Co robili Jaskiniowcy w SP w Kalinie? - Gmina Rzgów

Co robili Jaskiniowcy w SP w Kalinie?

zdjęcie
Niesamowita była oprawa artystyczna Dnia Edukacji Narodowej w SP w Kalinie. Szkolne Koło Teatralne Maska przedstawiło spektakl pt. „Jaskiniowcy”.
Utalentowani, młodzi aktorzy w sposób humorystyczny pokazali nam, jak wiele wspólnego mają ze sobą uczniowie z XXI wieku z tymi z epoki kamienia łupanego. Natomiast dziewczyny z klas V i VI zatańczyły porywającego wszystkich rock and rolla. O niezwykłą oprawę muzyczną zadbała Barbara Kaczmarek. W tym miejscu należą się również szczególne podziękowania dla Karoliny Włodarczyk. Podarowane przez nią kostiumy jaskiniowców oraz spódnice dla tancerek nadały przedstawieniu profesjonalny kształt! Dziękujemy, pani Karolino!

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to w polskiej oświacie święto doniosłe i wiekowe. Z okazji tej ważnej rocznicy, szkoła przygotowała uroczysty apel z udziałem uczniów, rodziców oraz gości. Dzieci do akademii przygotowały: Małgorzata Sabela oraz Sylwia Kuta. Uroczystość, poprowadzona przez Zdzisława Sabelę, rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz od odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Jarosław Marianowski złożył okolicznościowe życzenia uczniom, nauczycielom pozostałym pracownikom.

Sekretarz gminy Katarzyny Berczak – Lato, w imieniu swoim oraz burmistrza Mateusza Kamińskiego, również skierowała do zgromadzonych wiele ciepłych i miłych słów. Życzenia pomyślności złożyli m.in.: Radosław Pełka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz księdz wikariusz Tomasz Król. Następnie Jarosław Marianowski wręczył wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom Nagrody Dyrektora Szkoły.

Ignacy Krasicki powiedział niegdyś: Minęły czasy szczęśliwej prostoty, trzeba się uczyć, upłynął wiek złoty! A że człowiek uczy się przez całe życie – Drodzy Uczniowie i Nauczyciele – powodzenia!

Sylwia Smolarek
powrót