Betlejemskie Światło w rzgowskim ratuszu - Gmina Rzgów

Betlejemskie Światło w rzgowskim ratuszu

zdjęcie
Grupa rzgowskich harcerzy pojawiła się w piątek w ratuszu, aby przekazać burmistrzowi Mateuszowi Kamińskiemu – Betlejemskie Światło Pokoju. Druhny i druhowie przybyli na czele ze swoja komendantką Izabellą Pyszką-Walczak, która wręczyła burmistrzowi symboliczną latarnie z płonącym Ogniem Betlejemskim.


Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka na niebie w wigilijny wieczór, zanim zaczniemy w kolędach opowiadać tajemnicę Cichej Nocy, chcemy zadbać o dobre przygotowanie się do przeżywania Pasterki i rodzinnych spotkań. Kiedy nasze myśli wybiegają ku Świętom, nie chcemy myśleć tylko o zakupach, sprzątaniu i prezentach pod choinkę, ale przede wszystkim o dobrym przygotowaniu duchowym. Pomocą jest Adwent, który jest czasem zrobienia miejsca dla Boga w naszym życiu.

W adwentowe czuwanie od 28 lat wpisuje się akcja Betlejemskiego Światło Pokoju, zapoczątkowana w Austrii w 1986 roku, a od 1991 roku realizowana w polskiej rzeczywistości przez harcerzy ZHP.

Początkiem sztafety – przekazywania z rąk do rąk Światła jest Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat.Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. (WK)

Fot. Rafał Wożniak
powrót