Aktualności - Gmina Rzgów
Jest już opracowana na przyszły rok regulacja opłat za wodę oraz odprowadzanie ścieków dla indywidualnych odbiorców. Będzie tylko kosmetyczna, bo wyniesie 2,78 procent, czyli osiągnie wysokość 2,96 zł za 1 metr sześcienny, natomiast opłata za ścieki zostanie podniesiona tylko o 1 proc., czyli do 5,05 złotych za 1 metr sześcienny. Gmina przygotowała posunięcie osłonowe.
Adam Górecki, naczelnik OSP Rzgów zdobył prestiżowy tytuł Strażaka Roku. OSP Rzgów to prężna jednostka należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzięki dobremu wyposażeniu (5 wozów) może być skierowana do akcji - w zależności od potrzeb - do każdej części Polski! Na co dzień OSP Rzgów specjalizuje sie w ratownictwie techniczno-drogowym. Strażak Roku ma 39 lat, w ochotniczej straży działa od 25 lat, a od 6 lat jest strażakiem ratownikiem Lotniskowej Straży Pożarnej Lotniska im. Reymonta w Łodzi. 
 Po wprowadzeniu Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych z dopiskiem „Gmina Rzgów”, wiceburmistrz Mateusz Kamiński podpisał porozumienie z trzecią już firmą, tym razem na udzielenie 5-procentowego rabatu w rzgowskiej  Hurtowni Zabawek, Artykułów Papierniczych i Biurowych HAZET przy ul. Ogrodowej 41.
1 grudnia odbył się odbiór techniczny nowego ogrodzenia placu zabaw w Rzgowie przy Orliku. Zostało ono wykonane z modnych obecnie metalowych paneli ogrodzeniowych w estetycznym, czerwonym kolorze.
To już XV edycja Szlachetnej Paczki, której ideą jest niesienie bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym.
Projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania wraz z prognozą oddziaływania na środowisko jest wyłożony od 24 listopada 2015 r. do 16 grudnia 2015 r. w Urzędzie Miejskm w Rzgowie, Pl. 500-lecia 22, 95-030 Rzgów, w godzinach pracy urzędu w pok. nr 5 i na stronie internetowej bip.rzgow.pl


Na ryneczku w Rzgowie stanęła obok pompy przenośna toaleta. Na razie miasto wydzierżawiło ją na rok. Nie trzeba już pokonywać pół kilometra, dzielącego od miejskiego szaletu w magistracie. (włok)

Fot. Włodzimierz Kupisz
Kilkanaście milionów złotych kosztował tunel w Rzgowie pod trasą A1, który bezpiecznie połączył kompleks handlowo-wystawienniczy Ptak Fashion City Antoniego Ptaka. Tunel umożliwia przejazd autami - po jednym pasie w każdym kierunku. Jest również przejście dla pieszych oddzielone barierką od jezdni.
W związku z artykułem w „Naszej Gminie” pt. „Pełen sukces czy pełna klapa?", który mógłby wprowadzić w błąd mieszkańców – informujemy, że dzieci i młodzież z gminy Rzgów bezproblemowo korzystają z bezpłatnej opieki stomatologicznej. W ubiegłym roku stomatolodzy przyjęli w Rzgowie 200 dzieci i nastolatków, w tym roku – już 192. Młodzi i najmłodsi „z bólem” są przyjmowani natychmiast, a na leczenie lub w celu usunięcia niebolącego zęba - w ciągu tygodnia.
W dniach 23-27 listopada 2015 roku  Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Rzgowie  obchodzi SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I TOLERANCJI. 
Kończy się modernizacja budynku apteczno-rehabilitacyjnego przy ul. Ogrodowej w Rzgowie, należącego do Gminnej Przychodni Zdrowia. Wcześniej powstał tam podjazd dla wózków inwalidzkich, współfinansowany w połowie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W sobotę, 21 listopada w Sieradzu odbył sie pogrzeb szeregowego Teofila Jurka z Guzewa (gm. Rzgów), który był żołnierzem 31. Pułku Strzelców Kaniowskich. 5 września 1939 r. znalazł się w oddziale, broniącym linii Warty w Mnichowie koło Sieradza. Okopał sie nieopodal bunkra, który został trafiony pociskiem artyleryjskim i stał się grobem całej 14-osobowej załogi. 29-letni Teofil Jurek zginął od odłamka innego pocisku. Jego szczątki zostały odkryte dzięki determinacji  poszukiwaczy pamiątek historii. Rodzina po 76 latach dowiedziała się o miejscu i okolicznościach śmierci jednego z trzech braci z Guzewa, poległych w czasie II wojny światowej. To historia jak żywcem wyjęta z filmu "Szeregowiec Ryan".
Konkurs na temat tańca ludowego kujawiak został zorganizowany po raz pierwszy wewnątrz Zespołu  Pieśni  i  Tańca  „Rzgowianie". Konkurs  miał  na  celu popularyzację tańca  ludowego jako  formy  wyrazu  artystycznego. Do eliminacji 4 listopada  przystąpiło 16  osób.

  
We wtorek 17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Rawskiej 8 w Rzgowie został rozstrzygnięty V Gminny Konkurs Plastyczny „Jesienny Pejzaż’ 2015”. Rysunki można podziwiać w galerii GOK.
Były burmistrz Rzgowa Jan Mielczarek otrzymał odznaczenie państwowe "Labor omnia vincit" (Ustawiczna praca wszystko zwycięży, co nawiązuje do poematu dydaktycznego Wergiliusza pt. "Georgiki"). Jest to odznaka honorowa przyznana przez ministra administracji i cyfryzacji za szczególne zasługi dla samorządu terytorialnego.