Aktualności - Gmina Rzgów
22 września 2019 r. w niedzielę o godz. 10 w hali rozpoczyna się turniej „Rzgowskie Szachowanie” pod honorowym patronatem burmistrza Rzgowa. Wydarzenie zainauguruje tydzień miasteczek dobrego życia Cittaslow.

Kilka dni temu pracownicy Rejonu Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim zajechali dźwigiem pod drzewa rosnące blisko krawędzi ul. Grodziskiej na wysokości kościoła parafialnego w Rzgowie.
Rozmowa z Michałem Owczarkiem z Kalinka, nowym przewodniczącym Rady Powiatowej Izby Rolniczej w powiecie łódzkim wschodnim
Według danych Gminnego Zakładu Wodociagów i Kanalizacji w Rzgowie, 520 mieszkańców podłączyło się do nowej kanalizacji, budowanej od ubiegłego roku w Starowej Górze i Starej Gadce. Wydano już 254 dokumenty - warunki do podłączenia ścieków.
W niedzielę, 22 września 2019 r. w rzgowskim skateparku o godz. 12.30 rozpoczynają się jubileuszowe, X Mistrzostwa w Jeździe na Deskorolce o Puchar Burmistrza Rzgowa. Zawody są organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz gminę Rzgów. Zapisy zawodników zaczynają się tego samego dnia w samo południe. (WK)
Fot. przykładowe/Archiwum Rafała Modranki
17 września 2019 r. we wtorek dyżurują: w godzinach 14-17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur pełnią w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze. (WK)
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
Do 20 września potrwają zapisy na seminaria w ramach Tygodnia Przedsiebiorcy, organizowane przez ZUS m. in. 26 września w czwartek w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, sala nr 36 na piętrze.
20 września 2019 r. w piątek o godz. 10 rozpocznie sie bezpłatne szkolenie organizowane przez ZUS w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, plac 500-lecia 22, sala nr 36 I piętro. Temat szkolenia to: „Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”.
W sobotę, 14 września 2019 r. o godz. 17 w strażnicy OSP Kalinko odbyła się impreza integracyjna dla mieszkańców. Przygotowały ją niezastapione panie z Koła Gospodyń Wiejskich. W programie znalazła się biesiada na czele z pieczoną baraniną, zabawy i konkursy dla najmłodszych pod kierunkiem animatorów, malowanie dziecięcych buziek oraz zwiedzanie wozu gaśniczego.
Ochotnicza Straż Pożarna w Guzewie, Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz oraz sołtys Anna Wydra zorganizowały dla mieszkańców piknik rodzinny pod hasłem: Naturalnie, że kulinarnie – smakowita integracja”.
Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka   w Czyżeminku zorganizowali w sobotę, 14 września 2019 r. Piknik Rodzinny „Pożegnanie Lata”. Mariusz Agatka oprowadzał gości po rozrastającym się bez końca terenie rekreacyjnym, skupionym wokół obu pawilonów świetlicy wiejskiej.
Niedawno zbudowane - duża i mała altana przy świetlicy wiejskiej w Czyżeminku zadebiutują w sobotę 14 września o godz. 16. Okazją do pokazania altan - powstałych staraniem Rady Miejskiej i burmistrza Rzgowa – będzie Piknik Rodzinny „Pożegnanie Lata”.
21-letnia Marta Skwierczyńska ze Rzgowa, która w czerwcu zdobyła tytuł II wicemiss Ziemi Łódzkiej – zakwalifikowała się do grudniowej, finałowej gali wyborów Miss Polski. Niominację otrzymała w półfinale, który niedawno odbył się w Świnoujściu.
XII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019 odbędzie się w dniach 16-17 września bieżącego roku w Vienna House Andel’s Łódź .
Forum stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata biznesu, nauki i władzami samorządowymi.
W Starej Gadce w czwartek, 12 września 2019 r. na Grobowej Górze odbyła  się uroczystość ekumeniczna z udziałem kapłana rzymskokatolickiego oraz pastora dla uczczenia pamięci 2 tysięcy żołnierzy poległych podczas Operacji Łódzkiej 1914 r. W mundurach państw zaborczych walczyli tu także Polacy.