Do szóstej edycji regionalnego konkursu plastycznego zostało zgłoszonych ponad 250 prac z 16 ośrodków z całego województwa m.in.: z Drzewicy, Głowna, Rokicin, Konstantynowa Łódzkiego, Opoczna, Goleszy Dużych, Pabianic, Różycy i Łodzi. Jury w 3-osobowym składzie przyznało 31 nagród i 18 wyróżnień. W Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i dyrektor GOK Wojciech Skibiński wręczyli laureatom dyplomy i nagrody. Wystawę pokonkursową można oglądać w Hali Sportowej w Rzgowie do 8 czerwca 2017 roku.

Tekst i fot. Irmina Kuzik
Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy "Świat Patchworku". Autorką prac jest Barbara Pieczyńska, od lat zaprzyjaźniona z Kołem Rękodzieła Artystycznego  "Zasupłane". Na wernisażu będzie można podziwiać imponujące patchworki oraz batiki.

Irmina Kuzik
Gminny Ośrodek Kultury
3 czerwca o godz. 16 w Rzgowie nad stawem przy ul. Zielonej rozpoczynają się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy.
Włodzimierz Kaczmarek
Zapraszamy na rodzinny dzień dziecka, który odbędzie się 3 czerwca w hali sportowej w Rzgowie. Początek imprezy o godzinie 16:00.
W programie: zabawy na dmuchańcach, konkursy sportowe, pokazy iluzjonisty oraz darmowe lody i wiele innych atrakcji, zarówno dla dzieci jak i całych rodzin.  Zabawę zakończy kino plenerowe o 21:00.

Więcej informacji na www.gostir-rzgow.pl 

Izabella Stępień
1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Z tej okazji burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński  spotkał się z dziećmi  z Przedszkola Publicznego w Rzgowie i złożył im najserdeczniejsze życzenia. Każdy przedszkolak otrzymał również słodki upominek.
Społeczny Komitet Organizacyjny i współorganizatorzy serdecznie zapraszają na ‘11 powitanie lata’  4 czerwca 2017 r. w Starowej Górze.
Od wtorku, 30 maja dzieci mogą korzystać z nowego urządzenia na placu zabaw w Parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie. Nowa zabawka to zjeżdżalnia z zadaszeniem.  Nabytek kosztował około 5300 złotych. Wykonawca dał 24 miesiące gwarancji na nowe urządzenie. W umowie znalazł się zapisek, że dni od zgłoszenia ewentualnej usterki do jej usunięcia nie wlicza się do okresu gwarancyjnego.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Z okazji Dnia Matki, w Niepublicznej Szkole Muzycznej w Rzgowie odbył się okolicznościowy koncert. Przygotowali go nauczyciele szkoły kierowanej przez Krzysztofa Marciniaka, tenora Teatru Wielkiego w Łodzi, który występował na wielu scenach w kraju i za granicą. Obecny na koncercie Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa złożył wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia.
(w galerii artykułu szczegółowy program piątkowych występów)
Fot. Krzysztof Marciniak
25 maja Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Bud-Uj Razem” rozpoczęła pierwsze nabory wniosków w nowym okresie programowania PROW 2014-2020. Ogłoszenia o naborach można znaleźć na naszej stronie www.buduj.eu w zakładce „Nabory”.
W Prawdzie w piątek, 26 maja rozpoczął się i zakończył tego samego dnia montaż kolejnej siłowni na świeżym powietrzu w naszej gminie. Kosztem 18,1 tysiąca złotych zakupiono biegacza, orbiterka wolnostojącego, huśtawkę wagową ważka, motyla – wioślarza i karuzelę trzmiel. Urządzenia stanęły na placu zabaw.
W sobotnie popołudnie, 27 maja miała miejsce impreza integrująca lokalne środowisko, nie tylko mieszkańców Kalina, ale także sąsiednich miejscowości i przybyłych gości. Piknik Rodzinny został zorganizowany w ramach programu „Postaw na Rodzinę” realizowanego przez Gminną Komisję Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii w Rzgowie.
W sobotę 27 maja Rzgowska Orkiestra Dęta obchodziła 110. urodziny. Zagrała podczas okolicznościowej mszy w kościele parafialnym, a następnie dała godzinny koncert na estradzie przed ratuszem. Były kilkakrotne owacje na stojąco i bisy.

Z okazji Święta Matki wszystkim Mamom w imieniu własnym i pracowników Urzędu Miejskiego
w Rzgowie  życzę  zdrowia, sił i codziennej radości wraz ze słowami największej wdzięczności. 
Za wszystkie poniesione dla nas trudy i starania pragnę złożyć na Wasze  ręce szczere  podziękowania.
Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński
Jak co roku od 11 lat w Starowej Górze odbędzie się piknik rekreacyjno-sportowy. W tym roku podzielony został na dwie części: sportową i kulturalną. Część sportowa odbędzie się
28 maja 2017 r. – szczegóły na plakacie.
Rozstrzygnęły się losy jednej z największych tegorocznych inwestycji w gminie Rzgów – modernizacji stacji uzdatniania wody w Rzgowie przy ul. Górnej.