Aktualności - Gmina Rzgów
W niedzielę, 9 czerwca w Starowej Górze organizowane jest 13. Powitanie Lata. Program dla dzieci juz o godz. 6 rano zaczyna się poszukiwaniem kwiata paproci. O godz. 11.30 zaplanowano występy wokalne łódzkich dzieci, w samo południe temperaturę podniesie na pewno występ Mażoretek z Bukowca. Natomiast program dla dorosłych w godz. 14-22 urozmaicą zmagania w przeciąganiu liny, ognisko z biesiadą, a o godz. 18 koncert zespołu muzycznego "Odjazd".  Imprezie patronują: gmina Rzgów oraz powiat łódzki wschodni. Szczegóły programu na plakacie poniżej. (WK)
Fot. archiwum/organizatorzy
Jednogłośnie burmistrz Mateusz Kamiński otrzymał wotum zaufania na środowej X sesji Rady Miejskiej, 5 czerwca. Wcześniej otrzymał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej za wykonanie budzetu w 2018 r.
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza wszystkich mieszkańców i gości gminy Rzgów na „Koncert na trzy chóry” w niedzielę 9 czerwca o godz.16 do sali OSP w Rzgowie, ul. Nadrzeczna 2.
       
W dniu dzisiejszym – 4 czerwca 2019 r. - w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyła się miła  uroczystość wręczenia upominków w postaci powerbanku i głośniczka  mieszkance Prawdy Ewie Suwalak, która jako 1500. złożyła deklarację i została abonentką Gminnego Systemu Powiadamiania SMS.  Upominki wręczył burmistrz Rzgowa  Mateusz Kamiński.
21-letnia Marta Skwierczyńska ze Rzgowa zdobyła tytuł II wicemiss Ziemi Łódzkiej. Dwanaście lat tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca „Rzgowianie” - zaczynała w „Krasnalach”. W ten sposób nauczyła się poruszać na scenie z gracją i szybko opanowywać różne układy choreograficzne. Za tydzień w Warszawie powalczy o tytuł Miss Polski.

4 czerwca burmistrz Rzgowa ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej przy ul. Krajobrazowej w Konstantynie w sąsiedztwie Starowej Góry na terenie powstającego osiedla domów jednorodzinnych. Działka od zachodu graniczy z lasem.  Przetarg zaplanowano 8 lipca.  Cena wywoławcza 123 tysiące złotych 233 złote 70 groszy (23 proc. VAT). Szczegóły pod informacją.
W sobotę, 1 czerwca w meczu z drużyną z Gałkówka, drużyna Husarii odniosła najwyższe zwycięstwo w swojej historii: 10:0. Kibice okazali się dwunastym zawodnikiem, co przełożyło się na wspaniałą boiskową postawę i grad goli. Bogatym łupem bramkowym podzielili się:  Krzysztof Grzybowski 4,  Mateusz Pokorski 3,  Piotr Kalisz,  Maciej Nędzi i Wojciech Salski po 1.
W sobotę 1 czerwca chórzyści Rzgowskiego Chóru „Camerata” zwiedzali Warszawę, odwiedzając barokowo- klasycystyczny Zamek Królewski, Stare Miasto, katedrę św. Jana, mury obronne, Barbakan, Łazienki Królewskie, pomnik F. Chopina, Pomnik Małego Powstańca i inne ciekawe miejsca zabytkowej stolicy. 
W związku ze zmianą przepisów, związanych ze zwiększeniem udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych w Ustawie o samorządzie publicznym, burmistrz/wójt co roku do 31 maja przedstawia radnym raport o stanie gminy.
W niedzielę, 2 czerwca nad zbiornikiem wodnym przy ul. Zielonej w Rzgowie zostały rozegrane metodą spławikową - zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Wśród złowionych trofeów zdarzały się piękne karpie, liny, sumiki karłowate, karasie i inne, które wróciły do wody.
4 czerwca we wtorek dyżur pełnią: w godzinach 14 - 17 przewodniczący Rady Miejskiej  Radosław Pełka, w godzinach 15:30 - 16:30 radny Kordian Skalski.
Dyżur odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Rzgowie w pok. 37 na piętrze.
Fot. przykładowe/Włodzimierz Kupisz
2 czerwca 2019.To Dobry dzień dla młodzieży ze Rzgowa. Perfekcja  wykonania tańców lubelskich, łowickich i krakowskich oraz znakomity wyraz artystyczny zapewniły "Rzgowianom"  pierwsze miejsca w kategorii zespołów dziecięcych i młodzieżowych podczas Festiwalu Folkloru nazwanego "Spotkanie nad Grabią" w Sędziejowicach.
2 czerwca w niedzielę na Stadionie Miejskim w Rzgowie zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Rzgów’ 2019. Na trawie przy  boisku stanęło ponad 20 wozów bojowych OSP. W zawodach konkurowało około 200 zawodników z różnych grup wiekowych. Doping kolegów i rodzin był  zupełnie jak na meczu międzypaństwowym.
W dniach 25 maja - 1 czerwca odbywały się w Parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie - Misje Miłosierdzia. Głównym symbolem Misji Miłosierdzia było przyjęcie Obrazu „Jezu Ufam Tobie”, modlitwy przed nim w domach parafian, adoracje, a następnie pożegnanie Obrazu w sobotę o godz. 16.
W sobotę, 1 czerwca Gminny Ośrodek Kultury wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu, Turystyki i Rekreacji, GkdsRPA ze Związkiem Harcerstwa Polskiego zorganizowali na rzgowskim Orliku blok imprez dla uczczenia Dnia Dziecka.