Aktualności - Gmina Rzgów
Rozmowa z druhem Michałem Krzewińskim z OSP Kalino, 26-letnim szkoleniowcem młodzieży, nagrodzonym w wojewódzkim konkursie:
Klaudia Zaborowska, przedstawicielka akcji Szlachetna Paczka  w naszym rejonie potwierdziła, że prezenty ufundowane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Rzgowie dotarły do rodziny. Otrzymaliśmu pamiątkowy certyfikat, który zamieszczamy jako załącznik.
W piątkowy wieczór, 11 grudnia  odbył się w Rzgowie koncert z okazji 5-lecia grupy wokalnej Sempre Cantare.
Latem 1990 roku, charakterystyczna rzgowska kamienica zwana popularnie Na Rogu była niezamieszkana, w coraz gorszym stanie technicznym. Danuta i Bolesław Brzozowscy kupili ją za wszystkie oszczędności i za pieniądze ze sprzedaży części majątku. Na parterze postanowili otworzyć sklep w niedużym 25-metrowym lokalu.
Pracownicy rzgowskiego magistratu wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka i zebrali 1200 złotych. Kupili dla potrzebującej rodziny m.in. nową pralkę automatyczną, deskę do prasowania, kurtkę, zimowe buty, żywność, kosmetyki, produkty chemii gospodarczej, a także gry dla dzieci. Wolontariusze z magistratu przeprowadzili także zbiórkę darów m.in. odzieży wśród znajomych przedsiębiorców i osób indywidualnych. Pralka i kilka kartonów prezentów 10 i 11 grudnia trafiły do magazynu, prowadzonego przez wolontariuszy ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, czyli do Szkoły Podstawowej w Guzewie. Stąd wolontariusze dostarczą dary wybranej rodzinie.
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na otwarcie wystawy pt. "Rzgowski Chór Camerata w obiektywie. Rok 2015" - w środę, 16 grudnia o godz. 11.30 w Urzędzie Miejskim.
Bezpieczne obejście - mniejsze ryzyko wypadku

Kończy się okres wzmożonych prac w rolnictwie.  Zmniejszona liczba zajęć w gospodarstwie rolnym to dobry moment, by pomyśleć o poprawie stanu bezpieczeństwa oraz o wyeliminowaniu zaniedbań występujących w obejściu. Dane statystyczne, którymi dysponuje KRUS wskazują, że w Placówce Terenowej w Brzezinach w trzech kwartałach 2015 roku ponad 47 % wszystkich wypadków przy pracach w gospodarstwach rolnych to upadki osób.
Serdecznie zachęcamy wszystkich przedsiębiorców z  gmin członkowskich Stowarzyszenia LGD "Bud-Uj Razem" do wypełnienia fiszki projektowej (Formularz Lokalnej Inicjatywy).
8 grudnia gmina zakupiła 47-konny ciągnik New Hollad z bogatym osprzętem, niezbędny do utrzymania rzgowskiego parku, chodników, alejek i ścieżek rowerowych.
Jak co roku w grudniu w Hali Sportowej zorganizowaliśmy zawody wspinaczkowe dla dzieci. Wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą harcerzy - oprócz zwykłej wspinaczki po sztucznej ściance - rozegraliśmy konkurencję wejścia na czas.
Grono pedagogiczne oraz uczniowie Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie zapraszają na koncert charytatywny, który odbędzie się
13 grudnia 2015 r. o godz. 15 w sali gimnastycznej.
.
Widać już pierwsze efekty wizyty samorządowców i dzieci rzgowskich na zaproszenie władz Prudnika. W „Tygodniku Prudnickim” ukazał się artykuł o wystawie prac plastycznych „Wieszczyna’ 2015”, autorstwa dzieci z Pracowni Plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury. Publikacja zajmuje niemal całą dwustronicową rozkładówkę tygodnika! Znalazło sie na niej dużo reprodukcji dziecięcych obrazów.
Nastąpiła zmiana w  harmonogramie odbioru odpadów komunalnych pod koniec tego roku, gdyż niektóre terminy wypadałyby w dzień świąteczny i z tego powodu wprowadzone została korekta.
Aby tradycji stało się zadość, Święty Mikołaj również w tym roku 6 grudnia odwiedził naszą miejscowość, a konkretnie pojawił się na Hali Sportowej w Rzgowie. I tym razem przyniósł worek wypełniony po brzegi słodkościami dla wszystkich grzecznych milusińskich.
11 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na koncert jubileuszowy Grupy Wokalnej Sempre Cantare, który rozpocznie się o godz. 19 w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 5. Gościem specjalnym koncertu ma być Bartek Grzanek. Wstęp wolny.