Areszt za kradzież rozbójniczą - Gmina Rzgów

Areszt za kradzież rozbójniczą

zdjęcie
Rzgowscy policjanci zatrzymali 54- i 32-latka, starszy z kompanów napadł na właścicielkę punktu gastronomicznego i ją okradł, jego młodszy kolega , jak się okazało, wszedł z nim do lokalu nie wiedząc o zamiarach kolegi. Sprawca uciekł. Policjanci dzięki doskonałemu rozpoznaniu środowiska przestępczego szybko zlokalizowali i zatrzymali 54 - latka. Z lokalu zabrał tysiąc złotych. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty i został zastosowany wobec niego tymczasowy areszt. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.


Do zdarzenia doszło 13 kwietnia 2020 roku około godz. 20:00 w Tuszynie, gdzie do jednego z lokali gastronomicznych przyszło dwóch mężczyzn. Złożyli zamówienie, a kiedy kobieta wyszła do kuchni  starszy z klientów chwycił  pieniądze schowane w szufladzie. Kobieta widząc, iż klient przekroczył ladę - wybiegła z kuchni i próbowała powstrzymać amatora cudzego mienia. Jednak ten złapał ją za rękę i zaczął wykręcać, następnie odepchnął kobietę i wybiegł z lokalu z  tysiącem złotych. Za nim również wybiegł kolega, który nie wiedział co tak naprawdę się stało.

Kiedy właścicielka ochłonęła, powiadomiła o wszystkim policję. Na miejsce dotarli  funkcjonjariusze z Koluszek i Rzgowa. Mundurowi ustalili dokładny przebieg zdarzenia, wytypowali sprawcę i  zatrzymali go.  54–letni mieszkaniec Tuszyna był w lokalu ze swoim 32–letnim kolegą, który nic nie wiedział o przestępczych zamiarach. Kiedy w barze rozegrała się szarpanina, młodszy z kompanów był w toalecie. Odgłosy ze środka baru go zaniepokoiły i widząc jak jego kolega wybiega szybko, pobiegł też za nim.

Skradzione pieniądze 54–latek wydał w sklepie monopolowym oraz salonie gier. Mundurowi  zatrzymali go. W przeszłości miał już konflikty z prawem. Usłyszał  prokuratorski zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Wobec podejrzanego został zastosowany 3-miesięczny areszt. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Tryb.

KPP w Koluszkach
powrót