Dobro powraca w dwójnasób… - Gmina Rzgów

Dobro powraca w dwójnasób…

zdjęcie
Pracownik socjalny to nie tyle zawód, co w pierwszej kolejności misja i powołanie. 21 listopada obchodzimy w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. To ustawowe święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Wasz zawód łączy się z wielką odpowiedzialnością i ciężką pracą. Potrzeba do niej niezwykłych ludzi. Jak trudno sprostać wszelkim trudnościom i problemom życiowym, zdajemy sobie sprawę wszyscy. Jednak tylko pracownik socjalny wie, jaką satysfakcję przynosi wykonywanie trudnego zawodu.
Dzień Pracownika Socjalnego to okazja, aby podziękować za zaangażowanie i wysiłek pracy na rzecz drugiego człowieka. Potrzebującym, słabym, zaszczutym przemocą w rodzinie, bezbronnym w chorobie, samotnym, bo los tak chciał - dajecie Państwo nadzieję i perspektywy na lepsze, godne życie, pomagacie odnaleźć sens codziennych zmagań. Widzicie biedę, chorobę, płacz, ludzkie tragedie i w obliczu tych nieszczęść jesteście silni dla siebie, a przede wszystkim dla Waszych podopiecznych. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek.

Życzymy Wam, aby praca była źródłem satysfakcji. Wasz  trud jest zauważany i doceniany, a Wasz zawód cieszy się wielkim zaufaniem społecznym. To także kolejny powód do satysfakcji. Dajecie innym uśmiech, siłę, wsparcie, życzymy tedy, aby to całe dobro wracało w postaci życzliwości ze strony podopiecznych oraz instytucji, z którymi współpracujecie.

Wrażliwość, empatia, umiejętność poszanowania godności drugiego człowieka to podstawowe cechy dobrego pracownika socjalnego. Umiejętne ich wykorzystanie w codziennej pracy, ukształtowanej przez biedę, przemoc, uzależnienia, niepełnosprawność, chorobę i bezradność jest darem, jaki powinien posiadać każdy pracownik socjalny.

Z okazji Święta - wszystkim Pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie dziękujemy za odpowiedzialne podejście do pojawiających się problemów pomocy społecznej. Życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej, niesłabnącego entuzjazmu, wiary w drugiego człowieka oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Mateusz Kamiński – burmistrz Rzgowa
Małgorzata Rózga – zastępca burmistrza

powrót