Doradcy powiedzą o dotacjach dla Ciebie - Gmina Rzgów

Doradcy powiedzą o dotacjach dla Ciebie

zdjęcie
Kto może otrzymać dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w jakiej wysokości oraz na jakie cele - na te pytania bezpłatnie odpowiedzą doradcy energetyczni WFOŚiGW po telefonicznym lub meilowym skontaktowaniu się z nimi.
Pierwszą okazją do zadawania pytań były konsultacje z doradcami, które z inicjatywy  Urzędu Miejskiego w Rzgowie zorganizowano 5 marca. Nawiązywało ono do działań wynikających z przygotowanego przez Urząd Miejski w Rzgowie „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Rzgów”.
Podczas pierwszego spotkania z doradcami mieszkańcy mogli uzyskać informację takie jak: kto może otrzymać dotację ,w jakiej wysokości oraz na jakie zadania.
Poniżej przedstawiamy pokrótce odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz dane kontaktowe do doradców.
KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z NIEODPŁATNEJ POMOCY DORADCÓW ENERGETYCZNYCH?
1) osoby fizyczne
2) przedsiębiorstwa
3) wspólnoty mieszkaniowe

NA JAKIE CELE/ZADANIA MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE?
1) termomodernizacja budynków (np. docieplenie ścian, docieplenie dachu/stropodachu, wymiana stolarki okiennej, wymiana drzwi zewnętrznych oraz garażowych)
2) wymiana źródeł ciepła (zakup i montaż urządzeń grzewczych tj. kotły, pompy ciepła, wykonanie lub modernizacja instalacji c.o. i c.w.u.)
3) instalacja odnawialnych źródeł energii (wykonanie instalacji kolektorów słonecznych, zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych itp.)

WYSOKOŚĆ DOTACJI
Dotacja w ramach Programy wynosi do 40%
- dodatkowo można uzyskać 10% kosztów w przypadku wymiany źródła ciepła przy jednoczesnej likwidacji kotła opalanego węglem oraz jego pochodnymi m.in. ekogroszkiem
- dodatkowo można uzyskać 10% kosztów w przypadku wymiany źródła ciepła na urządzenia grzewcze, oparte o odnawialne paliwo takie jak pompy ciepła czy kotły na biomasę

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
30.09.2018r – szczegółowe informacje dot. składania wniosków można uzyskać w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi ul. Dubois 118


DO KOGO MOŻNA ZWRÓCIĆ SIĘ O POMOC? - BEZPŁATNY PUNKT KOSULTACYJNY
Mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie korzystać z profesjonalnej pomocy doradców energetycznych, którzy pomogą Ci dobrać właściwe rozwiązania dla Twoich potrzeb.


DORADCY ENERGETYCZNI W WFOŚiGW W ŁODZI
Anna Sicińska (42) 663-41-44
Michał Ochota (42) 663-41-41
Magdalena Jankowska-Kostrzewa (42) 663-41-42
Grzegorz Leszczyk (42) 663-41-43
doradztwo@wfosigw.lodz.pl
powrót