Dołóż swoją krew niedzielę - Gmina Rzgów

Dołóż swoją krew niedzielę

zdjęcie
Kochani, już 10 stycznia w godzinach 9-13 w hali Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie  odbędzie się kolejna zbiórka krwi - zapowiada Marcin Bartoszek, przewodniczący Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rzgowie im. kpr. Wojtka. - Oczywiście te wydarzenie nie może się odbyć bez Was. Zbiórka będzie bardziej urozmaicona dzięki partnerom akcji, którzy przygotowali dla krwiodawców cudowne niespodzianki. Dziękujemy, że jesteście z nami i miejmy nadzieję, że będzie Was jeszcze więcej.

Przypomnijmy, że jednym z wydarzeń, towarzyszących obchodom 553. rocznicy nadania praw miejskich Rzgowowi - była akcja krwiodawstwa  30 sierpnia ubiegłego roku. Była ona absolutnie wyjątkowa jak na warunki pandemii oraz zaledwie 4-godzinny czas jednorazowej akcji. Zarejestrowano aż 72 dawców. Osoby zakwalifikowane do oddania krwi, a było ich 58 - oddały aż 26,1 litra życiodajnego leku.

W najbliższą niedzielę, 10 stycznia 2021 roku organizatorzy zgromadzili mnóstwo upominków. Przygotują poczęstunek dla białego personelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz dla krwiodawców, a także dla wolontariuszy.

Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Rzgowie im. kpr. Wojtka za naszym pośrednictwem pragnie z góry podziękować za oddanie tak cennego daru jakim jest krew w obecnej sytuacji: dramatycznie brakuje krwi dla ofiar wypadków samochodowych. Jesteście cudowni, tak trzymajcie. Będzie kolejna zbiórka, a więc i kolejny rekord!

Włodzimierz Kupisz

powrót