Aktualności - Gmina Rzgów
W niedzielę, 13 października Rzgowski Chór "Camerata" brał udział w VII Festiwalu Pieśni Maryjnej „Ave Maria" w Dobroniu. Podczas spotkania chórzyści ze Rzgowa zaprezentowali trzy pieśni: "Gdy klęczę przed Tobą", "Święta Matko" oraz "Choć kwitną ich tysiące". W festiwalu zaprezentowali się również chóry z Kolumny, Konstantynowa Łódzkiego, Łasku, Pabianic i Dobronia.
14 października 1773 roku powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dziś jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników oświaty. Nauczycielom wyrażamy podziękowanie oraz wdzięczność za cierpliwość, życzliwość i zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy oraz kształtowaniu osobowości.
Jak poinformowano w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, 77 rolników z naszej gminy odebrało wnioski odszkodowawcze za suszę, zweryfikowane pozytywnie przez Łódzki Urząd Wojewódzki.
Ul. Polna w Rzgowie, która ma zaledwie 430 metrów długości, położona jest w najbardziej zaludnionym z rejonów miasta, aczkolwiek o zabudowie jednorodzinnej. Nie jest łatwo żyć przy tej ulicy: samochody osobowe nierzadko śmigają tu z prędkością 100 km/godz.
Gminny Ośrodek Sportu. Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza do hali 16 października o godz. 9 na III Mistrzostwa Gminy Rzgów Szkół Podstawowych w Biegach Indywidualnych. (WK)
Zdj. archiwalne/GOSTiR
Gminny Ośrodek Sportu,Turystyki i Rekreacji w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 organizuje od czwartku, 10 października 2019 r. zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat - usprawniające fizycznie i ruchowo. Zajęcia są zaplanowane w godz. 17.30-18.30.
Lubisz i potrafisz śpiewać? Chcesz doskonalić swoje umiejętności? Już dziś, 9 października w godz. 15–18 Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na przesłuchania do sekcji wokalnej, które odbędą się w sali konferencyjnej GOSTiR. Zajęcia prowadzić będzie instruktor muzyczny Marek Binkowski.
Na zdj. zespół wokalny Sempre Cantare
Fot. GOK/archiwum
10.10.2019 r. (czwartek) o godzinie 16 00 w sali obrad Rady Miejskiej w Rzgowie - Plac 500-lecia 22 - odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ul. Polnej w Rzgowie dotyczące wprowadzenia stałej organizacji ruchu na tej ulicy.
Zapowiadało się chłodne popołudnie, prognozy straszyły deszczem, ale było inaczej. Na sobotnim „Pożegnaniu Lata” w Starowej Górze pogoda dopisała, a co najważniejsze zapanowała przy ognisku gorąca atmosfera. Uczestnicy tej cyklinicznej imprezy byli zadowoleni.
W kościele parafialnym w Rzgowie, w niedzielę, 6 października w mszy świętej uczestniczył wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Zajął miejsce w drugim rzędzie.
6 października  w Gospodarzu odbyło się poświęcenie i oficjalne otwarcie - po modernizacji - świetlicy wiejskiej. Wśród zaproszonych gości byli m. in. Mateusz Kamiński - burmistrz Rzgowa, Radosław Pełka - przewodniczący Rady Miejskiej, Katarzyna Berczak-Lato - sekretarz gminy, Zbigniew Snelewski - kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie, sołtys Henryk Garusiński z Radą Sołecką, radna Anna Tumińska-Kubasa, a także Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz - członkini Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego.
3 października w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim ośmiu druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej gminy odebrało Srebrny oraz Brązowe Krzyże Zasługi za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył wojewoda łódzki profesor Zbigniew Rau.
Dzień Ziemniaka świętowały w sobotę w Romanowie nasze panie z Kół Gospodyń Wiejskich z całej gminy Rzgów. Gospodynie dosłownie cuda porobiły z ziemniaków: od niezwykłych sałatek chłopskich, knedli, babeczek nadziewanych po jaja faszerowane od szczęśliwych kur – z dodatkiem kartofelków w nadzieniu.

8 października 2019 r. (wtorek) dyżur pełnić będą: w godzinach 14-17 przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, w godzinach 15:30-16:30 radny Kordian Skalski. Dyżur pełnią w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz