Cecyliada' 2018: 15-lecie Cameraty - Gmina Rzgów

Cecyliada' 2018: 15-lecie Cameraty

zdjęcie
Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie oraz Rzgowski Chór „Camerata” zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Rzgow, a także sympatyków śpiewu chóralnego na uroczystości związane z jubileuszem 15-lecia działalności  grupy. Obchody jubileuszowe rozpoczynają się uroczystą mszą św. w intencji chórzystów w kościele parafialnym pw. św.Stanisława B.M. w Rzgowie w sobotę 1 grudnia o godz.16.30. Chór „Camerata” zaśpiewa 5 pieśni.. Koncert pieśni i piosenek oraz część oficjalna  przewidziane są o godz.18.15 w sali „Eden”.
     
Rzgowski Chór’Camerata” to znana w regionie grupa artystyczna GOK w Rzgowie uświetniająca lokalne obchody świąt narodowych, powiatowych i gminnych. Od 15 lat krzewi wokalną kulturę muzyczną w postaci pieśni i piosenek, ożywia i tworzy kulturę Rzgowa, promuje go poza  granicami.

Do grupy należą pasjonaci grupowego muzykowania  - mieszkańcy naszej gminy, ale również pobliskiej Łodzi czy Brójec. Kontynuując tradycje chóru działającego prężnie w Rzgowie w XX wieku – spotykają się regularnie w rodzinnej atmosferze, przyciągając coraz to nowe, młodsze osoby, dla których świadome tworzenie kultury, poczucie wspólnoty oraz zainwestowanie w osobisty rozwój są w dzisiejszych, zaganianych czasach bardzo ważne.
Świętej Cecylii przypada 22 listopada. To patronka chórzystów, lutników, organistów, muzyków i zespołów wokalno -instrumentalnych. Zapraszamy do udziału w obchodach Cecyliady' 2018!    
                                                                         
Izabela Kijanka
Fot. Włodzimierz Kupisz
powrót