Aktualności - Gmina Rzgów
Finał - Zadaniem Nr 5 zakończyliśmy nasz EKO KONKURS.  Wyniki prezentujemy poniżej:
W Łodzi zakończył się IV Międzynarodowy Kongres Biogospodarki – największe w tej części Europy wydarzenie dotyczące bioekonomii. Gośćmi marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia oraz prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej – gospodarzy kongresu – byli m.in. przewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów Markku Markkula, szef Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej John Bell, międzynarodowy ekspert ds. biogospodarki prof. Christian Patermann oraz były premier Jerzy Buzek.
W ubiegłym tygodniu odbyła się wycieczka dzieci z Pracowni Plastycznej GOK do Muzeum Animacji Se-ma-for i okazała się strzałem w dziesiątkę.
4 października 2016 r. na zaproszenie rektora Politechniki Łódzkiej z-ca burmistrza Rzgowa Małgorzata Rózga uczestniczyła w uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego na Politechnice Łódzkiej. Inauguracja odbyła się w audytorium im. A.Sołtana .
Już tradycją się stało, że każdego roku w tej szkole obchodzi swoje święto zdrowy owoc lub warzywo. W Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie obchody Dnia Marchewki odbyły się 4 października 2016 roku.
Chcesz się nauczyć grać w szachy? Przyjdź do nas!
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia dzieci, młodzież i dorosłych, do poznania tajemniczej Królewskiej Gry - Szachy w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie. Czwartki w godzinach 18.00-20.00.
„Strefa zamieszkania” to specjalny obszar nie tylko ze względu na obowiązujące normy prawne, ale także
z uwagi na to, że ma on służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół, robiących zakupy w sieciach sklepów, itp. Ma on również spowodować, aby bawiącym się na tym obszarze dzieciom zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Strefy takie wyznacza się przede wszystkim na dużych osiedlach mieszkaniowych, tzw. „blokowiskach”, ale także w rejonach osiedli domków jednorodzinnych. To rozwiązanie ma skutkować spowolnieniem ruchu pojazdów i w maksymalny sposób zapewnić pieszym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w warunkach nasilonego ruchu pieszego. Strefy zamieszkania to swoisty azyl dla pieszych i obszar, w którym pieszy powinien czuć się bezpieczny. Normy prawne dopuszczają jednak  możliwość wjazdu pojazdów mechanicznych, na specjalnych zasadach.
EKO KONKURS zmierza ku końcowi - dzisiaj  przedstawiamy Zadanie Nr 5  kończące nasz konkurs (Zakładka „EKO KONKURS dla mieszkańców Gminy”).
Wyniki Zadania  nr 4 prezentujemy poniżej:
Cztery pary małżeńskie świętowały w rzgowskim urzędzie złote gody – czyli jubileusz 50. rocznicy ślubu. Piękne święto obchodzili Państwo Helena i Bolesław Górscy, Henryka i Kazimierz Madejscy, Zofia i Kazimierz Owczarek oraz Krystyna i Jan Sztandor.
Taką nazwę nosił program wycieczki, na którą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kalinie wybrali się w piątek (tj. 23.06. br.).
W ramach działań proekologicznych Urzędu Miejskiego w Rzgowie uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się do rzgowskiej sortowni śmieci „Jantar”. Wszyscy byli ciekawi - co dzieje się ze śmieciami, gdy opuszczają gospodarstwa domowe i naszą szkołę.
Bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów
W sobotę, 24 września Koło Gospodyń Wiejskich Grodziska i Konstantyny obchodziło 55-lecie. Życzenia złożyli m.in. Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa, wiceburmistrz Małgorzata Rózga, Katarzyna Berczak-Lato, sekretarz gminy oraz Radosław Pełka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
Gmina Rzgów wzorowo wywiązuje się z obowiązków, związanych z prowadzeniem EMUiA - ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Taką opinię przysłała do naszego tratusza Aleksandra Jabłonowska p. o. Główny Geodeta Kraju. Oznacza to jednocześnie zaproszenie Mateusza Kamińskiego, burmistrza Rzgowa do uczestnictwa w nowo powołanej  Radzie użytkowników aplikacji urzędowych do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Rada ma działać przy Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii GUGiK.
W całym kraju od pewnego czasu komasuje się przetargi na mniejsze inwestycje, które łączy jakiś wspólny mianownik np. budowa drogi. W ten sposób urzędnicy skracają czas przygotowania inwestycji.