Aktualności - Gmina Rzgów
Minął kolejny tydzień warsztatów online. Poniżej przedstawiamy minione spotkania, które były publikowane na profilu GOK na portalu Facebook.com:
21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej właśnie okazji Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie mają zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić miłośników poezji i nastrojowej muzyki na wieczór muzyczno-poetycki o tematyce zimowej.
Wciąż trwają utrudnienia w ruchu drogowym w Rzgowie na skrzyżowaniu ulic Pabianickiej i trasy katowickiej. Dziś, 12 marca około  godz. 7.50  doszło do groźnego wypadku z udziałem trzech ciężarówek, auta dostawczego i osobowego. Nie działała sygnalizacja świetlna. Jest jedna ofiara śmiertelna i dwóch rannych w szpitalu. Na miejscu wziąż pracują służby ratownicze, w tym OSP Rzgów.

Jak co roku mundurowi z koluszkowskiej komendy oraz podległych komisariatów z Tuszyna, Rzgowa oraz posterunku z Andrespola w okresie zimowym sukcesywnie kontrolują miejsca, w których przebywają lub mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Miejsca zagrożone są kontrolowane o każdej porze dnia i nocy.
Dla laika wiercenie studni głębinowej w Czyżeminku przypomina scenerię, w jakiej płucze się złoto albo bursztyn. Obok wiertni na podwoziu ciężąrowym powstały dwa głębokie wykopy, przez  które przepływa woda z odwiertu. Na razie mętna woda krąży w obiegu zamkniętym i odzyskuje się z niej piasek z otworu.

 

Sołtyskom i Sołtysom, członkom Rad Sołeckich wielkie podziękowanie za codzienny trud, poświęcenie i zaangażowanie na chwałę i pożytek lokalnych społeczności

Trwają prace legislacyjne nad zmianą przepisów dotyczących biegu postępowań, prowadzonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19.

Działa Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Projekt finansuje Samorząd Województwa Łódzkiego – Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Pod numerem 726 611 611 oraz w mediach społecznościowych – na Messengerze i Snapchacie, przez siedem dni w tygodniu dzieci i młodzież mogą uzyskać wsparcie specjalistów - terapeutów, psychologów, pedagogów, interwentów kryzysowych.
W najbliższą niedzielę (14 marca) Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na bezpłatne spotkania filmowe. O godz. 18.00 w sali widowiskowej odbędzie się projekcja epickiego dramatu w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie. Będzie to historia brytyjskiej arystokratki, która przybywa do Australii i tam wkrótce dziedziczy farmę oraz walczy o jej utrzymanie.

Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rzgowie im. kpr. Wojtka oraz Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zapraszają w niedzielę, 21 marca 2021 w godz. 9 – 13 do oddawania najcenniejszego leku na świecie.  Szykuje się próba ustanowienia nowego, szlachetnego rekordu.
Na budowie przedszkola ze żłobkiem w Tadzinie od poniedziałku, 8 marca 2021 roku trwa rozłożony na dwa dni montaż stropu. Wykonawca  korzysta z bardzo ekonomicznej technologii kanałowych płyt strunobetonowych – poinformował Bogdan Błaziński, inspektor budowy z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie.

Minął kolejny tydzień warsztatów online. Poniżej przedstawiamy minione spotkania, które były publikowane na profilu GOK na portalu Facebook.com:
Z nastaniem przedwiośnia rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak groźny jest pożar łąk, można było przekonać się wiosną ubiegłego roku, kiedy płonęły tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, a akcja gaśnicza trwała kilkanaście dni.