"Dajta pączka  na  widelec,  bo  to  jutro  już  Popielec" . Tak  śpiewała  we  wtorek, 9 lutego  grasująca  po  Rzgowie grupa  herbu  "Camerata". Spora  gromadka  przebranych  osób  działających  na  co dzień  w  chórze   tradycyjnie  przebrała  się  i  z  uporem  przypominała  jak  to  niegdyś  bywało...
Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Rzgowie przypomina, że 10 luty to ostatni dzień, w którym można uregulować należność za wywóz śmieci za styczeń 2016 r. Wysokość opłat jest taka sama jak w ubiegłym roku. Wpłat dokonywać można w kasie Urzędu Miejskiego w Rzgowie (bez dodatkowych opłat), w placówkach pocztowych, w placówkach banku lub za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej (konto bankowe Urzędu Miejskiego w Rzgowie: 13 1240 3435 1111 0010 5073 5708). 
Przez wiele miesięcy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie rywalizowali ze sobą pod względem wysokiej średniej ocen powyżej 4,75, zdolności artystycznych, w pracy społecznej w wolontariacie, pod względem wyników sportowych itp. Wreszcie, 9 lutego w szkole odbyła sie Gala Długoszki, czyli uroczystość wręczenia laureatom honorowych Oscarów, czyli Długoszków w postaci ceramicznego kubka z podobizną patrona szkoły i uzyskanym, imiennym tutułem. 
Zapraszam do merytorycznej, a nie siłowej rozmowy

Wywiad z zastępcą burmistrza Rzgowa Mateuszem Kamińskim

- Ostatni raz udzielił Pan wywiadu rok temu. Wiele się od tego czasu wydarzyło...
Po raz kolejny odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa w Rzgowie, osoby zainteresowane będą mogły oddać ten cenny lek 7 lutego (niedziela) 2016 r. w godz. od 10 do 13 w Ambulansie Honorowego Krwiodawstwa, który zaparkuje na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.

Po raz piąty w Łodzi odbędą się w dniach 19-21 lutego Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz Ferma Świń i Drobiu. Impreza jest  zaplanowana w Nowej Hali Expo i Hali MOSiR. Na stronie internetowej www.targiferma.com.pl można znaleźć szczegóły. W Urzędzie Miejskim w Rzgowie znajdują się dla hodowców z gminy Rzgów bezpłatne karty wstępu, których ilość jest ograniczona. Prosimy odbierać je w pokoju nr 2 na parterze magistratu. (włok) 
Rozmowa z Haliną Depcik, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżeminku

- Ostatnie tegoroczne  jasełka w gminie Rzgów zorganizowała pani 31 stycznia w Czyżeminku. Podobno ich tradycja jest  liczona w dziesięcioleciach?
W piątek, 12 lutego o godz. 18 w Hali Sportowej zostanie otwarta wystawa prac Koła Rękodzieła Artystycznego "Zasupłane". Organizatorem piątej, jubileuszowej ekspozycji jest Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie. Pięć lat temu Wojciech Skibiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury postanowił zebrać w jednym kole zainteresowań wszystkie panie obdarzone manualnym talentem. "Zasupłane" tworzy dziś 10 artystek, reprezntujacych najróżniejsze, najczęściej zupełnie unikatowe techniki od koronki klockowej bobowskiej, haft krzyżykowy, frywolitki, szydełkowanie, maskotki-przytulanki ze ścinek i szmatek, a nawet decoupage. Na czele koła "Zasupłane" stoi Henryka Kosińska. W ubiegłym roku prace rzgowskich koronczarek wypłynęły na prestiżowej wystawie ogólnopolskiej "Z Nici Ariadny" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.  (włok)

Fot. Irmina Kuzik, Radosław Bubas
We wtorek, 2 lutego w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyła się debata publiczna na temat „Modelu Zrównoważonego Transportu Zbiorowego w Łodzi 2020+”. Jej organizatorem był Urząd Miasta Łodzi, który zaprosił do udziału mieszkańców gmin Rzgów i Tuszyn. Obecni byli również mieszkańcy osiedla Wiskitno w Łodzi. Było to spotkanie o charakterze informacyjnym, a dzięki obecności ekspertów zadawano pytań na temat komunikacji publicznej w najbliższych latach, ze szczególnym uwzględnieniem dojazdów i przesiadek na trasach Tuszyn – Rzgów – Łódź oraz na terenie Łodzi. 

Nasi drodzy milusińscy z trzech grup… Pracowni Plastycznej Irminy Kuzik wystąpili w czwartek, 28 stycznia w półgodzinnych jasełkach na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. Z trzydzieściorga aktorów najmłodsza była 5-latka, a najstarszy 12-latek. Rola Marii z Nazaretu przypadła 10-letniej Julii Pietrzak, a Józefa: 10-letniemu Kacprowi Mastalerzowi.
W rzgowskim maratonie aerobowym „Wielkie Spalanie Kalorii” w Hali Sportowej w środę, 27 stycznia wzięło czynny udział 115 osób. Zajęcia były prowadzone przez trzech instruktorów.
W programie znalazły się: zumba fitness i dance.  
15 lutego rusza Feriada w Gminnym Ośrodku Kultury i Hali Sportowej w Rzgowie.
Szczegóły na plakacie w galerii zdjęć poniżej.

Proj. plakatu Irmina Kuzik
Prawie miesiąc temu rozpoczęły się zajęcia grupy najmłodszych cheeleaderek w Hali Sportowej w Rzgowie. Bezpłatne zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16.30 dla grupy wiekowej 4-6 lat i o godz. 17.30 dla dziewczynek w wieku 7-10 lat.
Łobuz też człowiek, więc można mu wyrządzić krzywdę przy pomocy damskiej torebki albo nawet kompletu kluczy. Takie są założenia izraelskiej sztuki samoobrony krav maga, której uczą się od trzech tygodni rzgowianie w Hali Sportowej. Samoobrona ta nie ma nic wspólnego ze sportem, ponieważ nie zawiera elementu rywalizacji. Ona ma przygotować zwykłego człowieka to skutecznej obrony przed brutalnym napastnikiem o dużej sile fizycznej.
We wtorek, 2 lutego w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, pl. 500-lecia 22,, sala obrad Rady Miejskiej ( pok.36) w godz. 17– 19 odbędą się konsultacje społeczne na temat „Modelu Zrównoważonego Transportu Zbiorowego w Łodzi 2020+”. Ich organizatorem jest Urząd Miasta Łodzi, który liczy na udział mieszkańców gmin Rzgów i Tuszyn. Będzie to spotkanie o charakterze informacyjnym, a dzięki udziałowi ekspertów będzie  możliwe zadawanie pytań na temat komunikacji publicznej w najbliższych latach, ze szczególnym uwzględnieniem dojazdów i przesiadek na trasach Tuszyn – Rzgów – Łódź oraz na terenie Łodzi.