Aktualności - Gmina Rzgów
W Rzgowie na ul. Glinianej rozpoczęła się budowa kanalizacji deszczowej na odcinku 1447 metrów. Do przetargu przystąpiło 7 wykonawców – wygrała firma z Bełchatowa, która podjęła się wykonać odwodnienie za niecałe 298 tysięcy złotych podczas gdy najdroższa oferta sięgnęła 598 tys zł!
Ukazało się wrześniowe wydanie bezpłatnego miesięcznika samorządowego "Rzgów Nasza Gmina". W najnowszym wydaniu gazety czytamy o największych wydarzeniach kulturalno-społecznych: o Dożynkach Gminnych w Grodzisku, piknikach sąsiedzkich w Czyżeminku, Guzewie i w Kalinku.  Najnowsze doniesienia mówią o inwestycjach m. in. przy ul.  Nasiennej w Rzgowie i o otwarciu pierwszego samorządowego żłobkach w Guzewie 1 lutego 2010 roku.
 29 września na stadionie Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach wystartowało trzynaście drużyn męskich w grupie A, siedem drużyn żeńskich w grupie C, a także sześć chłopięcych i trzy dziewczęce młodzieżowych drużyn pożarniczych.
W poniedziałek w południe, 30 września 2019 r. burmistrz Mateusz Kamiński, Radosław Pełka  - przewodniczący Rady Miejskiej i Beata Jasiukiewicz - dyr. GZWiK otworzyli zmodernizowana, powiększoną dwukrotnie oczyszczalnię ścieków. Obiekt popularnie zwany „Inwestycją za lasem” kosztował blisko 17 mln zł, z czego połowę otrzymaliśmy w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na Lata 2014-2020.
Na bieżąco odbywają się już pierwsze tzw. cząstkowe odbiory techniczne w Domu Kultury w budowie przy ul. Szkolnej. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mateusz Kamiński zapowiedział, że prace wykończeniowe powinny zakończyć się na przełomie listopada i grudnia tego roku.
Salwy śmiechu i głośna muzyka dochodziła w niedzielę po południu z placu kościelnego w Rzgowie. W Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika 29 września o godz. 14 rozpoczął się II Parafialny Piknik Caritas. Jego organizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu finansowemu  lokalnych przedsiębiorców. 
Piknik Integracyjny Cittaslow - miast wysokiej jakości życia mieszkańców -  odbył się w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa w Rzgowie.
W piątek, 27 września 2019 r. w Ujeździe burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisał umowy na dofinansowanie gminnej kultury przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”. Nasi artyści otrzymają pieniądze w ramach promocji i zachowania szeroko rozumianego obszaru dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego.
W sobotę o godzinie 12 w hali Gminnego Ośrodka, Sportu, Turystyki i Rekreacji  w Rzgowie odbędzie się mecz piłki futsalowej. Będzie to drugie spotkanie drużyny Zawisza WNS Malwee Rzgów na własnym boisku. W pierwszym spotkaniu nasz zespół odniósł zwycięstwo nad KS Gniezno 5:2. W sobotnim spotkaniu dojdzie do pojedynku dwóch drużyn z naszego województwa Zawiszy oraz FC10 Zgierz.

Po raz kolejny sala konferencyjna rzgowskiego ratusza zamieniła się w salę wykładową, w której gościliśmy ekspertów ZUS-u oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Słuchaczy seminarium w ramach Tygodnia Przedsiebiorcy w ciepłych słowach powitał Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa. Goście przygotowali dla słuchaczy interesujące wydawnictwa, tematycznie związane z problematyką seminarium.
Lekkoatletka Aneta Grot ze Starej Gadki właśnie zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy na 200 metrów i włożyła swój wkład w zdobycie tytułu Mistrza Europy 4 x 100 metrów w sztafecie. Utytułowana sportsmenka zaprezentowała swoje osiągnięcia na spotkaniu z Małgorzatą Rózgą, zastępcą burmistrza Rzgowa oraz z Mironem Ossowskim, szefem promocji gminy.
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej 25 września 2019 r. m. in. burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński oraz Marek Bartoszewski wyrazili podziękowania za sprawną organizację Dni Rzgowa i Gminnych Dożynek.
W Parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w niedzielę, 29 września o godz. 14 na placu kościelnym w Rzgowie rozpoczyna się II Parafialny Piknik Caritas. W razie niepogody impreza odbędzie się w hali przy ul. Szkolnej.
Jedną z głównych spraw, którymi zajęli się radni na sesji w środę, 25 września była sprawa utworzenia żłobka samorządowego – pierwszego w dziejach naszej gminy oraz określenie jego statutu.
W niedzielę, 22 września odbyły się X Mistrzostwa Rzgowa w Jeździe na Deskorolce o Puchar Burmistrza Rzgowa.  Pogoda jak na zamówienie –  było słonecznie i gorąco! Na skateparku już od wczesnych godzin zawodnicy przygotowywali się do startu doskonaląc swoje tricki.