8 V biblioteka otwarta! - Gmina Rzgów

8 V biblioteka otwarta!

zdjęcie
Przypadający w piątek 8 maja 2020 r. Dzień Bibliotekarza i rozpoczynający się Tydzień Bibliotek świętujemy podwójnie, bo jest to jednocześnie oficjalny termin uruchomienia Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie po kilkutygodniowym zamknięciu. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki, oddania lub wypożyczenia książek. 
Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w celu przygotowania publikacji, które chcieliby Państwo wypożyczyć, bo niestety dostęp do półek i czytelni  jest jeszcze niemożliwy. Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej uruchomiona jest tylko wypożyczalnia, przy zachowaniu wszelkich zalecanych środków bezpieczeństwa. Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic w miejscach publicznych oraz zachowanie bezpiecznej odległości 2 m dotyczy wszystkich do odwołania.

W miejscu obsługi ustawiono przesłonę ochronna, abyście Państwo czuli się bezpiecznie. Zwrócone książki trafiają na trzydniową kwarantannę. Stanowisko do dezynfekcji dłoni jest do dyspozycji. Nowe wnętrza zapewniają odpowiednią wentylację przez cały dzień. Pomieszczenie i wejście do niego jest sukcesywnie dezynfekowane zgodnie z zaleceniami. Zachęcamy do przeglądania księgozbioru biblioteki pod adresem
https://szukamksiążki.pl/SkNewWeb/bstart/1020.

Do biblioteki zapraszamy wejściem od strony szkoły podstawowej.
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 12-18
Wtorek 10-16
Środa 12-17
Czwartek praca wewnętrzna
Piątek 10-16

Tel. 42 214 10 12
Email kontakt@biblioteka.rzgow.pl

Do zobaczenia.

Tekst i fot. Anna Malinowska
powrót