Aktualności - Gmina Rzgów
1 września w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi  w Kalinie - mszą świętą sprawowaną przez księdza Krzysztofa Florczaka - zainaugurowano nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczysty apel rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

W czwartek, 1 września podczas mszy świętej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, burmistrz Mateusz Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka oraz sekretarz UM Katarzyna Berczak-Lato złożyli w kościele wiązankę pod tablicą upamiętniającą mieszkańców gminy, którzy zginęli podczas II wojny światowej. 
Pamiętaj, że wpis do CEIDG jest bezpłatny!
Gmina Rzgów ogłasza KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat, organizowany w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej.
Sześć drużyn wzięło udział w turnieju piłki nożnej – imprezie towarzyszącej głównym obchodom Dni Rzgowa. Mecze zostały rozegrane w piątkowy wieczór, 226 sierpnia na boisku sportowym „Orlik". W rywalizacji udział brały zarówno zespoły z gminy Rzgów, jak i goście z Pabianic i Łodzi. Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, co nie wykluczyło ostrej rywalizacji.


Jak co roku z okazji Dni Rzgowa, odbyły się 27 sierpnia zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży na zbiorniku wodnym w Rzgowie, ul. Zielona. Dzięki środkom przekazanym z Urzędu Miejskiego w Rzgowie, na przełomie czerwca i sierpnia b. r. został on wyczyszczony. Wokół stawu wykonano nowe ogrodzenie.
25 przedsiębiorców z gminy Rzgów skorzystało z kampanii informacyjno-promocyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego… W poniedziałek, 29 sierpnia na cały dzień w godz. 10-17przed strażnicą OSP Rzgów stanął autokar, którego personel udzielał informacji i przygotował prezentacje dla zainteresowanych przedsiębiorców. Z założeniami kampanii zapoznał się Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa.
Rzadko się zdarza, aby na koncertach plenerowych publiczność nagradzała owacją na stojąco występujących artystów. Tak zdarzyło się jednak w Rzgowie i to dwukrotnie w trakcie koncertu i po bisie Anny Cymmerman, łódzkiej sopranistki światowej sławy. Kiedy kończył się występ kabaretowy innej gwiazdy Dni Rzgowa – Andrzeja Grabowskiego nie było już widać z poziomu widowni, czy jest owacja na stojąco, bo estradę otaczało już morze głów.
Rozpoczęto prace przy przebudowie drogi powiatowej w Kalinku. Prace te prowadzi forma ERBEDIM z Piotrkowa Trybunalskiego. Prace powinny być zakończone w październiku 2016 roku. Przyjęta technologia prac zmusiła wykonawcę do takiego opracowania organizacji ruchu, która przewiduje zamknięcie przejezdności tej drogi do końca sierpnia. Gmina Rzgów zrobi wszystko, żeby zapewnić możliwość przejazdu tą drogą dla autobusów i mieszkańców, którzy dowożą dzieci do szkoły.

Referat Gospodarki Komunalnej - na prośbę Mateusza Kamińskiego, burmistrza Rzgowa - przedłużył barierki ochronne od strony bramy kościelnej w kierunku parkingu pracowników ratusza przy ul. Grodziskiej. Było to podyktowane względami bezpieczeństwa pieszych, którzy przechodzili ulicę w miejscach niedozwolonych.
Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
A oto program Dni Rzgowa, które zaplanowaliśmy w parku im. Adama Mickiewicza
godz. 14 Rozpoczęcie - występ Rzgowskiej Orkiestry Dętej
14-15.30 Blok dla dzieci Teatr Króla
Bajka:
„Dobry uczynek chowam do skrzynki”
„Cień”
Grupa Livero
Miron Ossowski będzie doradzał burmistrzowi Rzgowa w sprawach związanych z pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych, przede wszystkim środków europejskich. Doświadczenie w tym zakresie zdobył już w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie Trybunalskim.
Gminna Przychodnia Zdrowia w Rzgowie wygrała konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej dla gminy Rzgów w zakresie profilaktyki stomatologicznej dla dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola w Rzgowie, dzieci objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym w szkołach podstawowych na terenie gminy Rzgów oraz dla dzieci klas I-III szkół podstawowych w gminie Rzgów. 1 czerwca 2016 r. Rada Miejski w Rzgowie przyjęła ów program zaplanowany na lata 2016-2018.
Informatyk, nauczyciel przyrody i zajęć technicznych wygrał konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Kalinie. Dyrektor jest magistrem inżynierem mechanizacji rolnictwa, absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Urodził się w Poddębicach. Od 30 lat mieszka w Kalinie w domu nauczyciela.
Firma „Jantar” informuje, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych i mebli, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon samochodowych z gminy Rzgów będzie odbywać się od 1 września do 15 października wyłącznie na zgłoszenie telefoniczne 510-188-588, 42-227-84-88  Uwaga! w godzinach 8-16
rzgow@8888.pl
siedziba firmy Rzgów, ul. Literacka 83