Aktualności - Gmina Rzgów
Występy artystyczne związane z Wielka Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka zaczęły się już przed mszą w kościele parafialnym.  Na placu kościelnym w Rzgowie zagrała dwukrotnie Rzgowska Orkiestra Dęta, a podczas mszy zaśpiewał Rzgowski Chór „Camerata”. Przed świątynią burmistrz Mateusz Kamiński oraz Radosław Pełka, przewodniczący Rady Miejskiej zasilili orkiestrowe skarbonki.
Kiedy wychodzi się wieczorem na spacer z psem w niżej położonej części Rzgowa, nos zatyka nieprzyjemny zapach dymu pochodzącego ze spalania nieokreślonego opału. Jest tak intensywny, że przez całe lata nie można się do niego przyzwyczaić. 
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na ferie zimowe. W pierwszym tygodniu zimowych wakacji w godz. 9.00 - 15.00 odbywać się będą zintegrowane zajęcia artystyczne a wśród nich między innymi warsztaty jupmstyle, taniec towarzyski, spotkania z piosenką czy karaoke.
Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie przy ul. Szkolnej 5 udostępnił rozkład stałych zajęć. Z nowinek: od piątku, 1 lutego w godz. 18-19 można korzystać z nowych zajęć samoobrony Krav Maga pod kierunkiem Jarka. Jarek nauczy jak obronić się przed napastnikami przy pomocy damskiej torebki, albo ołówka.
Na mocy porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy komendantem głównym policji, prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz prezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - ruszyła kampania społeczna „Seniorze, nie daj się oszukać!”.
Zima to trudny okres, wielu kierowcom spędzający sen z powiek. Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury oraz opady śniegu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego łódzcy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu się do zimy na drodze. Łódzka policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.
W środę, 16 stycznia w godz. 18-21 w Hali Sportowej w Rzgowie trzech instruktorów poprowadzi Maraton Zumby przy muzyce. W programie maratonu porady z zakresu zdrowego stylu życia, pokaz produktów wegańskich i kosmetyków. Wśród uczestników zostaną rozlosowane 3 nagrody w postaci wyrobów wegańskich marki Arbonne. Wstęp wolny. (WK)
Fot. GOSTiR
W niedzielę wrzucamy pieniądze do 66 skarbonek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Finał WOŚP po raz 27. odbędzie się 13 stycznia, a jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Ćwiczenia izometryczne to rodzaj ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Gminny Ośrodek Sportu. Turystyki i Rekreacji zaprasza od 10 stycznia w każdy czwartek o godz. 20 na trening statyczno-izometryczny pod kierunkiem Marcina. Ćwiczenia izometryczne można wykonywać w zasadzie wszędzie, nie wymagają one specjalnego sprzętu i nie zabierają wiele czasu.
Projekty, konserwacja i wykonanie rowów odpływowych w 2018 r. należały do jednych z najważniejszych zadań infrastrukturalnych w gminie Rzgów.
W związku z intensywnymi, w ostatnich dniach, opadami śniegu policjanci nawiązują kontakt z administratorami obiektów wielkopowierzchniowych takich jak markety, obiekty sportowe, domy, czy też hale targowe i przypominają o obowiązku odśnieżania dachów z zalegającego śniegu. Najważniejsze żeby zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom, które miały miejsce w przeszłości.Przypomnijmy, że zimą 2006 r. zaniedbanie w odśnieżaniu hali na Śląsku w istotny sposób przyczyniło się do zawalenia dachu pod ciężarem śniegu w trakcie trwającej tam wystawy. W wyniku katastrofy zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.
"Pabianice mają czego zazdrościć gminie Rzgów " - powiedział  6 stycznia proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach ks. Jerzy Rzepkowski dziękując za koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie". W świąteczną niedzielę Rzgów zawitał do Pabianic z kolędami i pastorałkami w energetycznych i oryginalnych wykonaniach. Pabianicka publiczność usłyszała znane i lubiane kolędy i pastorałki, jak między innymi: "Grudniowe noce", "Maleńka miłość", "Grajcie Panu" czy "Historia Marii".
Według najnowszych danych statystycznych, udostępnionych przez Elżbietę Olszańską z ewidencji ludności Urzędu Miejskiego w Rzgowie, w gminie Rzgów w większości miejscowości i w różnych kategoriach wiekowych, płeć piękna ma przewagę liczebną nad męską częścią społeczności.
Pierwszy etap usuwania azbestu w 2018 r. rozpoczął się w gminie Rzgów 10 kwietnia i zakończył się 26 listopada. Dla zrealizowania przedsięwzięcia gmina otrzymała dofinansowanie od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 65 tysięcy złotych netto, a udział finansowy gminy wyniósł ponad 7,2 tysiąca złotych netto, czyli 10 procent . Możliwe to było dzięki Gminnemu Programowi Usuwania Azbestu, opracowanemu po powszechnej inwentaryzacji tegoż, przeprowadzonej w 2017 roku.
Finał WOŚP po raz 27. odbędzie się 13 stycznia 2019 r., a jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Rzgowie dwie duże grupy wolontariuszy będą zbierały pieniądze w okolicach kościoła parafialnego i w najbardziej ruchliwych punktach. Będzie to 30 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza i z byłego gimnazjum pod kierunkiem pedagoga Edyty Waprzko. Grupa uczniowska współpracuje ze Szkołą Podstawową w Tuszynie.