie tylko szereg ciekawych informacji, ale także niespodzianka – Plan miasta i gminy Rzgów z historycznym kalendarium.
W wersji elektronicznej gazetę można przeczytać i pobrać pod "klawiszem" Nasza Gmina wydanie internetowe.
Jeszcze do 22 lutego można się zgłaszać na gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Szczegóły dotyczące eliminacji na plakacie w załączniku.