Aktualności - Gmina Rzgów
W niedzielę, 20 stycznia Zespół Pieśni i Tańca  "Rzgowianie" i ich goście koncertowali w Czarnocinie. Tam odbyło się noworoczne spotkanie połączone z Dniem Babci i Dziadka. Nasi artyści rozbawili czarnocińską publiczność. Oklaskom, gratulacjom i podziękowaniom nie było końca.
W sobote, 19 stycznia o godzinie 9 w Hali Sportowej odbył się turniej młodych talentów zorganizowany przez GOSTiR i Zawiszę Rzgów. Zaproszono drużyny ze Rzgowa, Bychlewa, Ksawerowa oraz Justynowa. W tym dniu spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy ze względu na żałobę narodową. Drużyny w ten sposób uczciły pamięć zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Babciu, przede wszystkim życzymy Ci wielkiej emerytury
Tak wielkiej, żeby pieniążki nie mieściły się w portfelu
Siadaj Babciu, siadaj blisko. Zaraz ci opowiemy wszystko.
Całą noc nie spaliśmy, bo życzenia wymyślaliśmy.
Życzymy Ci, żebyś zawsze miała czas dla swoich wnusiów
Aby w Twoim serduszku nigdy nie zabrakło miejsca dla nas
– Twoich ukochanych urwisków
Abyś była zawsze wesoła i szczęśliwa naszym szczęściem
Abyś nigdy nie znudziła się naszymi katarkami i kaszelkami
Zadrapaniami, guzami, podartymi porteczkami
Abyś cierpliwie słuchała naszych gadek z przedszkola
Za to wszystko kochamy Cię bez pamięci
Fot. Włodzimierz Kupisz
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji zaprasza w na ferie zimowe w okresie 11-22 lutego w Hali Sportowej w Rzgowie. W programie zajęcia sportowe, rekreacyjne i kulturalne dla dzieci powyzej 7 lat: m. in. wyprawa do Candy Parku, na film "Lego Przygoda 2" do kina. Szczególy zapisów na plakacie ponizej. (WK)
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie i Rzgowski Chór „Camerata” zorganizowały IX Chóralny Koncert Kolęd i Pastorałek w niedzielę, 20 stycznia. Kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie tradycyjnie spełnil rolę sali koncertowej. Być może za rok melomani wysłuchają juz chórów w prawdziwej sali koncertowej, która powstaje w Domu Kultury. Joanna Papuga-Rakowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury określiła niedzielny koncert w światyni jako ucztę kolędową z pastorałkami. Ksiądz proboszcz Krzysztof Florczak był również oczarowany występem; stwierdził, że to radosny finał Bożego Narodzenia. Kolędy wybrzmiały również podczas wspólnego deseru z zaproszonymi artystami w strażnicy OSP Rzgów..


W piątek o godz. 17 w całym kraju rozpoczęła się żałoba narodowa po zabitym w zamachu prezydencie Gdańska. Symbolem tego są biało-czerwone flagi z kirem. Także flagi przed rzgowskim ratuszem zostały oznakowane czarnym znakiem żałoby.
Grupa 20 pasjonatów historii z gminy Rzgów, Łodzi i Lublina zarejestrowała we wrześniu 2018 r. Stowarzyszenie Archeologii Eksperymentalnej „Harjis” z siedzibą w Grodzisku. Na festynie rodzinnym w parku im. Adama Mickiewicza, rzgowianie oglądali ich stoisko i zainscenizowane obrazy z życia codziennego barbarzyńców w starożytności na obecnych ziemiach polskich.
Rok 2019 w GOSTiR tradycyjnie już rozpoczęliśmy maratonem aerobowym. Wielkie spalanie kalorii cieszy się dużym powodzeniem u kobiet. Wydarzenie poprowadziły trzy pełne pozytywnej energii instruktorki: Patrycja, Karolina i Angela.
Mamy juz podsumowaną niedzielną zbiórkę pieniędzy do naszych 78 puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W gminie Rzgów wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie, w tym gimnazjaliści pod kierunkiem Edyty Waprzko zebrali 22 tysiące 81 złotych i 78 groszy, zuchy i druhowie ZHP pod kierunkiem drużynowej Izabelli Pyszki-Walczak zebrali 13 tysięcy 124 złote 55 groszy, a wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie na kiermaszu szkolnym i do puszek zebrali rekordową kwotę 17 tysięcy 123 złote i 19 groszy!
Starostwo Łódzkie-Wschodnie przekazuje dużo na powiatowo-gminne inwestycje drogowe. Jak poinformowała Anna Czarnocka, skarbnik w Urzędzie Miejskim w Rzgowie - dofinansowanie wspólnych modernizacji dróg powiatowych w gminie Rzgów wyniosło w 2018 roku – ponad 1 milion 548 tysięcy złotych.
W niedzielę, 13 stycznia Zespól Pieśni i Tańca "Rzgowianie" wystąpił  w kościele Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi. Wykonane  zostały znane i lubiane kolędy i pastorałki, między innymi: "Grudniowe noce", "Maleńka miłość", "Grajcie Panu" czy "Historia Marii".
W środę, 16 stycznia dwie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie odwiedziły ratusz z nauczycielkami Sylwią Ways i Aleksandrą Jaworską. Młodzież uczestniczyła w praktycznej lekcji WOS na temat samorządu terytorialnego i organizacji Urzędu Miejskiego w Rzgowie.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie i Rzgowski Chór „Camerata” zapraszają na IX Chóralny Koncert Kolęd i Pastorałek w niedzielę, 20 stycznia o godz.16 do kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie. Koncert nie jest połączony z mszą. Wstęp wolny

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Śp. Pawła Adamowicza
Leonard, drugi syn Doroty Drzewieckiej i Adama Lipowskiego ze Starej Gadki, najmłodszy mieszkaniec województwa łódzkiego skończył w poniedziałek dwa tygodnie. Przyszedł na świat minutę po północy w noc sylwestrową w pabianickim szpitalu. W tej samej minucie przyszły na  świat niemowlęta w Wejherowie i Poznaniu.