Aktualności - Gmina Rzgów
W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Tańca, Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na "IV Rzgowski Festiwal Tańca - Rzgów 2019". Odbędzie się w hali Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie ul. Szkolna 5 , wjazd od ul. Literackiej,
Został odwołany poświąteczny, wtorkowy dyżur burmistrzów, na którym są przyjmowane sprawy mieszkańców. W sprawach niecierpiących zwłoki, władze zachęcają do kontaktu telefonicznego z sekretariatem Urzędu Miejskiego w Rzgowie.
Rzgowscy kryminalni zatrzymali 28-latka, który włamywał się do domów w Rzgowie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 23 kwietnia dyżur pełnić będą: w godzinach 14-17 radny Jan Spałka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37.
Fot. przykładowe
Fot. Włodzimierz Kupisz
Ukazał się świateczny numer miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina", a w nim o rzgowiance Liliannie Godzińskiej, która używa do wyrobu pisanek wiertarki budowlanej, o dziesięciotysięcznej mieszkance gminy  Katarzynie Jagiełło; o tym, co spowodowało burzę piaskową nad Babichami, o nadaniu Hali Sportowej GOSTiR imienia Konrada Kobusa, b. burmistrza i wiele innych najświeższych informacji. (WK)
Fot. Włodzimierz Kupisz
Święta Wielkanocne to nie tylko czas rodzinnych spotkań ale również okres zakupów, porządków, nie tylko w domach ale i na świeżym powietrzu. Przygotowując się do świąt często zapominamy o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa stając się niejednokrotnie ofiarami przestępców. Warto także wcześniej zaplanować podróż. W okresie od 19 kwietnia do 22 kwietnia 2019 roku na drogi wyjedzie zdecydowanie więcej policyjnych patroli.
We wtorek, 16 kwietnia po południu w nieoficjalnej Galerii Na Piętrze w rzgowskim ratuszu odbyła się promocja albumu  "Zaczarowany Świat Zasupłanych" Ryszarda Poradowskiego, wydanego przez gminę Rzgów. Książka została wydana w nakładzie 800 egzemplarzy. Praca nad nią trwała rok. Zawiera 200 barwnych  fotografii i część opisową poświęconą Kołu Rękodzieła Artystycznego "Zasupłane" przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie. Burmistrz Mateusz Kamiński nazwał album "czysta sztuką". Nie bez powodu...
Rzgowianin, 25-letni Adrian Marchewczyński wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kulturystyce, w kategorii mens physique powyżej 185 centymetrów. Odniósł sukces w sobotę,13 kwietnia na Mistrzostwach Polski w Kielcach, gdzie zaprezentowało się 300 zawodników w różnych kategoriach. W jego kategorii rywalizowało 16 zawodników.
W sobotę, 13 kwietnia b.r. chórzyści Rzgowskiego  Chóru „Camerata” udali się w ramach edukacji kulturalnej do Teatru Wielkiego w Łodzi na spektakl „Turandot”  - jedną z najsłynniejszych oper Giacomo Pucciniego – włoskiego kompozytora przełomu XIX i XX wieku. Piękny i kunsztowny śpiew, wspaniała inscenizacja, monumentalna scenografia i ciekawe stroje  zrobiły na nas ogromne wrażenie. Opowiedziana muzyką historia  przybliżyła orientalny świat bajkowych Chin i trudną miłość bohaterów.
Samorządowcy z władz powiatu łódzkiego wschodniego, gmin Rzgów i Tuszyn w weekend sadzili drzewa w Tuszynie-Lesie z tyłu szpitala. Uczestnicy akcji przerazili się nieco, gdy okazało się, że leśnicy przeznaczyli pod sadzonki 5 hektarów gruntu. W sadzeniu wzięła udział wiceburmistrz Rzgowa Małgorzata Rózga, starosta Andrzej Opala i wicestarosta Ewa Gładysz.
Podczas niedzielnej akcji krwiodawstwa 14 kwietnia krew oddało 21 osób, co daje ponad 9 litrów niezastąpionego leku. Osób zainteresowanych pomocą innym było dużo więcej, ale nie każdy mógł oddać krew z przyczyn zdrowotnych. W ambulansie RCKiK zawsze jest wyspecjalizowana kadra, która sprawdza stan zdrowia krwiodawców.
We wtorek, 16 kwietnia dyżur pełnić będą: w godzinach 14-17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Stanisław Zaborowski, również w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37.
Fot. przykładowe Włodzimierz Kupisz
W sobotę, 13 kwietnia w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się „Amatorski Turniej Piłki Siatkowej". Imprezę uroczyście otworzył dyrektor GOSTiR – Radosław Bubas. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów:
Zapraszamy do Rzgowa na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia w godz.10-13. Tradycyjnie ambulans RCKiK zatrzyma się na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie. Aby oddać krew należy być zdrowym. Dawcami mogą zostać osoby w wieku 18 - 65 lat, które ważą co najmniej 50 kg.