Aktualności - Gmina Rzgów
Zorganizowana z dużym rozmachem uroczystość,  upamiętniająca 1050. rocznicę Chrztu Polski, miała miejsce 21 maja w Rzgowie. Obchody rozpoczęły się o godz. 15.30 procesją z kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława B. M.  W pochodzie przeszli licznie zgromadzeni mieszkańcy, władze samorządowe gminy Rzgów oraz powiatu łódzkiego wschodniego, siostry zakonne i kapłani , a wśród nich przedstawiciele Łódzkiej Kurii Metropolitalnej,
Chór „Camerata” reprezentował gminę Rzgów na IV Festiwalu Pieśni Maryjnej w Dobroniu w niedzielę,15 maja .Na zaproszenie organizatorów nasza grupa pojawiła się na festiwalu już  po raz drugi. Wykonaliśmy trzy pieśni – Matko nasza, Ave Maria i Święta Matko.
W poniedziałek, 23 maja w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Rzgowie odbył się popis uczniów z okazji zbliżającego się Dnia Matki. To już drugi tego rodzaju koncert od otwarcia placówki we wrześniu ubiegłego roku. Urząd Miejski przygotował kwiaty dla mam uzdolnionych artystycznie dzieci oraz upominki dla wszystkich wykonawców popisu.


Około stu osób wzięło udział 22 maja w Prawdzie w zjeździe rowerowym dla uczczenia pamięci prof. Włodzimierza Fijałkowskiego, ginekologa-położnika, twórcy polskiego modelu szkoły rodzenia. W niedzielne popołudnie zorganizowaliśmy zjazd rowerowy w miejscowości Prawda przy nowo powstałej drodze imienia prof. Włodzimierza Fijałkowskiego. Drogę do Prawdy profesor pokonywał rowerem – odwiedzając w ten sposób rodzinę. Jednym z pomysłodawców zorganizowania pikniku był jego syn Paweł.
Pracownicy Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Rzgowie, odpowiedzialni za pielęgnację zieleni, trawników, drzew, krzewów i kwiatów - zakończyli kolejny etap wiosennego porządkowania i uzupełniania  zieleni w centrum.
W niedzielę 22 maja  w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się  III  Turniej Brydża Sportowego z cyklu Grand Prix Ziemi Łódzkiej o puchar burmistrza Rzgowa. W zawodach wzięły udział  24 pary, reprezentujące sekcje brydżowe :  Kutna, Łasku, Łowicza, Łodzi, Opoczna, Pabianic, Sieradza, Tomaszowa, Uniejowa i Rzgowa.
19 maja 2016 r. na zaproszenie pełniącego funkcję burmistrza Rzgowa Wojciecha Skibińskiego w Urzędzie miejskim gościli Państwo Alina i Józef Szmich.
Pani Alina jest prezesem i współwłaścicielem Delia Cosmetics, a jej małżonek twórcą marki i pozostałych spółek tworzących grupę kapitałową „Delia”.
Wszystkie te firmy działają na terenie Rzgowa i zatrudniają ponad 320 osób, co czyni
je jednym z głównych pracodawców na terenie Gminy.
Łódzki Dom Kultury, już po raz 45. realizuje Konkurs „Świerszczykowe wierszyki”.
Podobnie jak w latach ubiegłych Konkurs jest realizowany przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt ma charakter ekologiczno-przyrodniczy. Od wielu lat Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci, a także nauczycieli i rodziców.
W okresie wczesnowiosennym oraz wiosennym Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Rzgowie realizował następujące zadania i wnioski zgłaszane do referatu zarówno przez poszczególnych mieszkańców, jak i sołtysów oraz radnych.
21 maja 2016 r. odbędzie  się w Rzgowie uroczystość  upamiętniająca 1050-rocznicę Chrztu Polski.
Uroczystość rozpocznie się  o 15:30 procesją z kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława B.M., następnie na Starym Rynku zostanie odprawiona msza św.
Nastąpi także odsłonięcie płyty pamiątkowej oraz poświęcenie zegara słonecznego.
Po wakacjach rusza 9 Oddział w Przedszkolu Publicznym w Rzgowie.
Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji w Rzgowie zaprasza na imprezę plenerową pod nazwą „Droga do Prawdy”
"Dni Otwarte Funduszy Europejskich" – to akcja polegająca na udostępnieniu, zaprezentowaniu  projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej. Z tej okazji w całej Polsce w okresie  między 12 maja a 15 maja  można było zobaczyć, zwiedzać, wziąć udział w imprezie lub uzyskać zniżkę na bilety w instytucjach, które zgłosiły się do akcji.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają do udziału w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu  „Grunt na Medal” 2016. Konkurs jest objęty patronatem Ministerstwa Rozwoju.
9 maja 2016 r. o godzinie 14:00 w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyło się spotkanie zainicjowane przez Edytę Waprzko, radną Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz Wojciecha Skibińskiego pełniącego funkcję Burmistrza Rzgowa z Tomaszem  Musielskim – Prezesem Zarządu Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz Instytutem Spraw Obywatelskich ( INSPRO ) prowadzącym Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ, reprezentowanym przez panów Piotra Pietrzaka i Kamila Szymonowicza.