Będzie lepsza komunikacja - Gmina Rzgów

Będzie lepsza komunikacja

zdjęcie
Do 49 ma wzrosnąć liczba kursów autobusowych przejeżdżających w dni powszednie przez Rzgów. Władze Gminy Rzgów prowadzą negocjacje z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi, których efektem ma być złagodzenie skutków zmian wprowadzonych 2 kwietnia 2017 roku przez Miasto Łódź. Zmiany korzystne dla mieszkańców gminy mogą być wprowadzone już w pierwszych miesiącach 2018 roku.
W propozycji przedstawionej Zarządowi Dróg i Transportu w Łodzi znalazło się przywrócenie linii 70 B na trasę przed zmianami lub wydłużenie linii 75 B do wiaduktu na trasie DK 91. Natomiast najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłby powrót linii 93. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi chce jednak jak najbardziej ograniczyć kursowanie do sąsiednich miejscowości, co argumentuje brakami autobusów w taborze MPK – Łódź
Władze Rzgowa zaproponowały zatem zastąpienie linii 75B liną 56 A i B. Miałaby ona kursować w relacji Łódź z ulicy Karpackiej przez Starową Górę, centrum Rzgowa ,do pętli przy ul. Rzemieślniczej. W wybranych kursach oznaczonych literą A autobusy  kończyłyby bieg przy „Outlecie”. Uruchomienie tej linii pozwoli MPK – Łódź na „zaoszczędzenie taboru” na linii 75B, a to z kolei pozwoli na uruchomienie linii 56 przejeżdżającej przez Rzgów w ilości 24 kursów (dotychczas linia 56A wjeżdżała na teren gminy 5 kursami). Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy gminy będą mieli do dyspozycji większą częstotliwość kursujących autobusów na liniach obsługiwanych przez tabor MPK oraz możliwość korzystania z komunikacji na łódzkich biletach miesięcznych na kierunku dotychczas obsługiwanym przez PKS (autobus relacji Tuszyn-Rzgów-Łódź ul. Broniewskiego), co wymagało zakupu dodatkowego biletu miesięcznego. Pasażerowie ze Rzgowa oraz Starowej Góry zyskają możliwość lepszej komunikacji w weekendy zarówno w stronę Rzgowa jak i do Łodzi, ponieważ linia 56 kursowałaby we wszystkie dni tygodnia, a nie jak to jest w przypadku linii 75 B, która obsługuje podróżnych tylko w dni robocze, natomiast w soboty i niedziele jest zawieszana.
Istotne jest również i to, że trasa autobusów linii 56A i 56B przebiega obok  skrzyżowania przy „Białym Kościele” w Łodzi, które jest bardzo wygodnym punktem przesiadkowym. Stąd bowiem odjeżdżają także autobusy linii 52, a w pobliżu znajdują się przystanki linii autobusowych 72 i 69 oraz tramwajowych 5, 6, 15 i 16.
powrót