Dzielnicowi w rzgowskim przedszkolu - Gmina Rzgów

Dzielnicowi w rzgowskim przedszkolu

zdjęcie
Rzgowscy dzielnicowi systematycznie spotykają się z uczniami i przedszkolakami. W Publicznym Przedszkolu w Rzgowie poruszyli tematy bezpieczeństwa na drodze, wyjaśniali jak ważną rolę odgrywają odblaski i apelowali, aby pociechy zawsze miały przy sobie jakiś element odblaskowy. To przyczynia się do tego, że jesteśmy lepiej widoczni dla kierowców.
Na takich spotkaniach policjanci szczegółowo omawiają niebezpieczeństwa, na jakie narażone są dzieci. Apelują o ostrożność i rozwagę. Przedszkolaki zawsze uważnie słuchają porad policjantów m. in. jak zachować się również przy spotkaniu z bezpańskim psem albo obcą osobą. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie swoją aktywnością i bliskim kontaktem z dziećmi budują ich zaufanie. Dzięki temu dzieci wiedzą, że w sytuacjach zagrożenia niezbędna jest pomoc funkcjonariuszy.

Każdego dnia przy placówkach oświatowych w powiecie łódzkim wschodnim można zauważyć radiowóz. Policjanci szczególnie zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierowców jak i pieszych.

Źródło: policja
powrót