Będzie malownicza aleja w Starej Gadce - Gmina Rzgów

Będzie malownicza aleja w Starej Gadce

zdjęcie
W Starej Gadce prowadzona jest największa do tej pory w tym roku - inwestycja drogowa w gminie Rzgów. Chodzi o aleję pieszo-rowerową wzdłuż ul. Czartoryskiego. To obecnie w ogóle  jedna z najdroższych inwestycji w gminie Rzgów. Jej koszt zamknie się kwotą 1 mln 46 tys. zł.
Wykonawca z Andrespola, który wgrał przetarg, ma jeszcze do wybrukowania odcinki chodnika: początkowy i końcowy. Gotowe są już zjazdy z posesji indywidualnych oraz z bocznych ulic. Na ukończenie czekają zjazdy do bram, prowadzących m. in. do świetlicy wiejskiej w budowie.

Przygotowano obecnie konstrukcję, okrawężnikowanie, podbudowę  i odwodnienie – przyszłego asfaltowego pasa dla rowerów. Ścieżka rowerowa i chodnik będą miały długość jednego kilometra i szerokość czterech metrów. Z jednej strony połączą się ze ścieżką rowerową od strony Łodzi, a z drugiej - ze szlakiem rowerowym od strony Rzgowa na wysokości ul. Zdrojowej w Starej Gadce.

Nowy odcinek drogi dla jednośladów pozwoli rowerzystom bezpiecznie przemieszczać się na trasie Rzgów - Łódź. Nowinką będzie stacja obsługi rowerów, na której będzie można napompować koła, wyregulować wysokość siodełka czy dokręcić śrubki. Urządzenia i narzędzia będą zamocowane na łańcuchach i linkach, aby nie zostały skradzione.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót