Aktualności - Gmina Rzgów
We wtorek, 8 września 2020 r. wykonawca rozpoczął rozkładanie tzw. wiążącej warstwy asfaltu na odcinku ul. Kusocińskiego od ul. Wąwozowej do ul. Pabianickiej. Na to zostanie rozłożona wierzchnia, ścieralna warstwa asfaltu. To jedna z większych tegorocznych inwestycji drogowych w gminie Rzgów. Zadanie obejmuje przebudowę ulicy Kusocińskiego w Rzgowie na łącznym odcinku od ul. Pabianickiej (drogi wojewódzkiej) do ulicy Letniskowej wraz z wykonaniem odwodnienia i oznakowania ruchu.
Od 1 września do 30 listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny 2020.

Spośród użytkowników gospodarstw rolnych z województwa łódzkiego, które zgłoszą się do naszej akcji, 50 pierwszych gospodarstw otrzyma prezent – niespodziankę!*. Na upominek składać się będą losowo wybrane gadżety spisowe (parasole, koce piknikowe, ładowarki indukcyjne, zestawy piśmiennicze, notesy, smycze, kubki termiczne, torby, powerbanki, pendrive’y i wiele innych).
Nie czekaj aż zadzwoni rachmistrz!

Spisz się przez Internet!
Uczestnicy 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków przejadą przez Kalinko i Kalino w sobotę, 12 września około godz. 14. 20. Przyjadą z  Grabicy, a w kierunku Łodzi podążą przez Stefanów.
Wojewoda łódzki Tomasz Bocheński zaprasza przedsiebiorców na bezpłatne szkolenie 18 września o godz. 11 w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Tematem konferencji jest funkcjonowanie i wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Szczegóły poniżej.
Fot. przykładowe ovovita.pl
W piątek o godz. 11 Miejska Biblioteka Publiczna w Rzgowie zaprasza przed siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Tym razem będziemy czytać "Balladynę".
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na indywidualne zajęcia nauki gry na akordeonie. Do zakwalifikowania niezbędne jest uprzednie badanie predyspozycji muzycznych oraz posiadanie  własnego instrumentu.
1 września metropolita łódzki, arcybiskup Grzegorz Ryś, mianował naszego księdza kanonika Krzysztofa Florczaka dziekanem dekanatu tuszyńskiego na kolejną pięcioletnią kadencję.
W poniedziałek, 7 września w godzinach porannych ekipa z MPK Łódź, ustawiła tory pod wagon ekspozycyjny linii 42 na skwerze obok mostu na Nerze. Szyny z podkładami zostały zdemontowane ze starego odcinka sieci MPK Łódź. Tramwaj będzie ustawiony na torowisku po 25 września.

Włodzimierz Kaczmarek
W niedzielę, 6 września o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Rzgowie ksiądz proboszcz Krzysztof Florczak odprawił dziękczynną mszę dożynkową. Ze względu na obostrzenia sanitarne, rzgowski samorząd zrezygnował z dożynkowej imprezy masowej.
W imieniu firmy, Bogdan Migdał, prezes zarządu Centrum Handlowego "Ptak" przekazał strażakom ochotnikom prezent na 75-lecie jednostki, które niedawno obchodzili. Jest to piła spalinowa, która tnie m. in. cienką blachę w halach magazynowych, dachy domów jednorodzinnych, a nawet lekkie ścianki działowe.
Przed pomnikiem pomordowanych i poległych w czasie II wojny światowej mieszkańców sołectwa Guzew-Babichy złożono kwiaty.  Przed tablicą upamietniaiącą ofiary w 81. rocznicę napaści na Polskę kwiaty złożyli: Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa, radny Wiesław Gąsiorek oraz sołtys Anna Wydra.
W niedzielę, 6 września o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Rzgowie zostanie odprawiona msza dożynkowa. Ze względu na obostrzenia sanitarne, rzgowski samorząd nie zgodził się na organizację dożynek gminnych jako imprezy masowej - jak w latach przed epidemią
Spis rolny jest  prowadzony w  RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r. według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmuje zasięgiem jednocześnie cały kraj. Spisywane są gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie prowadzi sprzedaż biletów na spektakl teatralny pt. "Sex w Toskanii". Przedstawienie zostało odwołane przed pandemię. Teraz można je obejrzeć w sali widowiskowej z zachowaniem wyznaczonego dystansu na widowni.
W czwartek, 3 września trwało układanie ścieralnej warstwy asfaltu na pozostałym do wyremontowania odcinku drogi w Grodzisku od granicy Rzgowa w kierunku skrzyżowania. Wykonawca skierował do akcji kombajn do asfaltowania,  trzy walce, wielką ciężarówkę tak że roboty postepują teraz błyskawicznie. Mieszkańcy nie musieli długo wdychać woni rozgrzanego do wysokiej temperatury asfaltu.